Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MC Pite

    veterán

    válasz LOTR #139 üzenetére

    Probléma megelőzés lenne, nem 'spórolás'.
    Ez 'csak' :U turbós kazán; ha a nagykorú kazán nem (rentábilisan) javítható (utoljára egy biztonságiszelep kellett hozzá pár extra csonkkal, az 70.000 lett volna, de Buderushoz minden húzós), akkor kondenzációs kazán cserére 2018ban kaptunk 800e ajánlatot (ma már több mint másfélszerese lenne; és csak egy másik gázkazánról beszélünk :( ).

    Ezért merült fel, hogy inkább tervezetten cserélnénk valamikor valamire, mert hosszú távon gondolkodunk. Ennyi, ezt mérném fel.
    Meg idén 2-400e visszajöhet belőle (meg olcsóbb ez se lesz, sőt...). Úgy is tekinthetem, hogy vagy ide rakok 1-2mFt-ot, vagy államkötvénybe, de ha azt majd egyszer fűtés korszerűsítésre használnánk fel, messze nem fog annyit kamatozni, mint ha most tennénk meg (meg kis mákkal a munkadíj kétszerese akár visszajöhetne).

    Hiányzik a fenének a csere :( , de 3 gázos is a fejét csóválta mikor a konkrét kazántípusról kérdeztem, hogy rohadt drága hozzá minden más márkákhoz képest, és ezért nem is nagyon van nagykerben sem cucc hozzá.
    A javítástól nem félek; sőt ezt azt magam is megcsinálok ezen is (miután nem nagyon méltóztatnak a szakik fűtésszezonban hibára mozdulni - bocs hogy nem nyáron hal be rajta mindig valami :((( ). De amikor szakember és alkatrész kell, pingvineznek, hárítanak, lebeszélnek, találgatnak; azt rohadtul nem szeretem.
    De nem mindenáron akarjuk lecserélni; de keresnék most egy alternatívát. Korábban az is felmerült, hogy 1-1 fancoil vagy légcsatornázható beltéri is felkerülhet, és akkor némi temperáló hűtés/fűtés mehetne a szellőző rendszerre, de úgy látom -finoman fogalmazva- nem nagyon van itthon ezekkel tapasztalat, erről már letettem. :(

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Új hozzászólás Aktív témák