Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Attila2011

    aktív tag

    válasz LOTR #150 üzenetére

    Nem felejtettem ki semmit, bár hogy a jelenlegi mennyire működik, úgy tűnt, hogy a kérdező se tudja pontosan még. Nem tudom, hogy a hőszivattyú mitől lenne bonyolultabb, annyi változik, hogy lesz kint is egy doboz, amit rézcsővel összekötnek a beltéri egységgel.
    Előnyeit már írtam.

    Nyilván, ha egy jó kondenzációs kazán lenne, akkor nem javasolnám a cserét, de ő pont a lehető legrosszabbat fogta ki.

    Amúgy kiszámoltad, hogy mekkora napelemes rendszer kell? Mert ha csak a fűtést nézzük, ez már egy 10 kWp feletti, amiben nincs benne semmi egyéb. Ez persze egy durva becslés, lehet valamivel kevesebb és több is, ahhoz pontosabb energetikai számítás kéne. Hogy jelenlegi szaldós elszámolásban fedezze teljes szükségletet, a napelemes rendszer 5-6 millióba kerülne. Amikor kivezetik szaldót (biztos ki fogják, csak a mikor a kérdés), akkor majd foghatja a fejét, mert fűteni télen kell, főleg este, a rendszer pedig nyáron termel majd sokat, télen is csak nappal. Tehát a termel áramot eladja olcsón, télen pedig majd veszi drágán fűtéshez.

    Ezen felül, ha szeretne kicsit hűteni is, akkor tehet be plusz klímát majd. Bár legalább ez jól össze tud dolgozni a napelemmel.

Új hozzászólás Aktív témák