Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • luciferc

    őstag

    válasz Smish #3202 üzenetére

    Nem vagyok vegyész, de úgy tudom a pH- nem fogja lecsökkenteni az összlúgosságot, vagy csak nagyon nagyon lassan, mivel gyenge sav a pH-. Ha csak simán a pH csökkenését, beállítását akarod, akkor naponta kétnaponta adhatod bele a pH csökkentőt egész szezonban sok pénzért. Ugyanis a teljes lúgosság visszaviszi (ha valóban magas ). Háztartási sósav, vagy kénsav (ez is kapható boltban) viszi hatékonyan le az össz lúgosságot. Mondjuk 10m3 vízhez adj fél liter háztartási (20%) sósavat, ha felmászott a pH 7,6 fölé. Igen, elsőre ijesztő lehet, hogy úristen, sósav, de meglátod, még 7,2 alá se fog bemenni a pH, viszont mászik majd szépen vissza. Ha már nem mászik vissza, akkor jó a totál lúgosság, de úgyis méred. Vagy ha óvatosabb vagy az elején, amíg tapasztalatot szerzel, akkor adagold 1-2dl adagban egyszerre, de az halottnak a csók lesz valószínűleg.

    FONTOS: Sósav és kénsav veszélyes töményen, úgyhogy óvatosan (legjobb kesztyű, szemüveg) kapkodás nélkül hígíts 1-2dl sósavat egy vödörben, és ezt öntsd bele, ha bizonytalan vagy a vegyszerek kezelésében.

    Ezután jól el kell keverni a medencében a vizet, ezt csinálhatod mechanikus rásegítéssel is, meg hagyhatod a szivattyúra. Ha este belerakod, reggel mérheted a hatást.

    Nekem is olyan magas volt az össz lúgosság, hogy nem tudtam mérni (durván felső határ). 9m3-es a medence, 2 liter 20%-os sósav után lett mérhetően kevesebb az össz lúgosság és még folytatni kellett, hogy rendesen lecsökkenjen.

    A sósav a keménységet is csökkenti. Ha az nem magas, akkor jobb a kénsav.

    Ha érdekel a kémiai háttér, hogy az össz lúgosság miért emeli a pH-t, akkor a pufferoldatoknak olvass utána: Pufferoldat (wikipédia)

Új hozzászólás Aktív témák