Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Habugi

    addikt

    válasz zaja8 #12127 üzenetére

    Nálam eddig egyik sem tette tiszteletét:

    Te is itt tudod ellenőrizni egyébként..
    Ennek ellenére kipróbáltam most a kedvedért a HSM által linkelt frissítés telepítését és hiba nélkül indul(na), ha hagynám neki hogy lefusson, mert ide felesleges.
    Amúgy 3004394 Removal -nak nevezi magát.

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Szoszo94 #12129 üzenetére

    "Csupán" egy format c: kellett neki? :Y
    Nem aprózza el az biztos, megköveteli a tökéletességet!!

    Az Omega Direktíva ugrott be róla:[link], [link] ..
    na és persze SevenofNine..[link] :D

    Sikeresen asszimilálta a rendszered másodjára.. :C
    Nekem úgynézki mákom volt.

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Barathrum #12132 üzenetére

    Az a TDP limit (Thermal Design Power), Catalystban "Áramfelvételi korlátozás" néven, GPU-Tweakben Power Targetként találod.

    (#12133) zaja8:

    Ott bizony :K


    Dátum szerint rendezed és hamar kiderül/megtalálod ez okozza-e nálad a problémát.

    Telepítés? őőő, .exe file?
    Simán indítható, ha nálad nem megy esetleg próbáld meg rendszergizdaként.

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Kutya_7 #12363 üzenetére

    Épp mondani akartam, hogy nálad valami nem kerek annál az 1200/1700as eredménynél..

    Ez még egy áprilisi eredményem, régi ház/hűtő (proci is csak 4.5-ön ment..), PCB hűtes sem volt még:

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Kutya_7 #12365 üzenetére

    Igen sokat számít, meg az Unigine benchek memória húzásra is szépen reagálnak..

    CTG-500, szegény.. biztos nem volt felkészülve a tunning éhségedre.. :D
    Látom az aláírásodból a RAM-okkal megint előrébb jutottál, szép! :C

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Stafni #12371 üzenetére

    Közel a dupláját eszi a 280as.., egész más kihívás ezt lehűteni mint az 5770est.

    Huzatosabb házzal, ventiprofil készítéssel illetve alulfeszeléssel tudsz rajta halkítani ha nagyon zavar, egyik vagy mindhárom kombinálásával.
    Az Nvidia momentán pont most gyúrt rá a fogyasztás csökkentésre a Maxwellekkel, 750Ti, 970, 980.
    Az első jóval elmarad teljesítményben a 280asodtól, utóbbi kettő jóval erősebb viszont a duplájába kerülnek.

    Az AMD előzetes hírek szerint szintén erre a fogyasztás csökkentős útra lép vagy legalábbis megpróbál, kérdés mibe fog ez kerülni..
    Kevés dolog fűti úgy fel a VGA-kat egyébként mint a Metro sorozat, kb félúton van a Furmark és minden más között :D , szóval a legtöbb játékban nem hiszem, hogy hasonló fordulatszámra pörögnének azok a Dual-X ventik, ha mégis, akkor a házad szellőzésének újragondolásával érdemes kezdeni. :K

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Biluxzsolt #12388 üzenetére

    Ne szivasd magad szerintem. Cipő fel, legközelebbi helyen vegyél egy DVI ~ D-SUB átalakítót.
    A helyedben egyébként még csak nem is átalakítóznám a Dsub kábelt, lehet kapni direktbe Dsub ~ DVI kábelt is.

    Esetleg alaplapi dobozt vagy korábbi VGA-két érdemes átnézned, nekem cirka másfél tucat ilyen Dvi ~ Dsub átalakítom gyűlt már össze, jóeséllyel nálad is bújkál egy valahol.

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz jsk #12391 üzenetére

    HSM-nek vannak remek írásai a topicban az alulfeszeléssel kapcsolatban! :K
    Ajánlom a részletes keresőt fhasználónév + kulcsszó alkalmazásával.

    Ventiprofilt pedig hiába állítanál, alapjáraton/Idle nem tudod 20% alá vinni ide pedig maguktól is beállnak.
    Egyedüli kivétel a Strix, ahol ilyenkor leállnak/leállíthatóak a ventik.

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Apollo_21 #12393 üzenetére

    11.6 az szerintem még nem dráma.. :N

    Nálam 1200/1700 mellett játék még nem vitte 11.73alá vagy csak nem vettem észre, pedig az én tápom sem túl acélos.

    Itt van pár tesztem amiket régebben linkeltem ide, ezeken nyomon követheted az adott terhelés/tunning mellett jelentkező minimumokat:

    Furmark, 30p, 1100/1600: [link] min.: 11.68
    Furmark, 30p, 1200/1700: [link] min.: 11.56
    Valley, 30p, 1100/1600: [link] min.: 11.83

    Szóval én nem hiszem, hogy összefüggés lenne az akadozásaid és eközött. :N

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Repsol600 #12425 üzenetére

    Szerintem a virágboltot de még a PS4-et is kár idekeverni. Utóbbiban is simán túlmelegedhet a hardver és/vagy lehet hibás, szóval semmit nem jelent, hogy konzolon is előjön néha napján.

    Nagyon egyszerűen utána lehet menni, vRam órajelet lejebb kell venni és extra levegőt kell biztosítani a kártyának, egy megfelelő helyre irányított extra venti és/vagy egy nyitott/levett oldallap.
    Hülyén hangozhat de külön jó szerintem, ha egy adott játék esetén többször előjön, sokkal könnyebb kitesztelni, h vRam túlmelegedés-e.
    Emlegetve voltak szintetikus tesztek, azok azért alkalmatlanok artifact tesztre, mert nagyjából 3-400MB-ot töltenek meg a vRamból, olyan játék kell ami szépen telenyomja 2-3GB között.
    Nem véletlen pl, hogy BF3/4 alatt jön elő többnek igen hamar.

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz morphin #12427 üzenetére

    270X után inkább 280X-et javasolnám. :K

    Lehet húzni "mindkettőt", neked is javaslom HSM idevonatkozó postjait a topicban, szépen kimérte/kitesztelte anno, hogy közel azonos teljesítmény eléréséhez mennyivel többet eszik a 280/7950 mint a nagytesók.
    A Gigáknak vannak támadható tulajdonságai, sokan nem kedvelik de azt is hozzátenném, akár sima akár X-es, szerintem a Gigák rendelkeznek a legkedvezőbb meghibásodási statisztikákkal a topicban, ami főleg az X-esek tekintetében azért szerintem egy igen erős fegyvertény! :K
    Van gyári hűtés ami sokkal jobban hűt mint a WF3, van amelyik sokkal halkabb, majdnem az összes Tahitin monitorozható a VRM, a Gigákon nem, de látszólag velük van a legkevesebb probléma.. :B

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz morphin #12433 üzenetére

    A sima 280as bőven a 760 fölött van szerintem, arra semmi esetre se! :N
    X-est kéne lőnöd olcsón, mert ezen szinten egyedül a 680/770 van, de azoknál meg a fránya 2GB Ram.., ugyan pl a 770esből van 4GB-os verzió, de olyan áron akkor már inkább 780as, hameg árban itt járunk akkor meg inkább 290es, szóval igen a helyzet nem egyszerű! :N

    Nincs amúgy semmi gond a 280asokkal, sőt!
    Pusztán azért javasoltam inkább az X-est, mert 270X után azt jobban észrevennéd, de simával sem 2fps-el leszel gyorsabb, szóval ha nem találsz jófajta X-est olcsón, bőven jó a 280as!

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    Van a topicban megoldás az Omega telepítésre, egy elQrt Win frissítés miatt nem ment fel sokaknál..

    Az artifact egyébként mint olyan elég alattomos jelenség, pont a kiszámíthatatlansága miatt.
    Hányan leírták már, hogy van hogy 2 napig semmi, az ember megnyugszik, aztán harmadnap 1óra után elkezdi megint. Ezért tetves meló a felderítése és ezért érdemes leragadni egy játéknál ahol előjön, nekikezdeni az extra "levegőztetésnek" és várni/tesztelni akár több napot is.
    Sajnos a driver cserebere csak növeli a változók számát, sok esetben előrébb nem visz.. :(

    Driveres debugra egyébként még mindig a 14.4whql a legjobb szerintem.

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    Apa kezdőőődiiiiiiik...! ;]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz ALONSO11 #12460 üzenetére

    Oké, akkor megszólítalak így X hónap után, elvégre is mindjárt ittvan a szeretet ünnepe! ;)

    Szóval, az apa kezdődiket az Nvidia vs AMD témára értettem, érdekes másnak lejött csak neked nem.
    Nem tudom feltünt-e, hogy pár hozzászólással feljebb a veled szemben táplált mérhetetlen ellenszenvem ellenére s azt félretéve, segíteni akartam artifact témakörben.
    Ezek után félreértelmezel valamit és nekiállsz tolni nekem a salátát, sokadjára..

    "Ezzel szemben a Far Cry 4 es topikban az egyik legnagyobb vezérszónok vagy."

    Tudom, számodra én minden topicban az vagyok ahova írok!

    "Úgy,hogy nem fizettél egy játékért."

    Jó, hogy te ezt így tudod. :U

    "Úgyhogy én a helyedben jó mélyen hallgatnék..... ;)"

    Ja értem, ezt a fentiek tükrében különösen köszönöm! :R

    Megragadnám az alkalmat hamár hozzádszólok, mint azt már más is megtette előttem a fórum, szépen megkérlek a személyemet/nick nevemet semmilyen úton módon és formában ne írd le sehova a jövőben.

    Tekintsd úgy, hogy itt sem vagyok. Bátran állíthatom neked, simán ki lehet bírni, veled szemben elég régóta alkalmazom.
    Ha nagyon nem tudsz ellenállni a kísértésnek, lássuk be erre azért volt már példa, akkor pedig ahogy fentebb is tapasztalhattad, a személyemhez köthető bárminemű kommunikációt próbáld meg arra korlátozni, hogy segítesz valamiben ha úgy érzel tudsz/tudnál.
    Még az is elképzelhető, hogy fogsz tudni segíteni és meg fogom köszönni! :K
    Van egy olyan mondás, hogy amit építeni/tovább építeni nem tudunk, azt legalább ne romboljuk!

    No offense tényleg, mielőtt elragadtatnád magad és elkezdődne a szokásos! :R

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz ALONSO11 #12473 üzenetére

    "ekkor beírt a kolléga,hogy ne foglalkozzon velem mert én idegbeteg vagyok meg pszchiholóushoz kellene járnom."

    Ezt a véleményemet a mai napig tartom. :R
    Kicsit ugyan torzítottál a dolgon, de rád nem jellemző módon egész nagy százalékban köszönő viszonyban volt a valósággal az amit leírtál.
    Az FX-ben sem szóltam volna hozzád, ha a szokásos önhergelt állapotodban nem kezdted volna el Intelesként hergelni a jónépet. TS-en hányszor kidumáltuk, hogy az AMD procisok időről időre folyamatosan kapnak minden topicban, látszólag neked is megvolt erről a véleményed. Aztán váltottál és pontosan ugyan azt elkezdted tolni, megfűszerezve a saját stílusoddal és elmentél olyan mélységekbe ahová a legelvakultabb Intel fanok sem, ezt AMD-s topicban adtad elő.
    Még egy állat sem sz@rik oda, ahol egykor aludt..
    Azért engedd meg nekem, ennyire már ismerjük egymást, te hangulatot kelteni jöttél oda. ;)
    Ami nem gond, csak nem gondoltad végig mit vállalsz ezzel, a szinthez megfelelő stílusban reagáltam, emiatt pedig két tucat csillámpónid vetette le magát a mélybe a szikláról végtelen sértettségérzetében.
    Azóta se értem, nem mintha akarnám.. :N :R

    Belemehetnénk abba, hány agysejt kellhez ahhoz, hogy amikor saját bevallásod szerint is magad is tört játékkal kezdtél el játszani, amit később megvettél, mégis milyen szer hatására fogalmazódhat meg az a feltételezés, én/bárki más nem hasonlóan jár/járt el.
    Megint csak ismerjük egymást annyira, többször elmondtam TS-en, évek óta nem veszek látatlanban játékot.
    Az FC4 példának okáért előbb megvolt apróról, mintsem te először feltelepítetted volna a virágboltit, azért nem írtam csak bele az előző hsz-be, mert a benned lappantó intelligenciában bízva hittem, hogy nem kezded el megint a vélt/valós sérelmeidet kiteregetni egy vidkártya/akármilyen topicban.

    Tedd a szívedre a kezed, szerinted mekkora post kerekedne abból, ha az általad zűrös időszakodnak nevezett időintervallumból tőled beszedett sérelmeimet elkezdeném felsorolni?! :U
    Marhára nem érzem igényét, te azóta is az FX topicos sztory miatt fetrengsz, lelked rajta.

    Itt ez senkit nem érdekel, privátban leírtam mindent mielőtt letiltottalak és mielőtt a haveri köröm kibannolt téged TS-ről, milliószor megkértelek azóta, hogy felejts el. Most is nézd meg, augusztus óta először hozzádszóltam és máris nekikezdtél megint. Felnem fogom mi lehet ezzel a célod.
    Egy ponton túl pedig, simán csak hidd el nekem, hogy se második, se harmadik fél nem kell ahhoz, hogy te lejárasd saját magad, amikor viszont megtörténik akkor mindenki hibás csak Te nem.

    Részemről tényleg megvolt a gesztus a történtek ellenére, segíteni akartam artifact témában.
    Az AMD vs Nvidia témát nem tudom hogy vetted magadra és ebből miféle agyrém folytán keveredtél oda, hogy kifejted a véleményed nekem eredeti-e az FC4-em, hova tovább ez itt bárkit érdekel-e de megtörtént.
    No comment, mondanám hogy meglep, de legyünk őszinték egymással.. :R

    Engedelmeddel mégegyszer szépen megkérlek, engem Te a jövőben semmilyen úton módon és semmilyen formában ne fogalmazz bele semmilyen hozzászólásodba ezen a fórumon! :R
    A tiltást most ideiglenesen levettem rólad, ha bármit szeretnél ezen postom után közölni kérlek ott tedd meg, elhiszem hogy számodra ez felfoghatatlan, de ebben a topicban ALONSO11 vélt/valós sérelmei senkit nem érdekelnek, sem a kettőnk elfajult viszonya. :N

    Szerk.:

    A többiektől pedig elnézést, részemről befejeztem! :R

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Byga007 #12530 üzenetére

    A Vram téma érdemben inkább az X-eseket érinti, sem mint a simákat.

    Ahogy előttem is írták 280asból nagyjából mindegy, halksága miatt én ASUS-t mondanék.

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz F_Zolee #12532 üzenetére

    Igen, ezt többen mondtátok már :K , az MSI is elég halk, csak azért ajánlottam az ASUSt/DCII-t mert nekem olyan van, tapasztalat híján másról nem tudok nyilatkozni.
    Az előző Giga 6850esemnél jóval halkabb, pedig a PCB hűtés miatt játék közben fix 2k-s fordulaton (50%) használom (azért, mert a PCB hűtés is fix fordulattal megy és veszít a hatékonyságából ha a DCII-t nem állítom szintén fixre, mivel ugye utóbbi nem pörögne fel normálisan/automatikusan előbbi közbenjárása miatt odáig, ahol egyébként nélküle menne).

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz F_Zolee #12578 üzenetére

    Abban a rakás sz@rben lehet igen. ;]

    Fárasztó lehet ám beállítani, hogy winnel induljon és minden indulás után kattintani hármat.

    1. Trayből fel
    2. Profil
    3.Traybe vissza

    Sok ez az idő, rohanó világ..
    Ebbe belefér facebookon 3-5like, YT-on pedig legalább két új találatot kidob a kereső random agyhalott videoblogjáról! :K

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Byga007 #12809 üzenetére

    Ahogy Szoszo94 is megválaszolta már neked, van difi rendesen a két proci között.
    Személy szerint pont egy éve váltottam X4 955BE-ről 8320ra, ég és föld, viszont ahogy szintén többen írták már neked, játékfüggő, hogy mennyire fogod észrevenni az esetleges csere eredményét.

    Ugyan az X4/X6 BE-t is tunningra gyártotta az AMD, állítom neked a Visherák tunning potenciálja 2-3x akkora, ezzel mindenképp kalkulálj, ha nem szeretsz/szeretnéd tunningolni a Visherát/8320ast akkor inkább válts platformot Intelre.
    Személyes tapasztalatokat (a cseréről) szívesen megosztok veled privátban.
    Minden egyéb/ilyen jellegű kérdéssel bátran gyere át inkább az FX topicba..: [link] ;)

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz hellboy0415 #12835 üzenetére

    Egy tipp.., az esetleges mazo hajlamaidat egészen más területeken kéne kiélned..! :R

    Kölöknek indulásként másik Win, ha nagyon nem füllik a fogad ehhez a 15p-es művelethez és/vagy restarthoz amikor leülne a gép elé kókányolni, akkor pedig egy másik Fiok a jelenlegi Winen, a végletekig lekorlátozva h ne tudjon semmit állítani/telepíteni..
    Amikor pedig majd elkezd nyígni e(zek)miatt, szépen elkezdheted adagolni neki az infókat, miként kell/lehet alapszintű felhasználóként viselkedni, mit nyomkorászunk és mit nem.. ;)

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz hellboy0415 #12839 üzenetére

    Elnézést, csak rossz szóviccnek szántam a mazót..! :B :R

    (#12840) Gertrius:

    +1

    (#12841) HSM:

    Pontosan ugyan erre gondoltam! :K

    Másik Win, sajátra jelszó.., viszont látásra.
    Egy hónap alatt meg fogja tanulni azt, amit x éve képtelen, mert magának kell majd helyrehoznia a szétbarmolt rendszert/beállításokat.. ;]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz F_Zolee #12843 üzenetére

    ;] :C

    Hát igen.., a helyzet bonyolódik adott esetben..! Megjegyzem külső vinyó/rackes megoldás!!!
    Nem voltam sokkal fiatalabb amikor édesapám ehhez folyamodott (és nem azért mert okot adtam rá..), az eredményről csak annyit nagy vonalakban, hogy az "agyonszidott" AMD driverekkel évek óta semmi problémám sincs.. :DDD

    (#12845) Kutya_7:

    +1, úgy-úgy!
    Végső megoldásnak ottvan a konzol.., FB-zni úgyis tudnak telóról is.
    Mondjuk a földnek csapkodott kontrollereken nem segít.., abból bizony be kell tárazni! :D

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz ALONSO11 #12846 üzenetére

    Köszönöm amiért megfogadtad a tanácsom!

    Nézd, így hogy direktbe rájátszottál a rossz körülményekre/szellőzésre/légmozgásra a visszatett ház oldallappal, leszabályozott ház/Tri-X ventikkel és nem jött elő a "hiba", szerintem kijelenthető, hogy nem hardveres eredetű volt hanem softveres.
    Hiába, első ránézésre magam is artifactnak diagnosztizáltam, ugyan a vRamra való visszavezethetősége miatt ez a Vaporoknál gyakorlatilag kizárható.
    Megjegyzem 30perc az nem túl sok, alapból egy órát adtam volna neki, ha nem többet.

    Tekintettel arra mennyire megingatta a hibátlan kártyádba vetett hitedet (érthető okokból..), a helyedben mihamarabb megismételném ezt a kis "forraló" tesztet, hagynám hosszabb ideig menni ilyen körülmények között.
    Ugyanakkor a HW sz**atást kicsit erősnek érzem, egyetlen alkalommal észlelted a jelenséget, azóta pedig csak azon fáradoztál, hogy bizonyosságot nyerj, de előhozni mégsem sikerült, ergó jóeséllyel nincs azzal a kártyával semmi probléma! :N

    Teszteld le megint a megbeszélt módon ha gondolod, ha még így sem jön elő a jelenség ismét, nyugodtan felejtsd el az egészet és inkább játszál sem mint tesztelgesd!
    A "viharfelhőket" meg felejtsd el, kicsit arra emlékeztet, mint amit akkor éreztem amikor elkezdtek hullani az artifact miatt az ASUS 280X-ek a topicban és PCB hűtés ide vagy oda, hetekig hónapokig azt vártam mikor nyekken meg nálam is. Utólag visszenézve tök feleslegesen, egy éves lett nemrég, "rommáhúzva" használom és semmi baja. Nyugi, jó cucc az a Tri-X nagyon! :K

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz hellboy0415 #12855 üzenetére

    "Az enyém meg lezárva lekódolva a BIOS és az Op rendszer is."

    Boss Mode: ON !! :K :C
    Szép munka!

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz krisztian922 #12866 üzenetére

    A VRM hűtése példának okáért kiváló, nem összekeverendő a vrAm hűtéssel amivel sajnos az ASUS-ok egyedüliként nem rendelkeznek a 280X-ek között.
    Ez (nem elégséges vagy átlagos..) házhűtéssel némiképp orvosolható, de a gyárilag túlfeszelt ramchipek ettől függetlenül hajlamosak ezeken a kártyákon artifactolni, vagy legalábbis hajlamosabbak mint a többi gyártóén. 4-5K-n szerintem ne múljon, MSI rev 1.2, VaporX / Tri-X jó alternatívák lehetnek. :K

    FSP Hexa 500W.., ha semmit nem húzol elégnek kell lennie, némi tunningot is elviselne talán CPU részről, ami mellesleg erősen ajánlott mert azt a 6300ast 4.2-4.5Ghz körülre fel kéne pöccintened ahhoz, hogy normálisan tudja hajtani a 280X-et!
    Ebbe a tunning magasságba a 212 Evo is elégséges lehet még, hacsak nem valami elvetemülten feszéhes CPU-t fogtál ki, átlagosnál valamivel jobb házszellőzés megintcsak nem árt!

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz hellboy0415 #12898 üzenetére

    +1 tailor74 meglátásához, nagyon max 290es.. :K

    FHD-re még mindig bőven elég egy 280X, ha van ennyi pénzed amit most el tudnál lőni, én még a 290et is "átugranám" a helyedben és megvárnám a 3** szériát. Radeonok amúgy sem szoktak sokkal többe kerülni még "nyitásnál" sem, ergó vársz még egy kicsit és ugyan ebből a pénzből bezsákolhatsz majd magadnak egy csúcskártyát, ami várhatóan reggelizni fog mindent ami most alternatíva lehetne..! :K

    A 3** széria amúgy is több RAM-al, értsd pl 8GB (azis HBM ha minden igaz.., bár lehet csak Fiji után majd..) érkezik, Radeon találgatós topicot [link], Abu és a többiek fejtegetéseit javaslom fusd át mielőtt döntenél!

    (#12868) ALONSO11:

    Frankó!

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz ALONSO11 #12916 üzenetére

    "Ha azt nézem,hogy egy 280X csúcs modell mennyibe kerül.A kellően megépített 380X vapor ára NEM a "és ugyan ebből a pénzből bezsákolhatsz majd magadnak egy csúcskártyát" -kategóriába tartozik.
    Emlékezzünk csak vissza anno a 7970 és 280X milyen árról indult.
    Véleményem szerint még mindig kellően jó választás egy 280X"

    hellboy0415-nak szánt válaszom volt az a hsz, elolvastad ugyan de azt már elmulasztottad megnézni mire válaszoltam. Kérdése tárgya egy 165K hufos 290X volt, bátran állíthatom neked ennyi pénzből meglesz majd a 380X helyből, talán még egy erősebb 3**-as is, mivel mint ahogy írtam, az AMD nem szokott 200K köré/fölé menni single GPU-s csúcskártyák esetén az "indulások" pillanatában sem!
    Ily módon amit írsz teljesen értelmetlen..! :R

    "Az AMD minden generáció váltáskor lenyom valamit a torkunkon."

    Ez pedig semmi több, csak egy kényszerképzet..
    Még soha az életben nem nyomtak a fejemhez pisztolyt, hogy AMD kártyát vegyek..(bő 10éve lassan mégis kivétel nélkül csak Radeonjaim vannak), amikor pedig generációváltáskor kapok valami újdonságot, azt jó étvággyal (el)fogyasztom, nemhogy lekéne nyomni a torkomon..! :N

    Szhóvahl magam se trollkodni akarok, de nyugivan meg békevan, meg mi vagyunk a labda és úgy egyébként kanál sincs! ;)

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz embe #12938 üzenetére

    +1 az Omegának!

    Egyelőre teljesen meg vagyok vele elégedve, nem mintha tavaly bármelyik driver rosszalkodott volna, nálam annyi/olyan szempont van ami esetleg nem sok embernél, miszerint a 10-15 éves játékokat is szeretem ha flottul viszi az adott driver, sok ilyennel játszom multit.

    Amit tavalyról még kiemelnék mint kiemelkedően jó driver, az a 14.4whql, illetve a 14.7RC3. :K
    Mindezt persze Win7 64 alapján..

    (#12941) dunc:

    A szőrős fánk egy ilyen sportág!
    Kb. fagyasztóban üzemel az ASUS-om, de auto ventifordulattal még nem indítottam rá, nem is fogom.. :N :D
    10% TDP-vel: [link] 72°C
    Max fesz/TDP: [link] 85°C ;]

    Auto ventikkel a 78°C az teljesen korrekt szerintem, még nyitott házzal is!

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz nonsen5e #13030 üzenetére

    Ha tudtam volna, hogy létezik későbbi felhasználási igény nagyobb felbontású képet mókoltam volna meg.., HSM is említette.. :D :B

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz rayoliviero #13054 üzenetére

    Szakmailag hozzáértőbbek szerint vannak támadható tulajdonságaik.

    Úgy mint burkolat / venti anyagminőség, nem monitorozható VRM, egyesek szerint hangos bár ez ugye mint tudjuk teljesen szubjektív. Ugyanakkor, talán a Gigákkal van a legkevesebb probléma vagy hardveres meghibásodás a topicban. Nem vagyok itt a topicban indulása óta, de bő egy éve igen és bizony elpusztult és/vagy artifactoló Gigával még senki nem jelentkezett (a VRAM is szépen hűtve van..), se egyéb komolyabb problémával. Gyári OC is elég jónak mondható az 1100Mhz-el.
    Szóval "hiányosságaik" ide vagy oda, szerintem ez egy elég erős fegyvertény! :)

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz rayoliviero #13059 üzenetére

    Hangsúlyoznám, a topicban látszólag megbízható, egyéb statisztikákhoz nem férek hozzá.
    Hibakeresés okán járt nálam tavasszal egy rev1-es.., hátőő, őszintén, az ASUS-om után "furcsa" volt kézbevenni. Azt se tudtam konkrétan hol/hogyan fogjam meg h ne tegyek kárt benne, hibátlannak bizonyult btw. A topicban is ha rákeresel, nem nagyon fogsz hibásat találni, minden mást viszont igen.

    Szóval látszólag, hülye kifejezéssel/hasonlattal élve amolyan chokito jelenség, ronda és finom.. :D
    Van ami hűvösebb mint a Gigák, van ami halkabb mint a Gigák, van ami hűvösebb és halkabb mint a Gigák és anyagminőségben is más szint. Ránézésre/fogásra vagy ha csak azt nézzük, hogy nincs VRM senzor, elég spórolósnak tűnnek, de a topic statisztikái alapján még ha vicces is, de látszólag ezekkel van a legkevesebb probléma.
    Ráadásul a 280X-ek között, amik ugye köztudomásulag jóval nyűgösebbek mint a 280asok.

    280X-ek közül a Sapphireokat szoktuk főleg ajánlani, őszintén, a magam részéről a Gigát csak azért nem ajánlottam soha, mert bennem van mit gondoltam/éreztem amikor kézbevettem, más kérdés h abban a szűk két órában amíg működés közben ismerkedtem vele ezekből a "kétes" érzésekből/előítéletekből semmi nem igazolódott. :N

    Más kérdés.., nehéz úgy "stresszelni" a VRM hőmérséklete miatt, hogy nem látom/tudom hány fokos.. :B
    Nagyon szárazon ennyit tudok mondani a rev1-ről, de van itt olyan, aki sokkal jobban ért a technikai miértekhez nálam és jobban összetudná foglalni a pro(k)~kontra(k) viszonyát..

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz rayoliviero #13065 üzenetére

    Sokan tartanak tőle, ahogy az első postodban is írtad.
    Annál tisztábban, semlegesebb szemmel nézve nem tudok megnyilatkozni mint ahogyan tettem. Ugye ezek videokártyák, betesszük őket a gépbe és használjuk..
    Namost a saját fenntartásaim addig a pillanatig éltek, amíg a kezemben volt, onnantól hogy bekerült a gépbe megszűntek. Persze mondhatjuk, hogy két óra nem nagy idő, de akkor is ez az igazság.
    Amit én személy szerint nagyon fájlalnék Giga tulajként, az a nem monitorozható VRM, az hogy nem tudom hány fokos, mi megy át rajta stb, node kérem ez sztem a felhasználók tán 1%-ának ha igénye.

    Anyagminőség, ventiminőség ide vagy oda, a topic (hiba) statisztikái alapján bizony kihúzhatja magát a Giga, akármennyire is ellentmondásosan hangzik ez. :K
    Mondanám, hogy egy Giga 6850est váltott az ASUS 280X és azon a kártyán bizony gányolnom kellett az egyik ventivel, illetve kábelkötegelővel rá kellett húznom a (felforrósított csavarhúzóval átégetett ;] ) burkolatot az egyik hőcsőre mert zörgött mint az állat és emiatt a Giga így meg úgy, de teljesen más konstrukció volt. Nem WF3 stb..

    A topic statjai alapján semmi baj nincs velük, sőt..!

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz rayoliviero #13070 üzenetére

    Ha nem így lenne, mindenkinek Gigája lenne vagy akármelyik másik és nem lenne miről diskurálni.. :)

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    Gondoltam egyet, megnéztem mit megy a kártya az Omegával Valleyban.

    Teszt alatti HWInfo és GPU-Tweak beállítások:

    Régebben (áprilisban..) ugye már mértem 1250/1750en: [link]
    Ez még a régi ház volt, PCB hűtés nélkül.., szóval a VRM hőmérsékleten utóbbi szépen kiütközik.
    Ugyanakkor pedig, sokat olvasom mostanában a Valleynek nem annyira közömbös a CPU mint a Heavennek, hát ebből én pont nem vettem most észre semmit a régi ház/cpu hűtő/4.5Ghz és a mostani 5Ghz között.
    Gyakorlatilag csont ugyan azt az eredményt kaptam! :K

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz nonsen5e #13109 üzenetére

    Nálam ilyen, de "mindenki máshogy csinálja"..

    Két venti, az egyik a GPU-t, a másik a VRM-et és annak környezetét kapja telibe elég közelről..

    Feszültségek?
    A beállításokat/értékeket GPU Tweak/HWInfo ablakban látod, amit nem az a VRAM, 1.6V-on megy, ha akarnám se tudnám babrálni, tökéletesen állíthatatlan..

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz rayoliviero #13117 üzenetére

    Nincs olyan Tahiti ahol ne lenne hűtve a VRM.. :N

    Én ilyet eddig csak low budget ASUS Am3+ lapoknál láttam.. :DDD

    Nincs hűtve a vram azon se, de már biztos tudod/olvastad hogy a 280-asoknál nincs is sok jelentősége ennek.
    A Strix meg kb annyit tud, hogy amikor nincs terhelés leállnak/le tudod állítani a ventiket teljesen és nem 20%-on pörögnek. Kétlem hogy bármivel többet tudna a DCII-nél.

    (#13111) F_Zolee:

    Egen, felfelé dobja ki a napszelet.

    (#13112) asdxv:

    Igen, így értem.

    (#13113) Lacielvtars:

    Nézd el nekem elvtárs uram, de sztem annyi a két gép közti hasonlóság, hogy mindkettő "számító".. :DDD Mr.antiTunningElvtárs :R
    Nem raktam tele ventivel, ez mind az alkatrészekhez tartozik, kivéve az a két kis venti ami a PCB hűtés féle sínen tanyázik.., asztal mellett/alatt van egyébként.

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Lacielvtárs #13120 üzenetére

    Félre, de szándékosan.. ;]

    Ezt írtam az Offban is reggel, ma valamiért senki nem veszi a lapot vagy a humorérzékem van éppen mélyrepülésben, szóval csak viccnek szántam! :B :R

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Cseri0058 #13140 üzenetére

    Nem vagyok túlzottan benne a szakmában (semennyire sem..), de amennyire ki tudom venni, olyan mintha a bal felső VRM egyik forrasztása lenne (majd kijavítanak ha hülyeség..).
    Dobozból + ebből arra következtetek, elképzelhető hogy már használta valaki ezt a kártyát előtted, esetleg javítva volt. Az tuti, hogy nem homeuser nyúlt hozzá, ha van neki szervízpapírja valahol azon ez rajtavan, szóval emiatt én nem stresszolnék a helyedben.

    GPU-Z adatok rendben vannak, nem egy mókolt 260X.. :N :DDD

    Szvsz használd egészséggel és gratula hozzá! :K

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Cseri0058 #13143 üzenetére

    Ahogy mondtam is, egy laikus szemein keresztül tudok csak a NYÁK-ról készült képeidre tekinteni.
    Közel sem biztos, hogy javítva volt. Szemre ugyan ezt látom, ahogy Te magad is.

    Szerinted mi történik a gyári szervízben javított kártyákkal? Dobozba be, megy vissza a polcra.
    Ettől függetlenül egy javított kártya még mindig teljes értékű.

    Eljárás módja.., passz, ebben sem vagyok jártas. :(
    Van rá 3év garanciád és tökéletesen működik. Szerintem használd nyugodtan és ne ezen stresszelj!
    Ha nem hagy nyugodni, írj mailt a csatolt képekkel és próbáld kinyomozni.

    (#13142) tibee77:

    1.36V kontra 1.39V CPU fesz nem hiszem hogy "látványosan" megmutatkozna a VGA GPU Idle hőmérsékletén, szerintem még kritikán aluli szellőzéssel sem.
    Adódik a kérdés, milyen meleg volt Idle ezt megelőzően?

    Egy kártyás rendszer esetén amikor az Idle órajel csak 300Mhz az 50fok mindenképpen sok, bő 15fokkal kéne kevesebbnek lennie. Vedd le a ház oldalát fél órára, ne terheld és nézd meg meddig csökken.

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Habugi #13144 üzenetére

    "Egy kártyás rendszer esetén.."

    Félrebeszélek, *egy kijelzős/monitoros rendszer.

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz embe #13148 üzenetére

    TeamViewerrel nyomattad éppen Chiléből valakivel miközben gyengébb földrengés volt ott? :DDD

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz embe #13155 üzenetére

    Szerintem kár ilyesmit mögéképzelni..

    Szervízpapírt kérsz és borul minden ilyesfajta félelem, még ha gány is, nem hiszem hogy Bihari Kálmán csinálta magának otthon, mint elöző tulaj.. :N
    Kiküldték a megtépett dobozban lévő, utólag ismerve, szakmaibb szemmel is gányoltnak nevezett kártyát.
    Ahogy segalsl is írta részükről az egy próbát megért esete, hátha nem veszed észre.
    Speciel ahogy írtam is, ha jól működik, szakmai tudás/rálátás híján engem tuti nem érdekelt volna, használtam volna amíg nincs baja.

    Az életben nem vettem még semmit a PCX-ből btw, Cseri0058 esetleg beleírtad a válaszba, hogy örülnél egy bontatlan doboznak is a cserekártya "mellé"? :D

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    Ejj.. :(

    Ezesetben mindhármotoknak egyszerre válaszolva erre az egészre csak annyit tudok mondani, hogy ez így ebben formában akkor baromi gáz! :(((
    Én simán aláfutottam volna.. :((

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Nemo1001 #13213 üzenetére

    Fejlemény?

    Amúgy ilyen 4GB-os hax a 280X-hez nekem is kéne.. :D

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz tibee77 #13215 üzenetére

    Tippelni tudnék csak, az pedig sztem korai..
    Nézd meg (bármivel ami mutatja a GPU kihasználtságot), ilyenkor amellett hogy nem veszi vissza az órajelet, dolgozik-e a GPU?

    (#13216) Nemo1001:

    Volt ennek bármi köze a 41es BIOS-omhoz, mert felül csak asus.rom-ot látok?!
    Amúgy a VBE7-ben emlékeim szerint nincs UEFI Bios támogatás, amikor átírtad/mentetted nem volt gondja vele, hogy Legacy Biossá "avanzsált"?
    Anno magam is tettem egy próbát a VBE7-el, amikor azt próbáltam megoldani, hogy ne 1.6V-ot kapjon a Vram.

    A memória órajelének visszavétele sok esetben az egyetlen megoldás egyébként az artifact ellen (ha már megjelent..).

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Nemo1001 #13219 üzenetére

    :R

    (#13220) tibee77:

    Az ebben a formában elég érdekes.. :U
    Milyen softverrel nézted?

    Bányász vírusok tudnak ilyen jelenséget generálni, de akkor látható is a GPU-n hogy dolgozik.

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz tibee77 #13228 üzenetére

    Pont a HWInfo64et akartam javasolni!

    Érdekes, GPU Ulitization/D3D Usage 0%.. :F

    Amit a képen látok változók amiket nem ismerek túlzottan, Win8.1 (rövid és viharos kapcsolat volt..), MSI Gaming App..
    Utóbbira rákerestem, ezt találtam: [link]

    Anélkül, hogy nagyon belemennék véleményem szerint ez mennyire kellhet/hasznos neked, a beállításaiban körbenéznék, mert a videó alapján 100%, hogy ez okozza nálad a "jelenséget", ami ezek szerint nem is anomália hanem "fícsör". :K

    Szerintem nyugodt szívvel dózerold le! ;)

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz tibee77 #13230 üzenetére

    Miért kéne újraraknod őket? Semmi ilyesmi! :N

    Nem kell teljes vérengzést rendezned, indulásnál nem egy teljesen új rendszer telepítését választod, hanem a meglévő "frissítését". Ilyenkor "csak" a saját (rendszer) fájljait írja felül, minden egyéb tartalom (pl játékok, de még az ikonjaid/azok helye az asztalon) sértetlen/változatlan marad.

    Esetleg mielőtt ennek nekiállsz, CCleanerrel vagy manuál tolhatnál neki egy Registry pucolást mert úgy néz ki a Gaming App mélyebbre zabálta be magát, mintsem illő lenne.
    Egy próbát megér! :K

    Szerk.:
    Szerintem nyugodt szívvel befejezheted a nyomozást, ez az App az oka az Idle 1000Mhz-ednek.
    Esetleg még vissza is teheted és addig túrod a beállításait, amíg vissza nem kapod az Idle 300Mhz-edet, majd akkor uninstallálod. Nézd végig a linkelt videót, GPU-Z sensor fülén is szépen látszik, mikor vált fel 300Mhz-ről amikor a készítője elkezd játszani a progival. :K

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

Új hozzászólás Aktív témák