Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Habugi

    addikt

    válasz n3zold3r #9325 üzenetére

    Azért ha megnézed a linkelt videóm elejét, láthatod hogy 70%-ra (2800rpm-re) állítom a DCII hűtését.. ;]
    Egyszerűen azért, mert jó légmozgás ide, extra PCB hűtés oda, a Furmark nem viccel!

    Amennyire meg tudtam ítélni az elmúlt hónapok során, a topictársak egyéb gyártóktól származó 280x tesztjei alapján, az ASUS-nak GPU/VRM hűtés szempontból semmi szégyenkezni valója nincs! :N

    Az egyetlen bibi, a fránya hűtetlen vram de az viszont kíméletlenül büntet ha az ember nem biztosít elég légmozgást a házon belül és/vagy a kelleténél jobban tunningolja, sőt van akinél jó légmozgás mellett tunning nélkül is előjön. Pusztán ezért írtam amit írtam. :B

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz n3zold3r #9327 üzenetére

    Az artifact jelenség kb. így fest: [link]
    Lehet sokkal intenzívebb és kevésbé..

    A probléma az, hogy szemben a többi gyártóval, az ASUS 1.6V-al kínálja az R0C végű Hynix ramchipeket 1.5V helyett, hűtetlenül ugye. Továbbá ha az emlékezetem nem csal, a Hynix 83-85°C-ig garantálja a ramchipek "normális" működését. Adott tehát a túlfeszelt hűtetlen vram, a 85+ fokos GPU és a 85+ fokos VRM között, utóbbi a nyáknak adja le hője nagy részét. Érted?

    Nem számít ha Furmark közben nem a tipikus artifact jelenséget láttad, alig terhel valamit a memóriából így ahogy más szintetikus tesztek alatt is, alig vagy egyáltalán nem jön elő a hiba. Viszont könnyen úgy járhatsz mint egy ismerősöm, aki egy "silent" gépházban 2-3 hét alatt megsütötte az ASUS 280X-ét és állíthatott utána már bármit, folyamatosan artifactolt. Egyszerűen nagyon nem jó a túlfeszelt hűtetlen Hynixeknek, amikor a VRM miatt átforrósodott nyák is őket főzi, nem csak saját maguk!

    Az, hogy a GPU-d adott esetben hibázik Furmark közben semmit sem jelent, ahány GPU annyi féle.
    Jónak ugyan nem jó, viszont ha adsz neki egy kis feszt szerintem hibátlan lesz a gyári OC órajelén is. :K

    (#9330) RazoR8402:

    Na akkor megvan a "hiba"..(legalábbis az egyik fele), 8magos FX 4Ghz-en édeskevés a két kártyának.
    Tapasztalataim szerint már egy kártyához is kell legalább 4.4Ghz, hogy normálisan/pöpecül meghajtsa a 280X-et. Az a 3DMark11 eredmény is ezt igazolja, nálam így megy egy kártyával: [link] , hasonlítsd össze a physics (cpu)/graphics(vga) értékeket.

    Elég jófajta hűtőd van, az alaplapodról már nem is beszélve.. :Y
    Szerintem legalább 4.6-4.8közé be kéne lőnöd azt a procit, a jobb egyszálas teljesítmény érdekében némi CPU-NB tunning sem ártana neki. Megváltás persze nem lesz a mostani helyzethez képest, de érdembeni javulást fogsz tapasztalni. A CF rendszert tapasztalat híján magam sem ismerem, viszont olvastam már róla, hogy lehetnek softveres buktatói, nem is kevés. Ezért javasoltam csak, hogy azokat érdemes először kizárni. Konkrétumokat majd a rutinosabb rókák fognak tudni mondani.

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz wolf13 #9333 üzenetére

    Ez a gond: [link]

    Ránéztél az adatlapomra ugye, nekem is ASUS van és nem "húzkodom"!!
    Kismilliószor leírtam már, bár utálom felhozni mert mindig ez a vége.

    Ezek a linkek amiket beszúrtál így magukban semmit sem érnek, fogalmam sincs a nevezett kártyák specifikációjáról, sem arról milyen típusú memória van rajtuk. Ha használnád a keresőt látnád és értenéd miért igyekszem figyelmeztetni valakit aki ilyen kártyát Furmarkol. Nekem sem fétisem a hibátlan kártyámat "kritizálni", csak ez az artifact probléma szemmel láthatóan jobban érinti az ASUS 280X-eket, mint a többit, lásd a beszúrt link.

    Örülnék neki így pár hónap után, ha ti/mi ASUS tulajok eljutnátok oda, hogy a segítő szándékot veszitek észre előbb egy-egy ilyen hozzászólásban, nem pedig azt hogy a fallosz ékszer videokártyátokat/kártyánkat gyalázom.. :W

    (#9334) MrPetya19:

    Alt+Enter? :D

    (#9332) szente:

    Tudom, hogy nem vagyok a megszolítottak között, de rövidre véve: nem! :N
    Hacsak nem tervezel 1-2 éven belűl erősebb VGA-t venni. 32-34k-ért beleteszel a lapodba egy 8320ast, felhúzod 4.5ig, end of story.

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz szente #9339 üzenetére

    A jelenlegi lapod az FX topicban is erősen ajánlott kategória, a társaság legalább fele olyan lapban OC-zik, 8magost is.. :U 6+2es de 4.5-4.6ig bőven jó lenne, minőségi darab.
    Nyilván ha úgy gondoltam volna, hogy lapot is kéne cserélned egy 8320as mellé, nem írtam volna amit írtam, mert abban az esetben egyenes út az i5 felé.

    Ahogy HSM is említi, 3 erős szálat igénylő játékban teszteltünk egyet, nézz rá! :K
    Én nem megyek el odáig, hogy elmondjam mit vagy mit nem kéne látnod rajta, nyilván mindenki eldönti maga.

    Javaslom egyébként a Haswell topicot, az új procik apropójából nem egy FX-es váltott most azokra, i5/i7-re egyaránt, pl.: [link]

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz HSM #9344 üzenetére

    Értem, de ez most itt mit számít? Az utolsó ember postját linkeltem, amiben van némi összehasonlítás.

    Ezzel ígyis két lépéssel előrébb vagyok, mint azok akik zéró FX tapasztalattal leírják, hogy mennyire kevés, lásd be vannak egy páran. :R
    Amikor egy FX-es laggra panaszkodik, az utolsó ami felvetődik az az, hogy "bármi állhatott a háttérben", sokkal inkább: "hát igen az FX az ilyen". ;)

    Látod most is hozzáteszed mit érdemes nézni.. ;]
    Nem éreztem késztetést ilyesmire, pedig írhatnám hogy prociigényesebb felbontásban toltam, meg hogy neked 290alatt futott, okkal. Magad is hangsúlyozod ennek jelentőségét, főleg az fps terén: [link]

    A videóknál pedig kiemeled, hogy azt érdemes nézni, nem azt hogy mindkettő folyamatos és a felvételek 3/4-ében max. 10-12fps különbség látható. Persze most a "sima", nem OC-zott 290es felvételről beszélek.
    Érdekes egyébként, gondolkoztam rajta hogy feltoljam-e 1200/1700ra az összehasonlításhoz, de feleslegesnek tartottam. :R

    Simán belementem az összehasonlításba, mert fun és tudtam mi lesz az eredmény.
    3erős magot igénylő játék alatt, szemben a bivaly i5-öddel. Persze érdekelt mit megy az ültetett M3-as benyám földúton, annak ellenére hogy tudom nem ez az ideális számára. Lökhetném a rizsát, hogy 4/6/8 magra is optimalizált játékok alatt még ennyi difi sincs de minek. :F

    :R

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz HSM #9348 üzenetére

    Figy, tudod jól hogy maximális tiszteletemet élvezed. :R

    De kb most érkeztünk el ugyan arra pontra, mint amikor priviben azt írtad sokkal jobb mint amire számítottál, de mire ideért a topicba az információ, már látványosan szarabbul futott. Nem reagáltam rá..
    Elnézésed kérem, de én ebbe nem leszek partner! :N

    A felbontásra is rákédeztem a teszt előtt, azt mondtad simán jólesz, hagyhatom a FHD TV-t pedig kicsit sejtettem, hogy ez lesz a vége.
    Nem kerestem nálad azokat a képkockákat ahol 40re esik az fps, csak azt néztem hogy tényleg jobban fut, de miért is ne futna jobban egy ilyen játékban, vadi új Intellel és 290essel.

    Egyszóval béke, de tisztelj meg kérlek annyival hogy ezt itt befejezzük! :R

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz HSM #9350 üzenetére

    Valóban, én linkeltem elsőnek, de csak azért mert itt a ph-n a nagyérdemű Intel tulajok mindenféle tapasztalat és összehasonlítás nélkül kétoldalról pofozzák az FX-eket, számomra pedig kiváló példa volt arra ez az összehasonlítás egy 8magot hírből sem ismerő játék esetében, hogy sok esetben ezekből a véleményekből érdemes köbgyököt vonni, meg ugye rákérdeztek hogy megtekinthető-e.

    Számodra látványosan szarabb, számomra... ;) , nos szerintem mindent elmond hogy az a véleményem mindenki eldönti mit lát/nem lát, keres/nem keres a két video között. Nem érzem azt, hogy ehhez bármi tanácsot kéne adnom. :N :R

    A vadiúj 4.5Ghz-es 4690K-d a szintén új Z97-es lapban pedig kb annyira átlagos i5, mint az 5Ghz-es FX-em. ;]
    Nem mutatott semmi újat olyan értelemben, hogy mint azt párszor említettem már, volt a kártyám 4770k mellett nem is egyszer. Ami tetszett az az, hogy ezt már egész jól tudtad hűteni! :K
    A GTA4-es teszttől függetlenül pedig, ami tetszett az az R15-ös egyszálas eredmény volt és multicorenál sem volt rossz. :N

    Tetszik a teljesítménye, pláne hogy az FX-ről Intelre váltó egykori FX-es topictársak véleményét (még ha ez változó is) és egyéb tapasztalatokat/teszteket is olvasok mostanában (haswell topic), megerősített benne, hogy ha eljön a váltás pillanata bőven elég lesz egy i5, de ez még odébb van. Egyelőre értelmetlen lenne, nem tervezek erősebb VGA-t, hiába "gerjedtem" rá a 290esre pár hete. :D

    (#9351) asdxv:

    Vsyncel olyan tesztelni, mint a sex óvszerrel. ;]
    Pláne ha az "fps droppos" FX mellé kell/kéne hasonlítani.

    Tudom egyébként, hogy néha irritálónak tűnhetek FX témakörben. Az a baj egy huzatlan 6100as és egy húzott 8320as is FX-nek van becézve, de a kettő között azért durva különbség van.

    Csak mert offoltam mára itt eleget.., félreértések elkerülése végett, ha lapcsere is esedékes lenne egy FX updatehez véletlenül se gondolom úgy hogy kérdés-e az Intelre váltás vagy sem! :N
    Nem akarom én itt "felizgatni" az Inteleseket, csak akkor kardoskodok az FX mellett amikor tudom, hogy a 30k-s procim is elég lenne ahhoz, amit valaki el szeretne érni fejlődés/teljesítmény címszó alatt.
    Benne vagyok minden tesztben brahiból/funból, 3DMark topicokat végigkóstoltam, pedig ha valahol vérzik az AMD az a 3DMark tesztek, ha valaki hát én tudom hol vannak a határai, egyszerűen amikor valaki az adott setupjához képest fölösleges soktízezrek elköltésére készül, leírom hogy ez nem feltétlen jó ötlet.

    Ettől még nem kérdés melyik cég processzorai az erősebbek, pláne ha egy nagyobb VGA-t kell meghajtani! :R

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz HSM #9354 üzenetére

    Ez így van!

    Viszont mint írtam is, nem láttam szükségét feljebb tolni a VGA-t, ha bármi zavart volna, kicsi min. fps javulás reményében megléptem volna.
    Ez úgy magában még nem túl beszédes, annyit hozzátennék, 10éve 2/2x nyertem UT'99 1on1 WCG selejtezőt itthon és utazhattam a Samsung jóvoltából Dél Koreába. Pontosan tudom mi a difi pl egy online FirstPersonShooterben 120fps és 60 fps között, továbbá azóta is elég érzékeny vagyok az fps droppokra illetve a laggra, gondolom érthető okokból..
    Na ezzel együtt nem húztam rá a 280X-re. ;)

    De tényleg oFF mert masszívan fenékbe leszünk rúgva! :B

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz SkyTrancer #9363 üzenetére

    Elég lesz a táp! :K
    Úgy emlékszem Diopapa szintén ilyen táppal hajtja a 280X-et.

    (#9368) Fisherhun:

    +1 ahhoz, hogy ne cseréld le.

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Dtomka #9415 üzenetére

    Az "AMD 30"-on volt ilyen "10érv, miért éri majd meg ilyen kártyát venni" okfejtés, a teljesítmény nem volt közte. :N Továbbá valamiért nagyon ügyeltek rá a beszélgetések alatt végig, hogy ne hasonlítsák egyik saját kártyájukhoz sem, kizárólag a GTX 760hoz.

    Ne legyen igazam, de a Tonga 285 így első nekifutásra szerintem valahol a 270x és a 280as között lesz.
    Majd az X-es verzió alakíthat majd és az eseteleges későbbi nagyobb testvérek. Pár nap és kiderül. :K

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    Tegnap nagyon vártam a FHD kimaxolt BF4 multi videót, ahol a GTX 680 100fps-el repeszt "folyamatosan"..., mi lett a projectel, találtunk a gépben egy második GTX 680at is? ;]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    Kösz a linkeket srácok. :R

    Na, hát ez pontosan oda érkezett ahova vártam, a 270x / 280 közé..
    Az, hogy Mantle alatt mekkorát zuhan a teljesítménye a DX-hez képest az parádé, ezt a 256bit/2GB-ot nem tudom hogy gondolták a srácok. :(
    BF4 Mantle minimum fps.., valami itt nem kóser, még a 270X is elveri ott! :Y

    Na mindegy, jöhet az X-es és a 4GB-os. Bár innen azért már azok sem fognak csodát tenni.

    Szerk.:

    No és azt sem tartom kizártnak, hogy driverből/től azért javulni fog, elvégre teljesen új GPU.

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    Bármi érdemleges 14.8whql ügyileg ?!

    Nálam egy pár napja a 14.7 RC3 teljesít szolgálatot és nagyon tetszik / gyors, elégedett vagyok vele!

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Dtomka #9543 üzenetére

    Oké, köszi! Akkor marad még a 14.7 RC3, amúgy szerintem az elmúlt cirka fél év legjobb drivere! :K

    (#9543) Dtomka:

    Kevered duc fórumtársat RazoR8402-vel.

    Az idézet sem tőle van, azt pedig hogy nála 120-ra van limitálva az fps már az elején leírta h High beállítások mellett..! A Grides dolgot sem ő említette. :N

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Dtomka #9550 üzenetére

    Tekintve, hogy a 680=770, ami pedig tavasszal volt a kezem alatt ismerős fiának szánva aki keveselte a 270x-et és hiányolta a Borderlandsből a Physics-et állítom neked, egy 280X is erősebb. :B

    Mielőtt megvették/átvettem, jártam az ominózus zöld topicban és kértem a srácoktól statik bench és egyéb eredményeket, kaptam BIOS moddos atom tunningosokat is, na azok már majdnem elérték a legalapabb 280X-em, 1200/1700 tunningos eredményét pl Valley alatt.
    Amúgy játéka válogatja, hol a 680/770 jobb kicsit, hol a 7970Ghz Ed./280X, kb. ugyan azt tudja a két VGA annak ellenére, hogy 256bit/2GB-os. Van ugye 4GB-os is, csak 780as ársávban. :U

    Egyébként nem tudom volt-e már szerencséd ricshard444 topictárs tesztjeihez, ha még nem csak ajánlani tudom. Utána pedig nézd meg, hogy most milyen lesújtó véleménnyel van a CF-ről! :(
    Ez alapján könnyen elképzelhetőnek tartom, hogy a jelenlegi driveres/softveres támogatás tényleg annyira ergya, hogy CF-be rakni két ilyen vadat tényleg többet árt mint sem használ, ergó érzésre simán rosszabb lehet mint az említett NV kártyák. Sajnos.

    (#9545) DeathAdder:

    Nem is tudom, hogy fogalmazzak. Ne harapd le a fejem érte kérlek, szóval én úgy tudom, hogy ez a "nincs Mantle" jelenség nagy arányban azokat bünteti, akiknek egyelőre csak a BF4 teszt verziója van meg. Juno vat ájmín.. ;)

    Amennyiben esetedben ez nem igaz, javaslok egy kajak kis driveres mélytörlést az AMD saját uninstall progijával, némi manuál mappa utántörléssel d&s és egyéb helyekről, +registry takarítást.

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz DeathAdder #9559 üzenetére

    Driveres és/vagy Win gondod van akkor, mert "ugyan olyan" Thiefünk van és nekem az első pillanattól választható benne a Mantle, megy is szépen azóta is minden driverrel amiben van Mantle.

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz krisztyann #9564 üzenetére

    Egy kicsit olyan érzetet kelt, mintha életed első szerelmével a bélyeg gyüjteményed megmutatása estéjén egyből a káma-sutra minden részét be szeretnéd barangolni. :D
    Kicsit agresszívnak találom, kezdésnek mindenképp még úgy is hogy vizezve van.

    Fejből nem tudom honnan indul a HIS, de egy 50Mhz-el lépkednék feljebb a helyedben szép fokozatosan mind GPU mind memória szinten, közben pedig kitudnád tapasztalni mihez mekkora fesz kell. :K

    Ahány kártya annyi féle, még azonos gyártón belül is, csak úgy mint a csajoknál..

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz DeathAdder #9567 üzenetére

    Légy erős már fogalmam sincs. Megpróbálom kinyomozni az este, viszont hanyagold/hanyagoljuk itt a témát mert szerintem a fehér macska hátán lassan kezd felállni a szőr! ;]

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz DeathAdder #9585 üzenetére

    "már lúdbőrzik a hátam az egész amd........... inkább nem fejtem ki :N"

    Akarsz róla beszélni? :DDD

    Kifejthetnéd.., kikezellek ám egy pillanat alatt elhiheted, szakorvos vagyok és edzett catalyst topic olvasó! :K ;]

    Viccet félretéve pedig.., ment privi. :R

    (#9586) Toxy:

    Üdv a darálóban, vagyis a vram égetőben.., vagyis a klubban!

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz gF #9597 üzenetére

    Csináltam én is Thief tesztet.

    ASUS R9 280X DCII @ 1100/1600, Catalyst 14.7 RC3 @Win7 64
    A felbontás és beállítások ugyan azok mint nálad, igaz nem jöttem rá hogy csináltál fullscreen shotot Mantle alól, szóval nálam az alt+enter örök kombó segített. :D

    DX11

    Mantle

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz killer095 #9627 üzenetére

    Ezek hirtelen FPS zuhanások az említett 40es értékre vagy alapból az az érzésed még LOW-on is h "nem az igazi" ?

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz killer095 #9629 üzenetére

    Anno panaszkodtál droppokra FX topicban, lecserélted azóta az alaplapod, vagy még mindig az a hűtetlen VRM-es istencsapása van, ami az adatlapodon is szerepel?

    Mert amennyiben még megvan, ugyan az a problémád, sajnos.
    Kéne monitoroznod HWInfo64+MSI Afterburner párossal a CPU/GPU órajelet/kihasználtságot játék közben!

    OSD látatlanban 90%-ra valószínüsítem, hogy droppol játék közben egy vagy több mag és gyakran ez magával rántja a GPU-dat is, azért esik szét/zuhan le az FPS-ed. Látom, hogy alig van húzva a proci, de mégis mekkora fesszel eteted? Ha jól emlékszem a VRM túlmelegedés elkerülésének érdekében szóbakerült az alulfeszelés is, az ördögi kör pedig az, hogy az is kiválthatja hogy lehasalnak jobban terhelő részeknél a magok.

    A baj az, lapcsere nélkül nincs megoldása a problémának szerintem. :(
    Viszont hamár lapcsere, akkor egy normális belépő szintű lap meg 23-25k pl. egy m5a97 evo r2.0, szóval a legtartósabb megoldás egy használt i5 lenne apróról, azokhoz még újonnan is van olcsóbb lap.

    Esetleg olcsón/használtan nézhetnél rá egy TopFlow CPU hűtőt, vagy egyéb úton módon megkéne fújatnod az alaplapi VRM-et valahogy. Nézd el nekem, de a kezét törném el annak aki ezt a lapot így forgalomba engedte.. :W

    Csak hogy mennyire ismerem már a jelenséget: [link]

    (#9633) killer095:

    Nem egyformán terhelnek a játékok sajnos szerencsére! :N
    Szerintem ez a történet akkor fog véget érni, amikor lekukázod azt a lapot. Ahogy írtam is, némi "pepecseléssel" meg lehetne oldani ideig óráig, viszont húzni sem ártana egyet azon a 6300ason 4Ghz fölé a 280x mellé, ebben az esetben viszont még ennél is jobban kifeküdne az a lap.

    Igazi gyöngyszem, az i5 érkezése pillanatában ha még nem találtál neki új áldozatot nem adtad el, esetleg bevágnád a szekrénybe vagy hasonló.., őszintén szólva szívesen kifizetnék párezer forintot csak azért, hogy kettétörhessem. Ezt halál komolyan mondom, elég sok játékunkat vágta tönkre a linkelt postban elmondottak miatt. Írj majd rám ha aktuális lesz! :R

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz killer095 #9634 üzenetére

    Itt az utolsó kép alapján nem dolgozott semmit a VGA. (vagy a 49%-os peak lett volna a 10p Ghost?)

    Amúgy ahogy nézem 500Mhz Idle a GPU, ergo több kijelzős rendszered van, tedd ki másikra a HWInfót ugyan így játék közben sensor only módban, rendezgesd át, hogy együtt lásd a magok kihasználtságát ill. a VGA adatait, vhogy így:

    Pillanatok alatt észlelhető a probléma ha így egyben mindent látsz vagy marad az OSD.
    Tudom kisebb felbontás, de bőven rálehetne zsúfolni a fontosabb dolgokat.

    (#9638) HSM:

    Nem lenne így sem semmi baj, ha lehetne húzni abban a nyüves lapban.. :O
    Hűtésre sem kíván annyit, mint egy 8magos.., de 4+1 VRM tápellátás + hűtetlen VRM egy ilyen játékban, sad story...

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz HSM #9643 üzenetére

    "Hát, nem valami meggyőző. :N"

    Maximum a játék programozóinak tudása nem meggyőző ennél a 2013 végi játéknál.

    Linkelt tesztben pedig stock órajel + Turbo az FX-eknél? :U
    Hell yeah, annál rosszabb igazából nem is nagyon van, szóval értem én. :C

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz HSM #9647 üzenetére

    Tiszta sor.
    Pusztán leírtam a topictársnál az alaplap a hunyó, ti meg jöttök a szokásos salátával, már meg ne haragudj! :R

    Trükközésről pedig szó sincs :N , az 4.6-tól indul kb.
    Az sem trükközés, ha valaki 5percet rászán az életéből pl az FX topic összefoglalójára miután berakta a procit.
    Az "értem én" dolgot arra szántam, amennyiben maximálisan ki akarnám hozni egy tunningos i5 adott esetben akár 50%-al erősebb egyszálas teljesítményét egy akármilyen FX-el szemben, pontosan így mérném a tesztben én is az FX-et, mert ennél jobban nem lehet kisarkítani a dolgot. :N

    Az alap órajel + Turbo gyak. a default biossal egyenlő, éppencsak rácsavarozták a hűtőt. Meséltem már neked milyen csuda dolog a Turbo, csak 2 percet kellett volna áldozniuk Tomshardveréknek ahhoz, hogy egy sokkal kiegyensúlyozottabb valóságélményt biztosítson az olyanok számára mint Te is, akiknek nincs gyakorlati tapasztalata FX-el és a grafikonokra vannak hagyatkozva. Lásd Tomko78 esetét/észrevételét például.. ;)

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz HSM #9652 üzenetére

    Ah, akkor félreértelmeztem a trükközést.. :R

    Hát igen, ez is tök igaz. Mondjuk nem tudom mennyire lehetne ezt extra munkának nevezni manapság.
    Azért ez az architektúra már kintvan egy ideje és nem is 100ból 5embernek van 6-8 "magos" FX-e, a minimum az lenne ha megpróbálják, aztán vagy sikerül elfogadhatóra vagy nem.
    Extra munka maximum onnantól lenne, ha nekiállnának javítani még az elfogadhatót is, na az extra.

    Sajnos ahogy mondtad is ez a játék nem ilyen, nem is az egyedüli azok sorában ahol adott esetben meg sem próbálták a dolgot.
    Az átlag useres észrevételed szintén erős érvelés, de többek közt ezért kéne legalább a Tomshardverhez hasonló persztizzsel rendelkező oldalaknak ilyen tesztekben normálisan beállítani egy szorzózár-mentesség köré épített marketingel eladott többmagos procit vagy mint a programozók esetében is, legalább megpróbálni. :U Hacsak nem egy egészen más "hatás" elérése a cél..

    Node napi FX OFF/hegyibeszéd over mert eszembe jutott a Turbo.. :O :W

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Diopapa #9654 üzenetére

    "meg tudom a Steam survey sz*rt sem ér blabla"

    Köszönöm hogy megkíméltél attól, hogy x+1edszer bővebben kifejthessem, véleményem szerint ez a cucc mennyire jelentéktelen hányadát fedi le azoknak, akik otthon PC-t tartanak játékra, arról nem beszélve ahhoz a réteghez tartoznak akiknek nem jelent problémát/mindennapos dolog egy 2perces művelet keretein belül neten/Steamen venni random játékot x euróért csak mert megtehetik. Innen jön a 75-25%..ill. innen is (drágább cpu/olcsóbb cpu) :R
    Egyébként a Steam engem is 4"magosnak"/modulosnak lát.

    Bármire/jóra számítani pedig teljesen szükségtelen. Addig lett volna értelme ilyesminek, amíg nem volt a Mantle a képben, sem pedig az általa generált hullámok (DX12.., OpenGL), sem a "nextgen" konzolok/átirataik.
    Túlvagyunk azon a vonalon, ahol reménykedni kellett bármiben AMD CPU tulajként. (nem APU) ;)
    Ennek vége, APU lesz és integráció, az FX pedig megmarad annak ami és szépen kihal idővel, de amerre az API-k haladnak az alapján a halála pillanatáig innen már nehezebb dolga nem lesz, csak könnyebb.

    A fenti írásom is arról szólt, hogy még a jelenlegi DX alatt sincs értelme problémázni, mert ha az OC-re gyártott procit OC-zza az ember akkor a probléma nem létezik. :N
    Attól nem válik problémává a jelenség, hogy az "átlag user" nem OC-zza az FX-ét, sem attól hogy neves HW oldalak valamiért default bios beállításokkal tesztelnek. Lásd pl. Thief DX11.

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Diopapa #9657 üzenetére

    Hehe, mindig ebben szoktunk kiegyezni..! ;)

    Annak/abban hiszel Dio amiben jólesik, magam sem zárkózom el a statisztikák elől csak ügyelek arra, hogy a meglétük mellett az önálló gondolkodás mint olyan azért fent/megmaradjon vagy legalábbis annak képessége.

    Most gondosan elismertük egymás személyiségi jogait, sokkal jobb így ugye? :DDD :C

    (#9645) killer095:

    Az 500Mhz Idle GPU órajelből következtettem arra, hogy több kijelződ van. :B
    Gondolom BIOS eredetű akkor.

    Itt egy rövid video arról, hogyan tudsz fullextrás OSD-t csinálni magadnak: [link]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz jimmy5 #9676 üzenetére

    6db hozzászólással feljebb találsz egy linket amit killer095-nek szántam arra vonatkozólag, hogy tud magának OSD-t csinálni (OnScreenDisplay), egy rövid videó, nézd végig abban benne van minden! :K

    (#9678) Zanik:

    Bezony, manapság nagyon jó áron lehet a 280asokhoz hozzájutni egy-két helyen! :C

    Nekem X-es van, de a SATA portok nagy részét az is betakarja, igaz többek közt azért, mert az alsó 16x-os pcie sínben van. A DCII hűtés az egyik leghalkabb, ha nem a leghalkabb az összes közül. :)

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    Befutott a házon belüli Tonga teszt: [link] :K

    (#9680) Piloss:

    Nem akarok róla beszélni, hogy decemberben a "nagy 280X hiány" kellős közepén mennyiért vettem az ASUS-omat.., nem sokat kell leszámolni a 2x-es szorzóból.. :O

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz jimmy5 #9694 üzenetére

    Érdemes lenne közelebbi kapcsolatba kerülnöd az MSI Afterburnerrel és/vagy az ASUS GPU Tweakkel.

    Underclockolni szeretnéd és ugyan ezt megteheted Catalyston belülről is, de ebben az esetben a GPU példának okáért ugyan azt a feszt venné fel mintha 1100on járna, aminek nem sok értelme van céljaidat tekintve.

    Alulfeszeléssel lenne értelme, HSM-nek vannak nagyon jó írásai a topicban, érdemes a kereső+szűrő párossal rákeresned. Mást ne mondjak, ezt az írását/cikkét olvasd végig ha időd engedi: [link]
    Ennél részletesebbet a témában nem nagyon fogsz találni és a tapasztalatai alapján pontosan belőheted a 280x-edet.

    VGA Biost akkor érdemes cserélni, ha konkrétan azért adtak ki frissebbet mert valami problémát javít/segít elkerülni ill. amikor bármi egyéb úton-módon megoldhatatlannak tűnő problémád van.
    Nem akarok hülyeséget mondani, de rémlik olyasmi hogy Gigabyte kártyák esetében a garanciáztatásnál nem tolerálják azt, ha BIOS lett cserélve a VGA-n. Amennyiben nem így van, majd a többiek kijavítanak.

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz beta #9701 üzenetére

    ;]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz miresz #9714 üzenetére

    Azok nagyon tetszetős eredmények! :C

    Lehet rá is nézek holnap arra a 14.8-ra..

    (#9726) irhejja:

    A Heavent passzolom, Valleyra ezzel tudod összevetni: [link], itt még 4.5-ön ment a procim, nem mintha olyan sokat számítanak ennek a tesztnek.
    Gyakorlatilag ugyan az az eredmény, ergo minden a legnagyobb rendben!

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    Az On/Off-os témához hozzáoffolván..

    Nagyon érdekes jó dolgokat írtatok/ötleteltetek.
    Az az igazság, jómagam csak január óta vagy aktív a fórumon így az azóta felgyűlt 1k hsz-emmel az itt jelenlévőkhöz képest egy nudliberger vagyok. Nem tudom mennyire vagyok kompetens megítélni a felvetődött kérdéseket, abban egyet értek, hogy kéne valami kontrasztosabb határvonal annak megítélésére, honnan is számít "igazi" offnak a már egyébként is Offba rakott hsz. Nyilván részemről sem lehet kérdés az, hogy adott esetben egy VGA topicban mennyi hely jut a CPU témának, az elmúlt napokban felgyűlt idetartozó Off mennyiségem magáért beszél. :B

    Azt viszont megemlíteném, akár ezen akár egyéb topic esetében valahogy mindig eljön egy pont, ahol adott számu Offos hsz-t megírván úgy érzem elértem ezt a bizonyos határt, mindezt 1k hsz-el a hátam mögött.
    A gyakorlat azt igazolja, nagyjából jókor kezdenek el jelezni a szenzoraim de azt már nem tudnám megmondani, hogy ennek mi az oka. Szerepet játszhat benne, hogy az Offban kitárgyalt témában milyen mélységig mentem bele többed magammal, egyéni moderálással kapcsolatos tapasztalatok és még a fene tudja mi minden más.

    A kereső mint olyan szerintem állati jó!
    /Legalábbis a részletes kereső, csak azt használom../

    Ugyanakkor megemlíteném, hogy tapasztalataim szerint a fórumtársak nagy többsége látszólag azt sem tudja, hogy létezik.. ;]
    Adott topicban, adott témakörben számtalanszor előfordul akár napi szinten is az, hogy valaki kérdez valamit amire tudnék válaszolni, de beugrik hogy sokkal jobban is meg lett már válaszolva az adott kérdés az adott topicban mintsem én azt önerőből le tudnám írni. Ilyenkor lendületből lenyitom a keresőt, nem akarok számokkal dobálózni de általában egy pillanat alatt megtalálom amit keresek és ez nem más mint a feltett kérdésre a válasz...;) , belinkelem, nagyon ritkán megjegyzem hogy "a kereső a barátod" vagy látványosan úgy linkelem mint a kereső által kidobott összes találatot..optimizmus, end of story.

    Az ilyen "könnyen" megválaszolható kérdéseknek komplexebb összefoglalókat csinálni érdekes felvetés, mert ugye aki a keresőig nem jut el, az az összefoglalót sem fogja adott esetben lenyitni.
    Nagyon jó példa erre az FX topic amit szintén napi szinten látogatok, elég tartalmas összefoglalója van, ami a mai napig bővül, de valahogy azok akiknek a kedvéért és megsegítésére íródott/íródik látszólag tudomást sem vesznek róla sokszor, még úgy sem ha külön, akár egymás után többször is felhívjuk rá a figyelmüket.

    Be is fejezem lassan a napi Offot, a látszólag indokolatlanul törölt hsz-ektől magam is falra mászok, volt is már emiatt afférom moderátorral mert úgy reagált utána hogy..., hagyjuk. A lényeg, pár nap/privát után kiderült, az illető közel sem olyan mint amilyennek az adott eset miatt ideje korán leírtam, egyszerűen az emberi változó játszott közre, miszerint mindenkinek lehet rossz napja.
    Van olyan moderátor akit kimondottan nem szeretek (nagyon finoman fogalmaztam ;]), de mivel a fórum szabályai számomra tiszták, egy dolgot tudok tenni, nem adok okot/lehetőséget a moderálásra. Meg egyáltalán, nem is szempont hogy kivel szimpatizál az adott felhasználó és kivel nem moderátori szinten. Ebből kiindulva pedig, amikor bármi miatt úgyérzem, véleményt vagy bármi egyebet szeretnék megfogalmazni mert indokolatlan retorzió ért a részükről mindig emlékeztetem magamat, hogy ez luxus, még a düh/harag is irányukba, mivel tőlük ez nem elvárható (bármit is érezni adott felhasználó iránt/problémájával kapcsolatban) istentudja hány ezer felhasználó mellett, csak a munkájukat végzik. Némelyik így, némelyik úgy, van hogy az ember hátán csattan az ostor látszólag teljesen ok nélkül, ez benne van a pakliban.

    :R

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz zolee0307 #9738 üzenetére

    Softveres problémának tűnik, Catalystban érdemes lenne kikapcsolnod az összes "képminőség-javító" funkciót és megnézni úgy. Egyébként +1 ahhoz az állásponthoz, hogy a WMP-t tedd parkolópályára.

    Helyette WMP Classic, VLC MP, KMPlayer trio bármelyik tagja 100x jobb! :K

    (#9733) F-ECT$:

    Ahogy a többiek is leírták, VaporX Tri-X amennyiben befér a házba.
    Egy minőségibb 550es táp pedig röhögve elég a 290es mellé is, idevonatkozólag is kaptál ajánlottakat.

    (#9745) [moderálva]:

    Az ötlet maga nem rossz, a hozzáállásod is dícséretes de szerintem egy ilyen jellegű megoldás nem járható út. Őszintén bevallom, nem vágyom olyan "felületre" ahol nincs moderáció, sem szükséges regisztráció! :N
    Eleve a név nélkül alkotott véleménynek számomra nulla azaz nulla információ tartalma van.

    A sarkallatos pont ugye a honnantól Off az Offba rakott hsz kérdése.
    Megpróbálok egy hasonlattal élni. Adott egy 40k fő befogadására alkalmas stadion, teltházas meccs van.
    A feladat szervezőként/biztonsági emberként (tök8..) a következő:

    Az üzemeltetők a szurkolók számára két féle szektort biztosítanak. Az egyikben a megengedett hangerő 0-50 dB, a másikban pedig 70-120 dB. A szektorok között szabad átjárás van biztosítva.
    Az a feledatunk, hogy figyeljük az adott szektorokhoz tartozó szurkolókat, hogy a szektornak megfelelő hangerővel lelkesedjenek még szektorváltás esetén is egyből, teszem azt 2000főt kitevő ránkeső résszel számolva, miközben szisztematikusan keressük azokat akik az 50-70 dB-es hangerő tartományon belül lelkesednek és úgy emlékeztessük őket arra, hogy vagy egyik vagy a másik szektorba üljenek és igazítsák ahhoz a hangerőt (mert az 50-70 dB tartomány nincs definiálva az üzemeltetők által), hogy adott esetben a mellettük ülő/álló egyének (akik betartják/alkalmazzák az adott szektor dB-re vonatkozó szabályait..) még véletlenül se gondolhassák azt, hogy a mondandónk nekik is szólt. :K :C

    Szerintem mind egyetértünk abban, hogy ez a feladat sok esetben mindennek nevezhető csak egyszerűnek nem! :N
    Megítélésem szerint valami ilyesmi lehet a ph!-n az adott topichoz tartozó On/Off tényleges szétválasztása is, egy moderátor számára. Meg is ragadnám az alkalmat hogy elmondjam, én ezt akkor sem tudnám csinálni ha fizetnének érte. Komolyan, nem lenne cérnám.
    Ennek a rendszernek vannak előnyei és hátrányai is (mint a legtöbbnek), egy sajátságos valami.
    Mielőtt elgondolkozunk azon, érdemes lenne-e egyáltalán megkerülni ezt ill. az ebből fakadó sajátságokat azok ránk gyakorolt alkalmankénti negatív hatása miatt, érdemes inkább azzal foglalkozni, az esetek 99%-ban viszont mennyire jó, hogy adott hsz-t Offba téve kis kitérőket is tehetünk. ;)

    Mint az feljebb is írtam ill. a hasonlatból is kivehető, rengeteg a (főleg) emberi változó.

    Mást ne mondjak, nyilván a magamfajta 1k hsz-el rendelkező felhasználó hsz törlésre adott reakciója nem párhuzamra hozható például egy HSM szintű felhasználó (14k hsz) reakciójával.
    Igen, jobb lenne egy kontrasztosabb határvonal, de ezt a gyakorlatban megvalósítani szerintem közel lehetettlen lenne. Nem is kell igazából, szerintem egyáltalán nem vészes a helyzet így 2-3 nap távlatából, volt egy kis vihar a pocsojában, nabumm! :R

    [ Módosította: lezso6 ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz zolee0307 #9770 üzenetére

    "Eddig" nem volt vele gondod?

    Na hát akkor marha egyszerű a feladat, mit/miket változtattál közvetlen azelőtt, hogy felmerült a probléma?
    Ne mond azt, hogy semmit.., mert maximum csak úgy emléxel. :N

    Más..

    Komment nélkül, egy kis érdekesség: [link] ;] :O

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz zolee0307 #9770 üzenetére

    Kifutottam a szerkesztési időből..

    Az kimaradt, hogy esetlegesen felmerülő alternatíva, hogy a Catalyst/WMP egyéb dolgoknak szabad kijárása van a netre és/vagy auto update engedélyezve van számukra. Öreg hiba, sajnos. :(((

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Predator2 #9780 üzenetére

    Jó lenne ha tudnál videót csinálni a jelenségről, állókép alapján nehéz bármit kijelenteni, hogy egy driver/game bug esetleg (bár ne legyen így) az artifact jelenség.. :(

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Sondi1986 #9795 üzenetére

    Még hogy ő trafált bele..., hát ez nagyon szép volt! :K :C

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz himi-humi #9828 üzenetére

    Van olyan ismerősöm aki tapéta-vágóval (jobb helyeken olfa..) a széleknél ill. kevésbé látványos helyeken egy nagyon kicsi/kis helyen bele"karcol" a nyákba, aki ennek tényét nem ismeri sosem találná meg.

    Egy pillanat alatt kiderül amikor ugyan azt a "szart" akarják visszaadni a kezébe, más kérdés hogy a szembesítésnél ezt felhasználni nem lehet ellenük, gondolom érthető okokból.. ;]

    Ahogy a topictárs is írta, érdemes megnézned egy ugyan ilyet, ha az is problémás lesz akkor ráfizetéssel fordulj inkább Zafír irányba, Vapor-X/Tri-X.
    Nekem is ilyen ASUS-om van, de pár hónapja mélyhűtött állapotban tartom, h véletlenül se jöjjön elő ez a probléma. :(((

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz himi-humi #9830 üzenetére

    Amennyire itt a topicban utána tudtunk járni a dolognak, bizony memória probléma.
    Azt hogy milyen áranyban túlmelegedés és/vagy az 1.6V-os túlfeszelés (ASUS csízió) eredménye továbbra is csak találgatni tudjuk. :(

    A mélyhűtés ahogy ko-ko82 is írta egyrészt a ház huzatosságából fakad, másrészt kapott dupla ventis PCB hűtést a 280x, ami a kritikus részeket kínálja levegővel közvetlen közelről.

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz himi-humi #9835 üzenetére

    Jaj dehogyis nem próbáltam, sajnos minden létező módon..., eredmény nulla, ezen a kártyán nem állítható a vram fesz! :( (Probléma megelőzés képpen..)

    Nincs értelme garanciába visszaküldeni mert nincs miért, 8. hónapja hibátlan, kopp-kopp.
    A PCB hűtés "nem tétel", 5k huf tokkal-vonóval + 5perc gányolás.

    A részletes keresővel egyébként minden infót megtalálsz a topicban az ASUS-ok ezen bajáról és hogy a hozzáértőbbek szerint ez mire vezethető vissza/miért. PCB hűtést illetően szintén, szurkolok hogy a gariból normális darabot kapj vissza!

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz ggbuffon1897 #9843 üzenetére

    6+2=8 ;]

    Az megy a 8asba, 6osba pedig a másik 6+2esnek csak a 6os részéd dugod be.
    Magyarul a tápod teljesen frankó ehhez/ezekhez a 280x-ekhez (is)! ;)

    Szerk.:

    Na a szaki megelőzött.. :D

    (#9837) himi-humi:

    Durván két hétig használtam alap órajelen (1000/1500 mert nekem csak a sima van nem a TOP verzió..), azóta 1100/1600on megy "alapból" mert fesz/tdp limit kitolás nélkül viszi/bírja.
    Néha meghajtom mint Singer a varrógépet 1200/1700 fölött, de ezt csak azért merem vele megcsinálni mert ugye van neki extra hűtése. Nem ritkaság egyébként a hibamentes ASUS 280X se, vagyunk/voltunk a páran a topicban akiknek semmi gondja nincs vele.

    Ez a memóriákra visszavezethető artifact jelenség egyéb gyártók kártyáit is súlytja ahol egy vagy több Hynix memóriachip hűtetlenül maradt, függetlenül attól, hogy más gyártok a Hynix által az R0C típusú chipekhez javasolt 1.5V-al hajtját őket, szemben az ASUSok 1.6V-jával. Szóval valamilyen szinten lutri a dolog az ASUS-ok esetében, egy biztos, egy jó szellőzésű ház nem árt melléjük!
    A memória órajelének 1200-1250re való visszavételével egyébként többeknek sikerült már részben vagy teljesen megszüntetni a jelenséget, de tapasztalat híján erről nem tudok nyilatkozni, érdemes visszaolvasnod/keresned.

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz F-ECT$ #9850 üzenetére

    A Zafírok elég megbízhatóak. Artifactoló X nélküli 280assal még senki nem jelentkezett a topicban :N, valószínüleg pont az általad is említett okra visszavezethetőleg. Gyári hibás is eddig talán ha 2-3db volt, az is úgy hogy dobozból kivéve/gépbe betéve egyből látványosan "halott" volt, szóval semmi olyan alattomos dolog mint az artifact.

    Gyakorlatilag egyikkel sem lőhetsz mellé nagyon szerintem, a DCII hűtés halksága miatt az ASUS-t szokták javasolni a srácok.

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Lacielvtárs #9852 üzenetére

    DA :)

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Lacielvtárs #9854 üzenetére

    Ha jól tudom órajelben a "kisebbikhez" igazódik a másik.

    Mielőtt eldöntenéd, hogy látványsütödévé alakítod a szgházad belterét, javaslom HSM és ricshard444 7970/280X CF-el kapcsolatos cikkeit/tapasztalatait/tesztjeit. :K

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz tailor74 #9858 üzenetére

    Rég jártál erre! :R

    Miujság? Hogy áll a 290esed, pár napja nem mutatsz róla semmit a másik topicban, pedig nagyon bitangnak igérkezik az a munka! :K

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz F-ECT$ #9879 üzenetére

    Első lépés: AMD saját uninstallerét hagyod végigfutni: [link]

    Amint megvan, restart. Következő bebootnál megvárod van-e a windowsnak saját drivere a kártyához.
    ---> Eszközkezelő, amennyiben nem "Szabványos VGA illesztőt" látsz, jobbclick eltávolítás/restart.
    Ezt érdemes addig ismételgetni, amíg szabványos illesztőprogramra nem "vált".

    Ha ez megvolt, manual keresgélni az oprendszer particióján/egyebeken ATI/AMD mappák után..(D&S/Local/User mappák, esetleg programfiles), mindet törölni. CCleanerrel [link] én még ezután szoktam tolni egy registry takarítást is, ha az is megvolt restart.
    Ettől a ponttól jóeséllyel "tiszta" a Win7 és mehet rá az új driver! :K

    Megjegyzés..

    A Win7 saját drivereinek törlése opcionális, új Win7 telepítésénél akár saját akár másé, ez első lépések között van a listámon. Ha még sosem csináltad érdemes túlesni rajta.
    Kicsit hosszadalmasnak tűnhet de csak egyszer kell végigjátszani, ezután márcsak az AMD/ATI Uninstaller-->manual mappa keresés/törlés-->CCleaner registry pucolás trio kell egy-egy új driver telepítéséhez/kipróbálásához a garantáltan bugmentes működéshez. (Win7/Catalyst szempontból egyaránt..)
    Eredmény? Az agyonszidott AMD Catalystokkal/Driverekkel a világon semmi proglémám nincs azóta, hogy normálisan időt szentelek a Win7 "kitakarítására", illetve az előző driverek lepucolására. :K

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz HSM #9882 üzenetére

    ;]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

Új hozzászólás Aktív témák