Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Habugi

    addikt

    válasz killer095 #9629 üzenetére

    Anno panaszkodtál droppokra FX topicban, lecserélted azóta az alaplapod, vagy még mindig az a hűtetlen VRM-es istencsapása van, ami az adatlapodon is szerepel?

    Mert amennyiben még megvan, ugyan az a problémád, sajnos.
    Kéne monitoroznod HWInfo64+MSI Afterburner párossal a CPU/GPU órajelet/kihasználtságot játék közben!

    OSD látatlanban 90%-ra valószínüsítem, hogy droppol játék közben egy vagy több mag és gyakran ez magával rántja a GPU-dat is, azért esik szét/zuhan le az FPS-ed. Látom, hogy alig van húzva a proci, de mégis mekkora fesszel eteted? Ha jól emlékszem a VRM túlmelegedés elkerülésének érdekében szóbakerült az alulfeszelés is, az ördögi kör pedig az, hogy az is kiválthatja hogy lehasalnak jobban terhelő részeknél a magok.

    A baj az, lapcsere nélkül nincs megoldása a problémának szerintem. :(
    Viszont hamár lapcsere, akkor egy normális belépő szintű lap meg 23-25k pl. egy m5a97 evo r2.0, szóval a legtartósabb megoldás egy használt i5 lenne apróról, azokhoz még újonnan is van olcsóbb lap.

    Esetleg olcsón/használtan nézhetnél rá egy TopFlow CPU hűtőt, vagy egyéb úton módon megkéne fújatnod az alaplapi VRM-et valahogy. Nézd el nekem, de a kezét törném el annak aki ezt a lapot így forgalomba engedte.. :W

    Csak hogy mennyire ismerem már a jelenséget: [link]

    (#9633) killer095:

    Nem egyformán terhelnek a játékok sajnos szerencsére! :N
    Szerintem ez a történet akkor fog véget érni, amikor lekukázod azt a lapot. Ahogy írtam is, némi "pepecseléssel" meg lehetne oldani ideig óráig, viszont húzni sem ártana egyet azon a 6300ason 4Ghz fölé a 280x mellé, ebben az esetben viszont még ennél is jobban kifeküdne az a lap.

    Igazi gyöngyszem, az i5 érkezése pillanatában ha még nem találtál neki új áldozatot nem adtad el, esetleg bevágnád a szekrénybe vagy hasonló.., őszintén szólva szívesen kifizetnék párezer forintot csak azért, hogy kettétörhessem. Ezt halál komolyan mondom, elég sok játékunkat vágta tönkre a linkelt postban elmondottak miatt. Írj majd rám ha aktuális lesz! :R

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

Új hozzászólás Aktív témák