Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • maajsz

    senior tag

    válasz [Prolixus] #2370 üzenetére

    Ilyen szempontból jobban szerettem az első részt, az ember még közben tanult is belőle. Feliratot nem azért kapcsoltam, mert akármit is magyarázna, szimplán néha olvasás után jobban megértem, ezt a mondatot nem akartam a magyarázáshoz kapcsolni.
    Az erős középfokról meg annyit, hogy aki gyakorlatban nem használja az angolt nagyrészt nulla használható tudása. Jönnek ki 5ös középfokú angol érettségivel és nem tudnak egy külföldit útbaigazítani. Ráadásul egy közép érettségi/nyelvvizsga teljesen más témákat takar le, és sokan inkább csak megtanulnak nyelv vizsgázni. Nekem is van tizen x éve német közepem, kb köszönni tudok. Középsuliba angolon ultiztunk végig, semmit nem tanultam onnan, később egyetem alatt filmek/sorozatok/játékok/programok miatt jött fel egy viszonylag használható szint. De ne térjünk ki az oktatási rendszer teljes alkalmatlanságára most.

    Az meg még egy kicsit odébb van, hogy a magyarnak alapvetőnek számítson egy angol középszint (tudás nem vizsga). Igen természetesnek kellene lennie, de egyenlőre még csak nyugatabbra az.

    Még egy kicsit kitérve, nagyon felületesen láttam csak a játék magyarítását, de szörnyű volt. Nem csak, hogy nem szabadna nyersnek lennie, de a játék hangulatából is vissza kellene adnia valamit.
    Csak pl ha az nevét vesszük Mass Effect. Pl a mass effect (field) egyrészt a "mass" mint tömeg gravitációs értelmében van jelen, gondolom a gravitációs erőhatást tudják úgy felhasználni mint ma a többi alap kölcsönhatást, hogy gyorsítja a hajókat térben, illetve véd pajzsként. Ugyanakkor maga cím utal arra, hogy "mass=minden/összes" döntés "effect=hatással" van a többire illetve a kimenetelre. Legalábbis az első rész előtt még ezt komolyan gondolhatták. Ezt is nehéz lenne jól lefordítani egy találó rövid címre.

Új hozzászólás Aktív témák