Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mercutio_

    félisten

    válasz erdoke #1883 üzenetére

    Ilyen jól keresel, vagy ilyen kevés munkaviszonyod van, hogy visszamégy az államiba, és lemondol az 5milláról?

    Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

  • Flashcash

    Közösségépítő

    válasz erdoke #1883 üzenetére

    Az önkéntes pénztár milyen garanciákkal rendelkezik?
    Van rá valamilyen OBA jellegű védelem mint ami a banki betétekre vonatkozik?

  • Mercutio_

    félisten

    válasz erdoke #1887 üzenetére

    Bocs, de mi köze az egykulcsos SZJA-nak az MNYP tagsághoz?
    Az egykulcsos adott, az MNYP pedig egy másik dolog.
    A hiteleket meg egyáltalán nem értem hogy jönnek ide :(

    Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

  • amargo

    addikt

    válasz erdoke #1883 üzenetére

    Három év múlva mi lesz? Vagy onnantól, amikor a 3 gyerek után nem kapsz már ekkora adókedvezményt?
    Ezek szerint rendben van, hogy 34% fizetsz az államnak továbbra is és cserébe talán kapsz valamit?
    Aláírom az öngondoskodás az, amikor mi teszünk félre. Ezek alapján egy pofont adsz neki, mert állításod szerint is a kedvezmények miatt léped meg, ami 27 évig kifog tartani?

    Egy kérdésem lenne még, bár tettem már fel: a járulékfizetés felső határát nem piszkálják meg?

    Szerk:
    Amennyiben a mnyp és az állami között egyenlőségjelet tudsz rakni, akkor tényleg nincs értelme az egésznek?

    [ Szerkesztve ]

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • tildy

    nagyúr

    válasz erdoke #1894 üzenetére

    Egy kérdés: Külföldön, igen sok országban miért nem kell nemhogy 34% a nyugdíjak kifizetéséhez, de még 25% se? Hogy lehet az, hogy nyugati országokban elég 25% elvonás adóra , nyugdíjra , tb-re összesen , úgy, hogy emellett a gazdaság is működik, a tb ellátás is jó, míg odahaza ennek a duplája kell alacsonyabb nyugdíjakra, olyan kórházi ellátásra, ami van , és így tovább ? Kérdésem költői.

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • dabadab

    titán

    válasz erdoke #1883 üzenetére

    "Nekem bőven 5M fölött van bent, de eszembe se jutott maradni."

    Pedig pont azok közé tartozol, akiknek szinte biztos, hogy nagyon megérné: magas jövedelműként eleve hátrányban vagy az állami nyugdíjnál.

    DRM is theft

  • fokukac

    nagyúr

    válasz erdoke #1899 üzenetére

    Nyugi, mire Te oda jutsz, addigra 70 év lesz a korhatár, és Te már nem fogsz olyan túl magas állami nyugdíjat kapni... :- )

    Amúgy Dabadab-nak igaza van, pont Te lennél az a célcsoport, akinek sokkal inkább megérné maradni a magánpénztárban, de Te tudod.
    Viszont, ha jó debreceni polgárként feltett célod az államadósság statisztikai csökkentése, akkor persze jó, ha mész az államiba. :- )

    Pleased to meet you - hope you guess my name

  • tildy

    nagyúr

    válasz erdoke #1899 üzenetére

    Akkor talán ezzel kéne kezdeni valamit :U

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • amargo

    addikt

    válasz erdoke #1894 üzenetére

    "Mindazonáltal azt gondolom, magának a nyugdíjrendszernek, a nyugdíjak hosszabb távú biztonságának is alapvető szükséglete, hogy adófizető állampolgárokat gyártsunk és neveljünk."
    Ezzel nagyon egyet tudok érteni!

    De a helyzet az, hogy: "Nalunk 5 % fizeti az adok/jarulekok 80 %-at", ha most ez a rétek kivonul - lehet itt mindenfélét vizionálni, meg mondani, de nem lehet kizárni! -, akkor belefullad az ország és én semmilyen olyan intézkedést nem látok, amivel szeretnék kifehéríteni a gazdaságot.
    Igen a mnyp-nál sem jobb a helyzet, ha dőlünk az is dől.

    "Erről szó sincs, inkább részben ezek miatt nem lépek ellene." Gyanítom, hogy családi hozadékként van bennem, de ez lutri érzéseket kelt bennem - persze ez az én problémám :)

    Az önkéntessel azért nem érdemes szintén számolni, mert a hírek szerint az sem biztonságos..

    "A lényeg, hogy lehetőleg legyen külön kassza az egész nyugdíjrendszer, ahol jól nyomon követhető a dolgok alakulása. Időzített bombánál ez igazán hasznos lehet..."
    Ezt a részt kitudnád fejteni? Jelenleg pont a nyomon követhetőségből tuszkolják az átláthatatlanság medrébe az embereket, persze lehet csak én látom így, mert még semmilyen hivatalos vagy félhivatalos iratot nem láttam az állami szektortól, amiben leírnák mire számolhatok.
    Rácáfolok, mert 1-2 hete kaptam egy levelet.
    Persze elhiszem én azt is, hogy ez nem az én nyugdíjam és kell fizetni x %, mert álmodni jó. Biztos vannak olyan emberek, akiket ez még több befizetésre ösztökél, de mint az elején is írtam, nem érzem úgy, hogy ez a csoport ebbe az irányba mozdulna el - neveltetés kérdése az is biztos.

    Egy példát hozok fel, van két gazda mind a kettőnek 2-2 tenyészállata, az egyik az elején szaporítja, de mindig egyre többet és többet vág le, míg a másik továbbra is tenyészti őket és csak annyit vág le, amennyi tényleg szükséges. Majd jön a földesúr és mind kettőjük tenyészállatát elveszi, de nem ugyan olyan mértékben, hanem akinek több van attól többet viszont kárpótlásul kap egy kisebb földet, amin addig nevelheti az állatait, amíg a nagyon öreg földesúr a világon van.

    tildy: A tb ellátás fizetős több helyen is. Szerintem itthon is ezzel kellett volna kezdeni, de túl nagy falat.. és sok a szavazó nyugdíjas, akiket így könnyű elveszíteni.

    erdoke: Pontosan nem tudom meghatározni, de kötelező volt belépned vagy nem?
    "Hogy ne legyen keret az SZJA csökkentésre, és továbbra is rosszabbul járjak?" Megint csak az én olvasatomba, de a "ma miatt" a megtakarításaidat dobod ki, persze ezt a többletet szintén öngondoskodásra teszed félre, akkor egálba vagy 3/7 évre, de mi lesz azután? Nekem nincs még gyerekem, de egyszerűen így is iszonyat rizikósnak érzem.

    "Az a gond, hogy az eddig befizetett összeg nem adna magasabb nyugdíjat, mint amit várhatóan ~45 év munkaviszonnyal kapok majd a normál rendszerben"
    Ezt mivel számoltad ki?

    [ Szerkesztve ]

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • _BM_

    senior tag

    válasz erdoke #1899 üzenetére

    "Emellett tul magas nyugdijakat fizetunk (aranyosan)."

    Hát, nem semmi a 190 ezer ft-os bányász átlagnyugdíj, az biztos. Megfelel 400 ezer bruttónak. Ennyit egy osztályvezető főorvos sem keres. Na itt van elcseszve, de nagyon.

    Jelenleg az öregségi átlagnyugdíj 90 ezer ft (nettó). Ahhoz, hogy egy kétgyerekes, egykeresős család minden tagja öregségi átlagnyugdíjas színvonalon éljen, a családfőnek 700-800 ezer bruttót kell keresnie. Hányan keresnek ennyit MO-on?

  • Mercutio_

    félisten

    válasz erdoke #1892 üzenetére

    Jah, így már tiszta.

    Nos, a 16% addig érdekes amíg van munkád, vagy elég magas a jövedelmed, és/vagy amíg tisztán adózott. Illetve amíg van 16%-os egykulcsos, amire - ha nem sikerül beindítani a gazdaságot - 2014 után keresztet vethetsz, és a jelenlegi makrogazdasági helyzetben a mostani gazdaságpolitika sikere finoman szólva is kétesélyes.

    Továbbá kereseti sávonként változó, hogy épp az adott réteg államiba visszakerülése hoz-e annyi bevételt, mint amennyi plusz kiadást generál majd nyugdíjasként. (Bár ezt úgy tűnik a kormány lesz*rja, a pénzt most kell kaszálni, hogy mi lesz 4-8-X év múlva mellékes)

    Hitel: Azt ne felejtsd el, hogy az állam írta elő az állami papír magas hányadát a portfoliókban, illetve ha a pénztárak kamatcsökkentő hatása megszűnik jóval magasabb kamatokat kell majd fizetni a valódi piaci állampapír vásárlóknak :K
    Szóval lehetett volna sokkal jobb hozamokat is elérni, és ezt komolyabb PSZAF ráhatással/szabályozással, valódi vesenyhelyzet kialakításával meg lehetett volna oldani, de nem ez (volt) a cél :(

    A másik, hogy az állam nem tud semmilyen, még csak inflációkövető hozamot se realizálni a befizetett pénzemre, mivel azt ugyebár az aktuális nyugdíjakra azonnal elkölti, szóval semmilyen hosszútávú megoldás nincs ezt a pénzt most 3-4 év alatt felélik, és utánuk a vízözön :W

    A gyerekek utáni adókedvezmény is egy olyan dolog, hogy bizonyos - jobb egzisztenciájú - rétegeknek pont csak néhány évig lesz érezhető, mivel ugye mire jobb egzisztenciát elér, már jellemzően nem kicsik a gyerekei :D
    Gyermekvállalás ösztönző hatása pedig azért kicsi (szerintem), mert nem párosul megfelelő munkaerőpiaci helyzettel, vagyis nem fogják azért a biztos állásukat kockáztatni a nők. Azoknak segít, akiknek van már gyerekük és van miből levonni, azaz egyébként is jobb anyagi körülmények között vannak.

    Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

  • fokukac

    nagyúr

    válasz erdoke #1901 üzenetére

    "Miért érné meg? Hogy ne legyen keret az SZJA csökkentésre, és továbbra is rosszabbul járjak?"

    Miért kevered a kettőt? Két külön dolog. Most sincs keret az SZJA csökkentésére. NEm tudom, tudod-e, hogy egy az egyben abból a pénzből finanszírozzák, amit lenyúltak a nyugdíj-megtakarításokból. (konkrétan 540 mrd ft nyugdíj-tőkét költ el a költségvetés idén, és ehhez még hozzájön az a ~360 mrd ft, amit az aktuális járulékokból vonnak le)

    Ezt így ebben a formában úgy hívják, hogy vagyonfelélés, azért, hogy rövid távon jobban járjon az állam statisztikailag, viszont 20 év múlva jelentős többletterheket vesz magára az állam.... Mindezt azért, mert MAtolcsy mester úgy gondolja, hogy majd ő "fellendíti" a gazdaságot. Az idei költségvetés egy kb. ~2%-os fiskális expanziónak felel meg, mondom mégegyszer, hogy a nyugdíjmegtakarítások terhére.

    "Fizessem a MNYP utáni irreális hitel terheket?"
    Nem az MNYP utáni "irreális" hitelekkel van a baj... az MNYP összesen okozott a GDP 10%-ával kevesebb bevételt a költségvetésnek, tehát ennyivel nőtt az államadósság - azért cserébe, hogy a Ratkó-generáció nyugdíjba vonulása után kisebb terhe legyen majd az államnak, hosszabb távon. Ez egy teljesen racionális reform volt, most ezt csinálják vissza.
    A probléma a maradék 70%-nyi államadósságunkkal van, ami a kormányaink egyéb irányú túlköltekezéséből jött létre...

    Az pedig, hogy irreális hitel terhek? Könyörgöm, ha a magyar állam szavahihető, kiszámítható lenne, és felvázolna egy reális makropályát, akkor sokkal olcsóbb lenne az államadósságunk finanszírozása. Nézd meg a hozamgörbét áprilisban, és nézd meg most! Több százalékkal drágult a finanszírozás költsége, ami már százmilliárdokban mérhető... Mindez azért, mert egy ennyire kiszámítható kormányunk van.

    "Az a gond, hogy az eddig befizetett összeg nem adna magasabb nyugdíjat, mint amit várhatóan ~45 év munkaviszonnyal kapok majd a normál rendszerben,"

    - ez konkrétan nem igaz. egyrészt most nő a magánpénztárban maradó járulék mértéke 8%-ról 10%-ra, másrészt Te magad fejtetted ki, hogy csökkenni fognak a nyugdíjak, mert a mostani nyugdíjkifizetési szint túl magas - ami így is van! Megjegyzendő, hogy a magas jövedelműeknek már most se túl magas a kifizetés, és ez csak rosszabb lesz.
    Én a helyedben, ismerve a saját jövedelemtermelő képességemet, százszor inkább bíznék magamban, a saját megtakarításomban, a saját számlámban, a matematikában, a kamatos kamatban, mint egy állami ígérvényben, hogy majd egyszer 30-40 év múlva kapok valamit.

    A magyar állam az elmúlt 30 évben háromszor került a csőd szélére, így én nem adnék annyira arra, hogy mit ígér.

    "Ha az alacsony jövedelműek fizetnék az utóbbit, talán elgondolkodnék, hogy beállok az élősködők hosszú sorába, de jelen állás szerint nem sok értelme van."

    az mnyp-tagok szerinted élősködők? pont, hogy ők nem azok... ellentétben a milliónyi minimálbérre bejelentett, feketén foglalkoztatott emberrel.
    A matematika pedig azt mutatja, hogy pont, hogy a kiemelkedő jövedelműeknél éri meg maradni az mnyp-ben. És ugyanúgy rakhatsz félre önkéntesbe is.

    És még egyszer mondom, az adórendszer és a nyugdíjrendszer két teljesen külön dolog - nem kéne összemostni. Azért, mert van egy ilyen kormányunk, akinek az a fő profilja, hogy bizonyos társadalmi csoportokat, érdekcsoportokat szembeállít egymással, ez még nem ilyen egyszerű.

    Pleased to meet you - hope you guess my name

  • radamsky

    senior tag

    válasz erdoke #1901 üzenetére

    Erdöke nem érted a problémát

    Ez ami most van rosz alapbol
    Itt mondod az 1 sávos kulcsot meg miegymást, az neked jo , de meddig??
    Pl 2 ismim is mostmár feketén melozik, mert ha hivatalosan melozna akkor -ba lenne a netto pénze

    Neked jo mert jo a kereseted, kapsz 3 gyerek után egy valag adokedvezményt, de

    Aki csak 80 ezret keres mega férje is 80 ezret keres azok rosszul járnak, innentől nekik aztán nem érdekük hogy hivatalosan dolgozanak

    A másik amit szemet szurt
    A manyup pénzéből x%-ot állampapirba kellett fektetni, attol függöen melyik portfoliot választottad, mennyi pénzt engedtél tözsdézni
    Ennek az állampapirnak volt hozama, de mivel ez mindenképpen kötelező volt lennie igy az állampapir hozama mesterségesen alacsonyan lett tartva, Legyen 4-5% (hadd ne kelljen utánanéznem mert nem ez a lényeg)
    Ennek a hozamát az adozok fizették meg, de ez a pénz hozzád vándorolt azaz az országon belül volt és a tied lett egy része

    Most ez a kapocs megszünt. AZ állampapirt majd külföldiek fogják finanszirozni föleg, és ha nekik nem kell 4-5%-ért akkor vagy emeljük a százalékot, vagy veszünk fel 7-10% hitelt
    Ezt is az adozok fizetik meg, de ebből a pénzből egy büdös kanyit nem fogsz látni, és tetejébe ez a pénz kimegy az országbol

    Ne azt nézd hogy most mi van neked hanem mi lesz 10 év mulva, vagy mi lesz akkor mikor a 70-75-ös gyerekek mennek nyugdijba

    A másik
    Mondod teszel az önkéntesbe. Ez jol hangzik, de .....
    ha a kötelező is veszteséges volt ahogy ugye most mondják (bár a papiron én nem láttom)
    szerinted az önkéntes mennyire biztos??
    Teszel félre havi 20 ezret akkor azt nem lehet bebukni??

    kár volt ezt megbolygatni, mert innentől az országba vetett bizalom smafu.

    Ez az 1 kulcsos adorendszer egy baromság egyébként mondom annak ellenére hogy az én zsebembe marad kb 18-20 ezer forint
    bár ha a manyupba maradok akkor megyek azonnal lézminimumra és a többi zsebbe, és abbol majd én forgatom és abbol lesz is nyugdij

    Sirnak hogy azért kell mert kevés a mani, de eddig csak kiadásnövelést csinálnak, mondjuk ebböl a manyup pénzből lesz finanszirozva az biztos, a kérdés az hogy mi lesz 3 év mulva??
    Elveszik az önkéntest pl Csak okosan kell tállani és voilá az is az államé lesz. Majd igérnek 130%-ot 30 év mulva

    Nem akarom a politikát belekeverni, de sokan nem is gondolnak bele, csak abba hogy idén jo lesz nekik (több ilyen gondolkodásu emberrel beszéltem)

    Természetesen semmi sértöt nem akartam irni, remélem nincs is benne, csak felhivtam pár problémára a figyelmet, ami sajnos valos

    egyik megoldás se jo , ezt sikerült elérni

    irod a csöd szélén tántorgunk:D akkor miért is kellet adot csökkenteni?? és ahogy kinéz majd a jövedékit is csökkentik a benzin árába, mert egyre kevesebb a benzinfaló:D 10% az már rengeteg pénz

    Ja leszoktam a cigiről igy onan se fizetek be:D

    [ Szerkesztve ]

  • Ivan15

    senior tag

    válasz erdoke #1912 üzenetére

    "Reménykedek, hogy kezelhető szintre tudjuk csökkenteni az államadósságot"
    hogyan? csak az allamadossag kamatait fizeti minden orszag -a nyugatiak is- Mo- is? A csöd itt arrol szol, hogy a kamatokat nem tudja vki tovabb fizetni (mert nem talalt athidalo hitelt vagy elvonhato penzt vhol). Az allamadossag nem csökken (nem is fog). Az ujabb hitelfelvetelek es elvonasok azert vannak Mo-n is, hogy többek között a hitelkamatok "biztonsaggal" fizetve legyenek.
    Mas jobban müködö nyugati orszagok is hasonlo konstrukcioban üzemelnek evtizedek ota. A felvett hitelek ott sincsenek törlesztve, az allamadossag ott sem fog csökkenni.

    Varhatsz arra, hogy csökkenjen az allamadossag. Majd ha vki elengedi....akkor fog csökkenni

    A többiben igazad lehet

    [ Szerkesztve ]

  • radamsky

    senior tag

    válasz erdoke #1912 üzenetére

    Nagyon örülök hogy van ismid akik gondolkoznak a 3 gyerek vállalássán, leirok én egy esetet, nem kitalácio.
    Jol kereső pár 2 gyerekkel akar 3. gyereket. Mindenük megvan kocsi, ház a 2 gyerek rendesen nevelve van, tehát akkor minden adott a férj jol keress az aszonyka is mondjuk
    Háát akkor vágjunk bele
    Aszonyka megy gyesre a gyerek már megvan , majd mikor a gyerek 1,5 éves apucinak bezár a bazár, nem talál munkát. Anyuci helyére meg felvettek valakit, mivel ugyis 3 évig van otthon. Na puff. Ugrik a kocsi ugrik a jolét és kész. Pedig semmi jel se mutatta hogy apuci netto 300 ezres jövedelme kiesik. Innentől aszonyka piciny gyese, meg a kis családi potlék, meg apuci max elvállal minden szar melot

    A másik hogy a gyerekeknek kell eltartani a szülöket, háát ezt nem kivánom a gyerekemnek, nem azért neveltem hogy abbol a kicsiből ami marad neki még engem is tartson el, mert ugye a járulékokat fizetni kell , mert az állami alkalmazottakat el kell tartani, függetlenül hogy azok milyenek.

    nem pont manyup, de az utso bekezdésem az vonatkozhat rá is:DD

  • Flashcash

    Közösségépítő

    válasz erdoke #1925 üzenetére

    Jelenleg 20,7 % az SZJA, és ott van mellette a 25 % ÁFA, hogy az egyéb adókat és járulékokat ne is említsük. Az állam nálunk SZJA nélkül is jól ki van fizetve. Személy szerint támogatnék egy SZJA eltörlést és 30-35 %-os ÁFA-t.

    Ez azért vicces. :) A 35% ÁFA nem old meg semmit egy EU tagállamnál. A 25% ÁFÁ-nak is az a hatása, hogy a háztartási gépek meg egyéb műszaki eszközök jó részét már Szlovákiából veszik (attól függetlenül, hogy mondjuk egy BP.-i boltban veszed át) és az ottani államháztartást támogatod az ÁFA befizetéseiddel.

    Minimálbér+boríték megadóztatására máshol az ingatlanadót alkalmazzák, mert az ingatlant elég nehéz zsebretenni. Furmányosabb helyeken meg ezt ki lehet egészíteni úgy, hogy az SZJA befizetők jóváírást kapnak az ingatlanadó mértékéből, míg a minimálbéres aki 40millás ingatlanban lakik, nem tudja csökkenteni az ingatlanadóját a nem létező SZJA befizetéseivel.

  • Mercutio_

    félisten

    válasz erdoke #1925 üzenetére

    Aham, és ezzel máris fellendítetted a feketekeresedelmet a határ mentén, illetve a bevásárlóturizmust :C

    _BM_: Rengeteg pénzt beszed az állam a munkavállalótól (és a cégétől, amit szintén a munkaválllaló termel ki) nyugdíjra, ha nem lenne rossz gazda és nem szórná a pénzt (+ kiszámítható lenne, és kevésbé korrupt) lenne miből pótolni a befizetők és a nyugdíjkiadások különbözetét, és ha bizonyos járulékokat csökkkentene (és annak elkerülését következetesen és magas összegekkel büntetné) nyilván a befizetési hajlandóság is nőne.
    A "gyerektelenségi adó" pedig egy röhej, én bőven fizetek annyi pénzt az államnak ami fedezi a várható nyugdíjamat, szóval nehogy már még engem büntessen azért, mert elherdálja :W

    Manyup témában is kicsit fordítva ülsz a lovon: Nem azért vesz fel hitelt, mert én keveset fizetek be (24%+10%), hanem mert ő nem hajlandó fekvállalni azt, hogy rendbetegye a nyugdíjrendszert, kitakarítsa a "potyázókat", azaz lényegében mindenkivel megfizettteti a saját népszerűségének megőrzését.

    amargo: Háttööö..izé...azon a szinten amin azok a "kultúrák" vannak, és ahogy ott az öregeket gondozzák inkább nem szeretnék élni szerintem, ha ugyanarra gondolunk.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

  • Mercutio_

    félisten

    válasz erdoke #1931 üzenetére

    Nem kellene több100Km, nomeg ezt úgy csinálják, hogy "átugrom XXX-ba, eszek egy jót, fürdőzöm, megtankolok, így már annyiba vagyok, mintha ugyanezt helyben tenném meg, és ha már ott vagyok megveszem 10%-al kisebb ÁFA-val a plazmaTV-t" :DDD

    Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

  • Flashcash

    Közösségépítő

    válasz erdoke #1931 üzenetére

    Pont ezért mondtam, hogy nem kell autózni.

    Ha egy webshoban budapesten ma vásárolsz egy mosógépet, vagy egy GPS-t, akkor jó eséllyel szlovák számlát fogsz hozzá kapni, és ugyanazon a helyen fogod átvenni ahol a magyar számlásat is. Ismerősök mondták nekem karácsonyi bevásárlás közben, hogy egyre több műszaki cikk szlovák számlás már.

    [ Szerkesztve ]

  • Flashcash

    Közösségépítő

    válasz erdoke #1936 üzenetére

    Ahogy már korábban is írtam, néhány bolt nem kérdez meg téged erről.

    Kinézed pl. a legjobb áru GPS-t, elmész FT-ban kifizeted, adnak hozzá magyar garilevelet, és egy 0%-ÁFÁ-t tartalmazó magyar számlát, amit költségként elszámolhatsz, ÁFÁ-t vissza nem igényelhetsz. Ennyi, nem hirdetik, hogy szlovák számlát fogsz kapni.

    6% sokat számít az árérzékeny piacon, kb, annyit hogy a legolcsóbb árat a szlovák számlával árusító boltok tudják adni.

  • fokukac

    nagyúr

    válasz erdoke #1936 üzenetére

    egy 50-es G20-as plazma 30-40 ezerrel is olcsóbb lehet, még 280-as euróárfolyamnál is. és ugyanúgy van rá 2 év páneurópai garancia, amit itthon is elfogad a márkaszervíz.

    Pleased to meet you - hope you guess my name

  • _BM_

    senior tag

    válasz erdoke #1936 üzenetére

    "ahol 20 év múlva a minimálbéresek nyilván nem 20-30ezerFT-os nyugdíjat fognak kapni a mai reálértéken"

    Dehogynem, és nem is kell rá 20 évet várni. 2013-tól drámai mértékben változik a nyugdíjmegállapítás az 1997-es tv szerint, amely - érdekes módon - azóta is változatlan formában van hatályban. Érdemes megguglizni a törvényről szóló cikkeket. Valahogy úgy alakulnak a számok, hogy akinek ma 120 ezer ft-ot állapítanak meg, az 2013-tól 80-nal fog nyugdíjba menni.

  • fokukac

    nagyúr

    válasz erdoke #1941 üzenetére

    még mindig összemosod a dolgokat.

    idén az szja-csökkentés nettó hatása kb. 300 Mrd ft, és ez egy elég szűk réteg között oszlik el.

    Ezzel szemben kb. 800 milliárd forintot (!) tervez elkölteni az állam, méghozzá a lenyúlt nyugdíjpénzből.

    Kár összekeverni a kettőt.
    ezt lehetne konzekvensen is csinálni.... de nem azt teszik!

    lehet adót csökkenteni - de akkor kell kiadást is csökkenteni! Ezt pedig nem meri bevállalni a kormányunk.

    A nyugdíjakról pedig, bár azt már százszor leírtuk, az egész folyamat, ahogy eljutottunk ide, álságos volt, jött gabika, hogy "hol a pénz", "megvédjük a nyugdíjakat", stb. aztán az egész csak arra ment, hogy lenyúlták előbb a járulékokat, majd a teljes vagyont.

    Ha az elején azzal kezdték volna, hogy "gyerekek, nagy a baj, szükségünk van a lóvéra, lépjetek át az állami pénztárba, hazafiasságból, hogy csökkenthessük az államadósságot!", az még egy korrekt megoldás is lehetett volna, még akár ún. "választási lehetőség" nélkül, teljes államosítással is.

    Ha azt a 3000 milliárd Ft-nyi vagyont egy az egyben az államadósság csökkentésére fordítják, még akár én is támogattam volna, akár a rossz korfa ellenére is, mert az egy új esély lett volna. De nem ez történt!

    Álságos, félrebeszélő, orwelli kommunikációval hónapokig támadták a pénztárakat, majd teljesen lenyúlják a megtakarításokat.

    És, hogy miért? azért, hogy elköltsék! Ez egy lényegi különbség, ezzel nem tudok azonosulni, és ezt nem támogatom, ezt egyetlen intelligens ember sem támogathatja... ez nem egy fenntartható politika, ezzel pár év alatt nullázzuk saját magunkat, ismét!

    SOKKAL több kárt okoznak a fiúk a jogbizonytalanság okozásával, a magántulajdon szentségének megtörésével, az öngondoskodás eszméjének megdöntésével (a szocializmusban felnőtt magyaroknak úgyis az állam az isten, attól várnak mindent), a visszamenőleges hatályú, abszolút szelektív (külön)adóztatással, mint amennyi hasznot csinálnak ezzel az úgynevezett adócsökkentéssel.

    Egy ilyen megbízhatatlan, kiszámíthatatlan országban senki nem fog befektetni, a nemzetközi hírnevünket amúgy is megalapozták ezen intézkedésekkel, kommunikációval, egészen az államcsődtől a különadókon át a nyugdíjpénzek lenyúlásán, az alkotmánybíróság korlátozásán át az új cenzúratörvényig.

    A fentiek okán fejlődni se fog kis hazánk, mert nincs miből.
    a belföldi kereslet mesterséges élénkítése - ami MAtolcsy mester kedvence - pedig egy kis és nyitott gazdaságban pedig csak felborítja a makroegyensúlyt, a Münchausen-báró effektus nem működik, a keynes-i gazdaságpoltikáknak a XXI. századi globalizált világban nincs létjogosultsága, csak államadósságot termelnek.

    Na, nálunk ez lesz, csak most nem hitelből, hanem a lenyúlt nyugdíjpénzekből.
    Ez a 2000 milliárdos Széchenyi terv csak egy újabb pénzosztás lesz, haveroknak. Az államnak nem a pénzt kérne szórni, hanem kevés adót beszedni, és keveset költeni, ennyi. az embereknek meg becsületesen dolgozni, megtakarítani, és a megtakarításokból megvalósulhatna sok életképes beruházás. Az állami pénzosztás eredménye százszor kétségesebb...

    Get the point?

    Pleased to meet you - hope you guess my name

  • _BM_

    senior tag

    válasz erdoke #1945 üzenetére

    "de a cirka 500e (igen, öt-száz-e-zer!) fölös állami alkalmazottal mit csinálnál egyik napról a másikra?"

    A felesleges alkalmazottakat 4 órásra lehetne állítani (fél fizetésért), ezáltal maradna jövedelmük és hatékonyan kidolgoznák a munkaidejüket. A nyugdíj mellett alkalmazott közalkalmazottakat (30-50 ezren vannak) pedig el lehet küldeni, van megélhetésük, mégpedig a nyugdíjuk :K

    [ Szerkesztve ]

  • fokukac

    nagyúr

    válasz erdoke #1945 üzenetére

    Nem takaroggyoztam, csak a nyugdíj-szja-témában vázoltam pár összefüggést, szerintem igen is két külön dolog a nuygdíj, meg az szja, a nyugdíjrendszer 50 évre kéne, hogy szóljon, nem kéne állandóan változtatni, mint egy holmi szja-t.

    Nem hinném, hogy sértő stílusban tettem a fentit, a kurucinfóhoz pedig nem sok közöm van, légy oly' szíves, ne említs engem ebben a kontextusban.

    Kormányunk olyan, mint az elefánt a porcelánboltban, ezt kár tagadni. UGyanakkor közgazdasági szempontból kb. ezer helyen lehet belekötni, abba, amit csinál, egyszerűen egy nagyon rossz, és bizonytalan gazdaságpolitikai mixet választottak maguknak, és azt a hatalmas nagy gazdasági bizalmat, ami várta a tevékenységüket, teljesen elporlasztották az összes piaci szereplőnél, külföldi és belföldi elemző intézetnél.

    Hogy milyen fenenagy struktúraváltásra készülnek? ki tudja. De az nagyon látszik, már 6-8 éve, hogy a kapiatlizmus, és a gazdasági ráció elég messze áll tőlük, és a "megszorítás" az szitokszó.

    Én ezeknek azt se hiszem, ha kérdeznek, nem ha még ki is jelentenek...
    Hogy februárban mi lesz? nem tudom. szerintem semmi. Viszont addigra a plebsz jó része megkapja a januári fizetését, és konstattálja, hogy kevesebbet kapott, mint tavaly, és akkor még kevésbé lesz merszük kiadáscsökkentést bejelenteniük.

    Nem tudom, mit csinálnék ennyi felesleges állami alkalmazottal. Az a baj, hogy a 80%-uk nem is alkalmas más munkára, sehova nem vennék föl azokkal a képességekkel, amikkel rendelkeznek.

    Pleased to meet you - hope you guess my name

  • amargo

    addikt

    válasz erdoke #1954 üzenetére

    "Nem kicsit vicces, hogy ha az állam a saját kasszájából garantál nyugdíjat, akkor azt rizikósnak tartod, rettegni kell, míg ha a MNYP-ban garantál, akkor az csodás módon sokkal biztonságosabb."

    Az egyik esetben törvény kötelezi rá a másik esetben úgy módosítják a törvényt, hogy ne legyen kötelező. Bizony, ha nem kísértem volna az elejétől fogva nyomon az eseményeket én is úgy látnám, ahogy Te. Jelenleg az én értelmezésemben ott tart a dolog, hogy kénye kedve szerint alakítja a dolgokat - nyilván a főszavazó táborát nem akarja elveszíteni a nyugdíjasokat -, ellenben az utánpótlást elvesztheti azzal az arcátlan hazudozással, amit az elején műveltek..

    Szerintem ebben a játékban senkinek se lesz igaza.. csak ki koppan nagyobbat?

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • Rive

    veterán

    válasz erdoke #1954 üzenetére

    A keresők nagyrésze a jelen elvonási szint mellett megtakaritani lényegében képtelen.

    Ezen ráadásul az egykulcs se segit - pont az érintett rétegben ~elhanyagolható, de sokszor még inkább minuszos a változások szummája.

    Szóval a mérleg egy igen széles, full állami nyugdijas réteg tiz-negyven éves kifutással: cserébe most két (valutatartalék felélésével három, piaci bizalomvesztés esetén egy) év bőségért.

    /// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

  • radamsky

    senior tag

    válasz erdoke #1954 üzenetére

    Ezt irtad
    Rive,
    Tökéletesen egyetértűnk, és aki nem tesz félre a most keletkező magasabb nettójából, az bolond. Az megint más kérdés, hogy önkéntes MNYP-ba érdemes tenni, vagy más formában takarékoskodni.

    Szeretne nem bolond lenni a feleségem és szeretne félretenni öreg napjaira. Leirjam mennyi a nettoja és leirjam mennyi a kiadása és leirjam mennyi marad neki?? Ezek tények
    Ja szüleinek ad 10 ezret, mert mindkettő munkanélküli, nincs bevételük

    leirom mennyi volt a tavalyi nettoja és leirom most mennyi és akkor számoljunk
    bár majd februárba derül ki pontosan mennyit kap kézbe

    Tavaly 3x késve fizették ki az utiköltségét rá egy honapra, de vegyük állandora

    Ö sajnos hülye, nem tesz félre, mert nincs miből.
    egy átlagos Nöi fizetést kap kb 88-90 ezret kézbe, a környékünkön ennyi a nök fizetése, sööt ö még jol van fizetve
    Boltos barátnöje kap 2 müszakba 76 ezret, ö is hülye nem tesz félre

    Meg kell érteni nem mindenkinek 300 ezer felett van a bruttoja

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz erdoke #1941 üzenetére

    Ebben a rendszerben szinte mindegy, a számládon gyűjtögetett pénzed helyett fizethetsz több adót, hogy a MNYP miatt keletkezett hiány betömködésére felvett hitelt törlesszük.
    NEM mindegy, én azt is szeretném/papolom, hogy nyugdíjkiadás-csökkentésre is szükség van. Érjék el, hogy a nyugdíjkiadások annyira lecsökkenjenek, hogy a 24% TB adó/járulék teljes mértékben fedezze a nyugdíjakat, a maradék 10% pedig megy a számlámra. Tudom hogy a kommancsok akik bevezették ezt a rendszert ezt nem tették és nem is akarták megtenni 94-98, 2002-2010 között tudom, hogy számukra csak arról szólt az egész MNYP dolog, hogy jó fiúk legyenek az IMF-nél no meg a haveri körük szépen részesedjen az összegek kezelése folytán befolyt pénzből. Igen, ez mind evidens.
    DE a vegyes MNYP-Állami rendszer alapjában jó konstrukció lenne, ha az MNYP tagdíjak a rendszerben nem implikálnák, hogy azok arányában új adóságokat vesznek fel. Ennek pedig az a megoldása, hogy csökkentik a nyugdíjakat a bruttó bérem után 24% is szép summa lenne nyugdíjra, ha tényleg azok kapnák, akik megszolgálták.

    Tehát én azt mondom, hogy:
    A teljes nyugdíjkiadást csökkentsék, lehetőleg ne fűnyírószerűen, azért mert:
    Semmi erkölcsi alapja nincsen a jelenlegi élősködőkkel, semmirekellőkkel csalókkal alaposan telitűzdelt nyugdíjas bagázsnak (igen, nem mindenki ilyen, tisztelet a kivételnek, de lássuk be, hogy a kolonc százalékos aránya bőven két számjegyű) azt követelni tőlönk fiataloktól, hogy az ő _Méltányos_ eltartásuk érdekében olyan áldozatot hozzunk és olyan nyugdíjfeltételeket biztosítsunk nekik, mi fiatalok a saját jelenünk, jövőnk terhére amit nekünk esélyünk sincs megkapni a következő generációtól, még akkor sem, ha történetesen szeretnének majd értünk ilyen áldozatot hozni az akkori fiatalok. Sokan 40 évesen öregségi nyugdíjba mennek 100%-os helyettesítési aránnyal. 30-40 év múlva ez lehetetlen lessz, mert töredéke pénz folyik be nyugdíjárulékból és jóval több lessz a nyugdíjas, ergó kissebb lessz a nyugdíj és vagy magasabb lessz a korhatár.

    Tehát azt mondom, hogy mivel a mai nyugdíjasokat sem lehet éhenhalni hagyni, de enni kell nemcsak ma hanem holnap is, mindkét generáció hozzon áldozatokat:
    Nyugdíjasok:
    -Öregségi és rokkantsági nyugdíjak jogosúltságának teljes visszamenőleges felülvizsgálása.
    -Korkedvezményesek visszamenőleges visszahívása a munkaerő/munkanélküli-piacra és a korkedvezmények megszüntetése.
    -Nyugdíjak csökkentése. Az öregségi nyugdíj egy járandóság ami egy élet munkája után jár és nem szociális ellátás. Aki keveset dolgozott annak kevés jár.

    Mai dolgozók:
    -Megértik, hogy mivel a következő generáció kevesebbet fog nyugdíjárulék/adó címén befizetni, mint a mai, ezért lénygesen kevesebb lessz a nyugdíj állami része.
    (és éppen ezért kéne csökkenteni a mai nyugdíjakat, mert az nem fair, hogy én alig fogok kapni valamit, hiába fizetek, ők meg 80% körül helyettesítési aránnyal kapnak nyugdíjat..)
    -A nyugdíjárulák egy részét kötelező jelleggel magánjellegű befektetésbe teszik (MNYP)

  • fokukac

    nagyúr

    válasz erdoke #1954 üzenetére

    "Nincs valós megtakarításom, csak virtuális"

    na, ez most az államiban még így se lesz. :)
    ott még az ígérvény is virtuális volt.

    "hiszen amíg működött a rendszer, több adót kellett miatta fizetnem."

    Nem emiatt kellett több adót fizetned, hanem az idióta unproduktív farizeus szociálpolitika miatt.

    "Szerinted nincs összefüggés az adók és a nyugdíjjárulék között ?"

    Nincs, legalábbis nem kéne, hogy legyen. Ilyen erővel egy dolgot kéne csak, hogy levonjanak a fizetésemből, mégpedig lehetne az a neve, hogy "adó", vagy "sarc", vagy "füstpénz", vagy akármi.

    "kérdem én, honnan pótolták '98-tól a kieső járulékot?"

    pl. onnan, hogy a 4-5 éve még 18%-os, a munkáltató által fizetett járulékot felemelték 24%-ra. [link] nem is beszélve arról, hogy az előző orbán-kormány végéig csak 6% ment a magánpénztárba. De még a 8%-kal számolva is kevesebb, mint a nyugdíjjárulék negyedéről van szó. Az állam a pénz egy részéről lemondott, azért, hogy később egy jóval nagyobb terhet legalább részben levegyen a válláról. Most ezt illuminálják, rövidtávú előnyökért.

    "A kötelező MNYP is ugyanúgy feneketlen kútnak bizonyult az irreális költséghányaddal, az összes befizetésre vetített alacsony reálhozammal és a feltétel nélküli állami garanciával."

    Valóban. De tegyük hozzá, hogy egy intézmény megalapítása az elején költséggel jár, később ez csökkent. Ugyanakkor azt sem szabad kihagyni, hogy ha nem ennyire konzervatívan szabályozzák, akkor a kezdetek kezdetétől vehettek volna állampapíron kívül mást is, és akkor nem így alakulnak a hozamaik.
    (gondolj bele, '97-ben 5000pont volt a BUX, most meg 22 ezer? de volt már 30 ezer is 2007-ben...)
    Ezt rendkívül jó időzítéssel 2007-ben sikerült megváltoztatni, hogy aztán 2008-ban jól bevásároljanak részvényből az alapok, közvetlenül a krach előtt...

    Az állampapírokon elért hozam minimális volt, pontosan azért, mert az államunk magas inflációt generált az egész időszakban. (meg lehet nézni, '97-ben még 17% volt, 98 és 2001 között olyan 10% körül stagnált, aztán a nagy forintlebegtetéssel köszöntött be 2002-ben a 3-4%-os infláció, de ezt pár évente az áfa és egyéb adók emelésével sikerült újra 6-7%-ra felnyomni - nyilván, ilyen helyzetben a 6-7-8%-os állampapír-hozamok nem termelnek elég hozamot.)

    "Vagy szerinted több lett a befizető és kevesebb a nyugdíjas?"

    értelemszerűen, fordítva, kevesebb a befizető, és több a nyugdíjas, és ez csak egyre rosszabb lesz. pont ezért nem bízok a felosztó-kiróvó rendszerben

    "Nem kicsit vicces, hogy ha az állam a saját kasszájából garantál nyugdíjat, akkor azt rizikósnak tartod, rettegni kell, míg ha a MNYP-ban garantál, akkor az csodás módon sokkal biztonságosabb. "

    nem a biztonságról van szó, hanem arról, hogy az én egyéni számlámról van szó. az államnál nincs ilyen. a demográfia miatt egyre rosszabb lesz az aktív/nyugdíjas arány, így az államnak csökkentenie kell a nyugdíjakat, és emelnie kell a járulékokat. Éppen ezért sokkal bizonytalanabb, hogy mi lesz, mennyit fogsz kapni - persze, Neked mindegy, mert az 5 gyermeket eltart majd :- )

    "Az megint más kérdés, hogy önkéntes MNYP-ba érdemes tenni, vagy más formában takarékoskodni"

    Aki egyszer is elolvassa, hogy milyen feltételekkel lehet - szükség esetén - pénzt kivenni az önkéntes nyugdíjpénztárból, az láthatja, hogy az egyéb konstrukciók megjelenésével (TBSZ, NYESZ) elég versenyképtelenné vált a dolog.
    Ennek ellenére nekem is van önkéntes is.

    [ Szerkesztve ]

    Pleased to meet you - hope you guess my name

  • Rive

    veterán

    válasz erdoke #1964 üzenetére

    Aki nem fizetett adót, azt nyilván nem érinti az adócsökkentés. A minimálbéres és a fekete foglalkoztatás viszont már egy másik téma.
    Legyél szives az értelmes vita érdekében keress valami olyan helyet, ahol rendesen kibontják az 'adócsökkentéssel' kapcsolatos igazság minden részletét.

    /// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

  • fokukac

    nagyúr

    válasz erdoke #1964 üzenetére

    ha nem arra ösztönözne minden ebben az országban, hogy midnenkit a minimálbérre jelentsenek be, akkor máshogy állnánk...

    A jelenlegi adócsökkentés legnagyobb vívmánya, hogy a határ-adókulcs lecsökkent 58%-ról (!) 38%-ra. (szja + TB-járulék együtt)

    ugyanakkor az a 38% még mindig elég magas, elég sokat lehet spórolni jövedelem-eltitkolással. a jelenlegi intézkedésektől nem fognak tolongani a munkáltatók, hogy bejelentsék a feketén foglalkoztatottakat...
    és a mnyp-rendszer megszüntetésével a foglalkoztatottak se lesznek igazán érdekeltek abban, hogy ne a minimálbérre jelentsék be őket.

    Pleased to meet you - hope you guess my name

  • Alex91

    félisten

    válasz erdoke #1954 üzenetére

    Tökéletesen egyetértűnk, és aki nem tesz félre a most keletkező magasabb nettójából, az bolond.

    Na, azert lesz akinek kevesebb lesz a nettoja, es 2012-ben meg meg kevesebb (ha nem indul be a pannon puma, es marad a jelenlegi bruttoja)! (Ez a nagy huzas egyebkent :D. Nem is a 2011-es ev lesz a kemeny, hanem a kovetkezo. Azt elfogadom, hogy a magasabb jovedelmuek terhet is csokkentsek, ahogy mondjak ugy igazsagosabb. El is fogadom, de akkor az en fizetesem igazsagtalan :D. Nekem is adjanak tobbet, es akkor rendben vagyunk. De az, hogy akinek tobb van, meg tobb marad, akinek meg eleve kevesebb van meg kevesebbe lesz. Ez igazsagos... :F )

    Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

  • Mercutio_

    félisten

    válasz erdoke #1954 üzenetére

    Döntsd már el, most akkor hiteleket vettek fel a kipótlásra, vagy az adókból fizették :F

    Nem, nem virtuális, ugyanis azok az állam- és egyéb értékpapírok az MNYP-knél megvannak, szemben az állam által bevezetendő egyéni számlával, ami tényleg csak virtuális, hisz a befizetett pénzt azonnal el is költik.

    Mit nevezünk irreális költséghányadnak?
    A reálhozam még mindig jobb, mint az államiba kerülő pénz esetén (és ismét csak jelzem, hogy pont az állam írta elő, hogy minden egyes portfolióban kötelező állampapírnak lenni, ezzel elérve, hogy alacsonyan tarsa a hozamokat)
    Az állami garancia egy hatékony PSZAF mellett inkább csak a bizalom fenntartására kell, amit gyorsan meg is vontak amikor úgy tartotta kedvük.

    Esetleg nem ártana kiszámolni a jelenlegi államadósság mellett mivel keres az ország többet:
    Ha kiszámítható a politika, ezért csökkennek a kamatok, javul a gazdaság helyzete és az ország besorolása
    vagy ha rövid távra tervezve lenyúlnak 3000 milliárdot és 3 évig lesz mivel azt a lyukat foltozni, aminek egy része pont ezek miatt a lépések miatt keletkezik. (Mert ugye az nem kérdés, hogy a devizában felvett államadósság törlesztésénél a romló valuta árfolyamok komoly plusz kiadást generálnak és az ország egyre rosszabb besorolását is beárazza a piac?)

    [ Szerkesztve ]

    Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

  • Mercutio_

    félisten

    válasz erdoke #1982 üzenetére

    Tudtommal hiteleket nem nagyon, csak kamatokat törlesztünk :DDD
    Azt is számold ki, hogy ugyanakkor mennyivel könnyítené majd a nyugdíjkasszát az a pénz, amit most eltapsolnak...

    Az állam kifelé köteles teljesíteni a papíron adott kötelezettségeit, míg - mint azt a példa is mutatja - az állampolgárok felé bármikor átírhatja azt ;)

    Nyugateurópában mióta van MNYP és nálunk mióta?
    Nyilván vannak méretgazdaságossági szempontok, és egy új dolgot beindítani, a helyi viszonyokra adaptálni az elején drágább, a működési költségek maximumát pedig - tudtommal - az állam határozta meg.

    Fene tudja, a csőd szélén tántárgáson nem sokat változtat, hogy még azt megfejeljük kiszámíthatatlan, és a piac által negatívnak értékelt lépésekkel, ez szvsz már nem oszt, nem szoroz. Ugyanakkor a kiszámíthatatlanság elriasztja a befektetőket, így nő az esély a valós csődre.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

  • Mercutio_

    félisten

    válasz erdoke #2004 üzenetére

    Évente egyszer, év elején küldenek elvileg egyenleget, gondolom most gőzerővel csinálják a programot, ami reálhozamot is(?) számol.
    Esetleg hívd fel őket, de ha a kormány dönti el szerinte mennyi volt az adott időszakokban pénztáranként a reálhozam, akkor még az is lehet, hogy csak tizenpárezret kérhetsz át az önkéntesbe.

    Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

  • Polllen

    nagyúr

    válasz erdoke #2004 üzenetére

    Az Aegon tájékoztató megjött, annyit közöltek, hogy mennyi van a számlámon, azt hogy ebből mennyi a hozam, azt még nem.

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • Calogero

    addikt

    válasz erdoke #2004 üzenetére

    Egyenlőre az egyenleget küldik, amit én is megkaptam már, az hogy mennyi lesz a reál hozamod megtudod ha le zajlott ez a menni vagy maradok dolog.

  • Mercutio_

    félisten

    válasz erdoke #2012 üzenetére

    Bizony, ezek azok a szempontok amiket én is figyelembe vettem amikor úgy döntöttem inkább maradok :K

    Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

  • Tibord

    senior tag

    válasz erdoke #2017 üzenetére

    ehhez azért kellene még pár adat.

    Pl.:

    -Bruttó fizetés
    -Az önkéntesből akarsz-e 10 év után hozamot kivenni (és utána 3 évente) vagy hagyod és gyűjtöd amíg nyugdíjba nem mész? (szerintem ha nincs különösebb szükség rá benn kell hagyni mert csak így lehet élvezni a kamatos kamat csodáit)
    -Várhatóan hány év múlva mész nyugdíjba

    esetleg szerinted mekkora reálhozam lesz.

    Emlékszem a tavalyi nyárra. Egy szerda délután volt.

  • Alex91

    félisten

    válasz erdoke #2026 üzenetére

    Ezert is mondtam, vegyek el mindenkitol! Aztan majd valaki rohog a markaba a masik meg sirni fog...

    Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

  • Mawyx

    senior tag

    válasz erdoke #2012 üzenetére

    Bocs a hülye kérdésért, de hogy számít bele az egyetem? Mintha 5 évet minimálbéren bejelntve dolgoztam volna valahol?

    Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

  • Mercutio_

    félisten

    válasz erdoke #2033 üzenetére

    Mármint annó az első munkáltatód?
    Mert ha igen, ez annó az akkori egyenlegedből látszott elvileg, ennyi év alatt csak most tűnt fel?

    Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

  • amargo

    addikt

    válasz erdoke #2033 üzenetére

    Tudomásom szerint hivatalból nem kell tennie semmit. Miért is kellene, milyen jog alapon? Nem hatóság.
    Ugyanakkor ilyen esetek miatt lenne jó látni a befizetéseket online. Amire az állami nem ad lehetőséget és, amikor fog akkor is csak azt tudod meg, hogy nyugdíjra jogosult vagy-e..

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • Rive

    veterán

    válasz erdoke #2033 üzenetére

    A MNYP az APEH-en keresztül kérhet behajtást a cég ellen. Ha sikeres, más időszaki befizetésként jelentkezik az összeg.

    Ha régi tételről van szó, akkor eléggé necces a dolog a jelen szituban. Mondjuk rákérdezni még igy is érdemes.

    /// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

  • Rive

    veterán

    válasz erdoke #2041 üzenetére

    Ha a most beharangozott megsz... izé, racionalizálással kezdik a bulit még május végén (amit amúgy meglehetősen sokan reméltek tőlük), akkor amit az országkockázaton megspórolnak az pont elég lett volna egy kiadós adócsökkentésre. Talán nem ekkorára, de legalább nem kellett volna felforgatni érte a jogbiztonságot, társadalmi békét.

    /// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

  • Mercutio_

    félisten

    válasz erdoke #2045 üzenetére

    Ja, el lesz szeparálva, Bár az érdekes, hogy a rokkantnyugdíjasok kikerülnek belőle, azok a költségvetés "többi" részéből lesznek fizetve, így akár papíron nullszaldós is lehet az állami NYP, de ez önmagában még csak kozmetikázás.

    Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

  • fokukac

    nagyúr

    válasz erdoke #2045 üzenetére

    szerintem ahogy ez a tajekozodjon.com számolja az állami nyugdíjat, az fenntarthatatlan. Ez a feltételezés, hogy 65%-ra nőjön a foglalkoztatás, majdhogynem a lehetetlen - kategória.... Szerintem a netfóliós kalkulátor jóval hitelesebben veszi figyelembe a demográfiai folyamatokat...
    A bruttó összeg 68%-át kifizetni nyugdíjként úgy, hogy nettó/bruttó arány is 62% most, de eddig ugye javában az 50%-ot közelítette...

    Meg eleve, szerintem a nettó bér 70%-80%-ánál nagyobb nyugdíjra csak egy iszonyatosan termelékeny, sokáig, és gyorsan növekvő gazdaságban lehet fedezet (mint pl. Németország 1950 és 2000 között - Magyarország nem ilyen!), de láthatjuk, hogy megfelelő demográfiai utánpótlás hiányában pár évtizednél tovább ott sem fenntartható.
    Tehát ha a nettó bér lenne mondjuk a bruttó 65-70%-a között (álomszerű, de tegyük fel), akkor 45-50% között kéne lennie a nyugdíjnak.

    mégy egy cikk a kalkulátorokról:

    Mennyit érnek a nyugdíjkalkulátorok? - Mindet teszteltük2011. 1. 13. 15:42|Utolsó módosítás: 2011. 1. 13. 15:55|Pénzügy » Megtakaritás
    Amilyen képlékeny 2011-ből nézve a harmincas-negyvenes évek nyugdíjrendszere, épp olyan változatos a kép, amelyet a különféle médiumok és piaci szereplők által összekalapált nyugdíj-kalkulátorok vázolnak fel a jövőnkről.

    Pleased to meet you - hope you guess my name

  • _BM_

    senior tag

    válasz erdoke #2050 üzenetére

    "az összes kalkulátort elfelejthetjük"

    Azt már most el lehet felejteni.

Új hozzászólás Aktív témák