Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • amargo

    addikt

    válasz g@bo #349 üzenetére

    a nyugdijpénztárak nyervákolása meg csipi a szemem, megkérdezném azt aki a legjobban visit, mit félt, az én befizetésemet, vagy a saját és haverkái jó kis állását, és lecsippentett tuti pénzeket...

    Gondolj bele abba, hogy mások dolgoznak az ilyen rendszerekben és a megélhetésükért vannak ott vagy Te mint mondanál anyádnak - aki egy ilyen helyen dolgozik - 2 évvel a nyugdíja előtt - 42 éves munkaviszony után -, amikor az utcára rakják?

    Azt gondolom tudod, hogy most a 8% a munkáltatód fizeti az életbiztosítást pedig magadnak kell, de a különbséget leírom: első esetben a nettód nem változik viszont a második esetben a nettód csökken.

    MaUser:
    Ahogy javasolták, köss életbiztosítást. Például kaphatsz bankkártyához, munkáltató által, még a BKV-n utazva is van, stb. Ezek mind összeadódnak.
    Tudnál egy ilyet mutatni, hogy hol adódnak össze? Én eddig az összes szerződésemben azt olvastam, hogy kizárják egymást. Lehet csak félre értettem.

    [ Szerkesztve ]

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

Új hozzászólás Aktív témák