Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • amargo

    addikt

    Küzdeni akkor kell, ha van értelme

    Ez inkább csak időutázás, hogy mennyire másképpen gondolkoznak az emberek :)

    Más: ma kaptam egy érdekes mailt demonstrációra, más is kapott?

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • Flashcash

    Közösségépítő

    Ennyit az átgondolt, megtervezett lépésekről: :)

    A nemzetgazdasági miniszter Orbán Viktor nyugdíjakról szóló kijelentéseivel szinte egy időben, még egy olyan törvényjavaslatot nyújtott be vitára a parlament elé, amely kiterjesztette illetve pontosította volna a magánnyugdíj-pénztárba kötelezően belépők körét.

    Az október 16-án benyújtott, az adótörvények módosításáról szóló Matolcsy György által jegyzett iromány a pályakezdő egyéni vállalkozókat, őstermelőket és egyszerűsített foglalkoztatás szabályai szerint alkalmazott munkavállalókat is kötelezné a magánnyugdíjpénztári belépésre. A javaslat egészen pontosan valójában technikai módosítást jelent: az említett körnek a jogviszony kezdetétől számított 15 napon belül kell belépnie valamelyik kasszába. A pályakezdőknek korábban is kötelező volt a belépés, egyes foglalkoztatási formáknál azonban hiányoztak a határidők, a részletszabályok. Így egy pályakezdő őstermelő bár elvben kötelezett volt korábban is a belépésre, gyakorlatilag nem létezett számonkérhető határidő arra vonatkozóan, hogy meddig kell jelentkeznie egy magánnyugdíjpénztárnál.

    Nyugdíjpénztári szakértők szerint feltehető: ha nagyobb tömegek nem is, de azért jónéhányan megspórolhatták a fenti kiskapu miatt a tagságot. Úgy tűnik, alig két héttel ezelőtt a kormány őket viszont még ettől, azaz a pénztártalanságtól féltette, és nem attól, hogy a magánnyugdíjpénztárak tőzsdére viszik járulékaikat.

    A nyugdíjakról szóló döntésekre azt mondják, hogy általában minimum 30 évre szólnak, és nagyon átgondolt, megtervezett lépésekre van szükség. A mostani kormány döntései szó szerint spirálfüzetben, folyosói odavetésekben születhettek meg, kb. 4-5 óra tervezési idővel. :))

    [ Szerkesztve ]

  • Flashcash

    Közösségépítő

    Intő példa lehet a kormánynak a szlovák nyugdíjfiaskó

    Szlovákiában az utóbbi négy évben kétszer is lehetővé tették a magán-nyugdíjpénztári tagoknak, hogy lépjenek vissza az állami rendszerbe, de a biztosítottaknak csak alig több mint tizede hagyta el a kasszákat. Pedig Robert Fico kormánya mindent megtett a sikerért: a már Magyarországon is ismert magánnyugdíj-ellenes érveken túl egy kompromittálónak szánt videófelvételt is bevetettek a második pillér ellen.

  • Ivan15

    senior tag

    válasz Flashcash #303 üzenetére

    miert kell ennyit ezen hisztizni, ott kell maradni a magannyugdij-penztarba, megvarni, hogy mi törtenik majd 14 honap mulva
    -A most atiranyitott (elvett) 14 havi befizeteseket mikor es hogyan fogjak az egyeni szamlakon jovairni? :F

  • amargo

    addikt

    válasz Ivan15 #304 üzenetére

    Így hirtelen pár lehetőség:
    - nem havi 10e veszít - ha veszít -, hanem sokkal többet.
    - minél több embert informál, mert mint a példa mutatja az emberek buták 98% -a nem tudja, mit eredményez ez a kormány lépés, munka helyek 10e szűnnek meg például, de még lehetne sorolni.
    - amíg kulturáltan és az alapelvekbe nem ütközőeket ír, megteheti.
    - nem akarja nyitott szájal elfogadni a tápot, amit belé tömnek.

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • Ivan15

    senior tag

    válasz amargo #305 üzenetére

    :F
    Volt mar arrol szo, hogy mikor es hogyan irjak majd az egyeni szla-kon jova (a jövöben) a most atiranyitott 14 havi befizeteseket? :DDD

  • Flashcash

    Közösségépítő

    válasz Ivan15 #304 üzenetére

    Elég sokat írtunk többen ebben és a megtakarítás topicban is erről a témáról, azokat érdemes lenne elolvasni meg értelmezni.

    Az egyik probléma, hogy semmi konkrétumot nem nyilatkoztak arról, mikor és hogyan fogják visszafizetni a most ellopott pénzt. Csak az a biztos, hogy elveszik.

    Van olyan opció, hogy egyáltalán vissza sem adják majd soha:
    -Mivel ezt a pénzt azonnal el fogják költeni, emiatt 14 havi nyugdíjjárulék kiesik a rendszerből, és valószínű, hogy cserébe a tagok majd egy ködös ígéretet kapnak, hogy ha egyszer elérik a korhatárt, akkor az állami nyugdíjukat majd arányosan megnövelik, és így kompenzálnak a 14 hó kiesett pénzért. Magyarul nem lesz miből visszaadnia a kormánynak a pénzt.

    -A következő probléma, hogy az MNYP-k működésén javítani és fejleszteni kellett volna. Mivel a kormány innentől kezdve abban érdekelt, hogy az MNYP tagok a lehető legrosszabbul járjanak, illetve a fejlesztéshez gondolkodni, szakértőket bevonni kellene (ami szintén nem erősségük), ezért ebben a témában sem történik majd semmi.

    A 15éves hisztizős szöveged meg nem igazán illik ebbe a topicba, ha nem tetszik, hogy információ van erről a témáról akkor ne olvasd.

  • Ivan15

    senior tag

    válasz Flashcash #307 üzenetére

    köszi, :R erre voltam kivancsi, szoval semmi konkret igeret a visszateritesröl meg nem volt. Eleg meredek dolgok ezek...
    A MNYP-ak vagyonukkal nem tudnak majd kesöbb egy arra megfelelö bankba beolvadni?

  • Ivan15

    senior tag

    válasz Flashcash #307 üzenetére

    Az utolso mondathoz egy komment:
    a tema erzekeny, de
    -a MNYP eddigi befizeteseket nem nyulja le senki. Ott van a szla-don, egy resze reszvenyekben/allampapirban befektetve
    -a következö 14 havi nyugdijbefizetesek 100% ban az allamiba mennek majd.

    Az agyverzes es az ismetelt magyar forradalom hivatkozasi alapja az a bazinagy felismeres, hogy az allam a ma befolyt nyugdijbefizeteseket rövid/ közeptavon el fogja költeni.
    Miert eddig nem ez volt?
    Ehhez a nagy felismereshez csak gratulalni tudok, ha mar a 15 eveseknel tartunk... az a 15 eves, akinek ez ujdonsag volt
    Mikor mentek az utcara emiatt örjöngeni? :N

    Nagyon szoci szagu ez a fejrazas, de nem megyek bele, jobb is, mert meg a vegen en is kimegyek az utcara :K (a szocik maradjanak vegre csöndben -eleg volt belölük-)

  • csibor

    őstag

    válasz Ivan15 #309 üzenetére

    Ennyi erővel vegyék a magánbankszámlán tartott pénz 100K feletti részét,és tegyék be a nyűdíjkaszába :W

  • Flashcash

    Közösségépítő

    válasz Ivan15 #309 üzenetére

    Nem igazán értem, minek nekem címzed a választ, amikor tőlem nem idéztél semmit.

    Az MSZP vs. Fidesz meg nem ebbe a témába tartozik, eddig sem a pártokról volt szó ebben a topicban, hanem a konkrét intézkedésekről.

  • Flashcash

    Közösségépítő

    válasz Ivan15 #309 üzenetére

    a MNYP eddigi befizeteseket nem nyulja le senki. Ott van a szla-don, egy resze reszvenyekben/allampapirban befektetve

    Ezt a kijelentést pedig ne hamarkodd el, hiszen Orbán Viktor már személyesen válaszolt neked.
    A teljes 2700milliárdos magánnyugdíjpénztári vagyont le fogják nyúlni.

    Miert eddig nem ez volt?
    Nem mindegy milyen környezetben milyen nyugdíjrendszert alkalmazol. Tudod a szocializmus (mindenki dolgozik meg be van jelentve) meg a kapitalizmus a csökkenő népesség és a növekvő népesség is két külön környezet. Érdemes elolvasni, hogy mire számíthatsz: [link]

    [ Szerkesztve ]

  • Ivan15

    senior tag

    válasz Flashcash #312 üzenetére

    persze ez egy g**i lepes, de a helyzet is az

    elolvastam mar regebben a #7687 hozzaszolasodat, jo volt, köszönettel :) Nezd meg hozza ezt is ha meg nem kaptal agyverzest nem a cikk, hanem a hozzaszolasok között alul a 9.-edik az erdekes, amit egy könyvelö irt a 32000 Ft-os nyugdijrol 40 ev minimalber utan. Kiegesziteskepp ahhoz, hogy mi lesz Mo-n 30 ev mulva

    [ Szerkesztve ]

  • Kobe

    veterán

    válasz Ivan15 #313 üzenetére

    ez a Dr Tóth a közgazdasági téziseivel inkább standup comedybe való, semmint véleményformálói szerepbe (a csóka pl kiszámította és szentül hiszi, hogy ha 10 évig albérletben laksz és fizeted az albérlet díját a hitel helyett, akkor 10 év alatt 6 db 10 milliós lakás árát takarítod meg....no comment)....a könyvelős hozzászólás szintén egy vicc

    idézem:

    "Könyvelőként tapasztaltam, hogy az idén nyugdíjba vonult magánfuvarozó egyéni vállalkozó ügyfelem 32.000Ft nyugdíjat
    kap. Hitetlenkedett, hogy ez nem lesz több? - Bizony nem.
    40 év szolgálati idővel, minimálbér után ennyi jár."

    Egyéni vállalkozó. Vagyis kb lófax járulékot nem fizetett be, 40 évig élt mint Marci hevesen, számlát csak havonta 1x adott, 40 évig elsumákolta a minimálbér feletti részt. Nem csoda hogy ennyi a nyugdíja.
    Az összes vállalkozónak - fodrásznak, pedikűrösnek, kőművesnek, szobafestőnek, masszőrnek és még a tököm tudja kinek - ennyi lesz a nyugdíja. Nem azért, mert a rendszerben van a hiba, hanem azért, mert 40 évig lenyúlták a minimálbér feletti részt.

    Ez kb olyan hogy összedobjuk haver szülinapi tortájára, mindenki belead egy ezrest, én adok 100 ftot de a bulin nekiállok húzni a szám, hogy miért nekem jutott a legkisebb szelet....a minimálbéres magánvállalkozó meg tekintse úgy, hogy a 40 évi sumákolásnak most lesz 20 év böjtje :) Szerintem abszolút igazságos, bár kétlem, hogy így nemzetgazdasági szinten visszajönne az amit az ipse 40 év alatt elnyalt.....és igen, ilyenkor jön ki a dolog, hogy megéri bejelentett, inkább kisebb bérű, de teljesen leadózott melót csinálni....miért ? hát pont az ilyenek miatt :)

    [ Szerkesztve ]

  • T 1000

    aktív tag

    Na úgy tűnik gyerekek, mégiscsak jól átkurrantottak bennünket:

    [link] A teljes lóvét lenyúlják, nem lesz itt egyéni számla, meg kompenzáció sem. 14 hónapra lenyúlják a lét, közben meg állímosítják. Ez Magyarország 2010-ben.....

  • Kobe

    veterán

    [link]

    magyarul arra kell a mostani fiatalság magánnyugdíjpénztári lóvéja, hogy a mostani amúgy sem szegény nyugdíjasokat (nagyon nagy arányú azoknak a száma, akiknek a nyugdíja jóval magasabb mint a fizetése volt) még jobban megtömjék, és tovább "hízlalják". Elvégre a nyugger eléldegél még 10-20 évig, az 3-5 választási ciklus, addig dobják nekik a jutalomfalatokat, csak jó helyre szavazzon. 20-30 év múlva mi lesz, az már Viktort sem érdekli, mert addigra már kb lélegeztetőgépen lesz ő is.....
    Amit sok generáció, kb 4 millió ember összegyűjtött 13 év alatt, annak az ötödét elverik 1 év alatt, párszázan.

    Szerintem ez mögött már inkább az van, hogy a szocik szavazóbázisának legnagyobb részét, a nyuggereket magukhoz csábítsák, hozzávéve a határon túli magyarság szavazójogának ötletét, kb arról szól az egész, hogy 20-30 évre bebetonozni magát a politikába, bármi áron....akár 2-3 fiatal nemzedék élete árán is. Szószerint. Így épül a demokratikus diktatúra közép-európai módra, 2010-ben. Az EU meg csendben nézi.....tisztára mint 56 kb.....

    érdemes kiemelni a cikk egyik sorát : a nyugdíjak infláción felüli mértékben fognak növekedni. Én a munkahelyemen kb az éves átlagos fizetésemelést és az SZJA változásokat összevonva sem tudok infláció feletti növekedést elérni. Komolyan a legnagyobb biznisz ma nyugdíjasnak lenni, nem csinált semmit de legalább folyamatosan egyre többért nem kell semmit cisnálnod.....

    [ Szerkesztve ]

  • Atlantis

    veterán

    válasz T 1000 #315 üzenetére

    Ez az első perctől kezdve egyértelmű volt. Aki elhitte a "majd kompenzáljuk", stb. dumákat, az mindent elhisz.

    Én egyébként elvenném a nyugdíjasok szavazati jogát. Nem dolgozik, köszönjük, amit az országért esetleg élete folyamán tett, most már éljen nyugodtan, ne foglalkozzon politikával, még esetleg nagy idegességében meg talál állni a szíve...Természetesen kapjon olyan nyugdíjat, hogy abból normálisan élhet, de ne ők legyen minden politikai erő fő bázisai. Én elismerem, láttam szüleim nehéz helyzetét a gengszterváltás idején, szóval tudom, sokaknak közülük nem volt könnyű élete, de ez a mai túlhangsúlyozott szerepük a társadalomban akkor is nonszensz.
    Inkább fizetnék 12% járulékot, amiből mondjuk 8% a saját öregkori támogatásomra menne, örökölhetően, 4% meg menne a közösbe. Miért nem ez a lépés jut eszükbe? Nyilván megszorításnak tűnne, de kevésbé nyílna a bicska az ember zsebében. Most az nem megszorítás, hogy lenyúlják 3-4 millió ember 13 éves megtakarítását? Könnyű ezzel az anyagi fedezettel hazafias frázisokat pufogtatni, meg határon túli magyarok helyzetével törődni. Ha jól emlékszem, a lakosság már véleményezte a határon túli magyarok kérdéskörét...hol van ez a szavazás tiszteletben tartva?

    No, jól eltértem a tárgytól...elnézést.

    >>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

  • FF23

    senior tag

    válasz Atlantis #318 üzenetére

    Ha jól emlékszem, a lakosság már véleményezte a határon túli magyarok kérdéskörét...hol van ez a szavazás tiszteletben tartva?

    Jobb lett volna, ha csöndben maradsz...maradsz...mert maradsz a nagyon sötétben.
    Szerencsére ma már más világ van, még nem az igazi, de más.

    Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

  • biker

    nagyúr

    érdekes véleményeket olvasok tőletek.
    tényleg mindenkinek van megtakarítása? mnyp-ben?

    bocsi, de ott én csak buktát ismerek.

    az önkéntesre már beadtam a visszavásárlási igényemet, nemsoká meg is jön.
    1997-ben kötöttem, eleinte fizette a munkáltató, később én fizettem bele havi fixeket.
    elhittem, hogy tőkegarantált, de 2008-ban látnom kellett, hogy a befizetett 72000ft ellenére 9600ft-al kevesebb a záróm, mint a nyitóm, de levonták az üzemelési költségeket.
    ma kiszámoltam, ha havi 5e ft-ot teszek bankba, majd az évi összeget lekötöm, kamatos kamattal átlagolva a 1997-2010 közti időt 6% éves kamattal (bár 2 év kivétel magasabb volt az alapkamat is ennél) akkor 110e ft-al lenne több pénzem, mint a minden évben 15-29%-ra hazudott hozam az önyp-ben
    ezért tartsam meg? lof..t, megy a teljes összeg a devizaszámlára, ott többet hoz.

    lássuk az mnyp-t. párommal együtt van, nekem 99, neki 2001 óta.
    2008 össz veszteségünk 395.000 ft volt. + az önkéntes 80ezre, és most örüljek?
    az állami nem örökölhető, igaz, és nem hoz jó esetben kis hasznot, de legalább nem mások röhögnek a markukban rajtam.

    idézek, nem titok:
    2007 záró=1.105.845 ft
    2008 befizetések:217.308ft
    2008 záró: 1.076.830
    vagyis -16.593ft hozam és -220.910ft értékelési különbözet
    ezt féltsem? ez a megtakarítés? ez tőkegarantált?

    én szinte biztos, visszalépek, az kisebb veszteség. ez a nagyobb...

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • Bibby

    addikt

    válasz biker #320 üzenetére

    "az állami nem örökölhető"

    Szerinted Te leszel nyugdíjas? Hány évig?

    Ελευθερια η θανατος

  • Atlantis

    veterán

    válasz biker #320 üzenetére

    FF23: Sötét a világ, ez igaz. Ettől függetlenül a népszavazás eredményét, amit mellesleg ha jól emlékszem pont a narancsosok kezdeményeztek, illene tiszteletben tartani. A véleményemet továbbra is fenntartom és vállalom: aki nem ebben az országban él, ne akarjon az itteni dolgokba beleszólni. Érdekes módon csak bizonyos politikai erők kényszerképzete az, hogy erre nekik igényük van, a legtöbb határon túli magyar még magyar állampolgár sem akar lenni. Hazafiasság ez? Fenéket, csak újabb szavazóbázis-építés.

    2008-ban mindenki bukott a válság miatt: megnézted azt is, hogy tavaly milyen volt a hozam? Mennyi a 2009-es záróértéked? Szerintem sok visszajött, pláne, ha megfelelő portfóliót választottál. Ez bizony megtakarítás, még ha nem is klasszikus: mindenképp levonják a béredből, s így legalább magadnak rakosgatod, fialtatod, nem pedig megy a közösbe egy ködös ígérettel, hogy ha esetleg megéred, majd te is kapsz nyugdíjat. Nem elhanyagolható, hogy pályakezdőként választásod sem volt, be kellett lépned...Az sem elhanyagolható, hogy ha feldobod a pacskert idő előtt, nem veszik el az egész, hanem öröklődik.

    Ha te úgy érzed, hogy - nem tudom, mennyi időd van még nyugdíjig - hogy az állami nyugdíjad garantált, hát lelked rajta. Én egyáltalán nem érzem így... Garancia semmire sincs.
    Egyébként nem is az zavar, hogy ez megszűnik, hanem ahogy ezt megszüntetik. Ezt az arcátlan, diktatórikus hangnemet, a pofámba hazudást veszem zokon. Mert ha teszem azt azt mondják, hogy meg kéne szüntetni, mert drágán és kockázatosan működik, de az eddig félretett/levont összeget vagy visszakapod, vagy automatice átkerül mondjuk egy önkéntes alapba és esetleg még így a levont járulék is csökkenthető, akkor szavam sincs, legfeljebb röhögök rajtuk, hogy eddig minek volt törvényileg kötelező belépni.

    [ Szerkesztve ]

    >>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

  • biker

    nagyúr

    válasz Bibby #321 üzenetére

    nem leszek, illetve max rokkantnyugdíjas amig bírom. de hogy megérjem, nem hiszem

    Atlantis: az összes futamidő hozama sem elég magas, mint a számolásom is igazolja
    mnyp-nél konkrétan 11évre eddig van 1.1m körüli tőke és erre 250e az össz hozam, ami kb azonos a 2007 záróval, ami a hozamot illeti, ekkor még szépen nézett ki.

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • stangli

    senior tag

    válasz biker #320 üzenetére

    gondolj bele ha ez az 1,1 millió ft-od rv-be lett volna, pl otp, mol, ami akkoriban van sláger és sokan beleugrottak 6e környékén szép volt végig nézniük a 4e-et, majd 3e-et, 2e-et... na akkor 2008végén nem -200al zártad volna, hanem sokkal többel... csak a viszonyítástól függ...

    én szinte biztos, visszalépek, az kisebb veszteség. ez a nagyobb...

    nyilvánvaló, hogy az állam, miért nem akarja a svéd modellt :)

  • Motion_Blur

    félisten

    válasz Kobe #317 üzenetére

    Húha de nagy a sötétség kéremszépen :))
    Igazi öröm ezt a sok durcás liberóst olvasni :DDD

    Egyébként nincsen kitiltva a politizálás a fórumról :F

    Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

  • amargo

    addikt

    válasz biker #320 üzenetére

    tényleg mindenkinek van megtakarítása? mnyp-ben?
    Ha jól tudom nem mindenkinek, mert anno nem volt kötelező belépni.

    Nos az önkéntes az a Te döntésed. Gondolom, amikor a munkáltatód csak úgy havi x%-ot fizetett - azaz annyival is több volt a fizetésed - akkor másként nézted.

    07'-08' között szerintem mindenki elég sokat bukott.. de a 09'-es év a bankom részéről elég szép volt.

    Egy másik rész, vannak az alkalmazottak és vannak a vállalkozók, tegyük fel mind a két ember bejelenti magát azonos fizetésre.
    Míg az alkalmazott után a cég fizeti a járulékokat, addig a vállalkozó maga fizeti be. Nyilvánvalóan a vállalkozónak fog ez a legjobban "fájni".

    az állami nem örökölhető, igaz, és nem hoz jó esetben kis hasznot, de legalább nem mások röhögnek a markukban rajtam.
    Én arra is szeretnék egy számítást kapni, ami azt mondja meg, hogy amit eddig az államiba fizettél, az mennyit kamatozott? Továbbá, hogy kapni fogsz egyáltalán nyugdíjat? Rossz esetben sokkal több ember fog "röhögni", mert az a pénz szépen bent marad a kasszában, persze így is lehet élni, hogy a végén csak az állam jár jól, de ez kicsit ellent mondásos, mert akkor nem számoltál volna ennyit.

    Mindenki maga dönti el, hogy mit csinál. De a kormány ezzel a lépésével munkahelyek 10e szünteti meg csak ez azokat izgatja, akik belegondolnak ebbe vagy érinti őket.

    Hozzáteszem szerintem a legtöbb ember nincs tisztában azzal, hogy az államiba most is rengeteget fizet be. Legalább is végeztem a baráti körömben egy kis közvélemény kutatást.

    szerk:
    nem leszek, illetve max rokkantnyugdíjas amig bírom. de hogy megérjem, nem hiszem
    Az első gondolatom az volt, hogy egy mintapolgár vagy!
    De azt még mindig nem értem, miért számolgattál, ha utána az egész pénzt kivágod az ablakon? Komolyan nem világos, 100e duzzogsz, de milliókon már nem?

    [ Szerkesztve ]

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • Flashcash

    Közösségépítő

    válasz biker #320 üzenetére

    Nem ártana a pufogtatás előtt tájékozódni a témával kapcsolatban.

    -Egyrészt 2008-at kisarkítani felesleges, mert az ott felhalmozott veszteséget, 2009-ben szinte az összes pénztár kikompenzálta.
    -Az MNYP-ban vannak ám portfóliók is, választhatsz sokkal konzervatívabbakat is, nem kötelező a részvényalapúban maradnod.

    "ezt féltsem? ez a megtakarítés? ez tőkegarantált?"
    -Láthatóan nem érted az inflációval korrigált tőkegarancia fogalmát az MNYP témájában, érdemes utánaolvasni.

    -Nem számítasz rá, hogy megéred a korhatárt, vagy nem lesz 40-42 év ledolgozott és bejelentett munkaviszonyod? Akkor megint nem értem, miért jársz jól az állami rendszerrel? Azért mert nem fogod teljesíteni a feltételeit sohasem?

    "az állami nem örökölhető, igaz, és nem hoz jó esetben kis hasznot, de legalább nem mások röhögnek a markukban rajtam."
    Ez meg aztán végképp vicces? Neked ki mondta, hogy az állami rendszer hasznot hoz? Az amit jelenleg látsz a mai kor nyugdíjasaival, annak semmi köze ahhoz ami itt 20-30 év múlva lesz, a mai nyugdíjrendszerünkből ne nagyon indulj ki.
    Nézz meg egy nyugdíjszámítási kormányrendeletet mondjuk a 2013-tól életbelépőt. (aminél egyébként sokkal szigorúbb lesz a 20-30 év múlva életbelépő) Arról szól az egész, hogy melyik számításnál hány százalékkal büntetnek téged, és csökkentik a 100%-hoz képest a nyugdíjad. Ha meg 67-68 éves várható élettartam mellett behozzák a 65 éves korhatárt meg minimum 40 év ledolgozott munkaviszonyt, akkor az állami rendszer fog körberöhögni téged, amikor el sem jutsz addig, hogy kiszámolják a csökkentett nyugdíjad. :)

    Én MKB-s vagyok, infláció feletti reálhozamot hoz a magán-nyugdíjpénztári megtakarításom. Emellett tőke-garantált is lenne ha a hülye kormány nem avatkozna bele pár évente a rendszerbe, sőt működhetne alacsonyabb költségszinttel is ha nem a szétverésén hanem a jobb szabályozáson, és a továbbfejlesztésen munkálkodnának azok akik csak ellébecolni tudják mások 12év alatt összegyűjtött pénzét 2-3 év alatt. (és még ők emlegetik a biztonságot, olyan mint kecskére bízni a káposztát :))

    Az állami rendszer ezzel szemben inflációkövetőnek tűnik első látásra, hasznot nem hoz.
    -magyar politikusok bármikor szabadon korlátozhatják a nyugdíjbalépés feltételeit
    -számos büntető, csökkentő tényezőt tartalmaz most is
    -a minimálbéresek miatt ez csak még durvább lesz a jövőben, aki keveset fizet többet kap vissza, aki többet attól több százalékot fognak elvenni a többiek javára (ugye ismerős?)

    [ Szerkesztve ]

  • Flashcash

    Közösségépítő

    válasz Flashcash #327 üzenetére

    Közben eszembe jutott a kedvenc szavam az állami nyugdíjrendszerből.
    degresszió
    Ha valaki esetleg nem minimálbéres, akkor érdemes megjegyezni ezt a szót, mert találkozni fog még vele. :D

    Az előző HSZ-ben belinkelt TV beszélgetés igazán vicces lett. Elég nagy kamu a (hír)mtv által összeállított néphülyítő bevezető, a riporter sem százas, viszont a szakértőt nem nagyon fogják többet hívni az mtv-be az biztos. :))

    [ Szerkesztve ]

  • amargo

    addikt

    válasz Flashcash #328 üzenetére

    Az van, hogy a legtöbb ember olyan, mint a riporter.

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • biker

    nagyúr

    válasz stangli #324 üzenetére

    stangli: nem raktam volna részvénybe, mint mondtam, megy a többi deviza tartalékomba

    amargo: tényleg mindenkinek van megtakarítása? mnyp-ben?
    Ha jól tudom nem mindenkinek, mert anno nem volt kötelező belépni.

    nem tűnt fel a kiemelt megtakarítás szó. mert az a bizonyos bukta mindenki megtakarítását elvitte.

    nem leszek, illetve max rokkantnyugdíjas amig bírom. de hogy megérjem, nem hiszem
    Az első gondolatom az volt, hogy egy mintapolgár vagy!

    nekem meg első gondolatomra most kimoderálnának, ezért csak annyit, nem egyre gondolunk. nem arra, hogy lefizetem a dokikat egy kis rokizásért, mint feltételezted oly kedvesen, hanem arra, hogy örökölt gerincproblémáim mellé már műtöttek sérvvel, ami miatt már így 33 évesen is megterhelő 8 órát dolgozni, mert ülni 2-3órát se tudok egy nap, és nem hiszem, hogy ez sokkal jobb lesz.

    flashcash: Láthatóan nem érted az inflációval korrigált tőkegarancia fogalmát az MNYP témájában, érdemes utánaolvasni.
    igen, lehet én vagyok hülye, de ha a befizetés(tőke) 110%-a a bukta, az akkor tőkegarantált? mert talán nnem úgy ttűnik. lehet, hogy a 13 év tőkéje megvan, az adott év tőkerésze ugrott...

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • Flashcash

    Közösségépítő

    válasz biker #332 üzenetére

    A működési költségek amiatt is magasak voltak mert ilyen alapokat is létrehoztak.

    ############
    Az MTV-n mostanában a kiegyensúlyozott tájékoztatás jegyében rendszeresen megy a néphülyítés a nyugdíjpénztári stratégiákról:

    -pl. az első mondatban elmondják, hogy a lengyel nyugdíjpénztárak sokkal nagyobb hasznot hoztak mint a magyar társaik, mert magasabb arányú a részvénykitettségük
    -a második mondatban kifejtik, hogy a magyar MNYP-k azért is rosszak mert nem elég biztonságosak és túl magas a részvénykitettségük és ez így nyugdíjtőzsde :))

    -A megoldás az mint sok más témában is, hogy a magyar politikai elitnek nem érdeke, hogy a megfelelő szabályzókkal jobbá és hatékonyabbá tegye ezt a rendszert. Nem voltak elég képzettek ehhez, vagy a bankok zsebében voltak eddig.
    -A jelenben meg ők nem akarnak kiadást csökkentetni, mert az nem népszerű, és az MNYP tagok pénze nélkül teljesen összeomlana a költségvetésük, a 2700-2800milliárd arra lenne elég, hogy kihúzzák nagyobb reformok nélkül a következő 4 évet. Ennyit a megtervezett, átgondolt reformokról....

    [ Szerkesztve ]

  • amargo

    addikt

    válasz biker #332 üzenetére

    Most már feltűnt, hogy két részletbe kell érteni. Így akár az én mondatomat is ketté lehet szedni. Milyen buktára gondolsz? Az én egyik megtakarításomat, éppen most akarják el vinni, de mivel múlt időben írtad, gondolom volt valami, amiről lemaradtam?

    nekem meg első gondolatomra most kimoderálnának,
    Ez fura, valaki a tiszteletét fejezi ki, de Te ezért olyanokat írnál, hogy.. nincs egy kis üldözési mániád? Hogy a további félre értéseket elkerüljük, én komolyan írtam, amit írtam és nem kell mögöttes negatív szándékokat keresni.
    A gerinc problémádat sajnálom - bechterew? -, a személyeskedést meg jobb lesz, ha elfelejted - mint feltételezted oly kedvesen - mert én is bevághatom a durcát.
    Ettől még a többi kérdésemre érdekelne a válaszod, ha egyáltalán akarsz válaszolni.

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • stangli

    senior tag

    válasz biker #332 üzenetére

    nem is rád értettem, hanem csak egy felvetés volt, ergo viszonyítási alapnak dobtam fel, mert sokan így jártak...

    [ Szerkesztve ]

  • Kobe

    veterán

    válasz biker #323 üzenetére

    az mnyp-k a 2008as mélyrepülést idénre korrigálni tudták, vagyis keményen 1 évben volt vesztesége az embernek....azt is 1-2 év alatt korrigálták, és emgjegyzem, nem a rendszerből eredő mozgás volt hanem a válság legkeményebb éve, azért az se mindegy.....szóval van ott reálhozam azért....

    Motion_Blur: ha te mondod, akkor az bittos úgyis van....lol....

    [ Szerkesztve ]

  • biker

    nagyúr

    válasz amargo #334 üzenetére

    Bocsi, de erre a mondat összevágásodra:
    én: nem leszek, illetve max rokkantnyugdíjas amig bírom. de hogy megérjem, nem hiszem
    te: Az első gondolatom az volt, hogy egy mintapolgár vagy!

    mit kell gondoljak? mert max azt, hogy azt feltételezed, én is azon jólelkű magyar állampolgárok közé tartozom, akik lerokizzák magukat, aztán mennek vállalkozni occsón.
    lehet nem ezt akartad írni? ezt nem lehet máshogy érteni, még nálam kisebb paranoiával sem :)

    ha nem ezt akartad, akkor peace.

    gerincileg van egy általánis izületi arthrosisos, minden csigolyára kiterjedő kopás és meszesedés, ami 60 felett ok lenne, de így kicsit gz, mellé egy gerincsérvet operáltak LV-S1, de már ekkor volt kiboltosulás az LIV-LV közt

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • biker

    nagyúr

    a másik kérdésekre, meg másokéra.
    csak nekem nincs csőlátásom? mindenki sorra írja le: a 2008-as mélyrepülést korrigálták 2009-ben

    szépen megtanultátok, köszönöm, de én nem dőlök be az olyan szépen hangzó mondatoknak, mint a fenti, illetve a "mikor realizálom a veszteséget"

    basszus, veszteség. tökmindegy, most realizálom, vagy X év múlva, ez egy veszteség.

    ha most még 10 évig bent hagyom, akkor se jön vissza az az összeg, csak máshogy tűnik, mert nem 1,2m -220e lesz hanem pl 2m - 220e ft a végén, de ezt akkor is elbuktuk! senki nem adja vissza, elbuktad, csao.
    mindenképpen ezzel az összeggel kevesebb lesz a számlád!

    az, hogy 2009-ben hozott annyit, mint 2008ban bukott. na és? kisf..omat érdekli, a 2009-ben akkor is ezt hozta volna, ha nincs válság, és a 2008 akkor is kuka. fizettem azért, hogy mások elqrják a pénzemet!

    gyakorlatilag majdnem a 10 év hozama úszott, vagy a 2008 teljes befizetése, melyik a szebb? egyik sem.

    mint a viccben:
    Az élet igazságos. Akinek rövidebb az egyik lába, annak hosszabb a másik

    Erre ennyit tudok mondani.

    a bukta megvolt, max lehet kozmetikázni a számokat.

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • Kobe

    veterán

    válasz biker #338 üzenetére

    Szerintem benned nem egészen tisztázódott az elmúlt pár év válságának fogalma. Ha igen, akkor örülnél, hogy csak ennyit buktál. Számos olyan tényezője van a depressziónak, ami még ma is rohadt lassan képes visszaállni a konjunktúra idején való pályára - ingatlanpiac, devizaértékek, munkanélküliség, reál GDP növekedés, fogyasztás, stb. Baromi nagy mák, hogy a magánnyugdíjpénztárak egyből vissza tudtak ülni a lóra. Elárulom, nem sok szektor volt ilyen. Nevezetesen 2. Az MNYP-k és a gyógyszergyártók (bár ők meg sem érezték a válságot).

    ha te olyan befektetést keresel, ami folyamatosan képes csak növekedni, javaslom próbálkozz egy másik bolygón mert itt a földön olyat nem találsz... :) vagy találj ki hozzá egy új gazdasági rendszert, mert a mostani kapitalizmusban rendszerszinten van benne a 15-20 éves időtávokban kialakuló krízisek nagy valószínűsége. Ez kb azt jelenti, hogy számolni kell azzal, hogy ha te 40 évig takarítasz meg, akkor abból 2-3 évi befizetésed kapásból ugrik a kialakuló krízisek miatt. Ilyen a rendszer, ennyi.

    a bankbetétek talán ilyen biztonságos befektetések amiket keresel, de mivel mindenhol nevetséges 3 hónapos akciós kamat van és az is többmilliós (5-10) megtakarítás mellett hoznak látható eredmény, plusz figyelembe véve, hogy évente 3-4x kell bankot váltanod vagy megmozgatnod a pénzed, számlát nyitnod, stb.....nem nevezném azért a befektetések nonplusultrajanak, ami azt illeti épp hogy az egyik leggyengébb és legstandardebb formája.

    Szerinted egy tíz éves időtáv alatt ezek a költségek (idő + járulékos ktsgek - átutalás, befizetés, számlavezetés, számlanyitás, stb) mennyibe fognak kerülni ? Elég sokba.

    Ahogy olvasom te az a félig üres-félig tele a pohár ember lehetsz. Te azt mondod, "basszus, veszteség. tökmindegy, most realizálom, vagy X év múlva, ez egy veszteség." Amit az MNYP-k miatt realizáltál.
    Én azt mondom, a 14 havi befizetésem lenyúlása ugyanilyen veszteség, tök mindegy mikor realizálom, maximum egy karácsonyi üdvözlőlapot fogok belőle viszontlátni, és ugye az állami rendszer miatt realizálom, amihez formálisan még semmi közöm....csak az szerintem egy fokkal durvább, hogy én egy olyan rendszer miatt realizálok nemkicsi veszteséget, aminek formálisan mégcsak a tagja sem vagyok.....
    azt meg sem merem említeni, hogy amikor a birkákat visszaterelik az állami rendszerbe, na az mekkora veszteség lesz, onnantól ugrott a pénzed nyomon követhetősége, te mondhatod állambácsinak hogy de hiszen te bcsülettel fizettél 30 ezer forintot havonta, ő mondhatja, hogy nem fiam, te csak 5 forintot fizettél havonta....kb ezt is meg lehet csinálni a mai keretek között, plusz ha hozzáveszem hogy mire a mi generációnk eljut a nyugdíjas korig addig annyiszor változik a nyugdíjak kalkulálásának módja, és annyival rosszabbul jársz majd, hogy ott az egyéni számla sem segít.....

    [ Szerkesztve ]

  • AMD Power

    titán

    "Olcsó trükk" a nyugdíjelterelés - interjú az Ifo gazdaságkutató intézet elnökével

    - Nem hallottam még erről, de nem hangzik túl jól. Ez ugyanaz, mintha kölcsönt venne föl az állam. Az állam és az állampolgárok is szegényebbek lesznek, miközben mégsem számít kölcsönfelvételnek, vagyis egy olcsó könyvelési trükkel állunk szemben, amit azért csinálnak, hogy kijátsszák az uniós szabályokat. Ezt meg kellene tiltani az uniónak.

    Ez azért nem 1x. :U

    Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

  • amargo

    addikt

    válasz biker #337 üzenetére

    Túl sok minden mondat kavargott a fejembe és volt, amit nem írtam le..
    Én arra az önzetlenségre gondoltam, hogy tudod, hogy nem éred meg az öregkort - ne így legyen -, de még is lemondasz a befizetett pénzről a közjó érdekében. Én ennél önzőbb vagyok..

    uhh ez sem éppen kellemes betegség - ha van olyan egyáltalán - .. két barátomnál ott voltam, amikor megtudták bechterew betegséget örökölték, ilyennel nem viccelnék.

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • MaUser

    addikt

    A kötelező MNYP-kkel szembeni naivitás és optimizmus itt néhányak részéről elég érdekes. Kérlek gondolkozzatok el az alábbiakon.

    A kötelező MNYP-k előnye az tisztán állami kirovó/felosztó rendszerrel szemben az alábbiak lennének:
    - fizetés arányos jövőbeli nyugdíj (ez jó, mert ösztönöz)
    - államtól védett, államcsőd esetén is megmarad a megtakarítás (nem igaz, hiszen nagy része forintban van)
    - jól kamatozik (nem igaz, a legjobban teljesítő MNYP haszna sem éri el a teljes működési idejét tekintve sem az egyszerű bankbetétben ugyanekkor realizált hozamot. Pedig utóbbit adózzuk is...)
    - nem függ az ember az állam kénye-kedvétől (nem igaz, lásd a mostani eseményeket és lásd az előző kormány, hogyan módosított volna az MNYP szabályozását a pénztárak nagy örömére)
    - tőkegarantált (aki ezt elhiszi, az hol volt az elmúlt két évben? a tőzsdei rész bármikor lehet bukó, az államkötvényi portfólió pedig egyébként is az állam teljesítményétől függ, azaz államcsőd esetén az is bukó)

    Félreértés ne essék, nem tetszik a Fidesz mostani terve az MNYP-kel, de legalább ugyanilyen káros volt az MNYP-k eddigi működése is a költségvetésre nézve. (Az, hogy egyébként hogyan dolgoztak/dolgoznak a kormányok, az most más kérdés...) Nem véletlen, hogy "nyugaton" sehol nem merték és nem is tervezik kötelező tenni az MNYP-ket.

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • csibor

    őstag

    válasz MaUser #342 üzenetére

    Önzetlenség :F Nem hinném.Engem leginkább az zavar,hogy lényegében bármelyik kormány azt csinál amit akar.Főleg ez után.Lehet nem a legjobb mnyp,de még mindig biztonságosabbnak hiszem,mint a felosztó - kirovó rendszert ~25-30 év múlva amikor elvileg nyugdíjas leszek.A jelenlegi demográfiai előrejelzés alapján addigra nem lesz képes még csak részlegesen sem biztosítani az akkori kifizetéseket.Jogosnak érzem azon félelmemet ,én már csak befizető leszek,de nekem már nem fog jutni.Mert a mostani nyp-ri befizetésekből nincs 1 forint megtakarítás sem.

  • MaUser

    addikt

    válasz csibor #343 üzenetére

    Pontosan ezért lenne jó a jelenlegi kötelező helyett egy jóval szabadabb önkéntes rendszer. Pl.: a mostani 8%-ot ahelyett, hogy a kötelező MNYP-ba kéne utalni, hogy az csináljon belelő semmit, meghatározott helyekre helyezhetnéd el. Így megmaradna az öngondoskodás, és az ember dönthetne, hogy 20%-áért devizát vesz, 20%-ból részvényt, stb. Aki pedig nem kérne az öngondoskodásból az maradna a tisztán felosztó-korivó rendszerben.

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • Kobe

    veterán

    válasz MaUser #342 üzenetére

    javíts ki ha tévedek, de az Eu-s országokban kötelező volt bevezetni a magánnyugdíjrendszer pillérét egy nyugdíjreform keretében :F többek között épp azért lobbiztak az országok, hogy a kötelezően előírt magánnyugdíj-reformok miatt keletkező költségvetési hiányt leírhassák, javítva a költségvetésüket....

  • MaUser

    addikt

    válasz Kobe #346 üzenetére

    Nem, a volt szocialista országokra erőltette rá az IMF az EU-val karöltve, mint megoldást a nyugdíjrendszer tarthatatlansága miatt*. A régi EU-s országokban nincs kötelező MNYP rendszer, furcsa is lenne a számos önkéntes MNYP bebukása után. Egy német kitérne a hitéből, ha meghallaná, hogy a saját állama nem lenne képes legalább minimális szinten biztosítani nyugdíjas éveit. És teljesen igaza is van, hiszen ezért dolgozik ott és nem megy el angol állampolgárnak és vica versa.

    Abban teljesen igazad van, hogy miután ráerőltették ezt a rendszert ezen országokra, a minimum lett volna az EU részéről, hogy figyelembe vegyen ezen cégek vagyonát, mint költségvetési tételt, de nem tették. Helyette hoztak most egy semmire se jó köztes megállapodást, amit lehet bárhogyan értelmezni. És ezzel él most (vissza?) a Fidesz.

    (És hogy miért nem veszik figyelembe? Mert ott tudják, hogy a nem állami vagyon, bárhogyan is szabályzod, képes eltűnni személyi felelős nélkül. Erre, ott legalább is, állami vagyon esetén szinte semmi esély.)

    * Btw, nem más ez mint zsíros üzlet a saját bankjaiknak. Gondolj bele, hogy éves 200mrd Ft-os befizetésnél és 5%-os működési költségnél gyakorlatilag minden évben közel 10mrdFt hasznot biztosítottak ezzel saját cégeiknek. Erről volt itt szó és semmi többről. De hasonló a helyzet a közműcégeknél is. A francia, német, stb. állam nem győzi megóvni és visszavenni az eon, gdf, stb. cégektől a saját közműveit, míg errefelé privatizációba hajszolják bele az államokat, hogy ugyanezen cégek megszerezhessék a közművagyont, amin az éves 10-12% haszon szinte garantált. De ezek már messzire vezetnek... Kicsit olyan, mint az IMF kávé megoldása a dél-amerikai országok problémáira, mellyel csak kétszer vitte csődbe az érintett országokat...

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • Kobe

    veterán

    válasz MaUser #347 üzenetére

    az mnyp-k működési költsége a befizetések növekedésével és az idő előrehaladtával csökken, illetve előírások vannak arra, hogy a következő 3-4 éven belül gyakorlatilag el kellett volna érniük az állami nyugdíjrendszer működésének szintjét. Vagyis az 5% pár éven belül lement volna max 2-re, a 0,8% vagyonkezelési költség meg asszem 0,4-re. De ez a scenario most ugrott ugye....

    "Egy német kitérne a hitéből, ha meghallaná, hogy a saját állama nem lenne képes legalább minimális szinten biztosítani nyugdíjas éveit."

    egy magyar ezen meg sem lepődik, ismervén a német precizitás és a hazai mutyizás közötti különbségeket. Ha egy németnek elmeséled az itteni rendszer felépítését, körberöhög. Szerintem a ráerőltetésben részben benne volt az is hogy a közép- és kelet-európai országok évről évre lejjebb csúsznak a korrupciós mutatók és költségvetési hiány listáján, így azt gondolhatták, a valamivel drágább magánrendszer legalább attól megvédi az embereket, hogy ellopják. Hát nem.

    Én csak azt nem értem, ha gazdasági szakértők nyilatkoznak az ügyben, meg minden más ország képviselői, hogy ez így rossz úgy rossz, ha Orbán az unió vezérkara előtt a teljes mnyp rendszer megszüntetéséről mer beszélni, amikor direkt olyan költségvetést alakítanak ki, amiben nem tartják a túlzott-deficit eljárás megszüntetésére vonatkozó 2,8%-os hiánycélt (40 mrd hiányzik hozzá, ktgvetési szinten ez pite) akkor mi a fenét csinál az EU ?

    Ezek csatlakozási, vállalási szerződésekben vannak rögzítve, ez egyoldalú szerződésmódosítás ha úgy nézem, de az EU meg csak ül ölbe tett kézzel. Nem az volt, hogy egy kávé mellett elbeszélgettek, hogy na, mi lenne ha lenne mnyp és 3% alatti deficit, ezeket aláírták, rögzítették, akkor a 2 szerződő fél közül az egyik miért nem kéri számon a másikat hogy miért nem tartja be amit ígért ?
    Félreértés ne essék, nem Barroso-t várom, mint a Messiást, hogy majd megment minket, csak kiváncsi volnék, hogy lehet az, hogy az Eu nem lép semmit a saját érdekei és fiskális politikájának megvédése érdekében ?
    Kb mintha a gyerek tombolna, törne zúzna a lakásban anyuci meg vigyorogva ül a kanapén és bólogat hozzá.

    [ Szerkesztve ]

  • g@bo

    nagyúr

    válasz MaUser #347 üzenetére

    " De hasonló a helyzet a közműcégeknél is. A francia, német, stb. állam nem győzi megóvni és visszavenni az eon, gdf, stb. cégektől a saját közműveit, míg errefelé privatizációba hajszolják bele az államokat, hogy ugyanezen cégek megszerezhessék a közművagyont, amin az éves 10-12% haszon szinte garantált. De ezek már messzire vezetnek... Kicsit olyan, mint az IMF kávé megoldása a dél-amerikai országok problémáira, mellyel csak kétszer vitte csődbe az érintett országokat... "

    A vizmű nemrég azért emelte az árait, mert az emberek elkezdtek spórolni a vizzel, és nem ment nekik elég bevétel... én a kezükre vertem volna. vizmű gázmű elmű.... nem lett volna szabad eladni, ahogy sok mást se, csak pár ember haszna előrébb volt, mint a polgároké, mert a 20 év alatt elherdált/ellopott nemzeti vagyon, nem nagyon hozott a jónépnek jobb életet, modern rabszolgák lettünk az eu közepén.

    a nyugdijpénztárak nyervákolása meg csipi a szemem, megkérdezném azt aki a legjobban visit, mit félt, az én befizetésemet, vagy a saját és haverkái jó kis állását, és lecsippentett tuti pénzeket.... se az állami se a maszek nyugger pt nem az igazi, mindkét helyen rondán kopnak el a pénzek, de ha már biztosra kell menni legyen az állami, mert ha 20 év múlva a nyugdijjárulékokból nem, majd a befizetett áfából lesz valami éhendöglésre elég nyugdijunk.

    nekem az otp manánnyugger pt a válság alatt durva lóvét bukott, de legalább valamennyire visszaált a rend, 2 évig nem volt hozam. most átettem kevésbé veszéles portfólióba, ahol a hozam kisebb, de az ilyen brutális veszteségek is, szépen takarékoskodok magamnak, bár nem ér semmit 20 év múlva ez a szar forint, inkább valami tuti ingatlan némi kis földel kéne.... és a jelenlegi kitűnö stresszes világban amúgy se biztos, hogy kihúzzuk egyáltalán 60 éves korunkig.

  • Ivan15

    senior tag

    válasz Kobe #346 üzenetére

    Nincs kötelezö MNYP a nemeteknel. Konretan igy nez ki ez a piller:
    Munkavallalo B --> Tarsadalombiztositasi jarulek --> a kötelezö (a munkav.
    fizetese (munkaadoi +munkavallaoi altal egy szabadon val. nem )
    reszt együtt befizeti a allami Betegbiztositoba
    munkaado a amik pedig

    ennek egy reszet, ami a nyugdijjarulek lesz tovabbutaljak a Deutsche Rentenversicherung-hoz. Ami 100%ban allami.
    (A masik reszet reszet a betegbiztosito a Munkaügyi közp.-ba utalja)

Új hozzászólás Aktív témák