Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • g@bo

    nagyúr

    válasz MaUser #347 üzenetére

    " De hasonló a helyzet a közműcégeknél is. A francia, német, stb. állam nem győzi megóvni és visszavenni az eon, gdf, stb. cégektől a saját közműveit, míg errefelé privatizációba hajszolják bele az államokat, hogy ugyanezen cégek megszerezhessék a közművagyont, amin az éves 10-12% haszon szinte garantált. De ezek már messzire vezetnek... Kicsit olyan, mint az IMF kávé megoldása a dél-amerikai országok problémáira, mellyel csak kétszer vitte csődbe az érintett országokat... "

    A vizmű nemrég azért emelte az árait, mert az emberek elkezdtek spórolni a vizzel, és nem ment nekik elég bevétel... én a kezükre vertem volna. vizmű gázmű elmű.... nem lett volna szabad eladni, ahogy sok mást se, csak pár ember haszna előrébb volt, mint a polgároké, mert a 20 év alatt elherdált/ellopott nemzeti vagyon, nem nagyon hozott a jónépnek jobb életet, modern rabszolgák lettünk az eu közepén.

    a nyugdijpénztárak nyervákolása meg csipi a szemem, megkérdezném azt aki a legjobban visit, mit félt, az én befizetésemet, vagy a saját és haverkái jó kis állását, és lecsippentett tuti pénzeket.... se az állami se a maszek nyugger pt nem az igazi, mindkét helyen rondán kopnak el a pénzek, de ha már biztosra kell menni legyen az állami, mert ha 20 év múlva a nyugdijjárulékokból nem, majd a befizetett áfából lesz valami éhendöglésre elég nyugdijunk.

    nekem az otp manánnyugger pt a válság alatt durva lóvét bukott, de legalább valamennyire visszaált a rend, 2 évig nem volt hozam. most átettem kevésbé veszéles portfólióba, ahol a hozam kisebb, de az ilyen brutális veszteségek is, szépen takarékoskodok magamnak, bár nem ér semmit 20 év múlva ez a szar forint, inkább valami tuti ingatlan némi kis földel kéne.... és a jelenlegi kitűnö stresszes világban amúgy se biztos, hogy kihúzzuk egyáltalán 60 éves korunkig.

Új hozzászólás Aktív témák