Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zoli986

    tag

    válasz tisn #41139 üzenetére

    Bocs,ha már írtad korábban,de lusta vagyok visszakeresni.
    Te mire építkeztél?
    Én abból indultam ki,hogy 1150 lapok 10 körül mozogtak,alacsony fogyasztású procik szintén január elején amikor elkezdtem nézelődni.
    Első körben a saját 1150 lapom volt befogva kemény 2 slottal,majd rátalátam a 3 slotos Asus lapra amit 7eFt-ért procival senki sem vitt el,ekkor döntöttem úgy,hogy beállítom azt is és néztem mellé a giga lapot procival 10-ért. A ramot nem számolom mert nagy különbség nincs a sima és az ecc között,így ott nem nagyon lehet spórolni.
    Fogyasztásban egyébként lehet meghálálja magát a 1150.
    Sajnos csak psu kalkulátorra tudok hagyatkozni az 90% tdp-vel számolja a procit és kb 10w eltrést mutat,de a valóságban lehet több.
    Az a baj,hogy az am3-aim nem igp-sek így nem tudom lemérni falból a fogyasztásukat 25% proci terheléssel,mert vga nélkül nem indul el a gép...
    Csak tippelni tudok,hogy 100w körül bekapnak ezek lap+proci+ssd+ram kombók a 1150-em igp-vel 0 terhelésen,csak az üres op rendszer ha fut 60w-ot evett.
    Az laponként akkor kb egy ezres havonta ha jól számolom,akkor 1 év alatt simán mehozza a különbözetet.
    Ha van pontos infód a fogyasztásokról ne tartsd magadban

Új hozzászólás Aktív témák