Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Busterftw

    veterán

    válasz Tapsi #208 üzenetére

    +1
    Pontosan igy latom en is.
    Illetve olyan szoftverek hianya is nagy fajdalom sokaknak, ami Windowson egyszeruen megoldhato. (Office, Adobe, nepszeru netes jatekok, AutoCAD esatobbi )

    [ Szerkesztve ]

  • fatpingvin

    őstag

    válasz Tapsi #208 üzenetére

    érdekes módon gépjárművezetéshez is kell az a papír... pedig az is egy hétköznapi tárgy, nem? mostanra meg talán még kevésbé mint egy személyi számtech eszköz. az egyetlen érdemi különbség talán hogy egy számítógéppel nehéz közvetlenül életveszélyt okozni.

    határozott meggyőződésem hogy bizonyos szintű gatekeepingre igenis komoly szükség lenne. ahogy egy ötéves gyereket sem ültetünk volán mögé...

    ez viszont már messzemenőleg túlmutat ezen a linux-windows civakodáson.

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

  • fatpingvin

    őstag

    válasz Tapsi #214 üzenetére

    valamit nagyon benéztél. én kifejezetten örülök neki hogy az a réteg aki deklaráltan nem hajlandó érteni ahhoz amit csinál (nincs ezzel baj, így is lehet élni, én nem szeretnék) az nem szabadul rá teljes volumenében a linuxos felhasználóbázisra. meghagynám ezt az élvezetet a windows közösségnek. ott viszont valahogy mintha nem tűnne fel hogy az ilyen teljesen inkompetens figurák problémáinak túlnyomó része nem "computer issue" hanem "windows issue". mert hogy azt használnak mintha valami "default" lenne.

    ha figyelmesen végigolvasod amit írtam kizárólag arra hívtam fel a figyelmet hogy abszurd nonszensz a 15 évvel ezelőttről beragadt mantrákat ismételgetni annak a tévképzetnek az alátámasztására hogy desktopra szaralinugz, a windows használatának ennél is régebbről ismert és azóta is ugyanúgy releváns nehézségeiről meg szemérmesen hallgatni vagy úgy csinálni mintha ezek nem valódi nehézségek lennének KIZÁRÓLAG azzal alátámasztva hogy meg van szokva már.

    ez nem preferencia kérdése. egyedül erre a kettősségre igyekszem rávilágítani amit az egyéb létező opciókat ténylegesen nem ismerő vagy el nem ismerő windows felhasználóbázis rendre demonstrálja hogy nem is tudja értelmezni. almásokkal furcsa módon nem szokott ilyesmi lenni, őszintén kíváncsi volnék rá hogy miért.

    kinek nem inge, ugye, aki meg win júzerként belátja ezt amiről írtam annak elismerésem hogy képes kilátni abból a burokból amiben van.

    ha ez megnyugtat, engem is rendkívüli módon bosszant ez az öncélú törekvés hogy legyen mindenkinek Linux desktopon mert csak. teljesen értelmetlen és alapvetően önmagáan nézve inkább destruktív. akinek linux kell az már most linuxot használ, semmi nem akadályozza. aki meg nem az nem, és ez is szerintem teljesen OK.

    a gond azokkal van akik használnak valamilyen rendszert és azokra a problémáira nyavalyognak nagy hangon amikre egy alternatíva megoldást kínál. vagy egész egyszerűen csak nem azt használják ami lefedné az igényeiket, tájékozatlanságból ésvagy megszokásból. nekik viszont nem hogy nem segít, kifejezetten hátráltat ez a fajta lényegi érvek nélküli használd azt mert csak, mert az "jobb" süketelés.

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

  • Busterftw

    veterán

    válasz Tapsi #214 üzenetére

    Vagy pl a motor sportban is. Haver gyerek hasonlon kezdett.
    - "elsősorban 6 és 14 év közötti gyermekeknek ajánljuk"

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Tapsi #214 üzenetére

    Mikor előkerülnek az autós hasonlatok, akkor véget ér a szakmai diskurzus... Profi versenyzők... Jajj.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Tapsi #223 üzenetére

    Nehéz úgy nyílt formátumokkal bármit kezdeni, hogy az MSO csak a 2021-es verziótól kezdődően ismeri az odf 1.3-at, az LO-ban meg alapértelmezetten 1.3 extended a mentési formátum jelenleg.

    Így ha egy most elkészült odf-et 2019-es vagy korábbi MSO-ban nyitsz meg akkor nem szól róla, hogy nem ismeri ezt a fájltípust, egyszerűen csak megnyitja és valamilyen mértékben szétesik amit kapsz. :W Te meg arra következtetsz ebből, hogy az LO trágya, holott csak az MSO nem ismeri azt a formátumot... :U

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • bambano

    titán

    válasz Tapsi #208 üzenetére

    értem, tehát az átlagember 42 gombos egeret használ, egyébként is 24 ujja van a négy kezén, és fejből tudja az összes photoshop shortcutot, mert a gyerekéről csak szupereffektezett képet lehet felrakni az instára, amikor a szomszéd kölökre szórja a homokot a jáccin, stb.

    szerintem érdemes lenne észrevenni, hogy azok a problémák, amikről itt szó volt, nem az átlag user problémái.

    azok az userek, akik a felhasználói bázisban a tömegeket alkotják, simán tudnának linuxot használni. felrakod, bedugod, megy.

    ezzel nem tagadom, hogy vannak, akik olyan programokat használnak, ami nincs linuxra, azok használjanak olyan gépet meg oprendszert, ami nekik megfelel. mind az öten.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz Tapsi #214 üzenetére

    "Ahhoz kell papír, hogy közforgalomban vezethess, és ne veszélyeztesd a többi embert. ": merugye ha rosszul üzemelteted az otthoni pc-det, akkor azt nem vágják be szempillantás alatt egy botnetbe, és nem fognak róla ddosolni, hogy veszélyeztessék a "közforgalmat" az interneten...

    meg a sok idióta facebook zombi se fog feltenni egy rakás infót magáról, vagy szívózni más userekkel, amit később esetleg megbánna?

    az alapprobléma, hogy a júzer minden további nélkül viselkedhet idiótán a neten, és a töketlen agyhalott kormány rám, mint internet szolgáltatóra, lőcsöli a feladatot, hogy rendszabályozzam meg. ami nettó baromság.

    ez a véleményem megáll linuxos, windowsos, androidos és ios-os júzerre is.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák