Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nyaxi

    csendes tag

    Sziasztok kedves fórumozók!

    Minap gondolkodtam egy tv-n.Kinéztem egy nagyobb képernyőjű LG tv-t. Ezzel kapcsolatban kérnék véleményt, mennyire lenne jó választás, mert nem értek hozzá. Olvastam a VA panelről, de fogalmam sincs, milyen van ebben, csak a véleményeket olvastam, amik jók.

    https://www.arukereso.hu/led-tv-lcd-tv-plazma-tv-c3164/lg/65uk6400plf-p410508293/

    Elég nagy, HD filmek nézését tervezem rajta, sajnos egyelőre házimozit nem tudom rákötni, mert az enyém RCA-s, ezért néztem, hogy talán kicsit jobb lehet a hangzás, de ez majd kiderül. Képfrissítést, amit sokan írtak, hogy hány Hz, azt nem találtam sehol, nem tudom, mennyire szaggatna a képernyőjén egy akciófilm.

    Előre is köszönöm,
    Szép napot!

  • nyaxi

    csendes tag

    válasz tboy93 #95127 üzenetére

    Ha jól sejtem, ez azt jelenti, hogy nem VA paneles, hanem IPS paneles. Nekem ez ugyan nem mond sokat.
    Az 55UK6300-at, ami jelenleg a legnépszerűbb és legolcsóbb a méretben, annak eggyel nagyobb verziója ez pár finomítást hozzárakva, meg más talppal.
    Mediamarkt-ban néztem 55 colosban, az LG, Sony és Samsungoknak voltak a legszebb képei, az Oled kategóriát most hagyjuk, az más ár teljesen. Én 55-ös méretben nem láttam katasztrofálisnak a képet, míg a mellette levő Thomson vagy Panasonic sehol sem volt a fakó képével. De nem tudom, nem értek ezekhez a panel dolgokhoz, igazából ha beválik, és tetszik a kép, mikor megnézek rajta egy 1080p-s filmet a 65"-os tv-n, akkor szerintem nem gáz. Nyilván lehet sokkal szebbet venni, de 220-ért nem látok alternatívát egyelőre. Persze lehet, hogy van 55"-os méretben valamilyen minőségjavulás.
    De képben van olyan típus, ami annyival szebb, mint amennyit ér a 65" nagyság?

  • nyaxi

    csendes tag

    válasz junior19 #95137 üzenetére

    Köszi. Nem gondoltam volna, hogy kell ilyen dolgokat állítgatni, de most már oda fogok rá figyelni! Elvileg jövő héten megvan.

  • nyaxi

    csendes tag

    Hali.
    Megrendeltem a 65uk6400plf típusú modellt.
    Viszont most nézegettem több helyen méreteket róla, és az edigital egyik véleményezője azt írta róla, hogy nem 4k-s a képernyő, hanem valami marketinges átverés.
    Tudtok erről nyilatkozni? Csak mert akkor át sem veszem, mert Pest másik felére kellene menni érte.
    Ezt írta:
    "Ez a tévé nem 4K-s. Rá van írva, de ha kicsit utánaolvasunk a neten, akkor kiderül, hogy ez RGBW pixeles. Ez 2.8K-s. HDR bemenetet feldolgoz, ezért írták rá, de ~250 cd/m2-es fényerejével, ~1200:1 kontrasztarányával megjeleníteni nem tudja."

  • nyaxi

    csendes tag

    Hali.
    No, összeraktuk a 65UK5400-at.
    Első tapasztalatok: iszonyat király. Nekem nagyon tetszik, nyilván én nem vágyom egymilliós tévére, ebben az árkategóriában én nagyon szépnek találom a képet. 3,5 méterről fogjuk nézni a tévét.
    Lejátszottam néhány film sample-t, különböző felbontásokban, ezekről a tapasztalat:
    0. 480p: már a számítógépen sem használom, és a tv-n sem élvezhető
    1. 720p: én teljesen megdöbbentem, de ebből a távolságból is abszolút nézhető a film, ha valami nincs meg FULLHD-ban, akkor simán vállalható, 55-ösön tuti még inkább.
    2. 1080p: abszolút tisztának tűnő, minőségi kép
    3. 2160p: többnyire csak sötét sample-jeim voltak ebben a minőségben, de azt kell mondjam, kristálytiszta (valószínűleg 1 éven belül még nem fogok sok filmet így nézni, a kevés tartalom miatt sem, de hétvégére leszedtem egy 4k filmet kíváncsiságból, 61 GB :D)

    Kép mód: Eredeti, a háttérfény 50, a kontraszt 100, a fényerő 35, színtelítettség 60. Jelenleg ezekkel az alapbeállításokkal tetszik a legjobban sötétben, mindenféle eco módot kikapcsolva persze. Így láttam a feketét majdnem feketének.
    A szakértői mód, amit pl Junior is javasolt nekem túl sárgának tűnt, így tetszett alapjáraton.

    2 kérdésem van:
    Hang: Ez a Ultra Surround nem igazán jött be zenénél, most az Adaptív hangvezérlést bekapcsoltamfilmnél lehet jó lesz. /Egyébként elég dobozos a hangzása, mély az gyenge, de szerintem egész jól nézhető vele egy film. Nyilván a technika miatt, egyébként fing lenne a gyári hangszóró/. Jó-e ez, vagy inkább tegyem Eredeti módra?

    Kép:
    Eredeti módban van most, így a fehér fehér, a fekete meg fekete. A többi mód nem annyira jött be, viszont van HDR mód is, ott még szebbnek tűnnek a színek. Érdemes arra váltani, vagy jár valami hátránnyal?
    Minden egyebet kikapcsoltam, ami létezik/dinamikus kontraszt, képkockajavítás, stb.)

  • nyaxi

    csendes tag

    válasz Busaboy #95215 üzenetére

    Köszönöm szépen, nagyon hasznos.
    Esetleg azt tudod,hogy hogy lehet leválasztani a külső meghajtót? Rádugtam tegnap, aztán nem találtam a menüben Leválasztás menüpontot, viszont mikor kihúztam, egyből írta, hogy legközelebb válasszam le eltávolítás előtt, kerestem, de nem leltem.
    A hangot kipróbálom mindenképp. :)

  • nyaxi

    csendes tag

    Köszi srácok.
    Junior, akkor a háttérfényt kellene lejjebb vennem, és a fényerőt feljebb ezek szerint?
    Igen, valószínűleg a fekete szürkéssége miatt lőttem be így, úgy láttam, 40-es fényerő az a határ, ahol elkezd kiszürkülni. De megpróbálom, hogy megcserélem a kettőt, úgy mit ad.
    Egyébként én nem értem, lehet kezdő vagyok ebben a TV dologban, én heti 3-4 filmnézésre vettem, nem grafikai munkára, és szerintem nagyon király. Írta valaki, hogy hulladék a kép ebben a szériában, hát azt szívesen nézetném napi 8 órát a régi dobozos tv-nket. :D
    Persze, láttam a MediaMarkt-ban az Oled tv-ket mellette, és a különbséget, de az áruk is 55"-ben 130e vs 450e, 65"-ben meg szerintem csillagos ég. Én még abban nőttem fel, amikor a tv szerelő színpanelt cserélt 4 ezerért, és ellenállást forrasztottunk az ennél kisebb, de akkor még bazi nagynak számító tv-be. :)

  • nyaxi

    csendes tag

    válasz junior19 #95222 üzenetére

    Köszi, ismét szuper hasznos írás. Amint lesz időm itt a nagy savanyúság befőzés mellett, megcsinálom ezeket.
    Van youtube opció a tv-n, ezt ha rácsatlakozom, egyből tudok is youtube-ozni?
    Amúgy lehet csak számomra meglepő, és ez már manapság alap, de én nem gondoltam, hogy van ilyen.

  • nyaxi

    csendes tag

    SIkerült a youtube-ot feltenni a tévére a youtube.com/activate-el a mobilon át. Elég egyszerű volt.
    Onnan toltam a keresőbe a black és white calibraton videókat, hát ismét igazatok volt.
    A fényerőt fel kellett vegyem 35-ről 45-re, mert még 25-ös értéknél sem volt villogás.
    A fehérnél sajnos túlszalad mindenhogy 238-ig, de nem vészes gondolom az a pár érték. Ha lejjebb veszem a kontrasztot 100-ról, akkor felmegy 245 felé is, egyedül az változtatott, ha feltolom a fényerőt 50-re, akkor lemegy 235-re, viszont ott már elég éles a villogása 16-nál a feketének, és 14-nél is látszik némi villogás, így maradt 45 a fényerő.
    Elképesztő, hogy mennyi részlet veszett volna el. Persze nyilván nem tűnt volna fel, a szemnek meg így volt a legszebb a fekete. És még sok helyen olvastam előtte, hogy a fényerő is az alsó harmadban jó általában LCD tv-ken, mekkora hülyeség... Nagyon jó, hogy ezt a kalibcáriós tippet itt megkaptam. Azt is olvastam, hogy ha túl magas a kontraszt, akkor beég a világos kép? Vagy ez megint hülyeség, mint a fényerő alacsonyan jó dolog. Mert ha igaz, tényleg muszáj felvennem 50-re a fényerőt, és a kontrasztot lejjebb.

    Jövő héten már csak egy digitális-analóg konvertert kell beszerezni, aztán csatt rá hétvégén a jó öreg RCA-s 5.1, és megoldódik a hangzás kérdése is. :)

  • nyaxi

    csendes tag

    válasz junior19 #95235 üzenetére

    Még az Eredeti képmód van beállítva. Még nem volt időm a szakértőit megnézni.
    Meg ma pont néztem egy filmet, ott csak HDR mód volt lehetséges kiválasztani, érdekes volt. Viszont hiába volt 4k a film, nem sokkal volt jobb a tegnap esti 720p-nél. Bár igaz, régies beállítású volt a film, este még tervben van egy 1080p, de sajnos csak 2gb, nem Bluray minőség, meglátjuk, a tv biztos marad, már levettük a matricákat is.

  • nyaxi

    csendes tag

    Sziasztok.
    Teljesen elégedettek vagyunk a tv-vel. Beállítottuk, amiket be kell, rá lett kötve analóg konverterrel az rca-s dvd-háziomozi szett, így már a hang is király.
    De egy filmnél most probléma jött elő, illetve többnél is, amit Bluray ripes filmeket szedek le, tolja rá a feliratot a tv-n. Gépen nem, és felirat fájl sincsen a mappában, viszont tv-n a Subtitle gombra nem is reagál, így meg nézhetetlen a film, akkora feliratot tesz rá.
    Hogy tudnám kikapcsolni?
    Szép vasárnapot!

  • nyaxi

    csendes tag

    Köszi, menü beállításokban sikerült alul megtalálnom a feliratok beállítását, csak nem találtam addig, de most már király.

    Vhunor: euronicsban vettem, állítólag SAL, amúgy meg nem tudom, mert mindegyik egyformán néz ki, azt hiszem, 7 ezerbe került, egy féle van kb 1 méter optikai kábellel, Mediamarktban drágább.
    CD lejátszáshoz, mivel házimozi, vagy mivel egyszer megszóltak a házimozi topikban, inkább úgy írom, dvd lejátszó 6 hangfallal, ott szebben és hangosabban szól, de egyértelmű, mint bemenetről, viszont szerintem jack-aux bemenetről is picit hangosabban szól , mint az optikai konverteren keresztül.
    Ha nagyon érdekel, pár napon belül rá tudok dugni egy jack-rca kábelt a hangösszehasonlítás végett, most fogalmam sincs, hol van. Egyébként nem zavar, mert felveszem max hangerőre, és nappali viszonyok közt is bőven kiszolgál a hangereje, este meg kb 75%-on nézem. Én szeretem egyébként a suttogást is hallani. :)

    Gere: nekem is középtalpas a 65-ös tv, abszolút stabil. 4 csavar fogja hátul lent, meglepődtem az elején, de simán bírja. Nyilván ha az ember a kávánál fogva picit megmozgatja, akkor van mozgás, de majdnem 1 méter széles a talp, úgyhogy stabil.

  • nyaxi

    csendes tag

    Hali.
    Teljesen elégedett vagyok a 65"-os tv-vel, lassacskán fél éve, hogy használjuk, általában 1080p filmeket, néha 720p filmeket is nézünk, de teljesen jó a kép, főleg ha legalább 10gb a mérete, még 720p-ben is szép a kép. Viszont letöltöttem pár 4k filmet, és csalódás volt. Azt hittem, eggyel van probléma, de semmilyen pozitívabb tulajdonságot nem vettünk észre, sőt, még volt, hogy rosszabb volt a kép, pedig az 65 gb egy-egy film.
    Szerintetek mi lehet a baj? Ez normális? Mi megelégszünk a 1080p-vel is, csak fura, hogy 4k tv, aztán a 4k film néha még csúnyább képet ad.

Új hozzászólás Aktív témák