Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ent

    őstag

    válasz HPAA #343 üzenetére

    Símán (edit: mivel a tvm is dlna kompatibilis). Viszont vannak azért negatív dolgok a működtetés terén. Tapasztalat: hatalmas adathalmaz wifin keresztüli működtetése a mai n-es hálozaton sem teljesen 100%-os. Időközönként meg-megáll a lejátszás, tölt (mkv fájlok,fullHD). Állítólag adattorlódás miatt!
    Két megoldás lehetséges aki otthoni hálózatot szeretne dvd írások nélkülözése miatt (kényelem miatt is):
    1. számítógép/NAS-(wifi/kábel)->router-(kábel)->media player-(hdmi)->TV
    2. számítógép/NAS-(wifi/kábel)->router-(kábel)->TV

    A két megoldás csak a TV-től függ. Media lejátszás szolgáltatása milyen! Vannak TV-k, amiknél nem minden formátumot kezel bosszankodás nélkül (felirat, BR menü).

    Természetesen a NAS kérdése kényelmi szempont és +lóvé. De olyan kényelmi szolgáltatásokat ad, amit nem csak otthonról tudsz elvégezni. Synology!

    Napokban próbálok egy olyan rendszer felállítani otthon, ami tartalmaz egy gépet, routert, NAS-t, media player-t, wireless AV link-et, TV-t. Majd jövök a tapasztalatokkal. Természetesen egy LG LED TV a partnerem!

    [ Szerkesztve ]

    WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

  • FLx

    addikt

    válasz szalmark #14575 üzenetére

    Synology NAS üzemel DLNA szerverként. A felirat az mondjuk néha így is eltűnik, de néha viszont válaszható. :)

    [ Szerkesztve ]

  • olahjana

    tag

    Sziasztok
    Probalta valaki az lm sorozatot ugy hogy dlna-n keresztul vagy kabelen lejatsza a filmeket felirattal egyutt? Mert az lw sorozattal allitolag van ilyen bibi dlna-n.
    Igazabol ha az lm mellett dontok ez lenne a donto ok. Nasrol szeretnem megtaalni anyaggal.
    Koszi

  • olahjana

    tag

    Sziasztok
    Érdeklődnék LM620al kapcsolatban.
    A terv az hogy a modem után tennék routert, arra pedig egy mobil winyót. Viszont a torrentezést is meg kellene oldanom, ezért PCről is el kellene érnem a modemet.PL wifin. PCn letölteném, feliratot keresek hozzá és utána áttölteném erre a mobil winyóra, hogy elérhető legyen minden TVről, médialejátszóról
    1.: ha a modem után teszek egy wifi routert amire ráteszek egy 2,5''os külső winyót akkor azt a TV-n hogy tudom majd elérni?
    2.: ha ezt esetleg UTP kábellel oldanám meg akkor is fogja látni és le tud majd játszani róla mindent? Felirtattal együtt?
    3.: Gondolkodtam NASon is de arról állítólag nem eszi meg a feliratot.
    4.:van valami olyan router amit ajánlani tudtok? Olyan lenne jó ami árammal is ellátja a winyót,de le is kapcsolja ha nincs adatforgalom. Ne adj isten kezeli a torrent le és feltöltéseket is egy Wifis eléréssel.
    5.: az lm620 állítólag csak 50hz. Ez igaz? ez mennyire zavaró? Ha csak 50 hz akkor az LM3400 mivel rosszabb?
    6.: a sorfrissítése az lm620nak csak 300 sor. ez igaz? és mennyire zavaró?
    Köszi a válaszokat. Nem bánom ha többen is válaszoltok.

    [ Szerkesztve ]

  • HIJ

    őstag

    válasz olahjana #15906 üzenetére

    Szia!

    Mivel a TV csak DLNA -t támogat, így csak azon keresztül tudsz filmet nézni. Ergo ha a NAS -t azért nem veszed számításba, mert egyes esetekben nem mennek a feliratok (de én úgy tudom hogy a felirattal nem voltak gondok, inkább a hangsávváltással), akkor a routeren sem fog menni. TP-link routerek tudnak USB -n vinyót kezelni, de mint mondtam az is DLNA lesz. Én inkább a NAS -t javasolnám, mert az pontosan erre való. A router az lehet hogy olcsóbba fog jönni, de folyamatos lesz a kompromisszum...

    Tudtommal az LM620 is 100 Hz.

    [ Szerkesztve ]

  • olahjana

    tag

    Sziasztok
    Ha nem veszem figyelembe a smart funkciókat akkor az LW4500 és az LM620 között nagyon nagy a külömbség képminőségben?
    Csak mert az árkülömbözetből már nagyon jó kis smartos BR 5.1 szettet lehetne venni amin aztán tényleg minden megy.
    másik kérdésem az hogy valakinek sikerült az LW sorozatnál (5500, 650) DLNA-n keresztül feliratot varázsolni a filmek mellé NASról? mert azt olvastam nem megy, és eddig emiatt nem vettem az LWből semmit.
    köszi

  • olahjana

    tag

    sziasztok
    LM615öt tudnék igen jó aron. a kérdésem az lenne, hogy ez mennyivel rosszabb mint a 620?
    azt tudom hogy nincs net és DTS hang, de ezek nem is annyira érdekesek.
    Nasról DLNA-n keresztül tudok filmet lejátszani felirattal?
    Ez csak LAN kábelesen tudom megoldani, vagy wifi sticket is tudok ehhez használni?
    Köszi

  • olahjana

    tag

    Üdv Bloodray.
    érdeklődnék hogy mit tudsz a NASról történő lejátszás esetén a feliratkezelésről.
    Mindenhol olvasom hogy az LW sorozat ezt nem tudja. Ez nem oldódott meg valami FW frissítéssel?
    Az LM sorozat ezt már gond nélkül kezeli?
    Fontos lenne, mert igazán ez lenne a döntő tény. Képileg és árban talán jobb lehetne egy LW650 mint az LM620, de tudnia kellene ezt a luxust.
    Köszi a segítséget

  • MaminTimcsa

    csendes tag

    Sziasztok!
    Egy kis segítséget szeretnék kérni. Van nekünk egy 47LG671S tv-nk, s mivel ilyen roppant okos, gondoltuk, hogy felszámolnánk a régi médialejátszót, meg a külső vinyókon tárolt múvikat, és beszereztünk egy Synology NAS-t, hogy egy helyen legyen az anyag (több terrányi film, ami lehetett, mkv, de van sok iso, avi, miegyéb, hosszú évek szorgos gyűjtőmunkájának eredménye, ezidáig biztonsági mentés nélkül :S), merthogy a tv remekül csatlakozik majd hozzá. Csakhogy.
    Azon hamar túllendültünk, hogy az iso-t nem kezeli, sebaj, legfeljebb kibontogatjuk ts-nek, bár ami eleve abban van, és tesztként megnéztük, elég fura volt, menü ohne, képarány röhelyes, de hát ez valami otthoni, avikból hegesztett dvd volt, nem mérvadó. Majd még tesztelgetünk a témában, meglátjuk. Viszont a legtöbb film mkv-ban van, aminél viszont inaktív a hang nyelvének kiválasztása!!! Néhol a felirat nyelve aktív, de az sem mindenhol. (Férjem állítja, hogy talált már olyan mkv-t, ahol tudott hang nyelvet váltani, de szerintem ott is csak a felirat volt váltható, csak benézte. :) ) Ha külső vinyót csatlakoztatok a tv-re, akkor szépen kezeli, viszont ha a NAS-ról, akkor semmi.
    Volna valami ötlete valakinek, hogyan lehetne ezt megoldani?
    Egyébként nagyon szépen játssza a filmeket, bár igaz ami igaz, a tizengigás mkv-k sima wifin csatlakozva erősen szaggatnak, de 5GHz-en ez is megoldódik.
    Az iso-k lejátszására most egy kis médialejátszót használunk, ami tud NFS-en csatlakozni a NAS-hoz, így gond nélkül lejátssza, de szívesen kiiktatnánk minden egyéb kütyüt, ne kelljen már húsz kütyüt húsz távirányítóval kapcsolgatni ahhoz, hogy megnézzünk egy filmet... :S
    Szóval, esetleg ötletek a hang kiválasztás probléma megoldására???

    [ Szerkesztve ]

  • Szabaka

    tag

    Sziasztok!

    A közeljövőben szeretnék venni egy LG 42LM615s TV-t.

    Valakinek van tapasztalata vele?

    Egész pontosan a hálózatról történő filmek lejátszására gondolok.

    Van egy NAS-om, ezen fut egy torrent kliens, és a film letöltése után megosztja azt DLNA-n.
    Eddig úgy tűnik, hogy a PC simán viszi a filmeket, de a legnagyobb kérdés a feliratok támogatása. Ez ugye DLNA-n keresztül nem megy...

    Van lehetőség hálózati megosztásból film lejátszására?
    Milyen sebességre lehet számítani?

    Köszönöm előre is!

    Ami nem oldódik meg magától, azzal nem érdemes foglalkozni.

  • MaminTimcsa

    csendes tag

    Sziasztok megest!
    Senki nem reagált semmit, viszont ahogy figyeltem, másoknak is akadnak efféle problémái, úgyhogy újra fogalmaznám a korábbi kérdésem.
    Ha NAS szerverről nézek mkv-t, 47LM671S tv-n, nem lehet a hang nyelvét állítani?
    Feliratot egyik-másik filmnél még csak-csak vált, de a hang inaktív. Valami ötlet?

  • olahjana

    tag

    válasz Petyus1 #20909 üzenetére

    HELLÓ
    ezek szerint ha ezt a cuccot ráakasztom akkor a routerre akasztott NASról mindent lát és úgy kezeli mintha csak egy direktben USBre ráakasztott winyó lenne? tehát kezel feliratot, hangsávokat, lehet tekerni, stb?
    erre ha jól gondolom akkor lehet akasztani mobilwinyót is. ezen keresztül tudok arra a winyóra esetleg másolni is távolról és azt is tudja olvasni a TV? mert az lenne a kánaán. Amit letöltök azt tudnám oda szinkronizálni:)
    vagy lehet baromságokat beszélek, de majd mindjárt felvilágosítotok.
    THX

    [ Szerkesztve ]

  • olahjana

    tag

    dlna-n keresztül mintha múltkor már azt mondta volna valaki hogy lehet jangsávot váltani es feliratot hozzátenni. Most akkor mégsem megoldott a dolog? NASt szeretnék akasztani a routerre és onnan szétosztani az anyagot több tvre a hazban.
    most vennék tévét és nem artana ha jó lenne.
    fontos lenne köszi.

  • huncutka1029

    addikt

    válasz Indiant #21323 üzenetére

    Az MK808-at nem ismerem.
    a leírása alapján amit találtam,egy alap médiabox. , ha az android marketen találsz hozzá megfelelő appokat a lejátszáshoz még bővítheted is a tudását. Tuti van hdmi csatija, de wifivel akár NAS-ként is használhatod
    Bár amint látom .mkv- t és dts -t nem kezel.Ezért az árért már lehet venni normál mediaboxot is.
    A mediabox annyiból jobb mint a nas, hogy azon minden hangsávot, és feliratot tudsz kezelni, váltani, nem úgy mint DLNA-n keresztül a NAS-ról.(Network Attached Storage)
    ugye az egyetlen igazán nagy különbség (ilyen téren) közöttük a tévével való kapcsolat módja.
    router, vagy hdmi (esetleg, bár ez szentségtörés) scart. :P

    a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

  • huncutka1029

    addikt

    válasz TOLEDOO #21744 üzenetére

    Szia,
    természetesen lejátssza, nem kell médiabox hozzá, általában gond nélkül játssza a .mkv fájlokat.
    Amennyiben bluray iso-t szeretnél lejátszani, ahhoz kel a box, vagy pc.
    Sőt nagy többségét DLNA-n keresztül számítógépről, vagy NAS-ról is lejátsza.
    Bár utóbbi két esetben a hangsáv, és feliratváltás nem lesz elérhető, és ha wi-fi hálózaton játszod le, előfordulhat, hogy akadozni fog, sokszor megáll( pufferel)

    a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

  • Barett 50cal

    senior tag

    Sziasztok! Remélem jó helyre irok, ha nem akkor mutassátok meg hova kéne feltennem a kérdést :)

    Szóval adott egy 55"es LG TV gyönyörűség, viszont 1 hihetetlen nagy bajom van vele. NAS-on keresztül nézünk filmeket, viszont ha a film alapból angol, és mellé van egy *.ac3 magyar hangfájl, akkor sehogyse tudom kiválasztani a TV-n. A videóbeállitásoknál ott van, hogy "Hang", de szürke, csak a felirat változtatható. Mit kéne tennem, hogy lássa? Köszi!

    [ Szerkesztve ]

    Time you enjoy wasting, isn't wasted time

  • davidov

    csendes tag

    LM szériára van valami trükk a fw downgrade-re?

    Végig olvastam azt amit a kereső a downgrade-re kidobott, és ha jól láttam csak a régebbi verzióknál lehet trükközni, de hátha valakinek van valami update-je azóta ebben a témában.

    Próbáltam az USB-s megoldást, hogy a régi fw-t átnevezem, mintha újabb lenne a fent lévőnél, de sajnos nem sikerült átverni.

    Röviden annyi történt, hogy a remek 04.20.23-as fw-t upgrade-eltem 04.20.53-asra. Tudom nem kellett volna.. De zavart, hogy NAS-ról történő lejátszáskor nem tudok nyelvet váltani. Egy fórumtárs szerint ez egy későbbi fw-be kerül majd bele. Ezért upgrade-eltem, de így már feliratot sem tudok bekapcsolni, vagy váltani...

  • huncutka1029

    addikt

    válasz pentium4 #22625 üzenetére

    ha visszaolvasol a fórumon, láthatod, hogy a smart rész, és a beépített media player elég gyengus.
    Pl NAS-ról nem lesz lehetőséged hangsávot, vagy feliratot választani., csak USB tároló esetében elérhető...
    Ha külső média lejátszód van, akkor nincs baj,mert ez esetben a tv csak megjelenítő.
    Síma tv adásra is kiváló, ha megfelelő minőségű jelforrás an hozzá.
    Az internet böngészés, és az ehhez hasonló fícsörök amik minden tévén és nem csak lg gyengék még.
    nincs elegendő hardveres háttér hozzá.

    a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

  • rokefeller

    senior tag

    válasz Remi1234 #22767 üzenetére

    Igazából összességében nekem sincs bajom a wifivel, pedig nálam messze is van a router (6-8 méter), és pont olyan idétlenül, hogy légvonalban kb hosszában van benne egy csomó fal.

    Amiket tapasztaltam: a wifi stick a tévé hátuljában csatlakozni sem tudott. Szerintem az a fém lemez, ami a tévé hátán van, az már sok, az már leárnyékol. Egy USB kábellel kivezettem a stick-et a polcra, nem látszik, jó lett a vétel.
    A másik ami fontos volt, játszottam kicsit a router firmware-ével, hogy legyen QoS, amiben a tévé a legmagasabb priorítású, és a torrent mint protokol, a legalacsonyabb. Ehhez nekem DD-WRT-t kellett feltenni, a gyári linksys firmware nem volt az igazi.
    Játszottam a csatornával. Ez próbálgatás, és mérés volt, fél óra (speedtest.datanet.hu-val mértem). Mivel sok a wifi router a környéken, ezért nagyon nagy különbségek voltak. Legkisebb sebesség 2,5 MBit/sec volt, legnagyobb ~20-25, ami nálam a bejövő sebesség. Azt nem mértem még, hogy csak a tévé és a router között mennyi a max. Ha van ötlet, hogy lehet egyszerűen

    DLNA-n keresztül én 720p-s sorozatokat nézek. Néha van hogy az elején megakad egyszer, de az is ritka. Többnyire végigmegy akadás nélkül. Ha linkeltek valami ingyenes tartalmat, akkor letesztelem azzal is a DLNA-t. Az az igazság, hogy 42"-on, 2,5 méterről a fényviszonyok mellett, a szemem képességeinek megfelelően nem látom a különbséget a 720-as és 1080-as tartalmak között, ezért nem erőltetem a hatalmas file-okat. Igazából még a dvdripek is elégségesen jók, egyedül a rendes DVD ami baromi gagyi, a felirat miatt

    DLNA szerverek, amiket használtam. A Windows 8 beépített DLNA megosztása, Servioo, és a Synology NAS beépített DLNA-ja, MediaTomb. A Windows-os és Servioo-s konfiguráció a lehető leglassabb kellene legyen, mert laptopról falon át kimegy wifin keresztül fel a routerig, és onnan vissza a tévéhez, ennek ellenére megy akadás nélkül.

    A télapó nem a régi már...

  • modi

    tag

    válasz tom570 #23208 üzenetére

    DLNA kapcsolatban

    Nekem synology nasról a fílm lejátszás rendszeressen megszakad az LW5590-es tv-n!
    Az eszköz le van csatlakoztatva felirattal. Ez firmware hiba?

  • Dominator

    aktív tag

    Sziasztok!

    Megosztanám veletek az utóbbi néhány napunk történéseit, mert mielőtt megleltem a választ a kérdéseimre, a világ különböző magyar és nemzetközi fórumain úgy találtam, sokan tapasztalták az alábbi problémát:
    A feleségemmel néhány napja úgy döntöttünk, veszünk egy TV-t a nappaliba a régi CRT készülék helyett. Az egyik fő szempont, aminek meg kellett, hogy feleljen az, hogy játsza le a hálózatunkra kötött 1TB kapacitású NAS-on lévő filmeket, sorozatokat. Egy LG 42LM620 mellett döntöttünk, nem sokat agyaltunk rajta, mert megtetszett a boltban, megvettük, hazahoztuk, bedugtuk, működött... egészen addig, amíg a sorozatok közül egy újabb epizódot szerettünk volna megnézni, .srt formátumú külső felirattal.
    Az első, amit a neten találtam az, hogy nem feltétlenül mindegyik TV támogatja a feliratokat, ha azok az otthoni hálózaton, DLNA-n keresztül érkeznek. Az LG esetében ez támogatott, mi mégsem láttunk semmit. Amit a NAS-ról tudni kell, hogy a Twonky médiaszerver már telepítve van rajta alapesetben, egy gombnyomással bekapcsolható és így már le is játszható a TV-n minden rajta található tartalom a Smart Share opción keresztül. De sajnos ez a Twonky is abba a kategóriába tartozik, amit az LG úgy nevez meg: "nem minden DLNA eszközzel lehetséges az srt feliratok megjelenítése.".
    Némi keresgélés után megbizonyosodtam róla, hogy az egyetlen ilyen támogatott "eszköz" a Nero Media Home 4. Ez az Essentials verzió vagy CD-n jár a TV-hez, vagy ingyen letölthető a netről, a kereskedelmi változathoz képest kevesebb, de nekünk elegendő tudással. Letöltés és telepítés után indexeli a megadott mappában található fájlokat, majd a szervert bekapcsolva a TV Smart Share menüjében már meg is jelenik a Nero Media Home 4 mappa, a benne található fájlokkal. Kipróbáltuk egy random sorozatepizóddal és hurrá, ott a felirat. Ekkor jött a következő lépés, osszuk meg a NAS-on lévő rengeteg feliratos sorozatot. És akkor megint egy elakadás, nem is kicsi: a Nero Media Home nem engedélyez olyan mappát megadni forrásnak, ami nem fizikailag a számítógépben található. Lehet az akármilyen meghajtónévvel csatolva, az "OK" gomb szürke marad, megosztani nem lehet. Nem csak nekünk, a fórumok szerint semmilyen megoldás nem érkezett erre a gondra, hiába írták meg a Nero hivatalos fórumába évekkel ezelőtt.
    Ekkor kezdtem el gondolkozni azon, nem lehet-e átverni valahogy a programot, hogy egy adott halmazt egy tényleg a C: meghajtón található mappának higgyen. És lehet. A megoldás az alábbi (Windows 7 esetén legalábbis): futtassuk a parancssort rendszergazdai módban, majd adjuk ki a következő parancsot:

    mklink /D C:\amilyen-nevet-akarsz-a-mappádnak \\a-hálózati-hely-neve

    Ez esetemben az alábbi volt:

    mklink /D C:\Sorozatok \\Cloud01\Movies\Sorozatok

    Ezután a C: meghajtót megnyitva ott egy Sorozatok nevű mappa, ami a Cloud01 nevű NAS eszközön lévő mappára mutat és ezt már el is fogadta a Nero Media Home. Így sikerült hát megosztani minden feliratos tartalmunkat, amit a TV már hibátlanul le is játszik. Ajánlott ilyen esetben minden eszközt vezetékkel kötni a hálózatba, mivel így sajnos a tartalmaknak dupla utat kell bejárniuk a NAS-PC-TV útvonalon, de nálunk egy átlagos routerrel így is vitte a HD tartalmat némi pufferelés után. Remélem, hogy tudtam segíteni másoknak és nem fog már senki elakadni és bosszankodni, hogy az úgynevezett okos tévéje mégsem olyan okos :)

  • Kroni1

    veterán

    válasz Dominator #23460 üzenetére

    Van még amugy progi, én is mostanában kisérleteztem. A serviio is ingyenes és a sima verzió is viszi a feliratokat, ez szerintem megbízhatóbb mint a nero, nálam az volt h a mappákat időnként üresnek látta..

    Ami a legjobb szerintem az a PLEX, ennek az elérése nem a DLNA input kiválasztásával hanem a HOME gomb után a Prémium menüben a médiahivatkozás alatt történik, az LG ugyanis a 2011-2012-es TV-ibe beintegrálta ezt az alkalmazást. NEkem tetszik, hogy jobban testreszabható, feliratokat ez is kezeli, és leszed boritókat a filmekhez, a sorozatokat akár be is rendezi évad szerint és nagyon egyszerű, van magyar nyelv is benne.

    Ami még érdekes lehetne neket az az, hogy bár nem tudom h milyen NAS-od van pntosan, és h arra feltehető-e de van nemcsak PC-s, de NAS-os verziója (sőt androidos és iphone-os is) ami néhány típusra pl. a NSA310-esre is feltehető, igaz kevesebbet tud mint a PC-s, de igy nem kell mennie a PC-dnek csak a nasnak ami azért kevesebbet eszik jóval..

  • Dominator

    aktív tag

    válasz Kroni1 #23462 üzenetére

    Szia!

    Igen, a Plex-et én is megtaláltam a neten valahol a TV-vel kapcsolatban, ki is próbáltam, de a feliratokat nem jelenítette meg DLNA-n keresztül, most pedig megnéztem és nincs ilyen menüpont a Premium menüben, pedig a TV elvileg 2012-es. A NAS iomega Home Media Cloud Edition, egyelőre nem találtam meg rá a Plex telepíthető verzióját. Az iomega szerint a lifelineapps.com-on lévő programokat lehet rátenni, de ott engem semmi nem érdekel, pedig tényleg az lenne a legjobb, ha ez a módszer működne :)

  • rokefeller

    senior tag

    válasz Dominator #23463 üzenetére

    Ott van az pedig az alkalmazások között, MediaLink néven. Nekem a feliratot is megjelenítette, a NAS-omra pedig van csomagban PLEX. Nálam csak annyi a baj vele, hogy lassú (indexelés, nem a lejátszás).

    A télapó nem a régi már...

  • shteer

    titán

    válasz rokefeller #23565 üzenetére

    Felirat ok, hangsavvaltas nem megy nalam. Vagy csak nem sikerult meg beallitanom :) unversallal kerultem meg a problemat, de a nas-rol szarmazo mediara nem talaltam meg megoldast

    ..szerintem jónak tűnik

  • rokefeller

    senior tag

    válasz gahor72 #23580 üzenetére

    Elvileg nem tudja, de gyakorlatilag igen. Én mindig DLNA-n keresztül nézek sorozatot, külső fájllal, synology NAS kiszolgálja, és a TV meg tudja jeleníteni a külső srt-t. Az előző hozzászólást azért írtam mert rémlett, hogy sokan hiányolták a felirat váltást DLNA-n keresztül, nálam meg ment. De kolléga kijavított, hogy a hangsáv váltás az, ami igazából hiányzik. Az nálam sem megy.

    A télapó nem a régi már...

  • kmarci25

    veterán

    válasz HaDeSzKa #24672 üzenetére

    Megy a pc-s megosztás is, a bemeneti listában látnod kell a pc-t is, ha megosztottad a mappákat.
    A synology-ra tudtommal van plex szintén, ami jó lehet, de néhány kompromisszumot kell kötnöd: a hangsávváltás nem működik, meg a felirat megjelenítéssel is gondok vannak.

    Nálam ez a helyzet: NAS, médialejátszó, tv, és mindegyiken be van állítva a DLNA is. Így nem érhetnek meglepetések. Ha valami egy hangsávos, egyszerűbb cuccot nézek, akkor elég a NAS DLAN megosztása (az enyémen Twonky van), ha több hangssáv és felirat is van, akkor a médialejátszón (egreat) keresztül játszom le a NAS-ról.

    "There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

  • Plebi

    senior tag

    Sziasztok!

    Egy kis élménybeszámoló, most már van tapasztalat, 42-es 47-es LM620s, 55LA640s, 42LW4500, meg egy Sony 55KDL570, tvkkel, illetve a régi Samsung LE32c530-al.

    Az új 47-es 2013-as tv topikjában ment a fika, hogy mennyire szar a médialejátszójuk az LG-knek és úgy az összes TV-nek, mivel simán kiválthatóak egy 15k-s lejátszóval. Ezek a 2012-es LG-k és nekem előtte samsungom volt, mindent visznek, ami virágboltban kapható. LG-ben (2012-es) hangsáv váltás, 24p, felirat méret állítás, elhelyezés módosítás, szín állítás, plex és dlna esetén nincs hangsávváltás, viszont cserében nagyon felhasználóbarát és szép felületet kapok, most már meg se tudok nélküle lenni, csak kell mellé egy NAS mert asztali pc-t ezért bekapcsolva hagyni, enyhe pénzkidobás. A samsung szintén vitt mindent nem volt vele gond, ott semmilyen hálózati okosság nem volt.

    Após most vett egy 55LA640S LG-t, érdekes, de annyira nem vágott hanyatt a méretkülönbség egy 47-eshez képest. 32-ről 47-re váltva durva volt a különbség, bár a szobában, ahol most van a 47-em még mindig elveszik :B , az 55-ös LG ahhoz képest nem túl nagy, szóval 47-ről nem váltanék 55-re, de 32-őt azonnal megbántam, igaz nem minőségben, sok évig megvolt, most cockpit monitor, csak nem led így azért eszik.

    Apósnál előtte egy Sony 55-ös tv volt, ha minden igaz KDL570. Egy délutánt bírt. A feketéi szépek, de a médialejátszó, házimozi kezelése botrányos, ott ahol a mostani 55-ös LG talál wifit, a Sony semmit. 2012-es LG tv-k-ben nem volt wifi, hiányát nem érzem, mert kábellel voltak bekötve, a 2013-esnál még elég gyenge a jel, de legalább van. HDMI CEC képes házimozival nem volt hajlandó közös nevezőre jutni. Szóval sony nagyon nagy csalódás volt, jött helyette az 55-ös LG. A médialejátszó csak fat32-es vagy exfat alapú meghajtókat, mezei ntfs-t nem, szóval aki filmet akar nézni kerülje a Sony-t mert megbánja, alul részletezett egyéb ok még rátesz, hacsak valaki nem Sony fan és meg van veszve a tényleg mélyebb feketékért, ami egyébként LG-nél sem annyira vészes, vagy csak sony cuccai vannak otthon, mert ahhoz esetleg jó, de mint tapasztaltam, az LG egyéb gyártó eszközével is szépen boldogul.

    Ami igazán meglepett, hogy milyen jól kezelik ezek az lg tv-k a házimozikat. HDMI-n azonnal felismerte, nem volt velük gond, szépen ment az utomata bekapcsolás, kikapcsolás, hangerőállítás, dvd lejátszás esetén a kezelőgombok is az LG távkapcsról mentek. Sony ebben nagyon rosszul teljesített, mint ahogyan fentebb írtam, fel sem ismerte a házimozit, sőt csak az ment, hogy tv hangerő nullán és a házmozit erősítem, mert a tv az istenért nem volt hajlandó legalább hangeszközt váltani, úgy sem, ha nem kezeli.
    LG viszont beteg az új 2013-es LA szérián, legalább is 55-ön így van, falra csak apósnál és csak az 55-ös került. A hátsó csatlakozók nem lefelé néznek mint a 2012-es LM-eknél, hanem jack helyett normál dugók vannak és minden a fal felé néz, hát persze, hogy jó volt a falra rakni, a nem smart lg-nél még 2012-ben így volt, de miért kell a rosszra visszatérni. 2012-es LM szérián minden lefelé néz, igaz amit a régi samsungomhoz képes át kell hidalnom valahogy, az az, hogy egyik LG-nél sincs külön hangbemenet RCA-hoz és komponenhez, sajnos ezekhez egy közös piros fehér RCA van. A probléma amiatt van, hogy XBOX 360 és wii is csatlakozik a tv-hez (47LM) az xbox komponensel (remélem jól írom) wii meg rca-val. Igaz úgy meg tudtam oldani, hogy a scartra van kötve a wii átalakítóval (amin van sárga, piros, fehér dugó), az xbox meg elvan egymaga a hangbemeneten. Márcsak régebbi családi anyagok megnézése videomagnóról okozhat problémát, de azt inkább szüleim miatt kellene, szóval nem létkérdés.
    Sony ebben jobb volt, mármint 55-ösök között, minden lefelé nézett, igaz a tápkábel fix nem levehető, sőt még ebben is érdekes spórolás figyelhető meg. A régi samu és olcsó 2012-es lg-hez, meg a 47-42 LM-hez viszonylag hoszú tápkábelt adtak, nekem ez tv szekrényen édes mindegy, de falra rakva az eddigi magasságon, a régebbiek simán leértek, sony még valahogy, de az új 55-ös LG-hez már emelni kellett a hosszabbítót. A sony mindenhez bemenetnél rendelkezett hanggal is.
    Spórolás magas iskolájába az érdekes hátlap kialakítás miatt megint belefutottunk az LG 55-nél. Adnak mellé egy távtartót fali rögzítéshez, de amiatt a fali konzolokhoz adott normál csavarok nem jók, egy centivel hosszabb M6-os kell. Irány bolt, na bumm. Ennek ellenére minden esetben nálam és apósnál is az LG nyert.
    A 3D talán egy kicsit erősebb a sony-n, de érdemi különbséget nem vettem észre passzív és aktiv 3D között. Ami előrelépés, hogy sony aktív 3D-je nem remegett, mint ami miatt egy életre megutáltam azt a technológiát. A szemüvegekhez notmál micro usb-t adnak, szóval telefonokhoz is jó, azokat (fat32 miatt) kezelte is.

    Wifi hiány miatt nem tudtam kipróbálni a sony okos funkcióit, amit rövid idő alatt is le lehetett vonni a tv-ről, hogy átlátható és dizájnos menüje van, de ami idegesítő, hogy nem jegyez meg semmilyen utolsó helyet ahol jártam, így egyszerűen a beállításokból kilépve, hogy megnézzem jók-e az értékek, újból végig kellett magam bogarászni a menün, hogy visszajussak. Lg nél ilyen nincs, utolsó helyeket, vagy fő csoportot megjegyzi, persze amíg a tv be van kapcsolva. Smartban nem vettem észre, hogy sokat segített volna a 2 mag. Egy kicsit talán folyamatosabb a görgetés, de ennyi, nem lett tőle folyékony a menü, maximum a betöltések amik gyorsultak érezhetően. TV adás esetén az információs sáv a fehér hátteret levetkőzte, helyette stílusos feketés lett az egész, szerintem jobban látható így az egész, mint a nagy fehérséggel. A menüdesign a 2013-as tv-ben minimálisat változott, a fentieken kívül, maximum a 2 mag miatt több minden animált, pl az x gombok, ami szép, de inkább a böngésző lett volna folyamatos.

    Szerintem most a legjobban a 47-esek érik meg, ha a régi szériát nézzük akkor a kicsivel több mint dupla árat nem éri meg az 55-ös új modell, de ez még változhat, főleg, hogy nem kapható már szinte 2012-es LM, igaz az újaknak is elég elfogadhatóra csökkent az ára. Ettől még mindig drága az 55-ös, de ha lúd, akkor legyen kövér. A régi 32-es samu-t jó lenne valami ledesre cserélni, de nem éri meg, fogyasztása szimulátorozáshoz nem a legjobb, de azért viszonylag lent tartható, olyan 47-55 ös led szintjén, közelebb a 47-hez. A ledek azért este eco módban szemtelenül keveset képesek enni, én mondjuk közepesnél lejjebb nem megyek, mert a magas eco már túl sokat sötétít a közepeshez képest, nekem zavaróan sötét a kép, sok részlet elvész.

    Háttérvilágításról csak annyit, hogy a vastagabb tv-knek, tehát az olcsó, nem smart lednek és a régi samsungnak szerintem jobb egyenletesebb. A 47-es tv-t párommal ketten szoktuk nézni egy kanpéról és én mindig egy kicsit oldalról nézem, akkor már némi bevilágítás jelentkezik és romlik a kontraszt a sarkokban, a régebbieknél nem jelentkezik ennyire, igaz nem is zavaró nagyon, együtt lehet vele élni. A többek által említett "koszt" az 55-ösöknél az LM szériánál csak focinál vettem észre de ott nagyon, igaz a szemem ilyenekre különösen érzékeny, de sokat nem nézek focit és egy idő után nem látom. Olyan mintha a gyep a két színárnyalatú csíkon kívül többet is tartalmazna, igaz csak mozgás közben.

    Így hirtelen talán mindenről írtam, ha van kérdés szívesen válaszolok. Talán nem írtam túl nagy zagyvaságokat, hirtelen tapasztalataim vannak és néhány órányi kezelés van mögöttem após tv parkjánál, nálam a 47-es LM620s van meg a 32-es samsung, ezek már egy ideje megvannak.

    Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

  • donpe

    aktív tag

    Sziasztok!
    Tipp valakinek, hogy LG 47LW5590-es TV-t hogyan bírjam rá, hogy közvetlenül egy Zyxel NSA210-es Nasról tolja a feliratot mkv-k mellé. Hiába van a fájl mellet a felírat, nem pakolja alá. Ha külső vinyóról megy, akkor működik.
    Köszi!

  • Sziasztok!

    Eg LG Smart TV-m van, és eddig igazából szinte gond nélkül elvoltam vele de mostanában küzdök pár dologgal, megkérdezem hátha valaki tud rá válaszolni.

    1. mkv fájlok esetén a beépített médialejátszóval nézett filmen néha foltok "ragadnak" be. Mint a régen a PC-n mikor nem volt elég proci a dekódoláshoz, vagy rossz kodekkel nézte az ember a divxet. Elég bosszantó, mert sokat ront a filmek élvezeti értékén.

    2. feliratokat nekem nem nagyon akar lejátszani. Az srt-t bepakolom a fájl mellé de akkor sem tudom kiválasztani. Ötlet valakinek? Vagy másképp kell csinálni?

    A TV-m 670s, a média szerver egy Buffalo Linkstation Duo 2TB. Eddig nem volt vele gond, sem a tévét, sem a nas firmwareét nem frissítettem. Miután több filmmel is csinálta, végül a TV firmware a legújabb lett, de nem oldódott meg a gond. A két eszköz között egy Cisco router/switch van, QoS prioritással a TV felé és természetesen rézkábellel van összekötve.

    Köszönök szépen előre is minden segítőkész hozzászólást!

    Üdv: WG.

    Ide valami nagyon nagy bölcsességet fogok írni, csak egyelőre még nem tudom mit mert olyan sűrűn nem nézegetek világmegváltó idézeteket. Pedig a világnak nagy szüksége lenne a megváltásra, kezdetnek mondjuk egy örök PH előfizetés mindenkinek jól jönne. PornHub. Nem Prohardver. :D

  • Barett 50cal

    senior tag

    válasz joco52 #25936 üzenetére

    Egy NAS-ról tolom a videókat, tehát nem pendriveról, viszont van ahol megy a felirat, van ahol ott van az mkv fájl mellett, de nem is engedi beállitani. Ezt a mediaplayer valamit kihagynám, a NAS is nagyon jó, de ezek a dolgok nagyon idegesitőek, nem értem miért működik hiányosan...

    azért köszi a válaszokat!

    Time you enjoy wasting, isn't wasted time

  • kmarci25

    veterán

    válasz joco52 #25961 üzenetére

    Kicsit keveritek a dolgokat NAS ügyben.

    Szóval a NAS: network-attached storage. Magyarul hálózatra kapcsolt tárhely, azaz semmi köze a médialejátszóhoz. Képzelj el egy dobozt, amiben van egy hdd, van rajta hátul táp csati meg LAN csati. Rákötöd a cuccot a routerre, elvégzed a szükséges beállításokat, és íme: van egy hdd-d, amit a belső hálóra csatlakoztatott eszközök észlelnek. Egyszerűbben szólva van egy házi cloud szolgáltatásod. A DLNA már más történet, meg kell oldani, hogy a NAS támogassa a DLNA kliens működését (a legtöbb támogatja alapból). Így a tv-n is le tudod játszani a NAS-on lévő médiatartalmakat. Ezen kívül sok előnye van még, pl. transmission, ftp, nyomtatókezelés, stb. Persze ha az ember ügyes, akkor az egészet kiteheti külső hálóra is, tehát eléred távolról is, pl. én a melóhelyről szoktam letöltéseket indítani, így ha hazamegyek, akkor már vár a film/sorozat otthon.

    Én Zyxel NAS-t vettem (használtan, inne az apróról), abba egy 1TB-s HDD-t, így az egész cucc nem volt 30k.

    A médialejátszás más dolog, nem a NAS játssza le a filmeket, hanem a tv lejátszója, így pl. az iso-t így sem viszi. Ezért van nekem mellé még egy Egreat R6S, ez is routerre van kötve, látja a NAS-t is természetesen. Így nálam a NAS-on tárolt anyagokat az Egreat játssza le, és abból megy ki hdmi-n a tv-re. Így tulajdonképpen nincs olyan tartalom, amibe beletörne a bicska, válthatok nyelvet, mindenféle feliratot kezel, tudja a 24p-t, az iso, bd menüt... Mi kell még?

    A szett ára per pill.: Egreat R6S ~ 20k
    Zyxel NSA-310 ~ 17k
    1TB-s HDD ~17k

    Összesen: 54k

    Aláírom, hogy nem olcsó... :(

    [ Szerkesztve ]

    "There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

  • #20844032

    törölt tag

    válasz #16729600 #27708 üzenetére

    Részben ez nem a csak a hw-en múlik. Én sokáig nem értettem a dlna-val küzdőket, de a héten megértettem a kínjukat. Lecseréltema házimozimat egy az lg técéhez választott lg bluerayes "házimozi"ra. Annyira okés a lejátszója, hogy a htpc-m azóta már csak nas-ként üzemel plex-el, ami csodás. Az lg blurayen tökéletesen megy a plexről megosztott tartalmak esetén a hangsáv, felirat, stb választás, azaz minden olyan, ami a tévén nem. Ezek egész biztosan szándékos, irányított, excel táblákban kiszámított dolgok.

  • csuzmoj.

    újonc

    Sziasztok!

    Szeretnék tapasztalatokkal és tényekkel segíteni azon kedves embereknek, akik TV vásárlás előtt állnak, ugyanis LA-s tesztekből még nem sok van a neten. Mindazonáltal nagyon sokan vagyunk, akik szeretnék minél pontosabban megtudni, hogy mire is költsék el azt a nem kevés pénzt... :)
    Az alább leírtak a saját tapasztalataim, kéretik ezt szem előtt tartva kezelni, és a leírt véleményeim a végletekig szubjektívek.
    47LA660S tulaj vagyok, immár egy kerek egész hete.
    A tv-ről annyit, hogy samsung és LG közül sikerült ezt választani több havi netes téma (többek között ez is :R ) olvasgatás és többszöri üzletbeli látogatás, nyomkodás és összehasonlítgatás után. (MM)
    Az üzletben pusztán a szememre "hallgatva" döntöttem. Az LG-nek volt jobb képe. Ennyi.
    SMART-ban szvsz annyi különbség úgy sincs. Egyébként az LA7-es széria volt kinézve, de a 200Hz-es panel és ezen TV 100Hz-es panelja közötti különbség nekem nem volt meggyőző. És árban sem mindegy.
    Tehát a fenti TV-t választottam. Térjünk a lényegre:
    Lejátszás, SMART SHARE:
    a TV az általam használt formátumokkal (mkv, vob, avi, mpeg) símán boldogul, a legnagyobb mkv 37GB volt, azt is vitte hibátlanul. Feliratok kezelése: az integrált és külön fájlból is működik, méret, helyzet állítható.
    2TB-s vinyó USB-n: símán kezeli. NAS-on szintén. Wi-fin keresztül csatlakozik a routerhez, amelyre a HP laptomom is. Streamelve minden megy hibátlanul, beleértve a 37GB-os 3D-s filmet is. Zenéket streamelve szintén, viszont itt csak mp3 jöhet szóba. USB-ről már kezeli az AAC-t, és wav-ot is.
    A TV SMART rendszere áttekinthető, jól működik. Alapból érzékeli a gépemen megosztott lejátszható tartalmakat, és listázza azokat.
    Beépített internet böngésző:
    jól működik, flash támogatás van, használom nap mint nap. A sebességgel nekem megfelelő, nincs vele problémám. Tegyük hozzá: a TV nem számítógép!! Ehhez képest brutális, hogy számítógép nélkül a kanapén ülve símán tudsz netezni egy TV segítségével... :R
    USB-re egér: müxik.
    Rádiós billentyű-egér kombóm nincs, így erről nem tudok nyilatkozni, viszont okostelóról LG remote alkalmazással minden megfelelően működik.
    A magic remote távirányító nagyon jó, könnyen hozzászoktunk. A 6 éves kislányom is símán tube-ozik a segítségével.
    Képvilág:
    Megjegyzés: mi kb. 3-3,5m-ről nézzük a készüléket, így emellett döntöttünk. Egyébként a TV-t a helyére rakva és beüzemelve a 42"-os is megfelelő lehet ilyen távolságból.
    SD - átlagos
    HD - kiváló (UPC tányéros HD csomag)
    3D - kiváló, ezt értsd úgy, hogy tényleg az. Már a kiválasztás folyamán előnyben volt az LG a passzív technológia miatt, mely tapasztalatom alapján kevésbé fárasztja a szememet.
    felhősödés: a TV szélein, közel a sarkokhoz tapasztalható, számomra nem zavaró mértékű.
    gyári képi beállítások: sz@r
    tornáztam vele elég sokat mire sikerült a család számára ideálisra beállítani. Egy fontos dolog: a TRUEMOTION-t kikapcsolva tudtam csak megfelelő képi világot beállítani.
    Input lag: CRT monitor a laptop VGA kimenetén, TV a HDMI-n. Az általam beállított képjellemzőkkel: 62ms.
    Game módba kapcsolva: 28ms. A game mód bekapcsolása nélkül is hibátlanul élvezhetők a játékok! (FIFA13, CoD MW, NFS, Tomb Raider - az ízlésemet kéretik nem kommentelni :N )
    Hangzás:
    a TV-nek 2.1-es hangrendszere van, beépített mélynyomóval
    Nekem teljesen rendben van, az előző CRT-s TV-m hangjához képest klasszisokkal jobb, azonban biztos lesz akiknek még ez is kevés lesz... ilyen az ember. Egyébként térhangzás, meg ekvalizer is van a beállítások között. Digitális hangkimenet és fülhallgató kimenet is van, egyiket sem próbáltam, mert nekem megfelelő a hangzás.
    Egyéb dolgok:
    SAT tuner: megfelelően működik (UPC), ékezetekkel is, EPG is rendben van, csatorna lista csak külső progival szerkeszthető.
    Egyéb tunerek: nem próbáltam
    SMART-dolgok: videa. tube, fuso, egyéb okosságok - megfelelően működnek, saját ízlés szerint lehet telepíteni a tv-re alkalmazásokat- még nem volt időm vele foglalkozni.
    A TV sebességére egyébként nem panaszkodok. Megfelelően teszi a dolgát. Szem előtt kell tartani, hogy nem egy quad core-os számítógép 16GB rammal és ennyi. Ha ezt elfogadjuk, akkor nem csalódunk.

    Ha egy kicsit is tudtam a döntésben segíteni, akkor már megérte írni.

    Sziasztok.

  • Madwe

    nagyúr

    válasz gOldie #28711 üzenetére

    Felirat elvileg megy rendesen, de ha twonky dlna-t használ a nas az az lgvel nem mindig működik... ha pl minidlna a server akkor simán viszi! Ha már van nasod nézd meg milyen dlna van rajta, ha nincs olyat vegyél majd ami nem twonkys :D

    Egyébként eddig kb mindent vitt a tv, bármit dobtam neki, 1-2 file volt amit nem akart lejátszani, de egy gyors remuxolás azokat rendbe tette (kb 1 perc egy film remuxolása persze gép cpu függő)

    3d-s anyagoknál lg passzív ezért .ou jobb mint az .sbs, mert ouval csak a vertikális felbontás csökken (az 3dben amugy is) sbsel meg horizontálisan is, azaz negyedelődik. Sbs filmek is jól néznek ki rajta, de ou azért szebb... Én pár 3d filmel rendelkezem, néha előveszem őket, nem nagy a választék, de jók látványosak nem feltétlen kell mindenre elmenni imaxbe :D 2dről 3dre konvertálni nics sok értelme szerintem, annyira nem jó amit csinálnak, mondhatni gagyi egy rendes 3dhez képest :)

    Zene lejátszója losslesst nem nagyon visz, legalábbis ami nekem van azt nem szerette, mp3 és társai mennek rajta gond nélkül.

    Böngészőt és smart appokat nem tudom milyenek mert soha nem használtam :) De jó h smart mert tud dlnat, ios és andoid eszközökkel is elvan, uh azért van előnye...

    Direct lit előnye lehet a felsorolt tvknél h bár vastagabb, de nem gond a felhősödés, amit edge litnél ki kell küszöbölni (megoldható, csak figyelni kell rá beállításokban) ln-net nem javasolnám, ha direct akkor 620as, ha edge akkor 660at javaslom, a 691et én sem tudom mit vállal...

  • Madwe

    nagyúr

    válasz eddienhl999 #28913 üzenetére

    Szia! miről megy át a dlna? ha twonkyt használ, akkor az sajnos nem szereti az lgt és nem megy át a felirat csak ha rámuxolod... Ha más szabvány pl minidlna akkor mennie kell elvileg...
    Azért szürke a menüpont, mert nem látja a feliratot! Ha van felirat, akkor be is lehet állítani :) Ha nem látja akkor szürke, ezért gondolom h twonkyn megy át a dlna, vagy esetleg mással és annak is van ilyen baja... Nekem a zyxel nasomon twonky van sajnos, de egy mux gyorsan lefut szerencsére :D

    A qmenü a quick menü lesz, néhány fontos beállítás található meg ott.

  • Madwe

    nagyúr

    válasz fischi #29594 üzenetére

    Felirat függ attól is mivel megy a dlna és az milyen dlna-t használ, pl zyxel nasok beépített dlnaja twonky alapú, amiről nem megy a felirat, csak ha ráteszed valamilyen remuxer progival, ez gyorsan megvan, de sajnos így is csak 90%ban működik... Ha nem twonky alapú a dlna-d akkor legyen ugyanaz az srt neve mint a videóé, illetve ha akkor se megy akkor próbáld meg 8 karakter alatti nevekkel csinálni pl video.mkv és video.srt! remélem segítettem...

  • modi

    tag

    válasz Zirowe #31017 üzenetére

    Arra lennék kíváncsi,hogy azoknak az embereknek,akiknek az LG TV-n szakad a DLNA lejátszás,milyen routert használnak?

    Illetve akinek nincs ilyen gond azok milyen routert használnak.

    Én synology nasról játszanék le egy Dlink Dir826L routeren keresztül,egy LG Lw5590-es tv-n.

    És szakad a lejátszás."eszköz lecsatlakoztatva" felirattal.

  • huncutka1029

    addikt

    válasz yodamester10 #32703 üzenetére

    Nem rossz a DLNA, csak megosztás előtt kell a tv-nek megfelelően "gyomlálni" a tartalmat.
    Filmekből a felesleges hangsávokat feliratokat kiszedni, mert a hangsáv és felirat választás nem megy DLNA-alatt.
    headert ellenőrizni, 4.1 H@level felettieket nem szereti.

    Nem kell feltétlenül pc-t futtatni hozzá, van olyan router, ami kezel USB vinyót, főzött rommal, nas-ként is használható.
    szal SZVSZ kényelmesebb a kötöttségei ellenére is mint a HDMI, vagy a vinyó hurcolása,dugdosása.

    a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

  • dish17

    csendes tag

    válasz dish17 #33821 üzenetére

    Senki? Nem használtok widit?

    Még egy kérdés merült fel közben, mitől lehet, hogy egy WD NAS-ról játszott filmnél nem jelenik meg a felirat? Szabályosan ott van mellette a könyvtárban, egyező fájlnévvel, a fájlnévben nincs semmi szám vagy egyéb karakter, mégsem jelenik meg és a menüben sem aktív a felirat "kapcsoló"

  • dish17

    csendes tag

    Volt olyan problémám, hogy mkv filmeknél ugye nincs felirat, a serviio sem ment minden esetben wifin. Na ha valakinek van hasonló gondja, vagy csak egyszerűsítésként érdemes kipróbálni a Bubble UPNP nevű programot, androidra biztosan van, másra nem tudom, de szerintem elérhető több felületen. Én zenehallgatás miatt szedtem le, arra is nagyon jó, de a filmeknél (is) beállítható h a tv rendereljen, így a kép és a hang átkerül a tvre, viszont így van felirat az mkv-knál is, ráadásul nekem a legnagyobb méretű filmekkel sem akadt meg, szemben a serviio-val. Egy problémám van, hogy valamiért időnként leáll a lejátszás, de ez másik dlna-s lejátszónál is jelentkezett a telefonon, úgyh valószínűleg nem a programban van a hiba, majd próbálok rájönni hogy mi okozza, az is lehet, hogy csak a telefon alacsony töltési szintje, mert éppen elég kevés szufla van benne.

    A pontosság kedvéért egyébként a tv utp-n van a routerre kötve, van egy nas is, szintén utp-n, a laptop volt wifin és így nagyobb méretű filmek esetén a serviio nem ment akadásmentesen. A telefon természetesen szintén wifin csatlakozik, de ezzel a bubble-el megy minden akadás nélkül, felirattal.

  • farkas-j

    őstag

    válasz Watt25 #34358 üzenetére

    A 2160-as felbontás akkor lenne igaz, ha mindkét szemedbe más más információ jutna. Ez azonban nincs így, hiszen mindkét szemedbe ugyanaz a sorinformáció jut! Egyébként olvasd el ennek a független tesztnek a második részét is. Idézet:

    "A DisplayMate egy sor számszerűsíthető élességtesztet végzett el egy olyan módszert használva, ahol a képmegjelenítő élességét úgy határozták meg, hogy milyen kicsi szöveg olvasható el az adott 3D TV-n, bizonyos távolságból közönséges Blu-ray 3D film nézése során. Ha van 3D képegyesítés a passzív szemüveges technológiával, akkor el kell tudnunk olvasni különösen kisméretű (6-10 pixel magas) szöveget is, de ha a passzív szemüvegen át csak a felbontás felét kapjuk, mint egyesek állítják, akkor lehetetlen lenne elolvasni a kis szövegeket a FPR TV-n. A teszt elsődleges forrása az IMAX Space Station 3D Blu-ray dokumentumfilm volt, mert ennek a NASA által IMAX sztereo kamerával készített felvételei nagyon jó minőségű 3D képet adnak mesterséges vagy speciális effektek nélkül, és az űrhajó eszközein és falain sok címke és jelzés van kis feliratokkal, amelyek kiválóak a számszerűsíthető élesség összehasonlításokhoz.

    A 3D élességtesztet a 3D nézéshez ajánlott legközelebbi, 1,83 méter (6 láb) távolságból végezték. A kis (6-10 pixel magas) szövegek mindenesetben olvashatóak voltak passzív szemüvegen át az FPR TV-n, ami egyértelműen azt mutatja, hogy kiváló a 3D képegyesítés és a passzív szemüveg teljes 1080p felbontást nyújt 3D-ben. Tehát a „fél felbontásra vonatkozó állítások nyilvánvalóan helytelenek.”

    Sőt, a kis szövegek valójában élesebbek, könnyebben olvashatóak és a finom részletek jobban felismerhetőek voltak az FPR passzív szemüveges, mint az aktív szemüveges készülékeken az átlátás, a szellemkép és a véges válaszidő miatt, amelyek csökkentik az aktív képzáró szemüveges TV-k 3D képének élességét és 3D kontrasztját."

    Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

  • farkas-j

    őstag

    válasz Gicz #35072 üzenetére

    A passzív 3D Full HD felbontásáról

    "A kétlencsés kamerák bal- és jobb szemnek megfelelő 3D képeinek függőleges képtartalma valójában azonos, csak a kamera két lencséje nézőpontjából eredő tisztán vízszintes parallaxis eltérésben különböznek egymástól. Vagyis nem vész el semmilyen 3D képalkotási információ, ha a bal- és jobb szem képek együtt tartalmazzák a szükséges függőleges felbontást valamint a parallaxis eltérést, mert ezekből az agy már összerakja a 3D képet. Ez az FPR TV-k 3D képegyesítése mögötti elmélet és alapelv, amit a teszt a 3D kép pontossága és élessége vonatkozásában igazolt."

    "Mivel a 3D képek agyunkban jönnek létre s nincsenek használható eszközök, amivel mérni lehetne azok mennyire élesen vagy életlenül jelennek meg egy adott 3D TV-n, ezért csak 3D tartalmat nézve emberi látással lehet ezt megítélni, de van ennek egy nagyon pontos és analitikus módja. A lényeg az, hogy mit nyújt ténylegesen a 3D vizuális élmény, és nem az, hogy mit mutat a képernyő hardver diagnosztikai teljesítményének elemzése."

    "A DisplayMate egy sor számszerűsíthető élességtesztet végzett el egy olyan módszert használva, ahol a képmegjelenítő élességét úgy határozták meg, hogy milyen kicsi szöveg olvasható el az adott 3D TV-n, bizonyos távolságból közönséges Blu-ray 3D film nézése során. Ha van 3D képegyesítés a passzív szemüveges technológiával, akkor el kell tudnunk olvasni különösen kisméretű (6-10 pixel magas) szöveget is, de ha a passzív szemüvegen át csak a felbontás felét kapjuk, mint egyesek állítják, akkor lehetetlen lenne elolvasni a kis szövegeket a FPR TV-n. A teszt elsődleges forrása az IMAX Space Station 3D Blu-ray dokumentumfilm volt, mert ennek a NASA által IMAX sztereo kamerával készített felvételei nagyon jó minőségű 3D képet adnak mesterséges vagy speciális effektek nélkül, és az űrhajó eszközein és falain sok címke és jelzés van kis feliratokkal, amelyek kiválóak a számszerűsíthető élesség összehasonlításokhoz."

    "A 3D élességtesztet a 3D nézéshez ajánlott legközelebbi, 1,83 méter (6 láb) távolságból végezték. A kis (6-10 pixel magas) szövegek mindenesetben olvashatóak voltak passzív szemüvegen át az FPR TV-n, ami egyértelműen azt mutatja, hogy kiváló a 3D képegyesítés és a passzív szemüveg teljes 1080p felbontást nyújt 3D-ben. Tehát a „fél felbontásra vonatkozó állítások nyilvánvalóan helytelenek.”

    Sőt, a kis szövegek valójában élesebbek, könnyebben olvashatóak és a finom részletek jobban felismerhetőek voltak az FPR passzív szemüveges, mint az aktív szemüveges készülékeken az átlátás, a szellemkép és a véges válaszidő miatt, amelyek csökkentik az aktív képzáró szemüveges TV-k 3D képének élességét és 3D kontrasztját.

    Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

  • OldAkita

    aktív tag

    válasz kmarci25 #35724 üzenetére

    Kösz az infót, hasznos nagyon, érdemes hirdetni az igét róla :)

    Nekem is segítség kellene. Képtelen vagyok dönteni hogy új külső hdd-met router usb portjára dugva streameljek filmeket a tv-re vagy vegyek NAS-t. Már erősen beleszerettem a WD My Cloude NAS-be, de kiderült hogy a dlna steamelésért ott egy Twonky nevű program a felelős de hiába küldi az LG tévének az srt feliratot a filmmel együtt, ezt csak a Samsungok jelenítik meg az LG nem. Na, gondoltam, akkor mégis veszek egy usb portos routert és arra dugom a külső hdd-t és megy arról a médiaszerver. Igenám, de közben olyan infó is a fülembe jutott, miszerint a 3.0-ás Usb-vel szerelt külső hdd-k néha problémát okoznak a routereknek. Most aztán erősen összezavarodtam mit is csináljak.
    Kérdésem felétek: Ki milyen NAS-t használ, ki használ usb 3.0-ás hdd-t routerre dugva mediaszerverként?

    [ Szerkesztve ]

  • kmarci25

    veterán

    válasz OldAkita #35727 üzenetére

    Egyik sem, de ha már kérdezted: NAS-mediaplayer-tv. Szerintem ez az a felállás, ahol nem lesz problémád tulajdonképpen semmivel. Elfelejtheted a DLNA-val való bohóckodást (akadozik, feliratkezelés, stb.), egy mediaplayer több fájlformátumot kezel, mint a tv beépített lejátszója, és ráadásul ha olyat veszel mai tudja a 24p-t, akkor az is megoldva.
    A szett anyagi része: Zyxel NSA310 használtan: ~20 000
    WD Red 1 TB a NAS-ba: ~15 000
    Egreat R6S Pro: ~ 20 000

    Oké, drágább, mint csak egy eszköz. Én a helyedben vennék egy NAS-t, és gyűjtenék mediplayerre. :K

    "There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

  • shteer

    titán

    válasz dorika87 #35782 üzenetére

    mindkét megoldás életképes

    dlna-n keresztül nem fog menni a hangsávváltás, azzal számolj - szintén ilyen routerem van, de nálam NAS-ról megy a filmezés - arról nem mennek a külső feliratok sem, csak a beépített vagy kényszerített. routeres megosztással nem tudom ez miképp működik

    a notiról megosztáshoz javaslom a universal media servert

    ..szerintem jónak tűnik

  • bigdady

    nagyúr

    Sziasztok!

    Hálóba keresek 32 colos min 100hz-es led lg-t fullhd-ben ami tud dlna-n nasról lejátszani hd filmeket szóval effektive jó a belső lejátszója (felirat és mkv a lényeg). 3d meg smart nem érdekel,de ár igen ;)
    Tudnátok segíteni? :R

    [ Szerkesztve ]

  • Stevenstyle

    senior tag

    válasz Shingen #46446 üzenetére

    Legyünk pozitívak és bízzunk benne, hogy a racionális gondolkodás és az ész érvek győzedelmeskedni fognak :)

    brendonka23: én eddig még csak NAS-ról néztem meg pár médiát, de nem volt semmi gond vele.

    Három probléma viszont felmerült, bár nem hiszem, hogy orvosolhatóak:

    1. a beépített lejátszónál a karakter kódolást mindig át kell állítani a feliratoknál, különben nem jók az ékezetek. Valamelyik tesztben olvastam, hogy nem egyedi eset, sőt más márkánál is előfordul. Nem lehet állítani az alapértelmezett karakter kódoláson valahogy (valószínűleg nem , csak a remény hal meg utoljára)

    2. Az univerzális távirányító appal használom a set-top boxom (T-s Cisco), és nagyon frankón működik is, csak kikapcsolni nem tudom :S esetleg valami ötlet?

    3. Szombat óta átesett a kicsike a beüzemelés után nem sokkal egy szoftverfrissítésen és ha jól tévedek azóta figyelhető meg a beállítások bizonyos menüiben, de meglehetősen sok helyen, hogy ahol kapcsolható opció van talán a "be" vagy "jó" opció helyett mindenhol "jPDo" jelenik be. A funkció ugyanúgy választható, működik is, csak a hozzá tartozó elnevezés nem stimmel. Nem akarok butaságot mondani, hogy melyik, mert nem emlékszem, este megnézem. Esetleg valakinek ötlet?

  • Minike

    csendes tag

    válasz puru #51056 üzenetére

    Sziasztok

    Vettem egy V670-es tévét, rátettem a NAS-ra a PLEX-et és a TV-re a PLAZ-t. Minden szépen megy de a felirattal nem boldogul, amin nincs ékezet szépen emgjelenik de amin van ott nem jeleniti emg a szoveget az ékezet utántól. Valaki tudna segiteni mit kell beallitani?

    Koszonom

  • Minike

    csendes tag

    válasz tommy55 #51087 üzenetére

    Hogyan nézel nézel NAS-ról filmeket? Melyik rpgot használod a NAS-on, illetve feliratok mennek?

Új hozzászólás Aktív témák