Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sly189

    senior tag

    válasz ap-c #2056 üzenetére

    Inkább mutatok tényeket neked. Philips AC3259/10 - erősen kettő hete működik, emellett a feleségem hobbija a porszívózás és portalanítás... így néz ki az előszűrő. Igen, valószínűleg az az én szőröm a képen :D
    El se tudom képzelni mit szívhat be egy állatos lakásban...
    Pár napig itthon voltam, majd elmentem éjszakára dolgozni, másnapra vírusos torokgyulladásom lett...
    Feleségem még nem kapta el pedig volt rá 3 napja, és ez egy kis 55nm panel lakás.

    valamit azért mégis csak csinál az a HEPA VitaShieldIPS bizbasz :)
    [kép]
    [kép]
    [kép]

  • beginnerguy

    tag

    válasz ap-c #2056 üzenetére

    A levegőben szálló port (ami átmegy rajta) azt kiszűri, akár kicsi, akár nagy. Itt persze fontosak az arányok, hogy milyen sebességgel működteted, milyen a kialakítása a helyiség(ek)nek, hányan veritek fel mellé a leülepedett port, nyitva van-e ablak stb, de semmivel nem kisebb a valószínűsége, hogy a légtisztító szívja be a levegőben levő port, minthogy te. Viszont az automata módot a Xiaominál el kell felejteni, mert semmit nem ér, cserébe hangos(abb) lesz a működtetése és érni is fog valamit. Elég nehéz úgy mozgatni nagy sebességgel a levegőt, hogy ne legyen hangja. Biztos megoldható és lehet már vannak is ilyen eszközök ami sokkal halkabb: mondjuk x légköbméter megforgatása közben fele/negyed/nyolcad stb annyi hangterheléssel jár, de az szerintem nem ez az árkategória :) Valószínűleg nagyobb "lapátjai" is vannak.

    Tehát a szálló port szűri, ezért van. Szerintem akik írták inkább arra gondoltak (nagyon sok esetben pontatlanul megfogalmazva), hogy nem fogja megszűntetni a por jelenlétét (mert sokan ezt várják, ami teljesen illogikus), és ez igaz is. Leülepedett, lerakódott por a padlón/polcon/akárhol lesz (és ezt fel is lehet "verni" újra a levegőbe), de ez nem csak kintről származik és legtöbbször nem a < PM10 tartomány, hanem afölött (ruhaneműből/törölközőből/ágyneműből származó szöszök amiből borzasztó mennyiség van 1 embernél is, elhalt hámsejtek stb), emiatt is ülepedik le a nagyja.

    [ Szerkesztve ]

  • updog

    senior tag

    válasz ZiD #2096 üzenetére

    Arénás Mi boltnak (hónapok óta) nincs rendes honlapja, de (igen @Slapy) a Smartmire gondolok. Ami valójában pont annyira "légmosó" mint négyszer annyiért a linkelt iRobotos csoda :DDD Heti max 2x tisztítom, akkorra tele van szösszel, porral, és konkrétan sárga a vize, tehát valamit biztos csinál. Ettől még van itthon mellé külön légtisztító, én alapvetően párásításra használom.

    Egyébként a net (és a fórum is) tele van vele hogy a Mi apphoz nem vagy csak nehezen csatlakozik, és nem jól (sehogy) mutatja az értékeket, tehát van baja ha a Mi smart home-ba akarja illeszteni az ember. Én manuálisan használom őket :)

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • phanzetomox

    őstag

    Philips 4000i-vel vagy 4500i-vel van valakinek tapasztalata?

    Irodába venném, de nem tudom eldönteni, hogy a +10k megéri-e a 4500i-t. Illetve nem is a plusz ár, ami főleg számít hanem, hogy a 4000i-vel ellentétben a 4500-as nagyon nem illeszkedik bele az iroda környezetébe, küllemét tekintve.

    Az iroda nagyon poros és koszos levegőjű (lézervágó/gravírozó gépek mellékterméke) tehát ez is közrejátszik a gépválasztásban.

    Illetve másik kérdésem, hogy kuponnal venném (30%kedvezmény). Nem tudom, van ennél most jobb opció? (régebben mintha lett volna 40%-os kupon is).

    Előre is köszi bármelyik kérdésben a segítségeteket. :R

  • No.01

    őstag

    Sziasztok,

    Mivel a parasito topic annyira nem porog igy batorkodnek itt kerdezni, hisz vegulis csak felig OFF :DDD

    Elsosorban parasitot keresnek, de a kollegam azt mondta, h ne legyek hulye es vegyek 2 keszuleket amikor vannak jo parasito/legtisztito gepek is amolyan 2in1 stilusban.

    Ezekrol mi a velemenyetek?

    A masik kerdesem az lenne, h a tesomek nemreg vettek egy Xiaomi 2S legtisztitot ami szerintuk parasit is holott errol nem talaltam semmit a neten.
    Van olyan aki ezt meg tudna erositeni?

    Elore is koszonom!

  • Bibby

    addikt

    válasz Sakab #2113 üzenetére

    A pm2.5 meg még a pm10 sem a tipikus háztartási por. Az túl "nehéz", ezért bármennyire is úgy látod kavarog, ezek a légtisztítók nem képesek magukba szívni. Gondolj bele, ha a porszívót a szoba közepére rakod, az sem fogja az összes port a szobából összeszedni. Pedig az extra nagy szívóerő.

    Ελευθερια η θανατος

  • Bibby

    addikt

    válasz No.01 #2100 üzenetére

    Nekem phiips van, párásít és van benne egy hepa szűrő. Ezzel a pm2.5-pm10 port szépen kiszűri, nyilván a gázokat nem tudja, de ez elég. Plusz ebbe jóval olcsóbb a szűrő.
    Valaki itt említette hogy hátha jó lehet amiben nem kell szűrőt cserélni, csak leöbliteni, az szépen hangzik, de nem véletlen hogy a cserélhető szűrőket használják. Az a hatékony.

    Ελευθερια η θανατος

  • Terapeuta

    őstag

    Sziasztok,

    egyik ismserősömtől kölcsön kaptam egy Phillips ac2887/10-es készüléket. Kb 1 éves, de nem lett sokat használva.

    Bekapcsolva azt tapasztaltam, hogy a kijelzőn a kezdeti 30-50 -es értékek leestek 10-15 körülire, illetve elég "állott dobozszagot" áraszt (szűrőcsere?).

    Aki ismeri ezt a típust, pár szóban összefoglalná, mire figyeljek? Mi elsősorban a szálló porra szeretnénk - a takarítás mellett - segítséget.

    Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

  • k-dani

    csendes tag

    válasz Mateo87 #2148 üzenetére

    Nincs tapasztalatom Xiaomival, csak Philipsszel (AC2729/50) és Sharppal (KC-A50).

    Sharpnál a D40-ben nincs szagérzékelő (de természetesen van porérzékelő), a nagyokban van. Egyébként meg a teljesítményben van csak különbség köztük.
    Philips és Sharp közötti lényeges különbség, hogy Sharp nem csak szűr és párásít, hanem ionokat is bocsát ki. Tesztkörnyezetben ez jól is működik, hogy a valóságban is, az kicsit hit kérdése is (és mindig felmerül, hogy vajon bocsát-e ki ózont a Sharp, amire a hivatalos válasz kb. hogy az ő technológiájuk nem olyan, mint a többieké, amik valóban bocsátanak ki ózont). Saját véleményem pedig, hogy bár a Philipsnél jobb a körítés (dizájn, app), a Sharpot valahogy jobbnak érzem. Philipsnél például lehet párásításnál cél %-ot beállítani (de csak 10%-onként), de úgy vettem észre, hogy nem nagyon törekszik elérni azt az automata mód, inkább csak a szennyezésre pörög fel a ventilátor. Sharp pedig automatikusan határozza meg a kívánt relatív páratartalmat, de azt igyekszik is mihamarabb elérni. Talán a Philipsnél kompromisszumos a 2in1, a Sharpnál ezt nem érzem.

    Ha valaki tárgyilagosan akar légtisztítót venni, akkor szerintem a szűrési rendszert (hányféle és milyen szűrő) és az üzemeltetési költséget érdemes elsősorban figyelembe venni. Ahogy írtam, Xiaomival nincs tapasztalatom, Philips AC2729-nél a szűrők élettartama 200 nap - 2 év, Sharpnál 2 - 10 év, használattól, terheléstől függően. Érdemes azt is végiggondolni, hogy hova tudjuk tenni a készüléket (méret és gyártó által javasolt elhelyezés figyelembevételével) és mennyi zajt bocsát ki.

  • koxkids

    őstag

    válasz madmike #2162 üzenetére

    Szia!
    Elkezdtem nézni én is légtisztítókat a belvárosi lakásomba. Egyik kiszemelt a 3H, ahogy látom valóban egész jó áron van itthon is.
    Mennyire alkalmas egy ilyen gép arra hogy pl nyáron ha szellőztetek akkor a bejövő poros levegőt megszűri? Kevesebb lesz ezáltal a por is a lakásban? Jelenleg napi szinten jár kel egy Xiaomi porszívó is, de így is sok a por. Szoba mérete kb 25nm.

    Köszi!

  • Terapeuta

    őstag

    válasz koxkids #2163 üzenetére

    Semennyire. Vagyis nagyon kismértékben. Az a por, ami bejön az ablakon, nehéz neki.

    [ Szerkesztve ]

    Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz solti #2110 üzenetére

    Új vagyok a témában, ezért átolvasom az utolsó 100-150 bejegyzést, de ez nagyon furának tűnt. Ha a légtisztító, nem szedi ki a szállópor-t, akkor mit szed ki?

    A szállópor túl kicsi a HEPA szűrőhöz képest?

    Amúgy a sub 100k szegmensben mi az ajánlás, melyik márka kerülendő?

    Ami kellene:
    25 m2-es szobához.
    Főleg por ellen (kisváros, nem forgalmas utcában)
    legyen hatékony, mondjuk HEPA H13-as vagy jobb szűrővel
    ne legyen drága a szűrőcsere
    megbízható, bírja évekig...esetleg ha ezt hosszú garanciaidő is tanúsítja, az még jobb
    ha smart, az csak jól jön, de nem kritikus feature
    a párásítás jól jönne. Télen a klíma eléggé kiszárítja a levegőt.

    A Xiaomi számozásából nem jövök ki.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • updog

    senior tag

    válasz Tigerclaw #2170 üzenetére

    "Ha a légtisztító, nem szedi ki a szállópor-t, akkor mit szed ki?"
    Ha a szállópor alatt azt érted amit látsz a napfényben megcsillanni, meg a polcokon és a földön leülni, és gyakran kell miatta porszívózni és törölgetni - na az ellen nem az igazi. Nézz utána a PM10 és PM2.5 fogalmaknak :)

    "A Xiaomi számozásából nem jövök ki."
    Sorban 2, 2S, Pro, (van Max is ha jól tudom Kínában), 2H, 3/3H amit ha jól értek, a kettő tök ugyanaz csak a 3H a nemzetközi változat (ezt valaki megerősíthetné).

    Mindenesetre vedd a 3H-t, az a legfrissebb modell, van itthon is, olcsón, garival, újonnan :) Azt vedd figyelembe, hogy gyárilag a 3H-hoz a szürke szűrőt adják, az H13, de a szénszűrő nem cserélhető, tehát ha az megtelik, onnantól "büdös" lesz a levegő amit kifúj. Viszont feltételezem hogy visszamenőleg kompatibilis a régi szűrőkkel is, én évek óta a zöldet használom (mármint nem ugyanazt :P ;]) , ha megtelik a szénszűrője, kidobom, és a (H)EPA szűrő részt még hetekig tudom használni. (az H11-es)

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • Tigerclaw

    nagyúr

    Megjött a Xiaomi 3H. Első blikkre nagyobb mint gondoltam volna, de ez pozitív számomra. Minőségi kivitel, az app regisztráció és hasonlók elég macerás és ijesztően sok engedélyt kér az app.

    A porérzékelő mintha nem jó működne. Első bekapcsoláskor is már csak 9-et mutatott és amiatt áttettem manuálisra. Utána lecsökkent 4-5-re. Most 1-es fokozaton megy és jelenleg 1 mikrogramm/m3 szerinte a por a levegőben. Ezek szerint lassan beindíthatok a tetőteremben egy kisebb chipgyártó üzemet, olyan tiszta a levegő...miközben 2 hetente minden polcomon vastag por van, a padlón meg olyan porcicák állnak össze, hogy kórusban nyávognak.

    Fellógattam egy nagy vizes törülközőt vagy fél órája, de a páratartalom nemhogy nem nőtt, de csökkent 43-ról 42-re.

    Ennyire rossz az érzékelője, vagy ez hibás?

    [ Szerkesztve ]

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • updog

    senior tag

    válasz Tigerclaw #2177 üzenetére

    Még mindig nem "porérzékelő" van benne :) Lásd #2173.

    Mind a levegőminőség, mind a páratartalom ezer dologtól függ (tégla vagy panel, fa vagy műanyag nyílászáró, gyakori vagy kevésbé gyakori szellőztetés, helyiség(ek) mérete, stb.). Most pl. a szeles időjárás kifújta a szmogot a legtöbb helyről így a benti levegő is jobb, főleg ha szellőztetsz.

    Próbáld ki hogy elfújsz a szobában egy gyufát, vagy fújsz egy kicsit egy sprayvel (akár két szobával arrébb iS). Pár percen perül pörögni fog mint a disznó.

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • k-dani

    csendes tag

    válasz WiZARD #2185 üzenetére

    Nemrégiben én is átnéztem a kínálatot, ezeket találtam:
    A legrégebbi az A, a legújabb a G.

    D fontosabb újdonságai A-hoz képest:
    - kikapcsolt állapotban automatikusan lezáródik a levegőkimenet fedele (nem száll a készülékbe por),
    - ki- és bekapcsolás időzíthető (nekem nem lényeges),
    - plusz egy automata mód, ami túl magas páratartalomnál felpörgeti a ventilátort a penész ellen (hasznos lehet, ahol a penész gondot okoz, és ha hisz valaki a Plasmacluster technológiában)
    - szénszűrő az A sorozattal ellentétben nem mosható (nem egyértelműen előny/hátrány),
    - szennyezettség kijelzésére nincs külön por- és szagkijelző, csak kombinált fényjelzés.

    G újdonságai D-hez képest:
    - továbbfejlesztett szénszűrő, NOx és SOx ellen is jó,
    - éjszakai mód,
    - Plasmacluster Spot mód (ruhák szagmentesítésére),
    - fény- és mozgásérzékelő (utóbbi nincs a 40-esben, csak felette),
    - érzékenyebben reagál PM2,5-re.

    Ezeken kívül még változtak a hatékonysági értékek, a dizájn és a zajterhelés is.
    Szerintem a G sorozat a legjobb, az A és a D közül én a régebbit, az A-t választottam (G nekem már túl drága volt).
    A 40-esekben nincs szagérzékelő (automata módban nem pörgeti fel a ventilátort a szagra/gázokra).

  • k-dani

    csendes tag

    válasz WiZARD #2187 üzenetére

    Alacsonyabb zaj és fogyasztás, nagyobb víztartály (ritkábban kell utántölteni). Hasznosabbnak találtam a külön szag- és porkijelzést is. Sajnos kicsivel drágább is. KCA50-est vettem.

  • Champipi

    senior tag

    Nekem a vízes-tárcsás légmosók jönnek be, mert ezek párásítanak is és tök egyszerű a felépítése, sok minden nem tud benne bedögleni. Csak friss vizet kell bele rakni néha...

    A légtisztító lehet kiszedi a port, és szmogot, de ugyanolyan száraz marad a levegő fűtési szezonban.

  • updog

    senior tag

    válasz makro #2225 üzenetére

    A másik topic alapján feltételezem a Xiaomi Smartmi purifier-re gondolsz :) Ugye ebbe nem kell szűrő, műanyag kerekekről "fújja le" a venti a párás levegőt. A Philips elve hasonló, ott egy nedves szűrőn szív át a venti és arról kerül a pára a levegőbe. Viszont itt képbe is kerül a szűrőcsere, amit a Philipsnél nem úszol meg, tapasztalatom a fehér szűrővel 2-3 hónap (de akkor naponta át kell mosni, heti egyszer kiáztatni, ha nem használod, azonnal kiszárítani és félretenni), a fekete szűrőről 6 hónapot is írtak már, de azt nem próbáltam. Plusz a Philips vízzel való utántöltése szétszedős (nem bonyolult, a ventit leemeled, vizet beöntöd, visszateszed, de akkor is plusz munka), a Xiaomiba meg csak beleöntöd a dedikált nyíláson és kész, heti 1-2x kell kiöblíteni a műanyag edényt.

    Xiaomi párásítóval elég sok baj van a smart homeba integrálásával, nekem van egy itthon vásárolt, az csak EU szerverrel megy együtt, de rendeltem már Kínából, az kínai dugós is, mégis csak az EU szerveren megy az is :D Nyilván minden más kínai itthon.... Orosz Xiaomi appal elvileg megy, de a google és a Xiaomi után nem akarok csak emiatt még egy 3. lehallgató felet is a telefonomra :DDD Úgyhogy én full manual használom, de így is tökéletes.

    20m2-t mindkettő hatékonyan bepárásít és szinten tart majd, azzal nincs gond. A Xiaomi tárcsáit szétszedni könnyű, ha egyszer nagytakarítani akarod, de össze soha többé nem lehet már egyenesre rakni :D De igazából az hogy csálé, az csak az esztétikát befolyásolja. Illetve hajlamos betöltés után a műanyag részek közé víz folyni, és azt szépen lassan lecsöpögteti az alján majd, ami nálam kicsit megkezdte a laminált padlót.

    A Philips és a Xiaomi ventilátorán is pár hónap használat után láttam a szépen lerakódott finom szürkés port, gondolom a vízkő és a szobai finompor, szintén közös tulajdonság, hogy az isten se takarítja le onnan :D Összesítésben én a Xiaomit szoktam ajánlani (de az meg most épp sehol nincs itthon raktáron, és Kínából is hetek óta pendingel kollégának). Ha megbékélsz a kis plusz karbantartással és nem zavar 2-3 havi ~5000-es kiadás, a Philips is szuper.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz makro #2228 üzenetére

    (Mind szinte mindenki) én is az olcsó, ultrahangos (vízködös) párásítókkal kezdtem. Nincs ezzel baj, közepesen hatékony, viszont: desztillált víz használata nélkül hamar vízkövesedik (azzal viszont ugyanúgy drága lesz idővel), kb. dobhatod ki kategória ha az ultrahangos rész tönkremegy. Szűrő is kell bele ha csapvizet használsz. A vízkövet is kiporlasztja, ez jelenik meg finom fehér porként a környékén lévő bútorokon, a földön, és nem kell nagy képzelőerő ahhoz hogy belegondolj, a tüdődbe is fog jutni (azért nyilván nem ebbe fogsz belehalni). A légtisztítókkal is összeveszik a nagyon finom cseppecskék / por miatt, és én ahova tettem, az a bútor pár hónapon belül tönkrement, mert megszívta magát vízzel (ugye ebből ömlik egy helyre a tömény vízpára, nem oszlik el mint a ventilátorosoknál).

    Elsőre ez a Stadler is ilyen cserélhető szűrősnek tűnik, ezek alapvetően korrektek. Érdemes a szűrő árának és csereperiódusának utánanézni.

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • zserrbo

    aktív tag

    Választanom kell egy készüléket, de nehéz döntenem. A hely ahová kerülne dohányzásmentes, de asztmás és porallergiás az illető. A lakás közepére a hallba gondoltam elhelyezni, de félek, hogy a többi helységben mi lesz.

    A Xiaomi Air Purifier 3H-hoz (55e) a por miatt a szürke filtert gondoltam, de félek meddig bírná a szénszűrő. Évi 3-al számolva +30e/év

    A Sharptól a KCD50EUW-t néztem ki.
    Ez párásít is, bár nem tudom van-e rá szükség. Gondolom megy enélkül is. Van párologtató a konvektorokon.
    125e és úgy számolok vele legalább 4-6 évig nem kell szűrőt vennem. A 3 szűrő bele kb 60e. Szóval évi 10-15e-rel számolok. Egy fórumtárs leírta itt mi a különbség a KCA/KCD/KCG verziók között.
    Tetszik a PlazmaCluster dolog, de olvastam az esetleges veszélyeiről szóval talán ritkán mehetne, amíg nincs otthon senki.
    Vonzó a mobil app az ütemezés miatt, viszont a Sharpnál úgy tudom nincs. Itt nem tudom mit jelent az időzítő be és kikapcsolásra. A kézikönyvben sem találtam a neten.

    A Philipstől pedig ezt: 3000i AC3055/50
    A szűrő gyártó szerinti nagyobb tartóssága miatt választottam és mert párologtatóra nem feltétlen van szükségem.
    Ez 133e 30%-os kuponnal, talán érdemes lenne várnom egy 40%os kuponra... 20e a szűrő akcióban, a gyártó szerint 3 évre. Ha 2-vel számolok, akkor 10e évente a szűrő.

    Ti melyiket vennétek?

  • Bibby

    addikt

    válasz sfefe #2291 üzenetére

    A philipsekre azt írja szűri a 20 nanométernél nagyobb részeket.
    Az influenza kis utánajárással 100 nm kb.
    Nekem ebből az jön le hogy szűri.

    "Kiszűri a 20 nanométernél nagyobb ultrafinom részecskéket*
    *A HEPA-szűrővel kombinálva a sokoldalú védelmet nyújtó szűrő kiszűri a 20 nanométernél nagyobb ultrafinom részecskéket, pl. baktériumokat, port, allergéneket és néhány vírust. Az Egészségügyi Világszervezet publikációi szerint a madárinfluenza, az emberi influenzavírusok és a Legionella baktérium 20 nanométernél nagyobb méretűek."

    [ Szerkesztve ]

    Ελευθερια η θανατος

  • Csabroncka

    addikt

    Leírom VASTAGON!

    VÍRUSOK szűrésére és vírusokkal teli levegő hatékony (steril) kezelésére a légszűrők nem alkalmasak!

    (szokásos hivatkozás és a józan ész)

    Nem véletlen büntették meg azt az autómosó céget, amely egy pár ezer forintos ózonos tisztítást akart dupla áron eladni, mondván milyen jó az új koronavírus ellen!

    Vírusok és baktériumok ellen a legjobb a napközbeni, szikrázó napsütésben történő szellőztetés. Ennek az az egyszerű oka, hogy a napsugárzás UV tartománya fertőtlenít!

    Korom, káros szálló por és allergének ellen viszont kiválóak a légszűrők!

    [ Szerkesztve ]

    "in medias res"

  • woteska

    csendes tag

    Javítsatok ki, ha tévedek, de én eddig így állok a vásárlás előtt: nem tudom mi a megfelelő, annyi pénzt adnék ki rá, ami szükséges, vagyis akár 300 ezret is...

    Kb. mind 0,3 mikronig tud szűrni (HEPA miatt).

    Xiaomi Mi Air Purifier 3H legtisztító: cserégetned kell a 3 légszűrő betétet, így nem tud egyszerre mindent szűrni, szerintem emiatt ez a cucc teljesen tévút és szar, senkinek sem lehet hasznos. 60 ezer az ára, de van hozzá app. Így a koronavírus előtt közben alatt nagyon úgy tűnik, hogy a jövőben nem lesz érdemes egy darabig kínai eszközöktől és alkatrészektől függővé tennünk magunkat, különösen amiatt, hogy most ha körbenézek, egy darab szűrő vagy eszköz sincsen raktáron Magyarországon ehhez az eszközhöz, talán külföldön is eléggé fogyóban van.

    Daikin Ururu MCK75J légtisztító és párásíró egyben: jónak tűnik, egyedi Streamer szűrővel, de nem túl meggyőző olyan véleményeket olvasni, hogy "ózon szag van a szobában, de már megszoktuk". A Daikin egyébként hamarosan márkaboltot nyit Budapesten, ami tök jó, lesz hazai support. Szűrő fogalmam sincs hogyan van, mert össze vissza dumálnak a kereskedők, valahol azt írják 220 ezer és kapsz mellé 7 évre elegendő szűrőt, máshol 260 ezer a készülék és kapsz 35 ezerért azon felül 7 évre szűrőt. Ezen felül még a párásítónak is van szűrője, amit cserélni kell. Nincsen wifi modulja, nincs hozzá app, még trackelni sem tudod a működését.

    Sharp KI-G75EUW Plasmacluster: hasonlatos szinte mindenben a Daikin-hoz, nincs app sem hozzá, és drágább valamivel, úgy 300 ezer körül van.

    A Dyson Pure Hot+Cool-t inkább hagyjuk. :)

    Kérdés:
    Nem létezik drága, de legalább olyan fenntartható légtisztító, ami mentes mindenfajta egészségügyi gyanutól + 2020-ban élnek (van hozzá app is)? Nyilvánvalóan a tökéletes tisztítás alapelvárás, HEPA, szagok, pollen, szőr, szálló porok, smog, lehetőleg formaldehid, meg minden egyéb, amit a piacon kaphatók képesek kiszűrni. Találkoztatok már ilyennel? Kezdek teljesen tanácstalan lenni... :F

    [ Szerkesztve ]

  • arcitec

    addikt

    válasz woteska #2307 üzenetére

    Azért TE is megéred ám a pénzed, kiválasztod a leges legdrágább cuccokat. De ha azokat megveheted , akkor mi a gond? Legyen hozzá app, ne már , a mostani vírus megoldja majd neked az appot. Nekem a klímához sincs wifi. Bullshit.Sharp van és teljesen jók, télen párásításra is vannak használva, 10 év a gyári ajánlás a szűrőkre,havonta kell porszívózni, ha 10 nem is de 5 az tuti a szűrőkre, főleg viszonylag "tiszta" házban. Xiaomi is megfelelő lehet ,na de azért nem egy Sharp kategória. Őssze vissza kódorogsz a 300eft és 60eft közt így nem sok rációt látok.

  • Bibby

    addikt

    válasz Csabroncka #2314 üzenetére

    És? Ki beszélt mikrométerről? Itt van két dolog, ezt hol cáfolja meg a kis kép amit linkelt?
    :)

    "Influenza virus particles have a size of 80–120 nm."

    És a Philips weboldaláról:
    "Kiszűri a 20 nanométernél nagyobb ultrafinom részecskéket*
    *A HEPA-szűrővel kombinálva a sokoldalú védelmet nyújtó szűrő kiszűri a 20 nanométernél nagyobb ultrafinom részecskéket, pl. baktériumokat, port, allergéneket és néhány vírust. Az Egészségügyi Világszervezet publikációi szerint a madárinfluenza, az emberi influenzavírusok és a Legionella baktérium 20 nanométernél nagyobb méretűek."

    Kardoskodhattok akármeddig, a Philips ezt állítja magáról és a termékéről.
    Én azért hajlamos vagyok jobban hinni nekik, mint fórumra írogató idegeneknek (és ezt ne vegyétek magatokra).

    [ Szerkesztve ]

    Ελευθερια η θανατος

  • woteska

    csendes tag

    @Gabesz87

    Ötleteim a teszteléshez:

    - mozgasd a lakás különböző pontjain
    - ha teheted bérelj pár órára egy megfelelő műszert, ami profi teljesen biztosan, ami képes a szennyezettséget megállapítani és vesd össze a Xiaomi által mért értékkel (láttam valahol, hogy lehet mindenféle ilyen kütyüt, légszűrőt stb. rendelni)
    - vagy kérd meg egyik ismerősöd, hogy hozza át a saját légtisztítóját, és indítsátok el a kettőt együtt
    - egyéb, nem felétlenül marginális dolog: tudja magáról a Xiaomi, hogy milyen típusú szűrő van belerakva éppen? mert ha jól tudom 3 féle szűrő van hozzá, egyik hepa, másik baci, harmadik formaldehid (leegyszerűsítve). elképzelhető-e, hogy egyik-másik szűrőnél más a kijelzett légszennyezettség is?
    - porszívózz mellette, menjen automatán. a földön lévő porok egy részét gondolom nem tudja a levegőszűrő "megemelni" és beszippantani, illetve ha porszívózol, akkor magából a porszívóból is távozik valami. érdemes megbézni, arra hogyan reagál.
    - másrészt: te magad nem csak a tudat/placebó miatt érzed-e, hogy tisztább a levegő? az alvásminőséged (automata módban hagyva) javul érezhetően? köhintgetés, tüsszögés volt-e, ill. most van-e?

    [ Szerkesztve ]

  • arcitec

    addikt

    válasz woteska #2328 üzenetére

    A szűrők nem is. Nem azt állítják. Hanem a Plasmacluster ION légtisztító [link] .
    De ezt sem én állítom,hanem a készülék gyártó. Mindenesetre a Sharpok nálunk szépen működnek. Most vírushelyzetben az ION is be van kapcsolva , talán 24 óra után érezni valamit. Ekkor szellőztetve van ,meg amúgy is. Sokat nem megy az ION része.
    Ellenben , hogy melyik szűrő jobb azt Csabroncka mert Ő itt a profi a témában akár hogy is van.A saját véleményem az , hogy az már nem számottevő. A Sharp mellet szól , hogy némileg olcsóbb, és a szűrők nem 6 hónap hanem 10 év, porszívózni kell időnként,de azt a gép jelzi. (Csak az az átokházi ION szűrő lenne egyértelmű ;] ).
    U.I: Amúgy meg mióta meg van, a villamoson azt is érzem ki a kutyás,meg mindenféle szagokat mint a kutya. :D Hihetetlen de így van.
    Találtam a porszívóhoz Hepa szűrők fajtáihoz adatokat: [kép] A Miele porszívóban
    csak a porzsák : A finompor-részecskék több mint 99,9%-át kiszűri. + ott a Hepa szűrő. Semmit nem érezni használat közben.

  • Balynto

    csendes tag

    Sziasztok !

    A segítségeteket szeretném kérni légtisztító vásárlással kapcsolatban.
    A szoba térfogata 85m3, enyhén allergiás vagyok a porra,penészre és a pollenekre is, illetve nagyon magas a légszennyezettség ezen a területen.
    Maximum kb. 200.000 forintot tudnék rászánni, milyen készülékeket ajánlanátok ez esetben ?
    Előre is köszönöm a segítséget.

    Üdv,
    Bálint

  • Csabroncka

    addikt

    válasz Balynto #2331 üzenetére

    Allergia és por miatt több dolgot lehet tenni! A por és szösz legkönnyebben szárítógép használatával csökkenthető. A porszívó és légszűrő H13-as HEPA szűrővel legyen szerelve. Penészes ház esetén a vizesedés okát kell megszüntetni, fürdőszobába és konyhába pára elszívó kell.

    A kémiai légszennyezettség ellen csak részben jó az ionizáló, legjobbak erre a növények, velük a páratartalmat is jobban tudod szabályozni.

    Saját tapasztalat alapján a lészűrő ott működik a legjobban és leghatékonyabban, ahol folyamatosan áramlik a levegő. A 85 nm2 elég nagy, lehet hatékonyabb két db kisebb teljesítményű.

    Nekem ami bejött hely az közvetlen a klíma alatt, iszonyú mennyiségű port összeszed nyáron amikor megy a klíma is.

    Egyébként hűtési üzemmódban a klíma légmosóként is működik, ez is nagyon jó az allergiára.

    A többiek majd mondanak néhány konkrét típust.....

    "in medias res"

  • BigBlackDog

    veterán

    Sziasztok!

    Az alapvető problémám az, hogy alapos törölgetés és porszívózás után 4-5 nappal később már jól látható porréteg keletkezik a polcokon, vízszintes felületeken. Elsősorban emiatt gondolkodtam egy légtisztítón. Illetve azért az év néhány hetében elő-elő fordul allergiához hasonló nátha is, gondolnám, hogy ezen is tudna valamennyit segíteni.

    Milyen típust ajánlanátok egy 15-20 m2-es szobába?

  • updog

    senior tag

    Ne érts félre, de szerintem 4-5 naponta illik is újra porszívózni, törölgetni :) Mi heti 1 full nagytakarítást tolunk, robotporszívó kétnaponta megy az egész lakásban, van légtisztító (ami nem annyira jó az ellen a szállópor ellen, amire te gondolsz), és így is szinte másnapra látszik a por a polcokon, a földön. De az allergiás tüneteken segíteni fog, és figyelj a páratartalomra is emiatt.

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • BigBlackDog

    veterán

    válasz updog #2336 üzenetére

    Igen, azért annyi időnként a legtöbb helyen van is porszívózva, törölgetve, csak örülnék, ha nem kellene annyi port összeszedni/felkavarni minden takarítás alkalmával. De ezek szerint ezen nem fog segíteni. :R

    Az "olcsóbb" gépek (50e Hufig) mennyire hasznosak ekkora alapterületű helyiségben (ha mondjuk allergia szempontjából nézzük)?

  • arcitec

    addikt

    válasz Balynto #2349 üzenetére

    Ahogy nézem az egy újabb design , újabb típus, azok mindig drágábbak. Mi is a kifutóból vettünk teljesen rendben működnek, már 2 éve. Épp ma lett kis portalanítás, - mert azért kevéske keletkezik - 2 méterről megérezte, hogy a porkefe működik (szag és por). Elképesztő..

  • Regron

    csendes tag

    Sziasztok,
    Az alábbi igények alapján szeretnék légtisztítót venni:
    - nagyon poros a levegő, leginkább emiatt kellene
    - párásítson
    - 50m^2 lakásban
    - könnyen lehessen csere szűrőt stb. szerezni
    - ár: 120 alatt kb.

    Tudtok valamit ajánlani?
    Köszi!

  • Dr.NX

    addikt

    válasz updog #2369 üzenetére

    Számszakilag nekem sem tűnik reálisnak a növényekkel párásítás. Persze jó ha van az is.
    Amikor a Smartmi elpárologtat a <30% páratartalmú szobában pár óra alatt 4 litert, akkor megnézném, hogy növényeket hol locsolnak ugyanennyi vízzel ennyi idő alatt.
    Egyébként zseniális ez a Smartmi, meglepően halk tud lenni legalacsonyabb fokozaton, legerősebben meg tolja ki a nedvességet rendesen. Pár nap alatt megjött spanyol raktárból.
    Nagyon tetszik a konstrukciója. Esetleg valami előszűrőt rátehettek volna a beszívórésre, hogy a ventilátorlapátok ne koszolódjanak.
    Majd lehet, hogy házilag ráapplikálok valamit, csak hát úgy meg hogy fog kinézni.
    Appból tudom vezérelni, de az értékeket nekem sem mutatja rendesen. Az üres tartály kiszárító módot kikapcsoltam, nem tűnik logikusnak, hogy miután belemosta a tartályba a port, utána a száraz tartályból meg kifújja. Majd tisztítgatom inkább, túl sok mindent nem kell karbantartani rajta.

    Elfogadom a sütiket.

  • updog

    senior tag

    válasz Dr.NX #2370 üzenetére

    Az üresre szárító funkció nálam azt érte el, hogy (ha csak nem frissen, 1-2 napon belül volt kimosva) akkor 1* (1 led, egyes szint, akinek van, tudja :) ) környékén elkezd elég büdöset fújni, és amikor kiszárad, akkor csak simán a vízkő + a levegőből megfogott por odaszárad az aljába :D De igazából akkor is büdös, ha ki van kapcsolva a funkció, mert akkor meg még jobban pang benne a víz, úgyhogy én most azon vagyok, hogy sose menjen 3-as szint alá. Így nem büdösödik szinte soha, pedig egy hét után (standard mosási idő nálam) már konkrétan sárga a víz, amit kiöntök belőle.

    A ventit én kefés morzsporszívóval tudtam nagyjából kiporszívózni (durva mennyiségű finompor ragadt rá egy év alatt) de közel sem tökéletes, és komplett megbontás nélkül nem is lehet sajnos jobban kipucolni).

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • Tikakukac

    titán

    Ma telt be a pohár: Pest, belváros, 25 négyzetméter, kb. 85 légköbméter a szoba nyers állapotában.
    Kell valami, ami képes ezt az irgalmatlan mennyiségű port legalább részben megfogni. Konkrétan egy fél napom elmegy csak erre a szobára ha takarítok, nem beszélve a többi dologról.

    Milyen opciók vannak erre? Ár képlékeny, minden képlékeny, induljunk meg a legalsó polcról fölfelé ha lehet.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Bibby

    addikt

    válasz szuszinho #2378 üzenetére

    Elégedettek vagyunk vele, szépen teszi a dolgát. Egyedül talán az automatika túl óvatos, mert én 50%-os módban használom, és ha elérte a 40%ot rögtön visszább vesz a teljesítményből. Emiatt inkább felteszem 60%ra és utána visszaállítom. De nem is megy egész nap, csak amikor hazaértünk. A port szépen szűri, van mérőm és az is mutatja a hatását.
    A zajszintje minket egyáltalán nem zavar, simán alszunk mellette, mondjuk a legmagasabb (3) venti fokozat már elég erős, de éjjel nem pörög fel ennyire. Egyébként szép lágy hangja van, nem zörög semmi csapágy. Egyes fokozaton teljesen észrevétlen. A víz meg néha buggyan egyet ahogy a tartályból vándorol. Mondom, minket nem zavar, de ha valaki érzékeny a zajokra akkor biztos észre veszi.

    Ελευθερια η θανατος

  • DamianB

    őstag

    Üdv
    Szeretnék segítséget kérni !
    Be költöztem Pestre egy kis lakásba a szoba 20nm² sincs kiszáradt a torkom már nagyon fáj a nyirok csomoim be vannak durranva folyik az orrom közben , évről évre rosszabb .... Elég is ennyi . Közben rengeteg por is van közel lakok a hősök teréhez.

    Első körben Xiaomi 3h ra gondoltam mellé pedig egy 10k ert egy kis Sencor párásítót . Ez így lenne 50k

    De meg találtam a topikot és a sharp + Philips nagyon meggyőzőnek tűnik . Sharp A típusú most 119 K Philips 85k Bibby milyen kuponrol beszéltél ?

    Mi a véleményetek ? Közben. Olvasom tovább a topikot.

    Nem semmi milyen komolyan veszitek a témát és milyen alaposan kibeszélitek rendesen érdekes olvasni :R

    "Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

  • Csabroncka

    addikt

    válasz vicces #2399 üzenetére

    H13 -as HEPA legyen benne, a többi nem számít! (porszívóba is, az is sokat számít ha allergiás vagy)

    [ Szerkesztve ]

    "in medias res"

  • zazenke

    őstag

    semelyik légtsztító sem alkalmas arrra hogy ritkítsa a takarítások számát mert nem arra a porra van ami látható hanem arra ami pm 2.5 meg babla babla ezt már úgyis tudod. nekem daikin van ami ugy e manapság már 200 fölött vásárolható csak meg ujjonan. Ez sem képes ellátni azt amit szeretnél hiába a légtisztítók királya. Számomra talán fontosabb tényező az hogy mennyire van neki csendes fokozata . Ebbenm a daikin verhetetlen a 16 db hangnyomásával. Igaz ilyenkor nem sok levegőt keringet de még a 2. fokozat is jó. A másik dolog hogy beteszed a szobába ahol alszol akkor ez csak ott dolgozik szóval a konyha az már simán úszhat a büdös kukaszagban . Igazából több olcsobb kisebb légtisztító sokkal többet ér mint egy nagy drága ha nagyobb területet akarsz szűrni . A másik dolog az allergia : sokan ezzel hirdetik hogy milyen jó rá az ő termékük . Na az allergia ellen csak a gyógyszer a jó mert szellőztetned úgy is kell és újra pőollen lepi el a lakást . És amúgy is egész nap kint vagy a munkahelyen úgy telirakodik a szervezet hogy a tünetek alig mérséklődnek egy steril szobában.

  • zazenke

    őstag

    válasz ntomka #2400 üzenetére

    az ionizátorok elvileg töltéssel látják el a levegőben lebegő porszemcséket . Amikor a porszemcse feltőltődik összetapadnak egymással és nehezek lesznek és lepotyognak a földre vagy más felületekre. Vagyis kicsapja a lebegő port . Ionizáláskor keletkezik minimális ózon is mely erős oxiodáló hatással rendelkezik és ezmiatt azok a virusok baktériomok amik találkoznak az ozonnal azok károsodnak. Elvileg a szagokat is lebontja . ennek egy szépséghibája van főleg ha hatásosan erős az ionizátor ez pedig az hogy az enyhe ózon szagot nem mindenki szereti engem is idegesít . Szóval amikor azt mondják hogy friss ózon illat az az illat amit például fénymásoláskor is érzel és szerintem köze nincs a semleges friss illathoz. de van akit abszolút nem zavar.

    [ Szerkesztve ]

  • eastsider

    nagyúr

    Sziasztok,

    tönkrement a deerma ultrahangos párásítónk, így keresnék helyette mást, az ultrahangos amúgy sem volt igazi: ködöt csinált a szobában, és minden ott volt a szokásos fehér por.

    őt néztem használtan 30-40 között boneco 2055. vagy a smartmi pure-t újonan. ez is hasonló árban van.

    ez jó lehet? főleg éjszakára kéne a hálóba. 15nm közötti háló. alapból, főleg télen 20% körül van a páratartalom.

  • zazenke

    őstag

    válasz eastsider #2426 üzenetére

    azért csinált ködöt mert kiválik a vízkőpor a vízből . Ezt el lehet kerülni ha ioncserélt vízzel használod. Máskülönben mindenre rárakodik ez a finom fehér por és be is lélegzed tüdőre. A daikin sz légtisztító szűrőmet pár nap alatt teli rakta ez a por. És aztán úgy döntöttem hogy veszek egy melegpárásítót mely óránként 375 wattot eszik tehát kb 3 óránként megeszik 1 kilowattot ami kb 40 forint. ezt a párásítót csapvizzel is lehet etetni. Az üzemletetési költsége szinte ugyanannyi mintha venném az ioncserélt vizet az ultrahangos párásítóhoz , de nem kell cipekedni meg rohangálni a boltba érte. Én nagyon megszerettem. Higénikus nem poshad úgy a víz bele mert elforraláskor megpusztul minden benne. DE használata télen az igazi mert még is csak fűt egy kicsit tehát valójában az elektromos vesztesége nem is veszteség mert beleadódik a fűtésbe. Nyáron viszont gáz lenne használni mert a termelt hőt még vissza is kellene hűteni klímával. Picit lassabban dolgozik 50 m2 en mint az ultrahangos de nem bánom kiszellőztetek utánamegy vagy napi 5 órát és 50 % os páratartalmat csinál ami tuti jó . Egyettlen hátránya hogy 2 hetente vízkömentesíteni kell citromsavval de az is 10-20 perces folyamat. Én beurer lb55 öt vettem. Nincs rajta páraszabályzás de nincs rá szükség mert mire lefekszem addigra megcsinálja a szükséges párát és ki lehet kapcsolni . Az a páratartalom reggelre 50 ről lemegy kb 40 re és még az is jó . De vehetsz hozzá időkapcsolót és akkor ha el alszol akkor is mehet még 1-2 órát

    [ Szerkesztve ]

  • zazenke

    őstag

    válasz proger82 #2433 üzenetére

    igen mert az vízkő port termel a levegőbe. Vegyél melegpárásítót arra ritkán indul be a légtisztítóm de le is áll utána. Arra vigyázz hogy olyat vegyél ami ténylegesen elforralás elvén működik mert van egy közbülső kategoria mint pl a momert-nek van hogy melegnek hívja de ugyanúgy ultrahangos hidegpárásító csak elő langyosítja a vizet. ezek nem jók

  • Bibby

    addikt

    válasz eastsider #2436 üzenetére

    Ez nem ultrahangos. Olvasd el legalább a leírását... ezek tárcsásak, pontosan az utlrahangosak hibáitól (pl fehér por) mentesek, és nem is melegpárásítók, ami hőt csinál meg energiát fogyaszt feleslegesen.

    A 2in1 gépekben is pontosan ugyanez a technológia van, van amelyiknél még a tárcsa is megegyezik.

    [ Szerkesztve ]

    Ελευθερια η θανατος

  • DamianB

    őstag

    válasz k-dani #2446 üzenetére

    Persze nagyját le írtam amit ő mesélt de ami nagyon hasznás lehet még :
    -vizkő megelőzése citromsavval ha bele szórja az ember a lapát alá ahonnan felveszi a vizet (ha jól értettem amit mond tegnap hosszú napom volt vasánap reggel óta fent voltam csak pár órát aludtam)
    - amit nem értettem hogy lehet hogy ezek a betétek ilyen sokáig bírják hát úgy hogy 2-3 hetente ki kell szedni és ki kell porszívozni ovatosan őket

    Érdekesség még hogy azért találunk ennyi lengyel videót mert onnan hozzák be euba és ott rettentő népszerü évi 40k adnak el belöle ott.

    "Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

  • Bibby

    addikt

    válasz DamianB #2447 üzenetére

    Azért ezzel óvatosan... én úgy tudom hepa filtereket tilos porszívózni, meg tisztogatni. Pont az a lényegük, hogy betelnek, elhasználódnak, akkor csere.
    Szerintem ez a 10 év ilyen marketingnek jó, de én nem is szeretnék olyan levegő tisztítót a lakásba, amiben mondjuk 5 éves filter van. Ha elmegy 1-2 évet akkor jó.

    Ελευθερια η θανατος

  • zazenke

    őstag

    válasz Bibby #2448 üzenetére

    Szerintem még 1 év is jó ha elmegy. Viszont volt egy Samsung. porszívóm úgy emlékszem még a mosásàt is javasoltàk ovatosan a hepa szűrőjének. De nem baj az aliexpressen lesz sharp szűrő negyed annyiért mint itthon

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák