Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • balint0406

    újonc

    Bár félig off, de mivel sokakat érint, bátorkodom én is leírni a Micimackós rendelés visszamondással kapcsolatos infómat. Nekem ezt írta az alza messengeres ügyfélszolgálata:
    Sajnos a kijelölt áron a termék elfogyott, illetve jelenleg nincs is raktrunkon.Csak szeotember végén érkezne be.
    Még levelezek velük, mert ez így tényleg össze-vissza beszélés. Jelenleg "kivizsgálják az ügyemet".

    Egyébként ÁSZF szerint simán visszamondhatják, van egy ilyen pontja is az általuk hivatkozott VII. cikkelynek (ebben az esetben is egyoldalúan elállhatnak):
    A termékre vonatkozó kedvezmény meghaladja az 50%-ot, úgy, hogy a termék nem része semmilyen különleges marketingkampánynak vagy kiárusítási akciónak és nincs ilyen speciális szimbólummal ellátva;

  • balint0406

    újonc

    válasz Dilikutya #70820 üzenetére

    Nemrég kezdtem a gyűjtögetést, felmerült pár kérdés:

    Ez a lista azt jelenti, hogy az összes itt szereplő szett idén kifut? Egyéb webshopokban van esély, hogy pár hónapig maradék készletet még árulnak majd vagy erre nem érdemes alapozni? Illetve ez a lista ugye nem bővül már idén?

    Illetve szoktak jó akciók lenni népszerű szettekre/témákra pl. karácsony, black friday környékén, megérni kivárni?

    Leginkább HP témában érdekelne jópár szett, viszont ahogy összeszámoltam mennyit vennék ezek közül, nem biztos hogy lesz rá idén ezekre is keret. A helyhiányról nem is beszélve, asszony nem örül hogy pár hónapos gyerek mellett elkezdtem legot gyűjteni, pedig szereti nézni a gyerek ahogy rakom össze a szetteket :D

  • balint0406

    újonc

    Majd megoldódik a helyhiány, úgyis esedékes egy költözés.

    Addig azért már eljutottam, hogy lego.com nem megérős. Első rendelésem volt onnan, amikor elkezdtem nézelődni. Bekattant, hogy magamtól felépítem kicsiben a roxfortot, úgyhogy wolton keresztül, 6 db "Építsd meg saját roxforti kastélyod" rendelést le is adtam. Szerencsére nem volt sokkal drágább, mint máshol, úgyhogy nekem akkor megérte, hogy nem kell várni napokat a csomagra.

    Ezek szerint vannak sűrűn akciók, csak résen kell lenni. A kinézett szetteket meg akkor igyekszem beszerezni minél hamarabb. Köszi az infókat :)

    @Pötyi "Egyéb webshopokban van esély, hogy pár hónapig maradék készletet még árulnak majd vagy erre nem érdemes alapozni?" kérdésem lehet gyerekesnek tűnik. Biztos mivel eddig csak gyerekként legóztam, a téma visszarepítette a teljes lényemet a gyerekkorba :D
    A kérdés csak azért merült fel bennem, mert akik évek óta gyűjtenek legót, valószínűleg jobban belelátnk mint én. Pl, hogy lego.com-on kívül más oldalakon mennyire változó hogy elérhető-e egy szett vagy sem kifutás után. Erre magamtól nem alapoznék pl HP szetteknél, mert népszerűnek gondolom őket. De ha azt mondjátok, minden szett simán még 3-4-5 hónapig elérhető a webshopokban, akkor nem stresszelek rá hogy idén megvegyem mindet. Vagy esetlegesen bevett szokás hogy leakciózzák az utolsó kifutott darabokat. Vagy bármi egyéb infó.

    De azért a kommentedből azt veszem le, hogy nem alap az, hogy a legtöbb készlet marad 3-4-5 hónap múlva is. Ha meg esetleg mégis, az inkább drágább mint akciós. Köszi az infókat annak ellenére, hogy gyerekes a kérdés. (Inkább tűnök gyerekesnek mint maradok tudatlan :P )

  • balint0406

    újonc

    válasz apholyon #71233 üzenetére

    Pitagorasz tétel segít :D Itt egy cikk legonál hogyan alkalmazható (angol), még pár hete találtam. Ez alapján szerintem ki tudsz indulni. Ha túl magyarázós vagy angol nem játszik, este össze tudom foglalni esetedben mi lenne a megoldás (ha addig mástól nem jön valami tuti tipp):

    https://toweringbrickcreations.com/2020/09/01/lego-building-techniques-angled-walls/

  • balint0406

    újonc

    válasz apholyon #71381 üzenetére

    Nagyon tetszik nekem is, ötletes és baromi jó kivitelezés :)
    Tudom, ez egy asztal akar lenni, amin van mindenféle cucc. Apróság és teljesen szubjektív, viszont nekem olyan érzésem van, mintha a bonsai és a fejhallgató kicsit koncepció nélkül csak oda lenne helyezve, nincs igazán hozzákötve a többi elemhez (ha az egész asztal meg lenne építve lehet más lenne a helyzet). A kávé-könyv-jegyzetfüzet hármas tök jó együtt.

    Esetleg ha a fejhallgató fel van akasztva/rögzítve a gőz jobb szélére valahogy?
    + Majd ha a lámpa-nap (ha belefér a darabszámba) a növény fölé, felhő/gőz mellé megy, az szerintem jobban összeköti az elemeket.

    Nem tudom mennyire hasznos a véleményem, remélem azért valamennyire igen :D

  • balint0406

    újonc

    válasz apholyon #72047 üzenetére

    Annyira nem fura. PC (Personal Computer) nem egyenlő a számítógéppel. Csak ha nem a PC-t, hanem a számítógépet teszed oda, akkor kérdéses mi számít az elsőnek, ráadasul nem is lenne olyan ikonikus a kinézete. De szerintem jó a PC/internet oda. Esetleg az internetet meg lehet próbálni lemodellezni ilyen kis méretben, abba nem annyira lehet belekötni.

    Amúgy jó lett :) Úgy nem néz ki jobban, ha az idővonalra vannak rápakolva a találmányok? Vagy akkor szélesebb idővonal kéne, ami sok plusz elem?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák