Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mozaart

    aktív tag

    válasz Mauzes #42826 üzenetére

    A részletek kidolgozása szerintem mindig is a Lego sajátja volt. Ez a hozzáadott értéke. A kreativitás része. Más kérdés hogy emiatt több az elem szám és magasabb az ár.

    Ha kirakod akkor meg így is szép meg ha nem lenne benne részlet úgy is szép kivülről.

    Megkell maradni örök gyereknek és örülni ezek a részleteknek, apró örömöknek.

    A "felnőttebb" nagyobb készletek öröklik a Lego sajátosságát, hogy mégiscsak játék.

    A 18+ kategória jelentheti azt is hogy majd egyre kevesebb kidolgozott részlet kerül bele, esetleg külön vonal ahol teljesen elhagyásra kerül időután.

    Nem azért van kidolgozva hogy játssz vele feltétlen, hanem a tervezők kreativitása is jobban benne van, és az apró részletektől lesz élettől teli egy szett, szerintem.

    Amúgy szerintem a drágább szettek gyűjtése egyfelől már majdnem olyan mint a modell gyűjtés, mert csak állnak a polcon. Azok biztosan drágábbak. :)
    De ha maradunk a modellnél, pl. egy autó modellnél is számít a részlet, motor, belső nemcsak a kaszni. Kifordított példa de értitek. :)

    De tény és való rengeteg pénz. Szabni kell egy éves limitet mennyit szán rá az ember különben elszalad a ló.

    [ Szerkesztve ]

    AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

  • Dilikutya

    félisten

    válasz Mauzes #42826 üzenetére

    Egy gyerek is elvan szerintem a sok elemes, nagy készletekkel. Emlékszem, én gyerekként igen sok időt töltöttem azzal, hogy mindent szétszedtem, és próbáltam dolgokat megépíteni LEGO katalógusból, látott filmekből. 1994-ben láttam először a Csillagok háborúja 1-2. részét (ami a 4-5. :D ), és másnap kalóztutajból, istállóból, ebből-abból épült birodalmi lépegető, pici átalakítással az egyik space készletből pedig X-Wing. :) De építettem lovagvárat, kalózhajót ugyanezekből, és mindig gond volt, hogy nincs elég építőelemem, miközben annyi ötletem lett volna. És voltam 9-10 éves. Mit tudtam volna kezdeni a mai Creator, Ideas, Speed Champions készletekkel... :) Csak mondjuk ez akkoriban is drága volt, a legendás Barracuda hajót nem is engedhettük meg magunknak, amit mai napig az egyik legnagyszerűbb szettnek tartok, a hajók között pedig magasan a legjobb.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

  • Nekton

    aktív tag

    válasz Mauzes #42826 üzenetére

    Playability:

    A nagy technic készletektől nem vagyok elájulva. Én nem is gyűjtöm őket. Újabban, ha valamire rákattanok, megnézem Balázs videóját és annyi elég is. :DD
    Pl. a nemrég emlegetett Mercedes darus szett. Talán pont te vetted használtan. Hát az nekem nagy csalódás volt. Az, hogy nem lehet semmit értelmesen daruzni, mert egyszerűen nem elég erős a szerkezet, lefelé pedig zuhan, az nem segített a játékélményen. A másik a Volvo homlokrakodó, ami úgy fordult, hogy semmi finom mozgást nem lehetett vele csinálni. Szóval nem. Gyári technic szettekkel már régen nem játszottam. Amit magamnak építek, az meg ugye nem gyári. :)) Ezt nem is értem, hogy miért nem úgy jönnek ki a nagy készletek, hogy a feladathoz jól méretezett megoldások legyenek GYÁRILAG a készletben.

    Creator expert:
    Ezek általában építés után sokáig kint vannak az asztalon. Jön-megy a család. Mindenki kicsit játszik vele. Átrendezi a figurákat. Ezt-azt hozzárak-elvesz. Szóval ezekkel már inkább megy a játék, de nem egyedül.

    Drága készlet, de nem felnőtt:
    A Minecraft falut és a hegyi bányát megkapták a gyerekek. Na azokkal aztán ment a játék, de csak a gyerekek részéről, tehát ez sem a kérdésedhez tartozik. :N

  • Memmaao

    addikt

    válasz Mauzes #42826 üzenetére

    Én imádom a creator autókat. De tény, hogy, miután összerakom őket, inkább a polcon állnak. Igaz, néha pár dolgot szoktam rajtuk módosítani. Pl a mini kabrió lett nálam.

    De számomra a legnagyobb LEGO élmény, amikor saját kútfőből csinálunk valamit. A 6 és a 4 éves már elég jókat rak össze magától is. Ez pl a 6 éves drónja:

    Az én kedvenc elfoglaltságom a 4 stud széles autók gyártása.


    4 kocka szélességen elég nagy kihívás, hogy realisztikus is legyen.

    [ Szerkesztve ]

    My name is Bond, James... Dean.

Új hozzászólás Aktív témák