Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jester01

    veterán

    Sziasztok!
    Nemrég én is rákaptam a led világítás dologra, gondoltam megosztom eddigi tapasztalataimat. Jelenleg az alábbi szerkentyűk birtokosa vagyok:

    Azt tudom írni ahogy hírdetik/vettem, mérési adatom nincs. Ezeket mind itthon vásároltam, külföldről valószínűleg olcsóbban hozzájuk lehet jutni.

    Balról jobbra:

    1) 102 LED, 3.8W, hideg fehér. Ő szegényke elég gyenge, mondjuk 40W hagyományos izzó helyett (bár a dobozára pofátlanul 60W-ot írtak). Mint ilyen, egymagában csak kis helyiségekben - pl. mosókonyha,kamra - kb. 6 nm-ig használható szerintem. Hosszabb üzemelés után is kézmeleg. Ára 1700Ft körül.

    2) 149 LED, 7W, hideg fehér. Ez elég jó általános célú égő, az előző nagyobb testvére, ez valóban kiválthat egy max 60W-os hagyományos izzót. Ez sem melegszik jelentősen. Ára 2500Ft körül. "Tengelyirányban" érdekes mintát produkál (a kistesó is, egyébként):


    3) 21 SMD LED, 6W, hideg fehér. Ez valahol a fenti kettő között van, de érzésre inkább a halványabbhoz közelebb. Van burája is ami hosszabb üzemelés után valamivel melegebb mint a másik kettő. Gondolom a ledek még sokkal melegebbek. Majd kiderül meddig bírja, egy ilyen lóg a fejem felett, így télidőben napi 8 órát biztos megy. Ára 2400Ft körül.

    4) 38 LED, 3W, hideg fehér. Ez kis foglalatú E14 spot lámpa. Apró probléma, hogy bár az átmérője a normál 5cm, de nincs "nyaka", hirtelen szélesedik. Ezért aztán a tervezett alkalmazási helyek felébe nem tudtam becsavarni. Ára 800Ft körül, ha befér akkor jó vétel.

    5) 35 LED, 2.5W, színes "LEDMASTER". 25W-os hagyományos izzóhoz képest a sárga kicsit halovány, piros az jó, zöld de legfőképp a kék gyilkos erejű. Hangulatvilágításhoz kellett, így egy frappáns megoldással eldobható műanyag poharakat húztam rá (mivelhogy nem melegszenek) ezáltal szórt fényt produkálva. Így utólag belátom, hogy kisebb teljesítményű is jó lett volna, de a ledes lámpáknál mindig attól tart az ember, hogy túl halvány lesz. Ára színtől függően 1600-2300Ft.

    Az összesről elmondható, hogy jól néznek ki nyitott lámpában is. Nálam sajnos több lámpa is vastag tejüveg burával rendelkezik ami nagyban visszafogja a fényáramot. A falak viszont változatosan színesek, így a hideg fehér világítás teljesen jó még olyan emberek szerint is, akik egyébként nem szeretik. Eddig a 149 ledes vált be legjobban. Még folyamatban van egy rendelésem külföldről amiben érkezik 102 led, 6W, irányított fényforrás mennyezeti "ufo" lámpába. Valószínűleg az jobb lesz, csak aggódom a megadott 16cm-es hossz miatt. A konyhapult felett két fénycső teszi a dolgát, úgyhogy led szalagot egyelőre nem tervezek.

    Jester

Új hozzászólás Aktív témák