-
PROHARDVER!
A ledek energiahatékonyságuk és a tömeggyártás miatti egyre alacsonyabb árukkal mind népszerűbb fényforrások. A legelterjedtebb foglalatok (pl E14, E27) mellett a sokat használt foglalatokon (pl GU 10, GU 4, MR 16) át ma már a ritkán használt, speciális foglalatok (pl R7s) számára is van ledes alternatíva. A ledes fényforrások a fogyasztók megszokásainak megfelelően formájukat tekintve is igazodnak a korábbi technológiákon alapuló fényforrásokhoz, így találunk kompatibilis ledes alternatívákat pl halogén izzóink helyére is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Kernel
nagyúr
válasz zolnagy #12541 üzenetére
Később találtam még olyan áramgenerátort, ami 250 V-ot is elbír, valószínűleg ilyenből van 3 db párhuzamosan kapcsolva. (A soros kapcsolás egyébként is elvi problémát vet fel áramgenerátorok esetében, mivel nem biztosítható a pontosan azonos áram, tehát ez nem megoldás.)
Pufferrel itt az lenne a gond, hogy jelenleg az áramgenerátor a szinuszból levágott fekete területet fűti el (a teljesítmény arányos a lefedett mértani területtel):
Ha egy pufferrel csúcsra emeled a feszültséget, jelentősen többet fognak fűteni az áramgenerátorok:
Ugyanakkor a LED-ek teljesítménye is nő, zölddel öntöttem ki azt a részt. Összességében az egész lap túlfűtené magát. Így is elég rossz hatásfokú konstrukció, mivel nem kapcsolóüzemű, hanem lineáris áramgenerátorokkal működik, tehát csak elfűti a különbözetet.
A feltüntetett 18 W a hálózatból felvett teljesítmény szerintem, annak csak egy része jut a LED-ekre.
Tehát ezt csak akkor lehetne megtenni, ha kompenzálásként csökkentenéd a beállított áramot, az ellenállások cseréjével. De a puffer nagyrészt hatástalanítaná a fázishasító dimmert is, mert a kondi mindig csúcsra töltődne.
[ Szerkesztve ]
Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.
Új hozzászólás Aktív témák
HÁZIREND, kérem megszívlelni.
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest