-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
GAI
senior tag
A Kyro úgy néz ki mégse döglött. És folyamatban van egy első szériás Kyro beszerzése is. Még nem tudom, melyik fog szerepelni a cikkben (vagy esetleg mindkettő - de csak órajelben különböznek)
-
GAI
senior tag
Sajnos úgy néz ki döglött. A Kyro meg vagy nem barátja az Universal AGP-nek vagy az is döglött. A többi működik. Még nem állt össze teljesen a fejemben a cikk koncepciója, lehet itt is kénytelen leszek 2 féle oprendszert betenni a Parhelia miatt, mert ahhoz nincs Win9x driver

-
Yutani
nagyúr
-
Fred23
nagyúr
-
Yutani
nagyúr
Gyűlnek a kártyák a teszthez. Persze nagyrészt még csak a könnyen beszerezhető típusok.
De már el is felejtettem, hogy mennyire gyűlölök szopni a Win9x-el
Tudtam én, hogy nem nekem való ez a retrózás, már most kitéptem annyi hajam, amennyit anno az SLI-CF cikk írása alatt összesen
Szóval még mindig nem garantált, hogy lesz ebből a cikkből valami.
Az a legalsó milyen kártya?
-
GAI
senior tag
Gyűlnek a kártyák a teszthez. Persze nagyrészt még csak a könnyen beszerezhető típusok.
De már el is felejtettem, hogy mennyire gyűlölök szopni a Win9x-el
Tudtam én, hogy nem nekem való ez a retrózás, már most kitéptem annyi hajam, amennyit anno az SLI-CF cikk írása alatt összesen
Szóval még mindig nem garantált, hogy lesz ebből a cikkből valami.
-
Fred23
nagyúr
Elvileg folyamatban van mindkettő beszerzése, de még nem döntöttem el, hogy mindkettő szerepelni fog, vagy csak az egyik. Évjárat szerint kicsit kilógnak, de a Kyro 1 a GF256 ellen mehetne, a Kyro 2 meg a GF2GTS ellen. De csak órajelben van köztük különbség, szóval nincs sok értelme mindkettőt betenni...
Számomra nagyon érdekes karik, mert pont a kedvenc időszakomban éppen elegek voltak mindenre a belépő szinten. A Kyro I a húzott GF2MX/GF2MX400 szintjét hozta, a Kyro II pedig felveszi a versenyt a megmókolt Radeon LE-vel, ami gyakorlatilag egy Radeon DDR. (Az meg tán hajszállal van a GF2GTS alatt.)
-
GAI
senior tag
Elvileg folyamatban van mindkettő beszerzése, de még nem döntöttem el, hogy mindkettő szerepelni fog, vagy csak az egyik. Évjárat szerint kicsit kilógnak, de a Kyro 1 a GF256 ellen mehetne, a Kyro 2 meg a GF2GTS ellen. De csak órajelben van köztük különbség, szóval nincs sok értelme mindkettőt betenni...
-
Fred23
nagyúr
Kyro I és II nem lesz a tesztben? Feltűnt a hiányuk, szerintem lenne helyük a beszerzési listádon.
-
GAI
senior tag
Köszi, kölcsön leghamarabb csak januárban fogok kérni kártyákat, addig próbálok mindent beszerezni, amit csak lehet. Nem szívesen kérek kölcsön, mert hosszú időre kell, illetve ezek az öreg vasak bármikor bedögölhetnek a tesztek során. Savage3D-ből 16 megás lenne jó, bár kérdés létezett-e? Elvileg, mivel 1998-as, ezért a TNT és a Banshee ellen menne, nyilván gyengébb azoknál jóval, de azok 16 megásak, szóval jó lenne a Savage-ből is 16-os a tesztbe...
-
zotyesz66
őstag
Diamond Viper II (Savage 2000) akad, de csak kölcsön. Szegény mentett darab, a hátlapot csak gányul pótoltam, a hűtőborda sem a sajátja, de szépen működik.
Savage3D eladó is van, abból van 2 db-om, bár csak 8 megás noname darabok. -
Reggg
csendes tag
Tegnap átnéztem a retro GPU készleteimet, és azt kell mondjam, hogy a felhozatal szegényesebb, mint amire számítottam

- 3dfx Voodoo 1 - erre emlékeztem, ez a saját példányom volt, működőként raktam el, de vsz nem fog menni a 3GHz P4 mellett
- 3dfx Voodoo 3 3000 - erre is emlékeztem, működik
- 2 db Riva 128 - ezek is mennek, de 4MB-osak, a teszthez meg egy 8MB-os ZX lenne jó
- ATI Rage 128 - ez meg csak 8 MB-os, és egy 16MB-os lenne jó a TNT1 ellen
- Inno3D GF3 Ti 200 természetesen besült ventivel - működik, de vérszegény lenne egy Radeon 8500 ellen
- ASUS GF4 Ti 4400 Deluxe - ez meg overkill lenne egy Radeon 8500 ellen. Vsz egy mezei tuningmentes Ti 4200 lenne jó
- Quadro FX 3000 - működik, FX 5900 Ultra imitátornak bevethető, igaz a GPU órajele csak sima 5900-nak felel meg, de a 256 MB VRAM meg az Ultrának
Emellett egy Chaintech kártya akadt csak a kezembe, ami valami Cirrus Logic rettenet, szóval maximum cserealapnak lenne jó


A 3Dfx Voodoo 1-nél érdemes lenne kipróbálni a CPUkiller progit, bizonyos esetekben meglepően hatékony tud lenni a lassításra.
-
GAI
senior tag
Beköltöztettem ezt a tesztgépet a normál cikkeimnél használt házba, viccesen mutat benne


-
Egon
nagyúr
Tegnap átnéztem a retro GPU készleteimet, és azt kell mondjam, hogy a felhozatal szegényesebb, mint amire számítottam

- 3dfx Voodoo 1 - erre emlékeztem, ez a saját példányom volt, működőként raktam el, de vsz nem fog menni a 3GHz P4 mellett
- 3dfx Voodoo 3 3000 - erre is emlékeztem, működik
- 2 db Riva 128 - ezek is mennek, de 4MB-osak, a teszthez meg egy 8MB-os ZX lenne jó
- ATI Rage 128 - ez meg csak 8 MB-os, és egy 16MB-os lenne jó a TNT1 ellen
- Inno3D GF3 Ti 200 természetesen besült ventivel - működik, de vérszegény lenne egy Radeon 8500 ellen
- ASUS GF4 Ti 4400 Deluxe - ez meg overkill lenne egy Radeon 8500 ellen. Vsz egy mezei tuningmentes Ti 4200 lenne jó
- Quadro FX 3000 - működik, FX 5900 Ultra imitátornak bevethető, igaz a GPU órajele csak sima 5900-nak felel meg, de a 256 MB VRAM meg az Ultrának
Emellett egy Chaintech kártya akadt csak a kezembe, ami valami Cirrus Logic rettenet, szóval maximum cserealapnak lenne jó


Régi szép idők, az első szakdogámat ebből írtam...
-
GAI
senior tag
Tegnap átnéztem a retro GPU készleteimet, és azt kell mondjam, hogy a felhozatal szegényesebb, mint amire számítottam

- 3dfx Voodoo 1 - erre emlékeztem, ez a saját példányom volt, működőként raktam el, de vsz nem fog menni a 3GHz P4 mellett
- 3dfx Voodoo 3 3000 - erre is emlékeztem, működik
- 2 db Riva 128 - ezek is mennek, de 4MB-osak, a teszthez meg egy 8MB-os ZX lenne jó
- ATI Rage 128 - ez meg csak 8 MB-os, és egy 16MB-os lenne jó a TNT1 ellen
- Inno3D GF3 Ti 200 természetesen besült ventivel - működik, de vérszegény lenne egy Radeon 8500 ellen
- ASUS GF4 Ti 4400 Deluxe - ez meg overkill lenne egy Radeon 8500 ellen. Vsz egy mezei tuningmentes Ti 4200 lenne jó
- Quadro FX 3000 - működik, FX 5900 Ultra imitátornak bevethető, igaz a GPU órajele csak sima 5900-nak felel meg, de a 256 MB VRAM meg az Ultrának
Emellett egy Chaintech kártya akadt csak a kezembe, ami valami Cirrus Logic rettenet, szóval maximum cserealapnak lenne jó


-
Freiherr
őstag
De mondok még jobbat.
1992-ben vettél egy fasza gépet, mondjuk 486dx, 4 mega memória, vga grafika.3 évvel később a windows95 ezen a gépen éppenhogy elindult, és alig-alig futott jól.
Újabb 3 év, és a 486-osodat legfeljebb a MÉH telepre vihetted ócskavasnak. A Windows 98 ezen a gépen el sem indult.
Kemény idők voltak, ott aztán égetted a pénzt, ha lépést akart tartani az ember.
:
-
cucka
addikt
A fejlődés üteme elképesztő volt.
Most egy 6 éves rendszeren egy 6 éves játék tök jól néz ki, és tök jól fut.De ha belegondolsz, annak idején 6 év alatt eljutottunk a 386-oson futó Wolfenstein3d-től a pentium 2-esen 3d gyorsítással futó Half Life-ig.
A 3dfx ami akkor a játékipart meghatározó cég volt, az
- 1996-ban kihozta a voodoo1-et, amivel a teljes játékipart újraértelmezte
- 1997-ben ő lett a király a voodoo2 volt a csúcs, amit bárki pénzért vehetett
- 1999-ben kijött az első geforce 256, az új király
- 2000-ben a 3dfx kihozta a voodoo5-öt, ami annyira rosszul sikerült, hogy csődbe is mentekEz 5 évnyi történés.
Csak viszonyításképp, a Red Dead Redemption 2 az most 6 éves. A witcher 3 idén 8 éves.De mondok még jobbat.
1992-ben vettél egy fasza gépet, mondjuk 486dx, 4 mega memória, vga grafika.3 évvel később a windows95 ezen a gépen éppenhogy elindult, és alig-alig futott jól.
Újabb 3 év, és a 486-osodat legfeljebb a MÉH telepre vihetted ócskavasnak. A Windows 98 ezen a gépen el sem indult.
-
cucka
addikt
A fejlődés üteme elképesztő volt.
Most egy 6 éves rendszeren egy 6 éves játék tök jól néz ki, és tök jól fut.De ha belegondolsz, annak idején 6 év alatt eljutottunk a 386-oson futó Wolfenstein3d-től a pentium 2-esen 3d gyorsítással futó Half Life-ig.
A 3dfx ami akkor a játékipart meghatározó cég volt, az
- 1996-ban kihozta a voodoo1-et, amivel a teljes játékipart újraértelmezte
- 1997-ben ő lett a király a voodoo2 volt a csúcs, amit bárki pénzért vehetett
- 1999-ben kijött az első geforce 256, az új király
- 2000-ben a 3dfx kihozta a voodoo5-öt, ami annyira rosszul sikerült, hogy csődbe is mentekEz 5 évnyi történés.
Csak viszonyításképp, a Red Dead Redemption 2 az most 6 éves. A witcher 3 idén 8 éves. -
quailstorm
félisten
Tetszőleges 1996 és az előtt megjelent PC-s játékokról nézz videót.
Nevezetesebb 3D játékokból egy pár:
System Shock
Alone in the Dark
Stunts
Duke3D
Quake
TekWar
Descent
Rise of the Triad
Need for Speed
Tomb Raider
Doom meg már volt#23 Freiherr: 8800GT már unified shared architekturás, CUDA-t (ugyan csak 2D mátrixokkal) támogató GPU volt. Kb. az első igazán modern GPU.
-
Freiherr
őstag
Előtte is voltak grafikus kártyák, amiknek annyi volt a dolga, hogy a pixeleket kirakja a képernyőre. Akkor minden számítást a cpu végzett.
A GPU-kat eredetileg 3d gyorsítónak hívták, a lényegük, hogy bizonyos 3d megjelenítésben gyakran használt funkciókat specializált célhardver számolja a processzor helyett. (Annál lényegesen hatékonyabb)
Az első geforce az szintlépés volt sebességben meg funkciókban, és erre találta ki az nvidia, hogy "the world's first gpu".
Szóval a GPU alapvetően egy marketing kifejezés.
Elméleti síkon nincs is szükség rá, minden számítást, amit az végez, azt a CPU is el tudja végezni. Csak amíg a CPU 8 szálon tud mátrixot szorozni, addig a GPU egy célhardver, ami ugyanezt 6000 szálon párhuzamosan meg tudja csinálni.Elképzelem, mekkora ugrás volt ez akkoriban. Én egy 8800GT- vel szálltam be a buliba, az már űrtechnika volt ezekhez képest.
-
cucka
addikt
Amúgy egyáltalán nem vagyok retro hardver gyűjtő/kedvelő, de ez a cikk azért felhozott kellemes emlékeket
.
A fosszar s3 savage meg ati rage kártyák.
Hogy mekkora csoda volt, ha valakinek volt otthon egy voodoo2.
A voodoo banshee, ami egy trágyadomb volt, de olcsón adták és volt benne beépített 2d videókártya, az mekkora újdonság volt.
A colin mcrae rally, amit először egy riva tnt-n láttam úgy futni, hogy nem akadozott. (Akkoriban ha 30fps-el ment egy játék az maga volt a csoda)
Meg a legelső radeonok, életem első kártyája, amit saját megkeresett pénzemből vettem, az itt prohardveren egy használt 9600xt volt. 30 ezer forintért!Szóval a videókártya projekthez nem tudok semmit hozzátenni, de jó volt olvasni a cikket, köszönöm

-
cucka
addikt
Előtte is voltak grafikus kártyák, amiknek annyi volt a dolga, hogy a pixeleket kirakja a képernyőre. Akkor minden számítást a cpu végzett.
A GPU-kat eredetileg 3d gyorsítónak hívták, a lényegük, hogy bizonyos 3d megjelenítésben gyakran használt funkciókat specializált célhardver számolja a processzor helyett. (Annál lényegesen hatékonyabb)
Az első geforce az szintlépés volt sebességben meg funkciókban, és erre találta ki az nvidia, hogy "the world's first gpu".
Szóval a GPU alapvetően egy marketing kifejezés.
Elméleti síkon nincs is szükség rá, minden számítást, amit az végez, azt a CPU is el tudja végezni. Csak amíg a CPU 8 szálon tud mátrixot szorozni, addig a GPU egy célhardver, ami ugyanezt 6000 szálon párhuzamosan meg tudja csinálni. -
Goose-T
veterán
-
Freiherr
őstag
Sikhülye vagyok ehhez a témához, ezért megkérdezem:
- eme GPU- k megjelenése előtt hogy játszottak a juzerek PC- n? -
code.tf
újonc
Több tesztgépet semmiképp nem akarnék használni, szóval ha a Voodoo1-et nem sikerül beüzemelni a P4-ben, akkor kimarad a cikkből.
A felajánlásokat köszi, alapvetően nem szeretek kölcsönkérni semmit a cikkeimhez, mert egyrészt hosszú ideig készülnek, másrészt van esély rá, hogy megdöglik a kártya a tesztek közben... szóval inkább megvételre keresnék majd ilyeneket, ha úgy döntök, hogy belevágok, de ha minden kötél szakad, akkor észben tartom az ajánlatod
Nekem van egy ugyan olyan kártyám, viszont nem emlékszem mióta nem használtam már. A gyári hűtője nem tudom merre kallódik, meg kellene nézzem a HW raktárat.
-
MasterDeeJay
veterán
Köszi, meglátom mit tudok szerezni. Főleg így az elején, amikor még nagyon messze van az, hogy egyáltalán elkezdjem a méréseket, meg még az se dőlt el véglegesen, hogy egyáltalán lesz-e a cikkből valami, mindenképpen vásárolni és nem kölcsönkérni szeretnék kártyákat. Aztán amit nem sikerül megvenni, azt majd megpróbálom kölcsönbe beszerezni a munkafolyamat vége felé.
TNT2-ből biztosan nem Ultra kell, hanem sima, mert az Ultra mellé Voodoo 3 3500 kellene, ami megint csak beszerezhetetlen, szóval a Voodoo 3 3000 mellé jobb párnak a sima TNT2. Savage4-ből 32 megás, normál változat lenne majd jó, mert az is a TNT2/Voodoo3 ellen fog menni, de azt könnyebb szerezni.
A Voodoo4-et lehet, hogy ki is hagyom teljesen, mert igazából újabb, mint a Voodoo5
és Voodoo5 úgy néz ki lesz, igaz horror áron természetesen.Voodoo3 3000-3500 csak órajel, szerintem nyugodtan lehetne 3500-asnak tesztelni a 3000-est. (166-ról 183mhz szerintem tudja mind)
Az 5500-assal meg egy gpu tiltva kb 4500-as szint, így az is tesztelhető.
Tudom nem egyformák a ram időzítések de elhanyagolható jelentősége van. -
quailstorm
félisten
Köszi, meglátom mit tudok szerezni. Főleg így az elején, amikor még nagyon messze van az, hogy egyáltalán elkezdjem a méréseket, meg még az se dőlt el véglegesen, hogy egyáltalán lesz-e a cikkből valami, mindenképpen vásárolni és nem kölcsönkérni szeretnék kártyákat. Aztán amit nem sikerül megvenni, azt majd megpróbálom kölcsönbe beszerezni a munkafolyamat vége felé.
TNT2-ből biztosan nem Ultra kell, hanem sima, mert az Ultra mellé Voodoo 3 3500 kellene, ami megint csak beszerezhetetlen, szóval a Voodoo 3 3000 mellé jobb párnak a sima TNT2. Savage4-ből 32 megás, normál változat lenne majd jó, mert az is a TNT2/Voodoo3 ellen fog menni, de azt könnyebb szerezni.
A Voodoo4-et lehet, hogy ki is hagyom teljesen, mert igazából újabb, mint a Voodoo5
és Voodoo5 úgy néz ki lesz, igaz horror áron természetesen.Nincs olyan dramatikus különbség a TNT2-k között, a sima Pro meg Ultra az csak binning órajelre. Ha jól húzhatót fogsz ki akkor simán tudsz csinálni a Pro-ból Ultrát.
Annyira kell figyelni, hogy 128-bitest vegyél. Nekem sikerült Manli Ultrát szerezni, 64-bitest. Az alig jobb mint az M64 és sehol nincs a 128-bites Pro-hoz képest. -
GAI
senior tag
Van gts, tnt2 pro és ultra, savage4 extreme és ix. De akár riva, vanta. Több doboznyi cucc.
Ezeket kölcsönadom úgy ha halnak akkor legalább egy tisztességes teszt alatt. Egyedül a voodoo4 4500 amit féltek. Szólj majd ha kell valami!

Köszi, meglátom mit tudok szerezni. Főleg így az elején, amikor még nagyon messze van az, hogy egyáltalán elkezdjem a méréseket, meg még az se dőlt el véglegesen, hogy egyáltalán lesz-e a cikkből valami, mindenképpen vásárolni és nem kölcsönkérni szeretnék kártyákat. Aztán amit nem sikerül megvenni, azt majd megpróbálom kölcsönbe beszerezni a munkafolyamat vége felé.
TNT2-ből biztosan nem Ultra kell, hanem sima, mert az Ultra mellé Voodoo 3 3500 kellene, ami megint csak beszerezhetetlen, szóval a Voodoo 3 3000 mellé jobb párnak a sima TNT2. Savage4-ből 32 megás, normál változat lenne majd jó, mert az is a TNT2/Voodoo3 ellen fog menni, de azt könnyebb szerezni.
A Voodoo4-et lehet, hogy ki is hagyom teljesen, mert igazából újabb, mint a Voodoo5
és Voodoo5 úgy néz ki lesz, igaz horror áron természetesen. -
MasterDeeJay
veterán
Van gts, tnt2 pro és ultra, savage4 extreme és ix. De akár riva, vanta. Több doboznyi cucc.
Ezeket kölcsönadom úgy ha halnak akkor legalább egy tisztességes teszt alatt. Egyedül a voodoo4 4500 amit féltek. Szólj majd ha kell valami!

-
GAI
senior tag
Nekem is csak a P750-es Parhelia-LX van meg

Pedig az igazi élményt a szenvedés adja meg
Intel 740 meg Trident nem kéne bajos legyen driveresen.Még egy ötletem volna, PowerVR Kyro és Kyro II. Azokat is tudok adni.
A régi nagycikkem retro tesztje alapján, az i740 a Riva128 ellen talán mehetne. A SiS és Trident viszont annyira harmatos volt, hogy labdába se rúgnak semmi ellen. A Rage Pro-nál régebbi ATI-k szintén. Akkor már esetleg egy Kyro lehetne még érdekes.
-
quailstorm
félisten
Köszi, még össze kell szedjem nekem is hogy mik vannak ezekből, sajnos az ilyen régi cuccokat mind kiszórtam régebben. Nem gondoltam, hogy én még egyszer ennyire régi kártyákról akarok majd cikket írni

A Matrox esetleg bekerülhet, de mint írod is, lényegében csak két típusa lehet érdekes - meg a Parhelia lenne az, de az meg beszerezhetetlen. De Intel, Sis, Trident, 3DLabs ...stb kártyákkal nem kívánok szenvedni

Akkor már inkább érdekes lenne számomra egy XGI Volari V8... de látott már bárki is élőben ilyen kártyát a PH-sokon kívül, akik anno letesztelték?

Nekem is csak a P750-es Parhelia-LX van meg

Pedig az igazi élményt a szenvedés adja meg
Intel 740 meg Trident nem kéne bajos legyen driveresen.Még egy ötletem volna, PowerVR Kyro és Kyro II. Azokat is tudok adni.
-
GAI
senior tag
Én is tudok felajánlani kölcsönbe. Riva 128 AGP, PCI. Riva TNT Creative, TNT2 Pro MSI. Rage kártyákat nem tudom fejből, IIc biztos van, meg egy csomó gagyibb.
Trident 3DImáge 9750 és SiS 6326 is van. A Cirrus Laguna3D-nek sajnos hiányzik a BIOS chipje. Savage 4 32MB-ot is tudok adni.
Matrox kártyákat sem soroltál fel, pedig G200, G400 érdekes lehet, G100, G450 kevésbé. Ezek is vannak.
Intel i740 se árthat.
Meg ott a 3DLabs Permedia 2, azt is tudok adni (Elsa Winner 2000 Office-4 de van elvileg bővítőm hozzá 8MB-ra).Köszi, még össze kell szedjem nekem is hogy mik vannak ezekből, sajnos az ilyen régi cuccokat mind kiszórtam régebben. Nem gondoltam, hogy én még egyszer ennyire régi kártyákról akarok majd cikket írni

A Matrox esetleg bekerülhet, de mint írod is, lényegében csak két típusa lehet érdekes - meg a Parhelia lenne az, de az meg beszerezhetetlen. De Intel, Sis, Trident, 3DLabs ...stb kártyákkal nem kívánok szenvedni

Akkor már inkább érdekes lenne számomra egy XGI Volari V8... de látott már bárki is élőben ilyen kártyát a PH-sokon kívül, akik anno letesztelték?

-
quailstorm
félisten
Több tesztgépet semmiképp nem akarnék használni, szóval ha a Voodoo1-et nem sikerül beüzemelni a P4-ben, akkor kimarad a cikkből.
A felajánlásokat köszi, alapvetően nem szeretek kölcsönkérni semmit a cikkeimhez, mert egyrészt hosszú ideig készülnek, másrészt van esély rá, hogy megdöglik a kártya a tesztek közben... szóval inkább megvételre keresnék majd ilyeneket, ha úgy döntök, hogy belevágok, de ha minden kötél szakad, akkor észben tartom az ajánlatod
Én is tudok felajánlani kölcsönbe. Riva 128 AGP, PCI. Riva TNT Creative, TNT2 Pro MSI. Rage kártyákat nem tudom fejből, IIc biztos van, meg egy csomó gagyibb.
Trident 3DImáge 9750 és SiS 6326 is van. A Cirrus Laguna3D-nek sajnos hiányzik a BIOS chipje. Savage 4 32MB-ot is tudok adni.
Matrox kártyákat sem soroltál fel, pedig G200, G400 érdekes lehet, G100, G450 kevésbé. Ezek is vannak.
Intel i740 se árthat.
Meg ott a 3DLabs Permedia 2, azt is tudok adni (Elsa Winner 2000 Office-4 de van elvileg bővítőm hozzá 8MB-ra). -
GAI
senior tag
Értem.
Szegény 3dfx le fog bőgni rendesen glide nélkül.Hát a Glide eleve egy nagyon kérészéletű dolog volt. Lényegében szinte csak 1997-ben lehetett olyan játék, ami Glide only volt, 1998-ban már biztosan nem vállalta volna be egyik sw fejlesztő sem, hogy ne menjen a játéka az NVIDIA vagy az ATI kártyákon. Egy kis ideig még maradt a Glide mint mellékes opció, de hamar kikopott teljesen. De ha tudsz olyan programot mondani, mint a Fraps, de ami Glide alatt is mér, akkor szívesen használok Glide-ot is
csak én anno (még az első nagycikk idején, amikor utoljára ezzel foglalkoztam) nem találtam ilyet. -
Goose-T
veterán
Fölösleges hasogatni a szőrszálakat. A 3dfx Voodoo előtt semmi értelmes 3D gyorsítót nem adtak ki. Voltak szerény próbálkozások, de az hozta meg az áttörést.
Nagyon jó párhuzamot lehet vonni az iPhone-nal. Lehet rá sokmindent mondani, de akkor is az első értelmes érintőképernyős telefon volt, és a mai napig meghatározza a telefonok működését és kinézetét. Ott is jelentek meg előtte próbálkozások, de áttörést nem hoztak.
-
Rive
veterán
Ahogy gondolod, eladni nem szeretném a 4500-ast. (amúgy sincs épeszű áron)
A többi kommerszebbet kölcsönadom úgy hogy megy ameddig megy alapon azok nem képviselnek akkora értéket.
Voodoo1-nél ha meg tudod oldani hogy a proci lassan működjön akkor menni fog.
A korai 3dfx kártyák a glide miatt nem igazán összehasonlíthatóak a konkurenciával, totál más a képminőség. Illetve van jópár olyan ami glide only. GTA1, Blood1...
Nekem ebből az érából több doboznyi kártyám van. Mi alapján választasz kártyát? kiadási év, teljesítmény, akkori ár? nagyon sok kártya volt ekkor és nagyon nagy volt a szórás támogatásban is.plömplöm
Valahol meg kell húzni a határt. 97 előtt ezernyi féle API volt 3D-re. Az lenne a 0. gen.
3D Accelerated Games List (Proprietary APIs - No 3DFX/Direct3D)
Nagyon nagy keverc volt. Lehetne Direct3D-t nevezni elsőgennek azaz olyan kártyák amelyek támogatják rendesen mondjuk DX5-től felfelé.
Vagy Geforce256 tól mint első hivatalos GPU de ekkor meg támogatás hiányában kiesik egy rakás kártya a környérkéről. hw T&L nélküli kártyák eleve kiesnének.
Eléggé vékony ott a vonal, 3dfx bekever a glide-al. Meg ugye tesztek se mindegy milyen apival futnak.
Szóval nagyon végig kell gondolni a kezdetek szót hogy itt most mit is jelent.
Illetve a tesztelési módot hogy pl 16bit színnel menjen a teszt, kommersz játékokkal. 3dmarkokkal stb...
Meg ugye az FX-eknél bejöhetnek a dx9 játékok és támogatás hiányában gef4-en nem fut full grafikán.A korai videokártyákból ~ mindegy ma már, hogy AGP vagy PCI: PCI buszos alá talán könnyebb konfigot építeni.
97 előtt ezernyi féle API volt 3D-re. Az lenne a 0. gen.
Inkább 1/2 gen. A 3D nulladik generációja a TIGA és környéke, SZVSZ.
-
MasterDeeJay
veterán
Glide-ot nem is tervezek használni a cikkben, mert azt mérni sem lehet fraps-el. Szóval D3D-ben fognak menni a Voodoo-k is. Glide only játékok nem lesznek a cikkben.
A kártyákat nagyon egyszerűen választom ki: minden generációból 1 db az adott gyártótól, lehetőleg a csúcs(közeli) típusok közül, és ha egy mód van rá, akkor azonos memóriamennyiséggel. Pont úgy, mint a legutóbbi cikkben is. Szóval nem kell az összes elképzelhető variáns, csak minden generációból 1-1 példány.
Értem.
Szegény 3dfx le fog bőgni rendesen glide nélkül. -
GAI
senior tag
Ahogy gondolod, eladni nem szeretném a 4500-ast. (amúgy sincs épeszű áron)
A többi kommerszebbet kölcsönadom úgy hogy megy ameddig megy alapon azok nem képviselnek akkora értéket.
Voodoo1-nél ha meg tudod oldani hogy a proci lassan működjön akkor menni fog.
A korai 3dfx kártyák a glide miatt nem igazán összehasonlíthatóak a konkurenciával, totál más a képminőség. Illetve van jópár olyan ami glide only. GTA1, Blood1...
Nekem ebből az érából több doboznyi kártyám van. Mi alapján választasz kártyát? kiadási év, teljesítmény, akkori ár? nagyon sok kártya volt ekkor és nagyon nagy volt a szórás támogatásban is.plömplöm
Valahol meg kell húzni a határt. 97 előtt ezernyi féle API volt 3D-re. Az lenne a 0. gen.
3D Accelerated Games List (Proprietary APIs - No 3DFX/Direct3D)
Nagyon nagy keverc volt. Lehetne Direct3D-t nevezni elsőgennek azaz olyan kártyák amelyek támogatják rendesen mondjuk DX5-től felfelé.
Vagy Geforce256 tól mint első hivatalos GPU de ekkor meg támogatás hiányában kiesik egy rakás kártya a környérkéről. hw T&L nélküli kártyák eleve kiesnének.
Eléggé vékony ott a vonal, 3dfx bekever a glide-al. Meg ugye tesztek se mindegy milyen apival futnak.
Szóval nagyon végig kell gondolni a kezdetek szót hogy itt most mit is jelent.
Illetve a tesztelési módot hogy pl 16bit színnel menjen a teszt, kommersz játékokkal. 3dmarkokkal stb...
Meg ugye az FX-eknél bejöhetnek a dx9 játékok és támogatás hiányában gef4-en nem fut full grafikán.Glide-ot nem is tervezek használni a cikkben, mert azt mérni sem lehet fraps-el. Szóval D3D-ben fognak menni a Voodoo-k is. Glide only játékok nem lesznek a cikkben.
A kártyákat nagyon egyszerűen választom ki: minden generációból 1 db az adott gyártótól, lehetőleg a csúcs(közeli) típusok közül, és ha egy mód van rá, akkor azonos memóriamennyiséggel. Pont úgy, mint a legutóbbi cikkben is. Szóval nem kell az összes elképzelhető variáns, csak minden generációból 1-1 példány.
-
MasterDeeJay
veterán
Több tesztgépet semmiképp nem akarnék használni, szóval ha a Voodoo1-et nem sikerül beüzemelni a P4-ben, akkor kimarad a cikkből.
A felajánlásokat köszi, alapvetően nem szeretek kölcsönkérni semmit a cikkeimhez, mert egyrészt hosszú ideig készülnek, másrészt van esély rá, hogy megdöglik a kártya a tesztek közben... szóval inkább megvételre keresnék majd ilyeneket, ha úgy döntök, hogy belevágok, de ha minden kötél szakad, akkor észben tartom az ajánlatod
Ahogy gondolod, eladni nem szeretném a 4500-ast. (amúgy sincs épeszű áron)
A többi kommerszebbet kölcsönadom úgy hogy megy ameddig megy alapon azok nem képviselnek akkora értéket.
Voodoo1-nél ha meg tudod oldani hogy a proci lassan működjön akkor menni fog.
A korai 3dfx kártyák a glide miatt nem igazán összehasonlíthatóak a konkurenciával, totál más a képminőség. Illetve van jópár olyan ami glide only. GTA1, Blood1...
Nekem ebből az érából több doboznyi kártyám van. Mi alapján választasz kártyát? kiadási év, teljesítmény, akkori ár? nagyon sok kártya volt ekkor és nagyon nagy volt a szórás támogatásban is.plömplöm
Valahol meg kell húzni a határt. 97 előtt ezernyi féle API volt 3D-re. Az lenne a 0. gen.
3D Accelerated Games List (Proprietary APIs - No 3DFX/Direct3D)
Nagyon nagy keverc volt. Lehetne Direct3D-t nevezni elsőgennek azaz olyan kártyák amelyek támogatják rendesen mondjuk DX5-től felfelé.
Vagy Geforce256 tól mint első hivatalos GPU de ekkor meg támogatás hiányában kiesik egy rakás kártya a környérkéről. hw T&L nélküli kártyák eleve kiesnének.
Eléggé vékony ott a vonal, 3dfx bekever a glide-al. Meg ugye tesztek se mindegy milyen apival futnak.
Szóval nagyon végig kell gondolni a kezdetek szót hogy itt most mit is jelent.
Illetve a tesztelési módot hogy pl 16bit színnel menjen a teszt, kommersz játékokkal. 3dmarkokkal stb...
Meg ugye az FX-eknél bejöhetnek a dx9 játékok és támogatás hiányában gef4-en nem fut full grafikán. -
plömplöm
őstag
ha ezek az "Első generációs 3D gyorsítók (1997)", akkor az nvidia nv1 micsoda?
bár nevezhetjük nulladik generációnak, az igaz. nekem volt, hát nem sokáig volt. -
GAI
senior tag
- 3dfx Voodoo 1 - ilyenem van, de ezzel működésbeli gondok lesznek, mert emlékeim szerint P2-nél újabb gépekben nem szeretnek működni ezek a kártyák
Windowsos driver bugos, gyakorlatilag gyors cpu-val nem működik rendesen a kártya. Teszteltem több gépen is. Ugyanakkor némely P4-esben meg működik normálisan. 64bites drivere 1ghz feletti órajelen már nem ad képet.
Viszont érdemes megemlíteni hogy amúgy sincs szükség gyors (értdsd 500mhz+) gépre a kihajtásához.3dfx Voodoo 4 4500 - embertelen ritka és horrorisztikus áron megy
Akad egy, szívesen kölcsönadom! Powercolor féle van ami a legritkább 2x AGP only típusú a legkésőbbi darab. Nagyon gyenge kártya, klaszikus geforce2MX veri. 5500-as után jött mint kölcséghatékony kártya de ekkor már 3dfx halott volt.Átnézem mert van Tnt2 Ultrám, GTS-em is meg hasonlók ezekből a korokból. ATI Rage II és társai eléggé elterjedt, megnézem mert ilyenem is lesz.
Esetleg Savage IX is mehetne, adok, az integrált Vramos kártya mint érdekesség és persze s3 metal api-t támogat.
Ati 9800-asból nézz utána mert szerintem a GL-es workstation verzió elérhetőbb bár lehet az 9700-as most nem rémlik. Nekem csak döglöttek vannak.Na és persze a kezdetekből nem hagyám ki a helyedbe az Alliance AT3D/25 kártyákat sem, mindkettő van. Az a létező legrosszabb videókártya ami 3D-t támogat hardveresen. Adok ha kell de lehet neked is van annyira kommersz volt, 3dfx Rush-on is ez adja a 2d-t.
Több tesztgépet semmiképp nem akarnék használni, szóval ha a Voodoo1-et nem sikerül beüzemelni a P4-ben, akkor kimarad a cikkből.
A felajánlásokat köszi, alapvetően nem szeretek kölcsönkérni semmit a cikkeimhez, mert egyrészt hosszú ideig készülnek, másrészt van esély rá, hogy megdöglik a kártya a tesztek közben... szóval inkább megvételre keresnék majd ilyeneket, ha úgy döntök, hogy belevágok, de ha minden kötél szakad, akkor észben tartom az ajánlatod
-
MasterDeeJay
veterán
- 3dfx Voodoo 1 - ilyenem van, de ezzel működésbeli gondok lesznek, mert emlékeim szerint P2-nél újabb gépekben nem szeretnek működni ezek a kártyák
Windowsos driver bugos, gyakorlatilag gyors cpu-val nem működik rendesen a kártya. Teszteltem több gépen is. Ugyanakkor némely P4-esben meg működik normálisan. 64bites drivere 1ghz feletti órajelen már nem ad képet.
Viszont érdemes megemlíteni hogy amúgy sincs szükség gyors (értdsd 500mhz+) gépre a kihajtásához.3dfx Voodoo 4 4500 - embertelen ritka és horrorisztikus áron megy
Akad egy, szívesen kölcsönadom! Powercolor féle van ami a legritkább 2x AGP only típusú a legkésőbbi darab. Nagyon gyenge kártya, klaszikus geforce2MX veri. 5500-as után jött mint kölcséghatékony kártya de ekkor már 3dfx halott volt.Átnézem mert van Tnt2 Ultrám, GTS-em is meg hasonlók ezekből a korokból. ATI Rage II és társai eléggé elterjedt, megnézem mert ilyenem is lesz.
Esetleg Savage IX is mehetne, adok, az integrált Vramos kártya mint érdekesség és persze s3 metal api-t támogat.
Ati 9800-asból nézz utána mert szerintem a GL-es workstation verzió elérhetőbb bár lehet az 9700-as most nem rémlik. Nekem csak döglöttek vannak.Na és persze a kezdetekből nem hagyám ki a helyedbe az Alliance AT3D/25 kártyákat sem, mindkettő van. Az a létező legrosszabb videókártya ami 3D-t támogat hardveresen. Adok ha kell de lehet neked is van annyira kommersz volt, 3dfx Rush-on is ez adja a 2d-t.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- BestBuy topik
- Poco X8 Pro Max - nem kell ide sem bank, sem akkubank
- Házimozi haladó szinten
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- Samsung Galaxy Felhasználók OFF topicja
- Gitáros topic
- Végzett a Samsung a One UI 8.5 frissítéssel
- Melyik tápegységet vegyem?
- Linux kezdőknek
- Milyen okostelefont vegyek?
- További aktív témák...
- HP EliteBook 755 G5 15,6" Ryzen 3 pro 2300U, 16GB RAM, SSD, jó akku, számla, 6 hó gar
- AKCIÓ! Lenovo ThinkPad X13 Gen 5 üzleti notebook - Ultra 5 135U 16GB DDR5 512GB SSD Intel Win11
- 27% - ÚJ Asus ROG STRIX Z890-E GAMING WIFI Alaplap
- Eladó ÚJ EDIFIER ES prémium hangszórók ES300 / ES60
- 276 - Lenovo Yoga Pro 9 (16IAH10) - Intel Core U9 285H, RTX 5070 (ELKELT)
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest

Tudtam én, hogy nem nekem való ez a retrózás, már most kitéptem annyi hajam, amennyit anno az SLI-CF cikk írása alatt összesen 



:
.




