Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • macilaci78

    nagyúr

    válasz Flowtation #10285 üzenetére

    Mondtam, a nagyobb fényerő többe kerül.
    A beltéri ledet egy búrás profilba bele lehet tenni. Persze ez megint költség.
    Esetleg fénycsöves világítótest? Készre szerelt, konnektorba dugható, saját kapcsolós, sorolható megoldás.

    Az egyik 3,6 W/m, a másik 3,6-4,8 W/m. Ez az oka a különböző fényáramnak. Az 5050/30 kb 7,2 W/m-t eszik, az 5050/60 pedig 14,4 W/m-t. Utóbbi többünk szerint is bőven elég pulthoz, ugyanígy a 3528/60-at senki sem javasolja. De még mindig nem tudom, hogy az 5 méteres szalagokból hány métert akarsz felhasználni a pulton. Így meg nem fogom javasolni, hogy ha egy sorban kevés a fényerő, ragassz fel mellé még egy sort...
    Az a 40 W-os tápegység 4 méter 5050/60 ledhez kb szart sem ér, vagy jócskán letekered a fényerőt, vagy nézel 60-75 W-os tápot hozzá.

    5050/60-hoz kell az alu profil, hosszú távon meghálálja magát. Az, hogy a hőterhelés nem nyírja ki hamarabb a ledeket, csak hab a tortán. A profilt odacsavarozod a bútor aljához és nem fog leesni, a búra meg nem engedi a ledszalagot. Láttam már hőre meglágyult ragasztójú ledet. Vicces volt után vakargatni a taknyot róla, hogy egy normális ragasztóval legyen értelme próbálkozni.

    tboy93: nekem új, hogy van GU-10-hez ilyen forma led fényforrás. Ilyesmi?
    A szűk szórási szögű spotot ne hasonlítsd egy minden irányba szóró kukoricához. A spot által megvilágított területen a kukorica is ugyanannyit tud, csak mellett veszed észre a különbséget. :D

    Tony21: 3528/60 szerintem kevés egy sorban rakva. Vagy két sorban, vagy 3528/120.

    [ Szerkesztve ]

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

Új hozzászólás Aktív témák