Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Bazsika22

    tag

    válasz Lacix29 #8492 üzenetére

    Hát valóban meglepődtem mikor a régi gépemhez töltöttem le egy full hd filmet és prescott 2,8as proci 5mp-ként beszaggatott majd 10perc múlva sípolt,mert túlmelegedett(tipikus prescott)

    Most 2,3as core2duom van,de az is simán 60%on dolgozik mikor nézem.Ha ez majd belefér egy usb-stickbe akkor én remélem félúton leszek a marson lévő nyaralómba :DD :DD

  • Rick4

    félisten

    válasz Lacix29 #8492 üzenetére

    olvasd el: [link] és egy idézet belőle:

    Az USB2.0 portra dugott tévévevőnek tulajdonképpen könnyű dolga van -- ennek köszönhető kis mérete is --, hiszen a digitális adásokban rögtön MPEG-2 tömörítésű anyagot sugároznak, így azt tulajdonképpen csak továbbítani kell a számítógép részére az USB-porton keresztül.

    senki sem beszélt sem HD minőségű adásról, sem 1080i-ről. nemekd sem ártana a DVB-T-t ezektől a fogalmaktól különválasztani... ;)

    Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

  • DonDragonka

    őstag

    válasz Lacix29 #8492 üzenetére

    Itt had jegyezzek meg valamit.
    Nem csak a vas az ami számít. Nagyon fontos az is, hogy mivel játszod le az adott HD-s filmet. Nálam az ilyen fájlok lejátszásában két progi vesz részt. Az egyik az MplayerC a másik az ffdShow Codecs. Amire még nagyon kell figyelni az az, hogy semmi más 10-en 20-on akárhány megás dekódoló program, vagy program csomag ne legyen a gépen. Ezek ugyan is nem mindíg vannak optimalizálva és van olyan, hogy egy adott feladatot (h264 dekódolása) több program egyszerre akar végezni.

    Amit én használok, és ahogy használom nagyon jól működik. Még a réginek mondható nx9030-as notim is döccenés nélkül lejátsza a fullHD-s filmeket. Pedig abban csak egy M735-ös 1,7Ghz-es proci van 1GB memóriával. A CPU terhelés 66-70% között mozog ugyan, de akkor sem akadozik 1280X1024-es desktop felbontás mellett sem. (Monitorra van kötve)

    A HTPC-m is ezzel a megoldással kergeti a Toshiba LCD tv-m, csak ajánlani tudom. Legalábbis egy próbát megér.

    [ Szerkesztve ]

    A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

Aktív témák