Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • c41r0^

    őstag

    válasz mad1 #34478 üzenetére

    A TV-ddel mennie kéne az 1360x768-nak dvi-hdmin. 60 és 50 hzen biztosan, 1280x720-ban 25 hzen is (talán még 24en is), de csak 60Hzen lesz natív 1:1 pixel mapping, legalábbis nálam így volt. De hát neked az is kell, 60 Hz.

    Én egy LG 32LC51-et használtam 1360x768on sokáig dvi-hdmi-n és tökéletes volt ATIval és Geforce-al is, még d-subon is ( d-sub-on be kellett állítani az 1:1 pixel mappinget a TV menüjében, DVI-hdmin elvileg nem kell, felismeri automatán).

    1360x768@60Hzre kell állítani, Samsungon a menüben talán be kell állítani, hogy "just scan/csak pásztázás", bár az LG-m érzékelte, hogy dvi-hmdin jön a jel, akkor letiltotta az összes képméretezést, csak a 16:9-et és a 4:3at tartotta meg, szal ha nem tudod just scan-re, akkor 16:9-re állítsd. vagy ha van a TV-ben PC mód, akkor azt is állítsd be, vagy címkézd meg a DVI2-t PC-re, ha úgy kell Samsungnál, ezt nem tudom, LG-nél (32LH4010 így van).

    Catalystban és Forceware-ben is a HDTV menü alatt bizonyos felbontás/Hznél állítani lehet az under/overscant, 1360x768-ban 60 Hzen elvileg a maximális, tehát under- és overscan nélküli képet kéne kapnod, de előfordulhat, hogy a méretezési csúszka nem ott van, ahol kéne, ekkor állítsd be 0%-ra, hogy a natív felbontást kapd, azaz 1:1 pixel mappinget

    és fontos: csakis a HDMI2-be dugd a TVn a dvi-hdmi kábelt, az a PC supported inputja

    szerk sokadik: ja most látom, hogy nem R8x széria, hanem R3x széria, de sztem ugyanez él erre is, amit leírtam

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák