Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ijk

    nagyúr

    válasz #41635072 #17630 üzenetére

    Egyébként botrányos az ingatlanpiac. Amikor ingatlanról pár szar képet felrak egy magánhirdető még egy dolog. De amikor közvetítő általi hirdetésbe beraknak 3-5 képet 50 milliós ingatlanokról az egy vicc. Új építésűeknél sokszor egy látványterv van fent ami köszönőviszonyban nincs a szöveggel, vagy egy teljesen más félkész házat fotóztak le. Volt hogy 120nm2-nak hirdetett lakás alaprajza és képek alapján már ránézésre nem stimmelt a méret, szerencsére ki voltak rakva a helyiségek méretei külön, összeadtam és 76 jött ki erkéllyel együtt. Közvetítők már felelősséget sem vállalnak a hirdetésben megadott tulajdonságokért, sokszor odabiggyesztik hogy a hirdetőtől kapott adatok.

    /人◕ ‿‿ ◕人\

  • Tigristank

    csendes tag

    válasz #41635072 #17630 üzenetére

    Sajnos a beruházók, ingatlanosok eleve nem is kötötték az orrodra a projektek weboldalán, hirdetésekben, hogy ez most 27 vagy 5 százalék ÁFA-s építkezés, jellemzően akik még 5 százalékkal árultak, csak azok hirdettek ezt kihangsúlyozva. Én csak egy olyan nagyobb projekttel találkoztam, ahol a lakások úgy voltak hirdetve, hogy a feltüntetett árak nettó árak, és a mindenkori ÁFA-t kell hozzá számolni pluszba. Ők - amikor bejelentették az 5 százalékos ÁFA-t - teljesen korrektek voltak, mert az árhoz 5%-ot adtak hozzá, nem trükköztek.

    Egy másik nagyobb projektnél ősszel még fent voltak az árak (igaz, azt nem írták, hogy milyen ÁFA tartalommal), most a weboldalon csak ár nélkül láthatók a lakások, és az ingatlan.com-ról is lekerültek a hirdetések, úgyhogy kíváncsian várom, hogy januárban milyen árral kerülnek vissza, az engem érdeklő lakások árait lementettem.

    Egyébként simán szankcionálni kellene a családtámogatásokból extra profitra szert tevő építtetőket, csak ahhoz normálisabb jogi szabályozás kellene...

Új hozzászólás Aktív témák