Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz pjen #40333 üzenetére

    Na, közben felástam majdnem az egész részt, de semmi, sehol nem működik.
    Megtaláltam a falban lévő dobozát is, ott kikötöttem és megnéztem, van-e áram: van.
    Szóval a falban lévő rész az rendben van.
    A "kedves" ember, aki az eredeti bekötést csinálta vagy 20 évvel ezelőtt, a két fekete fázisra kötött mindent, az egyik sima fázisként, a másikra meg rakott a falnál kék szigszalagot, jelezve, hogy az a nulla, a barnát meg hagyta üresen, így én eddig hiába próbáltam a barnára kötni a nullát. :D
    De tök mindegy, mert úgyse működik a földben lévő kábel.

    Az a tervem, hogy felásom, amíg tudom, mert a fal alatt beton lap van meg a szennyvíz cső, szóval ott óvatosan.
    Megnézem mennyire mozog és megpróbálom felülről befűzni/ráerősíteni a régi vezetékre az újat és úgy behúzni.
    Erre ötletek?

    Az egész új kábelt bele egy csőbe, amit kb 20-25 cm mélyen leások, az első csőhöz berakok alulra egy vízálló dobozt elágazásként, onnan fel az első kábel (azt még nem tudom, hogy az oszlopban érdemes-e végig felhúzni csövet), földkábel az oszlopra erősítve, onnan tovább a második oszlophoz, ahova csak simán felhúzom elágazás nélkül.
    A foglalat alatt vhogy rá lehet majd "simítani" a csövet?
    Gondolom hő hatására összemegy, de nincs semmi speckó szerszámom.

    A falban lévő kinti doboz felé raknék egy vízálló kapcsolót is, lehetőleg alternatív kapcsolásban.
    Ugye ehhez először kell egy 63-as doboz (?), amibe majd kerül a kapcsoló.
    Bent a házban egy régi, kb 20 éves, barna kapcsoló lehet, fogalmam nincs, hogy milyen és hogyan van bekötve, vajon lehetséges lesz az alternatív bekötése, illetve azt hogyan is kell pontosan? :B :DDD

    Szerintetek vajon ez az egész mennyire lesz kivitelezhető? :D

    Így néz ki a falban lévő doboz:

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

Új hozzászólás Aktív témák