Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FatalEror

    addikt

    válasz föccer #21516 üzenetére

    Persze autó közlekedik,beállásnál átmegy rajta,és kiállásnál is.Só terhelés annyi,hogy amikor olvad a hó,akkor a sós latyakos lé ezen folyik keresztül.Nekem sem jutott volna eszembe,csak amikor filóztam,hogy mi az az anyag,ami "rugalmas",bírja a hideget,és finom szemcsézetű,tehát utó munka nélkül sima felületet képez,és könnyű kis helyre is tömören bejuttatni,és relatív nem drága,és otthon is ki tudom keverni-elkészíteni,akkor nem maradt más anyag mint a csemperagasztó.Persze azóta sokat fordult a világ,és lehet,sőt biztos van azóta erre alkalmasabb anyag,de akkor ez tűnt a összességében a legjobbnak.De nálunk a fal is azzal lett lehúzva,mivel bioházban lakunk,tehát a szerkezetében nincsen egy darab fém sem.A tartószerkezet fa,a töltőanyag pedig vályog.A vályog nagyon jó dolog,csak 2 hátránya van,nem szereti a vizet,ezért van mindenhol linóleum,és PVC,mivel vízmentesen lehet összehegeszteni,ezáltal egy vízhatlan helységet lehet létrehozni a fürdőszobákban,illetve az 1M mély sávalap,és a bitumen megakadályozza,hogy a talajról vegyen fel vizet.A másik utálatos tulajdonsága,hogy rohadt nehéz festeni vakolni!Ami nem légáteresztő festék,azt ledobja azonnal,illetve nehéz vakolni,ezért szokták csak meszelni.Úgy,hogy a probléma úgy lett megoldva,hogy belülről a falra a dryvit háló került,és arra pedig a már említett csemperagasztó,így legalább lehet festeni,illetve egy ellenállóbb felületet kaptunk. :K

    HardCore is my LifeStyle

Új hozzászólás Aktív témák