Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tyielow

    aktív tag

    Sziasztok.
    Adott egy 110 nm-es ház. Víz, villany van. Gáz nincs, és nem is tervezzük. Alapvetően vályog (statikus, ács, mindenki látta), + B40 + ytong falak. Brutális falvastagság, jó hőszigetelés, jó minőségű nyílászárók. Kívülre még kap egy 5 cm-es réteget majd. Szóval várhatóan jó a hőmegtartó képessége (még nem volt kezemben az energetikai tanúsítvány). A nagy dilemmánk, hogy milyen fűtés legyen. Akik elkezdték a felújítást, előkészítették padlófűtésnek a házat. Egyelőre úgy néz ki, hogy elektromos padlófűtés lenne a nappaliban és a fürdőben, a többi helyiségben pedig konnektoros villanyradiátor ("norvég"). Tudom, hogy nem jó a COP, de egyelőre ez realizálható. A kérdésem, hogy kinek van VALÓBAN TAPASZTALATA a 10-12 cm vastag betonba fektetett hőtárolós padlófűtésről? Esetleg barát/közeli ismerőstől? Lenne hozzá majd B alaptarifás óra, arról menne. A gyártók oldalait, éleírásait már átnyálaztam, de hát nálunk minden szuper, semmiféle negatívumot nem írnak, érthető módon... láttam hogy volt már ez itt korábban téma, de nem úgy jött le, mintha saját tapasztalatból írnák a mesterek :U :D ISmerősöm a NOBO-t pusholja nagyon, de ott nincsen a hőtárolós, csak a fűtőszőnyeg...

    [ Szerkesztve ]

    YouTube: toty1ka

Új hozzászólás Aktív témák