Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fogtunder

    nagyúr

    válasz villifog #116693 üzenetére

    én az itthoni szerszámkészletem felépítését a Lidl-ben kezdtem meg és rájöttem az évek alatt pár dologra. egyrészt hogy folyamatosan egyre szarabbak, ahogy telnek az évek, régen még a zöldek is értek valamit, manapság már nem nagyon. ahol nem lényeges nagyon a pontosság, ott jó lehet ritka használatra a zöld széria, de pl én fűrészt soha többet nem veszek tőlük, abból még a feketék se jók. ugyanakkor általánosságban a fekete széria már többnyire használható, nem napi szinten, de nem is arra van. a kezdeti géppark nagyjából felét ennek következtében már le is cseréltem, amit tényleg sokat használok, abból inkább kicsengetem a dewaltot, makitát, mert ezekkel (többnyire) nincs szopás és az én otthoni hobbista felhasználásomat bírják is. a zöld Parkside-oknak véleményem szerint talán ez a legnagyobb baja, hogy a munka fele abból jön, hogy küzdök a szerszámmal, hogy azt csinálja, amit akarok. egyszerűen nem hatékony. de ez úgy általában igaz az Einhell és hasonló kategóriájú Scheppach gépekre is. a feketék viszont a tapasztalataim szerint általában jól használhatóak, de ezeknek már az ára sem annyira kedvező és elég ritkán kaphatóak, a nepperekkel kell küzdeni, a korábban említett vésőgépért pl másfél órát kocsikáztam, amíg egy lakótelepi LIDL-ben találtam belőle.
    nekem amúgy gariztatni még semmit nem kellett, de az tény, hogy volt pár cucc, amit másnap vittem vissza és kértem az árát, mert vállalhatatlan volt.

    I hate morning people. And mornings. And People.

Új hozzászólás Aktív témák