Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz balazs1956 #22746 üzenetére

    Ha NTFS partíció helyett RAW lett USB-s csatlakozásnál, akkor reális, ha formázni akarja a Windows, sőt az utóbbi esetben eleve ez a jellemző. Ha esetedben nem csatlakozási, érintkezési probléma miatt ilyen USB-n, hanem tartósan, az eszköz újracsatlakoztatás és a Windows újraindítása után, valamint másik gépen, másik Windowson próbálva is, akkor azzal nem nagyon lehet mit kezdeni. Ráadásul ha RAW, akkor a CHKDSK sem használható. Esetleg meg lehet próbálni egy másik topik hozzászólás végén leírtak mintájára visszaállítani az NTFS partíciót, de ha fontos adatok vannak a lemezen, akkor az adatmentés a biztosabb és biztonságosabb megoldás. A másik lehetőség meg nyilván az újraformázás, újraparticionálás, de az eleve destruktív folyamat, vagyis a HDD-n lévő adatok törlésével jár.

    "Több lemezen kipróbáltam, az eredmény ugyanaz, formázzam!"

    Mármint ha ennél az IDE/SATA-USB adapter használatánál más HDD-k az előbbi probléma áll fenn, akkor az nem éppen normális. Ez esetben akár az adapter, vagy annál az USB-kábel hibája is szóba jöhet. Ha van rá lehetőség, akkor másik adapterrel / dokkolóval / külső házzal is ki kellene próbálni a HDD-t. Valamint ha van a közelben asztali PC, akkor abba téve SATA-n.

    Egyébként ezek mekkora tárolókapacitású HDD-k és milyen partíciós séma van rajtuk? Ha 2 TB+ és GPT, valamint SATA-n lettek inicializálva és particionálva, akkor viszont nem meglepő a jelenség, amivel kapcsolatban az egyik társtopik hozzászólásában le van írva a lényeg. Vagyis ez esetben "csak" ennyi a gond.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz balazs1956 #22751 üzenetére

    Itt először azt kellene tisztázni, ami az előző válasz végén van leírva. Ha az a helyzet, akkor annyira nem meglepő a probléma. Ugyanis nem minden adapter, külső ház kezeli közvetlenül a SATA-n inicializált és particionált, főleg 2 TB+ | GPT lemezeket USB-n. Valamint ez fordított esetben is igaz lehet. De ennek másrészről pont az a lényege, hogy ha visszakerül a HDD az eredeti környezetbe, akkor SATA-n elvileg (jó esetben) újra elérhetővé válik a tartalma és ott már nem lesz RAW az NTFS partíció.

    Ha nem az előbbi a probléma az oka, akkor meg azt, hogy csak az említett Ewent adapter használatánál áll fenn a RAW, vagy más adapterrel, külső házzal stb. is csatlakoztatva a HDD-ket. Valamint az asztali PC-be visszahelyezve őket SATA-n mi a helyzet. Ha csak az Ewent adapternél, akkor egyértelmű, hogy annál nem stimmel valami. Ha mindenhol, az viszont szívás, mert akkor lehet a HDD-kről adatot menteni erre való speciális programmal (példák), vagy megpróbálni a direkt javítást, visszaállítás, de az utóbbi eleve rizikósabb. Ha ez nem cél, akkor marad egyből az újraparticionálás, újraformázás, mint már előzőleg említve volt. Amit lehetőleg olyan csatlakozásnál kellene elvégezni, amilyennel tartósan használva lesznek a HDD-k. Vagyis, ha pl. USB-n, akkor értelemszerűen úgy.

    "A helyzet az, hogy mindkét 3,5-ös winyó tökéletesen működött egy asztali pc-ben ami ma nagy csattanással elszállt. Az egyik éppen be volt dugva ( a rack-be) mig a másik nem."

    Ez viszont megint egy újabb megvilágításba helyezheti a történteket, mivel ha az asztali PC tönkremenetele a HDD-kre is kihatott valamilyen formában, akkor lehet már ott RAW lett mind a kettő, vagy csak az egyik, ha állítólag csak az volt USB-n csatlakoztatva és a másik semmilyen formában. Ez esetben pedig az előbbinél nem meglepő, ha utána USB-s csatlakozásnál is RAW maradt.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz balazs1956 #22774 üzenetére

    Arra mint a többi ilyen adapter, IDE és SATA csatolós merevlemezeket csatlakoztatni USB-n. Ami normál esetben működni is szokott, nem az az általános, amit most tapasztaltál. Az egyik társtopikban korábban egyébként teszt is készült egy pont ugyanilyen Ewent adapterről, ami többnyire megfelelően működött. Bár arra kitért a teszt készítője, hogy a 3,5"-os SATA HDD-ket valamiért nem kezelte akkor nála rendesen. Legalábbis a teszteléshez használt gépen futó Windows állítólag nem ismerte fel, ellenben másik OS, valamint másik gépen egy másik Windows igen. Vagyis ebből is látszik, hogy nem feltétlen csak az adapter hibája jöhet szóba, hanem a hardver- és szoftverkörnyezet is számíthat. Ezért célszerű ilyenkor a másik USB-port és USB-kábel mellett lehetőség szerint másik gépen, másik operációs rendszerrel is kipróbálni az eszközt.
    Aztán, hogy esetedben pontosan mi volt a probléma oka, az nem derült ki már csak azért sem, mert a korábbi válaszokban felvetett dolgok nem lettek mind tisztázva és továbbra sem ismertek bizonyos részletek.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák