Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alex91

    félisten

    válasz tomio #12334 üzenetére

    Vagy egy 2TB-os 2,5"-os, vagy egy 3 vagy esetleg 4 TB-os 3,5"-os. Most el kell donteni, hogy mi kell jobban...

    [ Szerkesztve ]

    Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

  • Alex91

    félisten

    válasz tomio #12337 üzenetére

    Szerintem usb3.0 mellett felesleges barmilyen mas csatlakozo. Firewire ha Mac van, esata meg vakvagany. 2,5"-ban WD Passport, 3,5"-ban meg WD Essential. Ha az ar a legfontosabb, akkor meg a legolcsobbat :). Ha premium, akkor meg a WD Studio-k.

    Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

  • King Unique

    titán

    válasz tomio #12338 üzenetére

    Először azt kéne tisztázni, h hordozhatóság - 2,5" mobil méret elsődleges szempont-e, az kell-e mképpen, mert akkor ajánlani is könnyebb lenne, mert Toshiba (Basic, StorExxx széria) és WD (Passport, natúr vinyó WD20NPVT) gyárt 1-5-2 TB-os méretben :F 3,5"-ben meg 2 TB alatt nem érdemes, sőt inkább 3-4 TB-ot célszerű venni, jó pl. a fentebb említett MyBook, v Alex91 által említett Firewire, Tuhunderbolt csatival szerelt prémium kategóriás, akár aluházas cuccai [link], de ha nem Mac-hez lesz, akkor elég az alap MB. Ezekben legtöbbször Green van, ami pont , szavaiddal élve "fölösleges motor bántásnak" , állandó fejparkolás [cikk, topic], de tapasztalat szerint adattárként használva sokáig bírják, nem feltétlenül ezért megy majd tönkre, de ha vkit aggaszt vegyen Red-et, ami kevésbé parkolja és spec 24/7-es tartós üzemre van tervezve, drágább is annyival...
    Csatiból usb3 szerintem is elég , főleg mióta Mac-en is megjelent (pedig nem akarták :D ), léteznek egyszerre több csatis - usb2/3+esata+FW 400/800...+ Thunderbolt - eszközök, de ez áron is jelentőset dob, akkor érdemes venni, ha ki is tudod majd használni.

    Szal méretet (fizikai, tárhely) fixáld és h mennyi rá a kereted, v az mindegy :F

    (#12340) BonFire : mármint Elementsnél? leírtam korábban, hasznos programok, fw update, kiegészítők, árban is hasonló, + mivel az a prémium kategóriás széria, megbízhatósági rátái is általában jobbak, több Elements szokott tönkremenni, főként 3,5"-be. Nemrég másnak megnéztem, h új usb3 Elements potable (Passport is) NYÁK-ra integrált usb csatis, vagyis ház ha elszáll, nem tehető át másikba, ezért - szerelhetőség - jobb egy külön mobilrack, + anyaga (alu), konkrét hdd választás lehetősége, ha már ez semmi extrát nem tud usb3-on kívül, de utóbbi Passportot meg azok miatt legalább érdemes lehet megvenni, ha célirányosan kellenek vkinek. De ha már megrendelted, maradjon, végül is a célnak megfelel.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz tomio #12347 üzenetére

    Melyik a jobb, 2,5" v 3,5"... :F Mind2 jó, csak jól kell összeválogatni, igények - pl. mobilitás, ne kellejen + konnektor stb. - döntenek, de ezt jó lenne, ha letisztáznád. Ha 2 TB a kitúzött a cél, az 2,5"-be még icsit drága, 40-45k körül van (My Passport, WD20NPVT + Delock rack, ami drága többszörös interface, 14,5mm -es (4 tányéros a WD) vinyó kezelée maitt is. Ezzel szemben 3,5" olcsóbb, MyBook, v 3 TB (esetleg 4 TB), az említett kevésbé fejparkolós RED vinyó 2 TB + jófajta Sharkoon mobilrack (usb3-asokat nézd) se annyira húzós. Ez gondolom segít vmit, mert ugye ár se mindegy tesódnak se.
    + válaszok: usb3 természetesen megy 2.0-ba is, Green fejparkolása se túlzottan aggasztó, inkább rendszer hdd-ként cinkesebb, fentebb említett megoldások helyett akad más is, ami korábbi linkekben ott van, lehet más rack, vinyó is, ha régebbi notid és 32 bites XP, akkoe elég 2 TB, mert többet úgy se tud kezelni, ahhoz 64 bit és spec UEFI lap kell, GPT partíció stílus stb., Mac egyrészt adott felhasználói kör kiszolgálására (FW, Thunderbolt csatlakozó, HFS+ filerendszer), másrészt divatból, pénzleúzás miatt van (fehér, v ezüst prémium aluház stb.) :D

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz tomio #12349 üzenetére

    Jók a 2,5" Hitachi Tourók, de egyrészt azokba 1 TB a max (1,5-2* csak toshiba, wd*), másrészt azok is parkolják a fejet rendesen, mint a WD-k (szinte minden notivinyó), de igaz HD Sentinelben is korlátozható, de a WD adott ki progit az állítgatására (wdidle3, 1 hsz a topicból), míg a többi nem. Ha 1 TB kell csak, akkor 2,5"-be korábbi hsz-okba találsz bőven ajánlást, de nem 2 TB volt az alsó határ?

    +ja igen, ahogy lentebb említik, már nem kapható...

    [ Szerkesztve ]

  • BonFire

    veterán

    válasz tomio #12349 üzenetére

    „nézem ez alapján lehet Ő a befutó.”

    Csak szólok, hogy fentebb jeleztem, ezt már nem lehet kapni! Én is másik után vagyok kénytelen nézni. Ne nagyon éld bele magad. ;)

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • King Unique

    titán

    válasz tomio #12352 üzenetére

    *-nál WD-re gondoltam, 2,5" 2 TB-ba csak az gyárt, az említett My Passport és WD20NPVT vinyókat, de azért egyértelmű volt szerintem...
    Ezt a fejparkolás dolgot meg nem kell túlreagálni annyira :N , láttak már 3,5" Green is 800 ezres értékkel vígan menni, régi Passportomban is több mint 100 ezer van, azt 100/100-as. Ha egyszer beállítod, más oprendszereken, TV-n stb. is műxik, ez lényegében firmware-be nyúl bele, azt módosítja, XP-den menne, linux, mac-en is tudsz windows futtani virtuális rendszerben stb., tehát elég 1x :K , amire te gondolsz, az a HD Sentinel, az állítja be adott gépen, rendszeren, máshol visszaáll gyári értékre, de mint mondtam nem kell túlreagálni, ill van az is tobb os.hez.
    2,5"-be mivel alig olcsóbbak a kisebbek, ár miatt sem érdemes manapság 1 TB alatt venni, 3,5"-be meg pláne. Linkekben benne volt, de itt van ajanlott hdd-k listája, + mobilrack topicok is meg lettek említve, itt is+gyári kompaktok is. A linkelt Delock rack meg 14,5" mm-es hdd-t fogadó képessége miatt lett csak megemlítve, mert a 2 TB 2,5" WD átlagnál (2 tányér 9,5 mm) vastagabb 4 db tányérral, itt is, topicokban is van más mobilrack alternatíva is, WD RED (NAS-hoz, de sima külső vinyóba is) 3,5", ahhoz olyan rack is kell, de arra is adtam alternatívát.
    Szal döntsd már el, h mi is kellene pontosan, akad alternatíva bőven, nem bonyolult ez annyira egyáltalán, talán kicsit te bonyolítod túl (v lehet sok infó, alternatíva kavart meg, azért bocs, ha így van...) - én kb.ennyit tudtam segíteni... :)

    [ Szerkesztve ]

  • BonFire

    veterán

    válasz tomio #12355 üzenetére

    A fejkattogós haláltól semmi nem ment meg. (Hacsak nem SSD-t veszel.) Selejtet mindig ki lehet fogni, két éve pont nekem is jutott egy. Egy hónap alatt megadta magát a vinyó. Szerencsére gariban cserélték, csak a pkg-t bukjuk. De ha hozzászámítjuk, hogy kisvárosban, fizikai valójában semmit sem kapsz, ezért mindenképpen a netről kell mindent venni, így a pkg járulékos költségnek számít.

    Én most rendeltem meg egy WD My Passport 1 TB-osat, de most a linked látva kicsit meglepődtem. Nem létezik, hogy ne lenne annak a Toshibának valami baja, ha ennyire olcsón tudják adni. 2 TB 1 áráért? Ha jön valaki, aki meg tudja mondani, mitől nyerő (vagy nem nyerő) az a Toshiba, még vissza lehet mondani a WD megrendelést, ennek ellenére nekem a Tohsiba olcsó húsnak tűnik.

    Nehogy a végén tényleg kapjál jó áron egy nagy rakás selejtet!

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • King Unique

    titán

    válasz tomio #12355 üzenetére

    Toshiba 3,5"-ben eddig nem gyártott, nemrég kezdték el, de inkább csak átcímkézett Hitachik, főleg ára miatt lehet vonzó, de mivel alapanyag jó, vsz nem rosszak. Fejparkolás 3,5"-ben Green-nél van, többi mentes ettől, v csak minimálisan csinálja, tehát jöhet Hitachi, más WD széria - RED - , Seagate stb. ajánlott listába ott vannak. NYÁK-ra integrált usb 2,5"-eknél fordul elő. 3,5" mobilrackre meg itt is elhangzott (pl.Sharkoon, Thermaltake, abban ventis is akad), linkelt topicjában is akad bőveb ajánlás. hajra ;)

    (#12356) BonFire: Passporttal jól jártál, Toshiba 3,5"-ben azért olcsó, mert csak nemrég léptek be piacra, hitachitól kaptak alapanyagot, illetve kötelezték 2 amcsi gyártót (WD (ez vette meg Hitachit), Seagate), miután kilóra megvették a többit :D , h biztosítsanak lehetőséget másoknak is, h legyen verseny.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák