Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz bihariszabi #18895 üzenetére

    Egyértelmű a fémházas előnye —► jobb hővezetés. Ha 24/7-ben megy és gyakorta terhelés alatt (aktív lemezművelet) lesz, akkor melegedni fog, főleg nyáron. De akár üresjáratban is felmelegedhet simán, ha a szobahőmérséklet magasabb. Viszont ilyen téren a full alumínium külső házak igazán jók, azok vezetik a legjobban a hőt.

    "A rack-es megoldás annyira nem tetszik, mert sem a portól nem védett, sem külső tápot nem szeretnék használni"

    A mondat első felét eleve nem értem, de egy 2,5"-os megoldáshoz rendszerint nem kell külső tápadapter. Maximum kiegészítő tápellátás, mint pl. USB Y kábel, ha a gazdagép 1 db USB 2.0 portja nem tudja rendesen meghajtani. De az USB 3.0 portnál már nem szükséges, mert az egy 2,5" | 7200 RPM külső merevlemezt is meghajt rendesen. Probléma előbbi esetben max. akkor van, ha csak 1 db USB 2.0 port van a gazdagépen, ami nem tudja rendesen felpörgetni és ilyenkor az Y kábel nem jöhet szóba. Ez esetben megoldás lehet külső táp, ha egyáltalán van rá lehetőség [link].
    De általában egy 2,5" | 5400 RPM-es külső HDD-t jó esetben meghajt egy TV, router is. Ha nem, akkor az független attól, hogy most éppen gyári kompakt / külső házas kivitel. Illetve itt, ami a fő probléma lehet, az maga a gazdagép... mert egy PC, notebook sokkal jobb és stabilabb ilyen téren, illetve ezek az első számú és alapértelmezett eszközök, amikkel mind a normális működés, mind a teljes kompatibilitás garantálható. Az "egyéb eszközök", mint pl. TV, médialejátszó, játékkonzol, router, set-top box és társai eleve lutri ilyen téren...

    Pontosan ilyen az alvó mód is. Annak normális működése szintén az alapértelmezett eszközökre és asztali operációs rendszerekre van belőle. Hiába támogatja és tudja a külső vinyó gyárilag, az egyéb eszközökön és készülékeken egyáltalán nem garantált, hogy minden működni fog, ami pl. PC-n egy Linux / Windows alatt [link].

    Tehát a lényeg, hogy kivitelezhető a dolog, lehet egy (2,5") külső merevlemezt ilyen célra használni és 24/7-ben járatni. Vannak itt a topikban és a fórumon is többen, akik így használják. De pl. a stabil tápellátásra, melegedésre stb. érdemes lehet odafigyelni. Ebből adódóan bizonyos esetekben, ha szükséges, akkor egy 3,5" külső tápellátású, illetve alumínium házas kivitelű megoldás előnyösebb lehet. Valamint vannak direkt 24/7-es üzemre tervezett belső HDD-k, amiket egy külső házba téve ütős párost alkothatnak. Mert ugye a legtöbb gyári kompakt külső winchesterbe csak kommersz, normál merevlemezeket tesznek. Nem muszáj persze előbbit választani, mert ráadásul kicsit drágábbak is. Viszont ilyen felhasználásra tartósabb lehet hosszabb távon.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz bb0t #18894 üzenetére

    Amit linkeltem cikket, abban mind 2,5" és USB tápellátású külső merevlemezek vannak. Illetve létezik ilyen 4 TB-os kivitelben is, ha elolvastad. ;) A gazdagéptől és az USB port típusától függően maximum kiegészítő tápellátásra lehet szükség, ami fentebb volt részletezve. De, ha USB 3.0 port van a gépeden, akkor sima ügy.

    (#18897) bihariszabi: OK.
    Ha nem lesz sokat nyúzva, akkor megfelelhet egy alapmodell is. Viszont a fentebb említett dolgokra azért érdemes lehet odafigyelni. Az alvó mód működése meg valóban lutri lesz.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Surda- #18899 üzenetére

    A Lacie prémium kategóriás gyártó és a fémház is eleve tetszetősebb & előnyösebb, mint a műanyag. Ha nem kell a WD szoftveres pakkja, akkor jó / jobb választás lehet az előbbi. Igaz csak 2 év garis, de a WD-re sem minden bolt adja meg a 3 évet. Infók meg a korábbi hsz-ben vannak róla [link].

    Remélem tovább már nem variálod... :N

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Surda- #18901 üzenetére

    Adnak hozzá programot [link], de az is kb. ugyanazt csinálja, mint a második bekezdésben említett megoldások [link]. Vagyis újraformázza a meghajtót és létrehoz egy titkosított "konténert", ami nagyobb tárkapacitásnál sokáig eltart. Tehát nem olyan, mint a WD féle bekapcsolható / kikapcsolható, jelszókérést azonnal élesítő megoldás.

  • King Unique

    titán

    válasz kislaci #18904 üzenetére

    Szia!

    Az összefoglaló ezen témához kapcsolódó fejezeteinek átnézését, valamint adaléknak az alábbi hozzászólást ajánlanám [link].

    Esetedben a szoftveres extrák a Linux és TV miatt értelemszerűen felejtősek, a többi szempont pedig teljesíthető. Bár aluháza gyári kompakt kivitelben a prémium kategóriás modelleknek szokott lenni, amik rendszerint drágábbak. Ellenben egy natúr 2,5" külső háznál már nem mondható különösebb extrának, tehát érdemes lehet ezen megoldást is megfontolni.

    Valamint a TV-nél érdemes odafigyelni USB-n a stabil áramellátásra, illetve a készülékkel való kompatibilitásra [link]. Utóbbi terén a gyári kompakt típusok általában jobbak, illetve van olyan, ami direkt TV-vel való használathoz készült. Egy népszerű chipet tartalmazó külső rack esetén sem szokott azért gond lenni, de érdemes a TV topikjában is érdeklődni, hogy ott milyeneket használnak hozzá.

    Bár Windows és OS X a fő támogatott platformok, de a Linux alatti használat is általában ok, rendszerint jól működnek rajta a külső merevlemezek. Ha gyári külsőt veszel, azok általában FAT32 | NTFS fájlrendszerre vannak formázva, de ugye mindkettőt natívan kezeli a Linux. Igény esetén max. átformázod Ext4-re. Igaz, utóbbit meg vsz a TV nem fogja kezelni, így jobb lenne inkább az NTFS. Továbbá a biztonságos leválasztásra érdemes még odafigyelni, ami egyes asztali felületek esetén eltérő lehet. Egy kis adalék hozzá: [link], [link].

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Krogoth #18905 üzenetére

    Helló!

    A kettő kb. egykutya, WD Green van bennük, illetve lehet már a Blue-ra átcímkézett változat [link]. A 7200 RPM meg a szokásos elírás, mert ezek a HDD-k ekkora méretben alapból 5400-asok [link]... :DDD

    Továbbá fent vannak a gyártó oldalán a különbségek. Tehát a szoftveres extrákkal és a hardveres titkosítással tud többet a My Book. Általánosan utóbbi ajánlottabb, de végül is az Elements Desktop is megfelel a célra. A 3 TB-os változatról készült a topikban egy teszt. Ha azonban a szoftveres extrákra egyáltalán nincs szükséged, akkor a 3,5" külső aluház + 3,5" HDD kombó is jó, vagy akár jobb választás lehet.
    Valamint az árakat elnézve ennyiért, vagy ennél akár még olcsóbban 2,5" 2 TB-os típust is lehetne venni. 3,5" külső HDD-t manapság már leginkább 3 TB, vagy afeletti tárolókapacitás, illetve direkt külső tápellátási igény esetén érdemes venni. Továbbá akkor, ha a mobilitás, kisebb méret és súly egyáltalán nem fontos.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Krogoth #18908 üzenetére

    Hát akkor válassz ebből a kettőből attól függően, hogy szükséges-e a szoftveres pakk, titkosítás stb.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz kislaci #18910 üzenetére

    Üdv!

    A korábban tervezett felhasználással (pl. TV) mi lett?
    Torrentezésre is nyilván lehet használni, mint ahogyan teszik mások is. Ha sokat lesz járatva, akkor max. egy fémházas megoldást érdemes venni a jobb hővezetés miatt. A kiválasztást illetően pedig fentebb kaptál már instrukciókat.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz kislaci #18912 üzenetére

    Megfelelő, mint jóformán akármelyik. De a korábbi linkben említve volt, hogy ennél a fémház inkább esztétikai jelentőséggel bír. Hűtés és hővezetés terén egyértelműen jobbak a 2,5" alumínium külső házas megoldások.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz kislaci #18914 üzenetére

    Általában annyira azért nem szoktak felmelegedni, hogy amiatt leálljanak, illetve a notebook HDD-k amúgy is sokat bírnak. Viszont hosszabb távon egyértelműen kedvezőbb egy merevlemeznek, ha a megfelelő hőmérsékleti határok (pl. 30 - 40/45°C) között van használva. Nyáron nálam is felmelegednek alkalmanként a 2,5"-os műanyagházasak 45°C fölé, de eddig kibírták. De, ha folyamatosan ilyen magas hőfokon lenne járatva, az vsz előbb-utóbb tönkretenné.
    Tehát nem muszáj bonyolítani a dolgot, megfelelő lehet az általad említett típus is. Ha kicsit melegszik is majd (főleg nyáron), nem feltétlenül lesz abból baj, de 50°C fölé azért ne menjen! Na persze az említett aluházas külső rack nyilván jobb ilyen téren [link]. Ha esetleg utóbbi megoldást választod, akkor a korábbi válaszban lévő link 9-es pontjában meg vannak adva különféle opciók mind külső ház, mind merevlemez kapcsán.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz gatesz #18917 üzenetére

    Szia!

    Igen, van összefoglaló, ami ugyan még nem teljes, de ezen témakört bőven lefedi. Tehát annak az ide vonatkozó részét jó lenne átolvasni, mert utána tisztább lenne a kép!

    Ha nem fontos a mobilitás, akkor akár a 3,5"-os megoldás is szóba jöhet. Viszont annak 2 TB+ / 3 TB+ tárolókapacitásnál van igazán értelme. Ha csak 1 TB kell, akkor praktikusabbak a 2,5"-os típusok, valamint azokból már a 2 TB-os modellek is egyre kedvezőbb áron érhetőek el.
    20-25 ezerből egy 2,5" | 1 TB külső meghajtó bőven kijön mind gyári kompakt, mind külső házas kivitelben. Mindkét megoldásnak megvannak a maga előnyei és hátrányai, amikről az összefoglalóban szintén esik szó. Továbbá, ha kicsit kitolható a keret, akkor kaphatóak nagyon kedvező árú 2 TB-os modellek is ([link] | [link]). Ennél a kettőnél még a bennük lévő merevlemezek is jóformán drágábbak ([link] | [link]). Pontosabban az integrált USB-s változat van bennük, amikről az infók a korábbi linkben megtalálhatók.

    Az a helyzet, hogy az ilyen általános igények, mint pl. fényképek és adatok tárolása, megint nem könnyíti meg az ajánlást. Ugyanis nem lehet ehhez igazítva csak egyet / kettőt mondani, mivel ezen célra gyakorlatilag bármelyik megfelel. Aztán, ha csak néha lesz használva a külső HDD és főleg az adatok biztonsági másolataként fog funkcionálni, akkor megint nem kell annyira túlragozni a dolgot. Ilyen felhasználás mellett valószínűleg nem lesz akkora igénybevételnek kitéve, nem fog túlmelegedni sem, hogy mindenképpen valami strapabíróbb, vagy alumínium házas megoldást kelljen választani.
    Illetve az már többször volt említve, hogy "legmegbízhatóbb" nem igazán létezik, mivel gyengébben sikerült / hibás darab ugyanúgy előfordulhat mindegyik gyártónál. Valamint az ilyen fizikális alapú tárolóknál eleve számolni kell a meghibásodás lehetőségével és ezért ajánlott több helyre menteni az adatokat! Na meg az is sokat számít, hogy használat közben mennyire figyel oda valaki például ezekre.

    Ha esetleg mégsem sikerülne dönteni és ennél is konkrétabb ajánlás kell, akkor sokkal részletesebben kéne megfogalmazni az igényeket, hogy lehessen szűkíteni a kört!

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Sidorovich #18919 üzenetére

    Szia!

    Az adatátviteli sebesség ingadozására az SMR technológiás 4 TB-os modellnél volt panasz [link]. De annál mondjuk nem meglepő, mert ezen adatrögzítési eljárást alkalmazó (külső) merevlemezeknél jellemző lehet. Viszont az 1 TB-os modell sima PMR-es, így annál ez nem okozhat problémát.

    Továbbá néhány dolgot meg kéne nézni:

    Általános paraméterek és beállítások rendben vannak?
    • Más programokkal mért szintetikus teszteknél nem szakadozik az adatátvitel?
    • Ha kisebb méretű fájlokat másolsz, akkor is így "lebök"? Esetleg, ha másik partícióról, másik lemezről másolsz rá?
    • Másik gépen és / vagy másik operációs rendszer alatt is produkálja a hibát? Ha ezt nincs mód kipróbálni, akkor ugyanazon gépen egy live Linux alól is le lehetne csekkolni a másolást.

    Garanciális cserét szerintem akkor érdemes kérni, ha az alábbi dolgok állnak fenn:

    • Meghajtó állapota nem megfelelő (S.M.A.R.T. hibák).
    • Egyéb szintetikus tesztek alatt is megfigyelhető az adatátviteli sebesség durva csökkenése.
    • Kisebb és nagyobb méretű fájlok másolásánál is egyaránt "lebök".
    • Másik gépen, másik USB portban, másik operációs rendszer alatt is produkálja az említett hibát.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz rii #18921 üzenetére

    Üdv!

    A 3,5", egylemezes WD külső HDD-k esetén általában 12 V | 1,5 A | 18 W külső adaptert mellékelnek gyárilag. Az áramerősség lehet akár nagyobb is, tehát még a 12 V | 2 A tápadapter is használható hozzá. De arra figyelni kell, hogy az eredeti tápegységgel megegyező polaritású legyen! A legtöbb általában pozitív szokott lenni.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Sidorovich #18924 üzenetére

    Helló!

    Azért írtam fentebb, hogy nézd meg más tesztprogramokkal is, mert azoknál a grafikonok és görbék egyértelműen kirajzolják, ha problémák vannak az adatátvitel során. A CDM pont nem ilyen. Illetve a többi dolgot is nem ártana csekkolni.

    Aztán, ha pl. TC-vel való másoláskor sem produkálja, akkor megint sanszos, hogy az OS-ben sem stimmel valami. Mivel a Win10 jelenleg még nem annyira kiforrott és többeknél produkál rejtélyes hibákat, így ki tudja...? Bár nálam is a 10586-os build van fent, de ilyet még nem tapasztaltam. Viszont az eltérő hardveres | szoftveres környezet miatt nyilván lehetnek különbségek. Illetve SSD topikokban az S.M. szoftvert is max. firmware frissítéshez szokták javasolni, de amúgy nem létszükséglet fent lennie. Sőt, voltak akiknél inkább problémákat okozott. Tehát én lehet kipróbálnál a másolást anélkül is.
    Továbbá egy live Linux alatti próbával egyértelműen megállapítható lenne, hogy mi a helyzet operációs rendszerek terén [link].

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz gatesz #18926 üzenetére

    Üdv!

    Jó lehet ez a 2,5" párosítás is, bár nekem inkább a 2 TB-os M9T terén van (pozitív) tapasztalatom. Az ezzel foglalkozó topikban ajánlott a 1,5 TB-os változat is, tehát vsz nem lehet rossz. Bár olvastam negatív kritikát róla itt a fórumon, de lehet csak az illető fogott ki egy selejteset. Ez pedig minden gyártónál benne van... Amúgy ezek még eredetileg Samsung fejlesztések [link], mindkettőn Samsung feliratú matrica van: [link], [link]. Csak miután a Seagate felvásárolta őket, azóta lett más a modellszám.
    A MantisTek külső rack jóféle, többen is vettek belőle és eddig nem volt rá különösebb panasz. De ez műanyag és lehet előnyösebb lenne egy alumíniumból készült. Ehhez kapcsolódó alternatívák pedig voltak már említve korábban, illetve ott vannak az ezzel foglalkozó topikok.

    "Ha megbízhatóság, meghibásodás alapján kellene rangsorolni, akkor hogy lenne a rangsor a gyártók között?"

    Ilyen téren komolyabb tesztek és értékelések inkább a belső HDD-k kapcsán vannak (pl. Backblaze), de ott is rengeted vita szokott lenni belőle. Pl. az adott tesztoldal lehúz egy gyártót, annak sorozatát, de van, akinél pont azok váltak be. Illetve évről-évről változhatnak a meghibásodási arányok, valamint selejt / gyengébben sikerült ugyanúgy előfordulhat mindegyiknél. Na meg az is sokat számít, hogyan használod. Egy külső HDD-nél is nem árt odafigyelni a fentebb említett dolgokra [link].

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Surda- #18928 üzenetére

    Inkább az USB aljzattal, ha letörik a PCB-ről. A Micro-B típus ilyen téren nem olyan strapabíró, mint mondjuk a Mini-B, Type-A. Viszont ilyen hibához általában erős feszegetés és user error (is) kell... Volt, aki a kábel micro csatlakozóját törte bele az aljzatba...Ellenben mások meg tudnak rá vigyázni és normálisan használni.

    Fentebb volt említve, hogy nem mindegyik gyári kompakt 2,5" külső merevlemez integrált USB-s, illetve a külső házak topikjai bent vannak az összefoglalóban. Valamint ebben a hozzászólásban szintén ki lett emelve és még konkrét ajánlást is tartalmaz. Ha ennek ellenére lenne esetleg további kérdés, akkor azt a másik topikban kéne feltenni!

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Sidorovich #18930 üzenetére

    Szia!

    Ha megnézted volna alaposabban a linkelt dolgokat, akkor pont benne van az itteni M3 Portable teszt. Tehát pl. HD Tune | ATTO Disk Benchmark programokkal kéne.

    Illetve az egy dolog egy 50 GB-os böhöm fájlnál lebök, de mi a helyzet pl. sok kép, vagy egy pár-néhány GB-os ISO fájl esetén? Nekem is Intel chipsetes gépem van, de külső HDD-knél nem nagyon tapasztaltam ilyesmit, igaz nem is nagyon másolgatok ekkora fájlokat. Bár nemrég volt olyan eset, hogy egy ASMedia chipes 2,5" külső rack produkált a tiedhez hasonló jelenséget. De az mindenféle fájlméretnél csinálta és pl. a HD Tune grafikon is olyan volt, mint a fűrész, tele volt szakadásokkal. Fájlkezelős másolás közben is többször lement 0 KB/s értékre és állt egy darabig, majd megint felgyorsult. + A ráadás, hogy csak és kizárólag Win8.1 alatt csinálta és Linux, valamint Win7/10 alatt teljesen jól működött. Majd frissítettem rajta a firmware-t és utána Win8.1 alatt is ok lett. Tehát esetedben is elképzelhető, hogy esetleg a Win10, illetve az adott szoftveres környezet körül nem ok valami. Ezért kéne más OS alatt is kipróbálni.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Surda- #18931 üzenetére

    Igen :K Látszik is a videón, hogy ott a belsejében a különálló, kis zöldes SATA - USB átalakító egység. Azt leszedve róla már kivehető, hogy normál SATA interfészes HDD, máskülönben nem tudná beletenni a dokkolóba se. Azt is jól tippeltem ezek szerint, hogy Seagate (Samsung) merevlemez van benne, vagyis ST1000LM024.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Surda- #18934 üzenetére

    Mért, mire számítottál? :) Magát a belsőt (HDD, USB 3.0 chip) illetőn ezekben sincs semmi extra. A legtöbb gyári kompakt külső HDD-ben ilyen kommersz merevlemezek vannak. Illetve jobbára szokványos chipeket (ASMedia, Initio, Innostor, JMicron, VIA) tartalmaznak, amik külső házakban is gyakorta megtalálhatók. Ilyen téren max. a WD-k (és a hozzá hasonlók) speciálisak, mert azoknál a hardveres titkosítás miatt Symwave is előfordul ([link], [link]).
    Tehát egy (prémium kategóriás) kompakt külső merevlemeznél, ami a felárat képezi az leginkább a márkanév, egyedi dizájn és a különféle szoftveres, valamint fizikális (pl. ütésállóság) extrák. Igen, 1 TB tárolókapacitásnál olcsóbban kijönne egy 2,5" külső házas megoldás, akár 3-4 ezer körül már lehet venni egy jó USB 3.0 házat. Viszont egy 2,5" 2 TB-os, valamint egy 3,5" összeállítás már nem feltétlenül jönne ki olcsóbban.

    (#18935) bencze94: hát akkor az érdekes... ha nem szektorhibás egyik meghajtó sem, nincsenek nagyon telepakolva, fájlrendszer sem töredezett, hátlapi USB 3.0 portban sem jobb a helyzet, akkor passzolom. Egy másik OS alatti, valamint másik gép merevlemezéről való másolás után tisztább lenne a kép. Továbbá az még érdekes infó lehet, hogy USB 2.0 portban is produkálja-e a hibát, vagy kizárólag csak USB 3.0-ban?

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz HollywoodBoy #18938 üzenetére

    Szia!

    Ilyen általános ás ritka felhasználásra neked is kb. azt tudnám mondani, mint amit nemrég a fórumtársnak [link].
    2,5" külső merevlemezt 1 TB alatt manapság már nem igazán érdemes venni, ha pedig olyan kell, amihez backup programot is mellékelnek, akkor egyértelműen a gyári kompakt típusok jöhetnek szóba. Az előbbi linkben van egy korábbi hozzászólás ezzel kapcsolatban, amelyben az adott típusokhoz mellékelt programok felhasználói útmutatói is benne vannak. Például a népszerű Samsung és WD modellekhez mellékelnek többek között erre való programot is, de akad más gyártók termékeinél is hasonló.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz smallmer #18943 üzenetére

    Szia!

    Úgy látszik sikerült az integrált USB-vel beültetni a bogarat... ;] De, mint említettem már többször, nem törvényszerű, hogy emiatt probléma lesz. Persze, ha valaki nagyon óvatos és körültekintő akar lenni, akkor nyilván választhat másfajta megoldást.

    A Transcend 25M3-hoz mellékelnek néhány hasznos kis programot, a Transcend Elite felhasználói útmutatójában pedig minden le van írva a működéséről. Az új verzióban Cloud (Dropbox) támogatás is van. Korábban én az OTB (One Touch Backup) gomb használatába mélyedtem bele inkább [link]. A titkosítás része azért annyira nem nagy szám, mert simán csak a 7-Zip programban is benne lévő megoldást használja. Tehát hasonló, mintha egy fájlra / mappára utóbbival állítanál be tömörítésnél jelszót. Ha az egész meghajtót kell lejelszavazni, vagy létrehozni egy titkosított "konténert", akkor praktikusabbak a korábban említett megoldások [link].

    Nekem van WD Nomad tokom, de azt már nem nagyon lehet kapni és inkább a korábbi My Passport modellekre van szabva. Az új 2 TB-os modell eleve bele sem férne a ~ 21 mm-es magassága miatt. Az enyémben egy 18 mm magas, 1 TB-os Passport van, de annál is ki kellett venni pár belső rögzítőelemet, hogy beleférjen. Ugyanis a tok belsejét tekintve elsődlegesen a normál méretű (~ 15 mm) WD külső meghajtókhoz van tervezve.
    Ellenben, ahogyan mindegyik 2,5"-os külső merevlemezhez, úgy az újabb típusú My Passport meghajtókhoz is lehet venni egy 2,5" hordozótokot. Egy ilyenbe beletéve ez is ad neki némi védelmet tárolás és hordozás közben. De nyilván ezek a WD külső HDD-k nem ütésállóak, mint a Transcend | SP és elég nekik egy kis esés ahhoz, hogy tönkremenjenek [link]. Tehát, ha esetleg a használatból adódóan fennáll ennek a veszélye, akkor érdemesebb lehet gyárilag ütésálló kivitelűt venni.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz smallmer #18945 üzenetére

    Még külföldi oldalak értékeléseinél is akadhatnak eltérő minősítések egyazon modellnél és eleve sok múlik azon, hogy milyen szempontokat vesznek figyelembe. Illetve részben kicsit szubjektív is lehet a dolog.
    Továbbá eleve nem értem ezt a logikát... Fentebb az volt a probléma, hogy integrált USB-s és emiatt akkor mégsem pálya egyik-másik. Most meg mennyire jó egy ilyen típus egy nem ilyen ellenében? Valamint van rá utalás, hogy jó lenne egy ütésálló kivitelű és meg is születik a döntés nagy nehezen, de azért vessük össze egy nem ütésállóval. Illetve, ha fontosak bizonyos szoftveres funkciók, akkor az alapján megint lehetne egyértelműsíteni.

    Szóval nem ártana végre pontosan letisztázni az igényeket és utána már könnyen el lehetne dönteni, akár kizárásos alapon is. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz smallmer #18947 üzenetére

    A Transcend jóféle és a 25M3 | 25H3 is hasonló felépítésű. Akinek fentebb válaszoltam az OTB működése kapcsán [link], neki pont 2 TB-os 25H3 van. Eddig nem hallottam tőle panaszt, illetve az is WD belsős (WD20NPVX). A vaskos méretéből (131.8mm×80.8mm×24.5mm) kiindulva sanszos, hogy a mostaniban is egy 4 tányéros WD lehet.

    A tesztet megköszönnénk, a korábbi hozzászólásban, illetve a linkelt topik összefoglalójában találsz mintákat [link].

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz bringasisti #18948 üzenetére

    Üdv!

    Ez teljesen normális jelenség, a legtöbb 2,5" külső merevlemeznek van egy ilyen finom vibrálás a burkolatán. Sőt, néha még hasznos is, mert leválasztásnál ez alapján egyértelműen meg lehet állapítani, hogy leállította-e a merevlemezt. A mechanikát meg egyértelműen a sok indulás / leállás terheli meg hosszabb távon.

  • King Unique

    titán

    válasz FerNandor #18955 üzenetére

    Helló!

    Ez a Toshiba 2,5" alapmodellje, mint a neve is sejteti. Ha az adott boltban mást nem lehet kapni és annyira kedvező az ára, akkor megfelel a célnak ez is. Bár a linkelt oldalon 70 € (~22k), viszont máshol olcsóbban is beszerezhető [link].
    Illetve 2,5" | 1 TB kategóriában a Samsung M3 Portable még elég kedvező árú. Az is integrált USB-s, mint a Toshiba, de van hozzá szoftveres pakk és hivatalosan 3 év garancia.

  • King Unique

    titán

    válasz bringasisti #18956 üzenetére

    Ott az összefoglaló, ahol a 3,5" típusoknál is vannak kategóriák, azokhoz társított ajánlások stb.

    Továbbá 3,5" külső HDD-t 1 TB méretben manapság nem igazán érdemes venni, kompakt kivitelben szinte nem is kapni már ekkorát... :N Vagy, ha igen, akkor az ár-érték aránya nem feltétlenül a legjobb. Inkább 2 TB / 3 TB, vagy afeletti tárkapacitásnál érdemes az asztali típusokat választani.
    Ha mégis 1 TB kell, akkor ott a merevlemez topik + a 3,5" külső rack topik, ahol lehet érdeklődni és az alapján összerakni egyet.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz ssgt1981 #18961 üzenetére

    Tárkapacitás?
    1-2 TB méretig a 2,5"-os megoldások is szóba jöhetnek. Van belőlük 3-4 TB modell is, de mivel még viszonylag drágák, így ekkora tárolókapacitásnál inkább a 3,5"-os típusokat érdemesebb venni. 5400 / 7200 RPM-es meghajtó van mindkét méretben, de szimpla adattároláshoz általában elég az előbbi is.

    Konkrét típusok pedig az összefoglalóban, illetve az elmúlt egynéhány hozzászólásban találhatók.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz smallmer #18964 üzenetére

    Korábban megadtam, hogy hol találsz mintákat [link] és a másik topik összefoglalójában vannak a tesztek készítéséhez is tanácsok.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz bmwm3 #18966 üzenetére

    Szia!

    Azon az említett hozzászóláson kívül még az összefoglalót is érdemes átnézni. De, ha már megszületett a döntés, akkor ok.

    Amúgy cáfolatként ezen modellnél max. az integrált USB aljzatot és a műanyag burkolatot lehetne felhozni. Viszont előbbinél nem törvényszerű, hogy probléma lesz miatta. Utóbbinál meg a túlmelegedéstől sem kell feltétlen tartani, ha nem lesz olyan intenzíven használva. Illetve pl. a népszerű 2,5" WD-k is dettó ilyenek, mégis sokaknál beváltak. Persze, ha valakinek mégis másfajta kivitelezésű kell, akkor nyilván vannak egyéb típusok is.

    Nem használtam még laptop dokkolót, de mint minden esetben, úgy itt is először le kell választani a külső HDD-t az operációs rendszerben [link]. Majd utána értelemszerűen ki kell húzni az USB kábelt. Ha előbbit esetleg nem engedi, akkor arra is vannak megoldások [link].
    Továbbá, ha TV-n is lesz használva, akkor nem árt odafigyelni a stabil USB tápellátásra. Az az optimális, ha van rajta 2,5" külső merevlemezekhez való megnövelt áramerősségű USB-port: [link], [link].

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Sotyks94 #18968 üzenetére

    Üdv!

    Ha már itt érdeklődsz, akkor meg lehetne nézni az összefoglalót és az egyéb, fentebb említett hozzászólásokat. Azok bőven lefedik ezt a kérdést. A fizikális méretet jó lenne eldönteni, de amúgy 3,5" típust leginkább 2 / 3 TB+ tárkapacitás esetén érdemes venni.

    Ha olcsó 2,5" megoldás kell, akkor a fentebb sokat emlegetett Samsung M3 Portable jó választás lehet. Ezzel kapcsolatban pedig kb. ugyanazt tudom mondani, mint az imént a másik kérdezőnek. De természetesen akad még rengeted modell a kínálatban, viszont nem mindegyik ilyen kedvező árú. Sőt, még a külső házas megoldás is többe kerülne, mivel csak maga a merevlemez is jóformán drágább a kompakt kivitelű M3-nál. :D

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz AcélAgyar #18973 üzenetére

    Szia!

    Igen, az új modell névlegesen többet bír nyomásállóság tekintetében, de azért az A80 sem piskóta a videó szerint.

    A kábelelrendezés érdekes, de végül is ötletes a maga módján. Illetve az USB kábel csatlakozója és a külső HDD-n lévő aljzat is Type-A típusú, ami előnyösebb, mint a megszokott Micro-B. Előbbi nyilván robusztusabb és ezáltal strapabíróbb.

    Ez az SP HDD Lock Utility érdekes még, mert a korábbi SP modellekhez nem volt ilyen tool. Az SP Widget meg csak fájl / mappa szintű, egyszerű titkosítást tud. Az új program azonnal lejelszavazza a meghajtót és pl. újracsatlakoztatáskor már kéri is a jelszót? Esetleg be/ki kapcsolható? A WD külső merevlemezeihez mellékelt szoftver pontosan az imént említett dolgokat tudja: [link], [link].

    Ahogy nézem már az ára is viszonylag elfogadható az 1 TB-os változatnak, mert nemrég még 30 ezer felett volt. A belső HDD az gondolom ST1000LM024 lehet, az A65-ben is az van [link].

    Ha saját tesztet is akarsz készíteni, akkor ahhoz pár tanács [link].

    Nagyon köszönjük a beszámolót! :R

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz AcélAgyar #18975 üzenetére

    Akkor titkosítás / lejelszavazás terén jobb a WD megoldása, mert annál tetszőlegesen aktiválható / deaktiválható a tartalom törlése nélkül. Illetve, ha jól emlékszem, akkor létrehoz a lemezen egy virtuális meghajtót + segédprogramot, amivel a WD programok külön telepítése nélkül is megadható a feloldáshoz szükséges jelszó. Ez nyilván olyan gépen és operációs rendszeren jöhet jól, ahol utóbbi programok nincsenek telepítve. Persze csak Windows és OS X only. :D

    Köszönöm az infókat!

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz bringasisti #18977 üzenetére

    Pontosan milyet és min használod, mert az nem egészen világos :F

    Ha TV és társai készülékeken, akkor egyáltalán nem biztos, hogy mindaz működni fog (pl. leállítás, alvás), ami az elsődlegesen támogatott eszközökön és operációs rendszereken [link]. Amúgy a túl gyakori leállítás / felpörgetés nem éppen ideális hosszabb távon egy merevlemeznek, mert leginkább az veszi igénybe a mechanikát. De azért X ezret / tízezret általában kibírnak.
    Továbbá TV és egyéb multimédia eszközökön való használattal, speciális beállítási lehetőségekkel kapcsolatban azok topikjaiban tessék érdeklődni!

  • King Unique

    titán

    válasz elfelejtette #18981 üzenetére

    Helló!

    A garanciális javításba (cserébe) az adatmentés rendszerint nem tartozik bele, így arról mindenkinek egyénileg kell gondoskodnia. Illetve ilyenkor a hibás meghajtó és a rajta lévő adatok tulajdonjoga is átszáll a másik félre.

    Otthoni adatmentésnél az alábbi lehetőségek jöhetnek szóba:

    A.) Szoftveres mentés —► nem jár garanciavesztéssel
    Ha a (külső) merevlemez állapota megfelelő és a külső rack is jó, akkor kb. ezek a lehetőségek USB-n: [link], [link], [link].

    B.) Szétszerelés —► garanciavesztéssel jár
    Ha például csak maga a külső rack ment tönkre (merevlemez ok) és nem a tápegysége hibás, akkor meg lehetne próbálni szétszedni és áttenni a HDD-t egy másik külső házba (USB) / gépbe (SATA)*. Majd ott megkísérelni hozzáférni a tartalmához, illetve szükség esetén az előbbi pontban említett szoftverekkel megpróbálni lementeni az adatokat.

    * Bár SATA interfészre kötve nem biztos, hogy (újrapartícionálás nélkül) hozzáférhető lenne a tartalma, mivel a gyártók a gyári kompakt modelleknél szeretnek a logikai / fizikai szektormérettel, firmware beállításokkal trükközni. Így pl. még a Windows XP is képes kezelni a 6 TB-os külső HDD-t anélkül, hogy támogatná az ehhez szükséges GPT partícióstílust [link]. Illetve ennek mintájára egy 3 TB-os modellt is MBR lemezként jelenít meg az OS, holott ekkora tárkapacitásnál hivatalosan GPT-nek kéne lennie [link].

    Illetve ezen típusokhoz mellékelik a Samsung Drive Manager programot. Ha abban be van kapcsolva a titkosítás és le van jelszavazva a meghajtó, akkor az megint okozhat hozzáférési problémákat gépbe / másik külső házba téve.

    Tehát, ha a HDS felismeri és a lemez állapota megfelelő, akkor lehet adatmentő szoftverekkel próbálkozni. Viszont, ha a lemez állapota kritikus, sok szektorhiba van rajta, netán még fura hangokat is ad, akkor nem érdemes otthon nyúzni. Ez esetben el kell vinni adatmentő szakemberhez, amivel kapcsolatban az itteni Adatmentés - liksoft - HDD kereső mentéshez topikban is lehet érdeklődni. További érdekesség, hogy a D3 Station belseje is kb. ugyanaz lehet 3 TB méretben, mint ezen cikkben szereplő típusé...

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz bexinho23 #18982 üzenetére

    Üdv!

    A.) Mindegyik 2,5" külső HDD csak USB tápos és jó esetben 1 db USB 2.0 portban is használhatók. Bár ez nagyban függ a gazdagéptől is, mert nyilván jobb és stabilabb ilyen téren egy PC, mint egy külső multimédia eszköz. Kedvezőtlen esetben USB Y kábeles / DC Power kábeles kiegészítő tápellátásra lehet szükség. A külső tápos megoldás 3,5" típusoknál jellemző, de extrémebb helyzetekben akár 2,5" külső meghajtóknál is lehet rá példa [link].

    B.) Gyári kompakt kivitelben nem nagyon, mivel már nincs értelme ilyeneket készíteni és a legtöbb gyártó kiszórta a kínálatából a régi, USB 2.0 modelleket. A külső házas kivitelnél lehet még ilyen interfészes típust kapni, de már ott sincs különösebb értelme ezeket választani.

    C.) Attól függ milyen és hány darab USB-port van a routeren? Ha több darab (Y kábel), netán USB 3.0, akkor használható hozzá simán egy 2,5" külső HDD. Ha csak 1 db USB 2.0 port, akkor az vagy / vagy kategória. Ha a külső tápellátás sem jöhet szóba, akkor nyilván egy 3,5" típus a biztosabb megoldás ilyen téren.

    D.) Alvó mód = készenléti (standby) állapot. Vagyis üresjáratban X perc után kikapcsol a külső merevlemez, leállítja a HDD-t és nyilván energiatakarékossági szerepe van. Illetve, ha később valamely folyamat használni akarja a lemezt, akkor az ilyenkor automatikusan felpörög és felébred alvó állapotból. Viszont egy külső merevlemez az elsődlegesen támogatott eszközökre van belőve, míg xy multimédia készülékeken használva nem garantált többek között az imént említett funkció működése sem [link].

    Az említett felhasználásra megfelelne jóformán a legtöbb külső HDD, de az "egyéb eszközökön" való használat miatt pl. a tápellátás kérdéses lehet. Emiatt pedig érdemes megfontolni a 3,5", külső tápos kivitelűeket is. Konkrétumokat illetően továbbra is az összefoglalót, az ott feltüntetett típusokat tudom javasolni. Vannak multimédia felhasználásra tervezett modellek is, de nem feltétlenül muszáj ilyeneket venni, mert általában megteszi egy normál is ezen célra.

    Ez még nem olyan sok, közel sem a teljes verzió, mint látszik a tartalomjegyzékből is. :N

  • King Unique

    titán

    válasz junior11 #18983 üzenetére

    3 TB tárkapacitásnál jelenleg még a 3,5" típusok ár/érték aránya valamivel jobb. Az adott kategóriák, azokhoz tartozó típusok és árak (3 TB) pedig benne vannak az összefoglalókban. Ekkora méretben a külső házas megoldás sem jönne ki olcsóbban.
    Amúgy ezen logout cikk alapján már a 2,5" | 3 TB modellek ára is egyre kedvezőbb, lement 40-45 ezer körülire.

    (#18984) Callme: 500 GB alatt manapság külső merevlemezt nem érdemes venni és kompakt kivitelben nem is lehet kapni ennél kisebbet. De utóbbi kivitelben sok gyártó 3,5" méretben már 2 TB alatt sem készít. A My Passport Cinema hivatalosan 4K UHD TV-khez való, de a különlegessége igazából a kompatibilitásban, esetleg egyéb szoftveres dolgokban rejlik. Maga a belseje ugyanaz az 5400 RPM | 8 MB | 500 GB / lemez adatsűrűségű HDD lehet, mint ami egy normál, 1 TB-os My Passport belsejében is van.

    Én úgy tudom, hogy PC-n / laptopon a CPU erőssége is sokat számít HD filmek lejátszásánál, valamint nyilván nem árt egy jobb videókártya sem. Illetve a megfelelő lejátszóprogram és a helyes beállítások is fontosak. Valamint gondolom a háttértároló sebessége is némileg számít, mert nálam volt olyan 2,5" külső HDD, aminél kicsit akadtak az FHD filmek USB 2.0-án. Aztán USB 3.0 porton használva mintha gördülékenyebben ment volna a lejátszás, holott hivatalosan az előbbi szabvány sávszélessége is elvileg elegendő.

    Továbbá TV-n használva nem árt odafigyelni 2,5" típusoknál a stabil áramellátásra. Az az ideális, ha van a készüléken megnövelt áramerősségű USB-port: [link], [link]. Valamint a témában érdemes lenne itteni házimozi topikokban is érdeklődni. De, ha jól tudom, akkor a 4K | UHD sem feltétlen igényel speciális külső merevlemezt.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz elfelejtette #18986 üzenetére

    A Seagate már X éve felvásárolta a Samsungot [link]. Így utóbbi külső merevlemezeibe is előbbi gyártó HDD-i kerülnek már. Pontosabban a 2,5"-os típusok még az eredeti Samsung Spinpoint M8 | M9T belsősek, csak át lettek címkézve.

    Ilyen hibaüzenettel még nem találkoztam, mert eszközkelőben probléma esetén általában sárga felkiáltójel és ismeretlen eszköz van. Esetleg meg lehet próbálni a jobb klikk —► Illesztőprogram frissítése opciót, vagy az eszközillesztő újratelepítését [link]. Ha ez nem oldja meg, akkor vsz komolyabb a hiba, lehet maga a külső rack szállt el. Továbbá még a lemezkezelő és HDS lenne érdekes, valamint (fizetős) adatmentő programokkal lehetne ránézni. Ha azok sem ismerik fel, akkor mindenképpen szakemberhez kell vinni.

    Na persze, ha nem fontos a meghajtó ára és a garancia, akkor esetleg szét lehet kapni, de nem biztos, hogy a gépben ok lesz. Ha durván szektorhibás, akkor meg eleve nem is érdemes nekiállni...

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz bexinho23 #18992 üzenetére

    Az csak egy dolog, hogy megpörgeti a 2,5" külső HDD-t. Az megint egy másik, hogy mennyire biztosít neki stabil áramellátást? Voltak már emiatt problémák és itteni adatmentő szakik általában Y kábelt javasolnak USB 2.0 portnál még PC esetében is. Illetve, mint említettem korábban, azért más (lehet) ilyen téren egy PC és megint más egy router.

    A felsorolt típusok közül az alapján célszerű szelektálni és választani, ahogyan például az összefoglalóban is kategorizálva vannak. Illetve még a korábbi, néhány 2,5" | 1 TB típust összegző hozzászólást is érdemes lehet átfutni. Ha fémházas | + szoftveres csomaggal rendelkező | gyárilag titkosítható | TV-s felhasználásra tervezett | nem integrált USB aljzatos | hosszabb garanciaidejű stb. modell kell, akkor egyértelmű, hogy melyek jöhetnek szóba.

    A belsőt illetően általában nincsenek köztük azért akkora különbségek, mert rendszerint mindegyikben kommersz, gyakran előforduló 5400 RPM-es notebook merevlemezek és USB 3.0 chipek vannak. Korábban az ADATA kapcsán lehetett hallani olyanokat, hogy itthon átlagosan valamivel többet vittek vissza belőlük garanciális cserére, mint a többi gyártó termékéből. De ez is inkább pár korábbi modellnél fordult elő, illetve ez alapján még nem feltétlenül kell általánosítani, főleg nem a mostani kínálatukra. Valamint esetükben azért a 3 év garancia is előnyös. Továbbá gyengébben sikerült / hibás termék ugyanúgy előfordulhat a többi gyártónál is és ez alapján még nem feltétlenül az adott sorozatot kell teljes egészében leminősíteni.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz winfos #18995 üzenetére

    Helló!

    Ez azért nem egy szokványos külső merevlemez és maga a probléma is elég speciális. Az tudna jobban segíteni, akinek van ilyennel konkrét tapasztalata. Illetve érdemes lenne a gyártónál is érdeklődni, mert ők nyilván meg tudnák mondani, hogy mi okozza a problémát.

    Ha már az adatlapján megadják kompatibilis rendszerként a Windows 10-et, akkor illene működnie az alatt is. Viszont, mivel folyamatosan kapja a nagyobb frissítéseket, build upgrade-eket, lehet akár az is bekavarhat.
    Tehát nem kell semmi külön szoftver a használatához, hanem csak a PIN kódot kell bepötyögni magán az eszközön és utána feloldja a meghajtózárat? Illetve, ha Windows eszközkezelőben netán problémát jelez, akkor esetleg meg lehet próbálni az eszközillesztő újratelepítését [link]. Valamint, ha megtörtént a feloldás, akkor jó esetben a fájlkezelőben meg kéne jelennie a meghajtónak. Ha nem, akkor érdemes megnézni a lemezkezelőt, hogy ott mit mutat. Továbbá célszerű több USB portban is kipróbálni, illetve vannak olyan gépek, amelyeken az előlapon lévők mindenféle különös hibát produkálnak. Ilyenkor ajánlottabb inkább a hátlapi portokat használni.

    Amúgy nemrég másnak is volt hasonló gondja Win10 alatt egy szintén hardveres titkosítású, de biometrikus azonosítást használó külső meghajtóval [link]. Nála ráadásul csak XP alatt működött normálisan... Illetve a Windows build upgrade-ek miatt én sem tudom használni egyik külső merevlemezemen a gyári titkosítást [link]. :D

    Ahogy nézem nem egy olcsó típus, de végül is nem olyan vészes az ára.

  • King Unique

    titán

    válasz Pitterix #18999 üzenetére

    Helló!

    Azért a Transcend ezen két modellje eléggé hasonló, mind felépítés, mind szoftveres funkciók tekintetében. Sőt, a tesztek alapján 1 TB-os kivitelben még a merevlemez (ST1000LM024) is ugyanaz mindkettőben: 25M3 | 25H3.

    A TV-n való használatnál pedig az a lényeges, hogy a készülék legyen kompatibilis a külső meghajtóval (kezelje az adott USB 3.0 chipet) és támogassa a különféle fájlrendszereket. Valamint az egyik legfontosabb, hogy magán a TV-n legyen 2,5" külső HDD-hez való USB-port a stabil áramellátás érdekében: [link], [link]. Továbbá vannak direkt TV-s felhasználásra tervezett külső merevlemezek is, mint pl. az ADATA HC500. Igaz, ez nem ütésálló.
    Na meg ez ügyben az adott TV topikjában kéne leginkább érdeklődni, hogy ott mit használnak hozzá a többiek, mik azok, amik kompatibilisek vele stb.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Pitterix #19001 üzenetére

    A dedikált 5 V | 1 A port általában HDD feliratú szokott lenni. A sima USB jelölésű csak 5 V | 0,5 A, ami vagy / vagy kategória. De, ha van a TV-n 3 db USB-port, akkor rossz esetben egy USB Y kábellel lehet segíteni az áramellátási problémákon.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Pitterix #19005 üzenetére

    Ez kicsit csalóka, mert az "USB 3.0/2.0 : 3db (V,2.0)" alapján az első tag USB 3.0-ra utal (az már ok), míg a legvége USB 2.0-ra.. De ezt inkább a TV topikjában kéne megkérdezni, ha a készüléken levő feliratból, illetve a specifikációból nem derül ki pontosan.
    Amúgy jó esetben egy 2,5" | 5400 RPM-es meghajtó elmegy akár a normál USB portban is, ha nem túl hosszú az USB kábel. Mert ugye minél hosszabb, annál nagyobb lesz az ellenállása és emiatt csökkennek az áramértékek.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz rukh #19002 üzenetére

    Üdv!

    A kép alapján a HDD egy Toshiba MK2561GSYF = 7200 RPM | 250 GB | 9,5 mm | SATA 3 Gbps. A caddy-n lévő csatlakozó kinézetre viszont inkább PATA (IDE) [link]. Tehát egy IDE - USB adapter, illetve kábel kellene caddy oldalról. Magához a HDD-hez natúrban meg egy SATA - USB adapter / kábel lenne jó.

    Viszont célszerű lenne inkább egy normális külső merevlemez házat venni hozzá: Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja. Külső, USB-n való használatra sokkal praktikusabb és bejáratottabb az utóbbi megoldás. Pár ezerért akár már 2,5" USB 3.0 külső házat is lehet venni. Illetve, mivel a HDD 7200 RPM-es, így majd nem árt odafigyelni a megfelelő hővezetésre és a stabil USB tápellátásra.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz ropijoe #19010 üzenetére

    Szia!

    Normál 2,5" SATA házaknak van külön topikja, de mSATA | M.2 típusokkal nincs tapasztalat.
    A Delock 42508 esetén sok extra infó nincs a gyártói oldalon, de a 42569-nél megadják, hogy ASM1153E chipes. Ez általánosan jónak mondható, bár akkor az igazi, ha PID: 55AA azonosítós. De arról nincs infó.

    Külső SSD-nél az alábbi teszt alapján valószínűleg mSATA - USB 3.0 esetén sem fog működni a TRIM. Állítólag USB-n csak OS X alatt lehet működésre bírni [link].

    (#19011) VVoid: elég jó áron van, bár maga a gyártó / márka számomra ismeretlen külső házaknál. Eddig csak USB 3.0 kábeleket nézegettem ilyen márkanév alatt. De attól még lehet ok és működhet jól.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés