Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peterhappy

    őstag

    Sziasztok!

    Lehet, hogy nagyon amatőr kérdések, de nem találtam hasonlót a topicban.

    Múlt héten jutottam hozzá egy 2TB-s fém WD My Passport Ultra vinyóhoz. Ez a legelső külső HDD-m, eddig kizárólag pen drivet használtam.

    1) A lényeg: a vinyót mind magán, mind céges célokra használni szeretném. 1-1 Gb-t szánnék mindkét célra. A kérdés az, particionálhatom a vinyót minden további nélkül, vagy előfordulhat, hogy a titkosítás és jelszavas védelem csak az egyik partícióra vonatkozna? Arra találtam választ, hogy tudom particionálni, de ezekre a kérdésekre nem.

    2) Ha formázom a winchestert, elszállnak a WD saját mappái (bin, extras, WD apps for... stb) és a kapcsolódó setup.exe?

    3) Elrejthetőek ezek a mappák vagy muszáj láthatónak lenniük?

    4) És a leghülyébb kérdés: Ha szeretném most pl. a céges dokumentumaimat a vinyóra felmásolni, csak úgy kell tennem, mintha A HDD-ről B HDD-re másolnék (pl. Total Commanderben, gondolom a WD saját mappái mellé), vagy kizárólag valamelyik WD programot tudom másolásra használni?

    Végigpörgettem a ~60 oldalas manualt, de fenti kérdésekre nem kaptam választ (talán részben figyelmetlen is voltam).

    Előre is köszönöm mind a türelmet, mind a segítséget és jó pihenést kívánok mindenkinek!

    Üdv:
    Péter

Új hozzászólás Aktív témák