Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz kawa1168 #3066 üzenetére

    Szia!

    Első körben EZEKET a lehetőségeket tudom javasolni. Illetve, ha a meghajtó felpörög és felismeri a rendszer, akkor az állapotát kéne lecsekkolni HDS programmal.

    Viszont a WD My Passport esetében hardveres titkosítás van, ami tovább nehezíti a dolgot, valamint nálad a jelszókérés is élesítve lett a leírtak alapján. Én már mentettem adatot az "A" pontban felsorolt szoftverekkel olyan külső meghajtóról, ami le volt titkosítva. De a program csak akkor tudott hozzáférni a partíció tartalmához, ha feloldottam a jelszavas zárat. Nem tudom a WD-nél ez hogy van, de sanszos, hogy annál is kelleni fog. Tehát, ha nálad nem lehet a hozzáadott programmal deaktiválni a jelszókérést, akkor az ciki... Akkor vsz egy második opcióként megemlített Linux sem fog tudni hozzáférni a tartalmához. Továbbá a My Passport esetén integrált USB aljzat van. Így a HDD-t nem tudod belőle kivenni és áttenni másik külső házba, vagy a gépbe.

    Tehát, ha nem tudod feloldani a jelszavas zárat és adatmentő program sem látja a tartalmát, akkor mindenképpen adatmentő szakember javasolt, ha fontosak a rajta lévő adatok! Illetve, ha a HDD állapota ok, akkor lehet az USB áramkörnél, vezérlésnél szállt el valami. Ilyen esetben lehet vásárolni donor célra egy ugyanilyen külső meghajtót / elektronikát, amiről átépíthető a PCB [videó].
    Viszont utóbbi csak saját felelősségre javasolt és hozzáértő szakember szükséges hozzá! Egyébként pedig adatmentő céget és szakembert ajánlott felkeresni, az a biztos!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák