Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Bencom

    senior tag

    válasz Trak #18 üzenetére

    Igen, igen, ezt később javítottam Amhe-Ramunram csak úgy látszik egy két helyen még úgymaradt. A Dzsadokat hipnozitálták, vagy nem is tudom, hát alapban nem világít kéken a szemük...Ez az Amundok sajátossága...

    nincs MSN-em már ez is baj:(((

  • taltos

    senior tag

    válasz Trak #65 üzenetére

    Most erre mit mondja? Azt hogy 100 % -ig egyetértünk... :)
    Ezért írtam, hogy: ''A legtöbben sajnos a szerepjátékot is úgy játszák, hogy nem tudják ''nem tápolni'' a karaktereket.'' Ez arra vonatkozott, hogy nem tudják magukban legyőzni a kényszert, hogy ilyen űbertáp valakit alakítsanak. Ahogy mondtad, ezzel nem is lenne baj, ha nem mindíg ezt alakítanák... és hozzáteszem, hogy még azt a szerencsétlent sem játszák ki jól. Engem ez azért bosszant, mert NEM találok olyanokat, akik szívesen játszanának valami mást! :(

    Mellesleg sajnos hatalmas szerepe van ebben a magyar magusos íróseregnek is, hiszen mindenki, kivétel nélkül tápolja a főhőseit... :U Nagyon érdekes tud lenni egy egy MAGUS regény után elolvasni egy Lovecraft-ot, amiben ugye tudjuk, hogy a főhősnek nem szokása meghalni, a vége azért mégsem happy end... Az ilyen superhero típusú regényekkel novelákkal meg már dunát lehetne rekeszteni, arról nem is beszélve, hogy szerencsére nem ugyanez megy a moziban, a TV-ben, a játékokban... :U

    És ez a szerepjátékos dolog tényleg nem tartozna ide, pedig igen (az ki van zárva, mert nem tudom! :) ). Mivel a legtöbb fantasy író valahonnan merít, valamilyen világba írja a műveit (amiből a legtöbbre van szerepjáték...), ezért fontos a világ. És az írói tevékenységet SZVSZ pedig segíti a jó szerepjáték rendszeres gyakorlása...

  • taltos

    senior tag

    válasz Trak #80 üzenetére

    Tudom, pl. van egy, aki egy belső tartomány ura (helytartója :F ), de még a kinevezést sem tudták átadni neki, mert nem mer odamenni senki ''felébreszteni''.

    Igazán a lényeg az, hogy a szervezeted képes legyen odot tárolni, és meglegyenek azok a hangképzéshez szükséges szerveid, amikkel hatalomszavakat tudsz használni. Mert aquir -ul egy-két dorani mágus is tudhat, de azzal nem sokat érnek... :U

    Megvan a summarium, és elolvastam egyszer kétszer (az egészet... :) ), tudom, hogy milyenek vannak.

    Mellesleg mindenben amit mondtál igaz!

    Én akkoris azt javaslom, hogy valami komolyabb regényeket olvasson, mert a magusregények nagy része abból a szemszögből, amit írtam, xar... Még a renegát tetszett, de már elvetik a sulykot a többiben:
    - egy bárd, akinek minden íjlövée talál
    - egy fejvadász, aki lemegy ediomadba, és tapossa az aquirfejeket... :U

    Szerintem olvasson Lovecraftot! Mostanában egyébként is lehet kapni a boltokban tőle egy két könyvet... Ajánlom az Árnyék az időn túlról c. -t! :)

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz Trak #80 üzenetére

    Az utolsó mondatoddal nagyon egyetértek. Már csak azért is, mert valószínűleg egy Mágusos írást olyanok fognak olvasni akik tisztában vannak az eseményekkel, jobb esetben a regények nagy részét is ismerik. Ők elég rendesen furcsállni fogják, hogy olyan dolgokról írsz, ami vagy nagyon elüt a többi cselekménytől, vagy bár nagy horderejű, de soha sehol sem volt megemlítve.

    taltos: utalsz Magus regényekre...pontos címeket tudnál írni? (csak hogy miket kerüljek :D)

  • Flashback

    addikt

    válasz Trak #327 üzenetére

    ok majd javítom! Csak néha meg az a baj hogy kevésszer hangzik el! De majd javítom! Kösz!

    Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

  • Apophis

    őstag

    válasz Trak #339 üzenetére

    Szerintem a fő baj a sablonosság. Mintha már tucatszor olvastam volna ugyanezt, csak más nevekkel, helyszínekkel. Klisészerű párbeszédek. Mondjuk arra nincs ötletem, hogyan lehetne kevésbé repetitív, hiszen egy sci-fibe ez illik. Divot tanácsait meg érdemes megfogadni, építő jellegűek.

    ...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

  • Flashback

    addikt

    válasz Trak #339 üzenetére

    Igen, ez még csak a nagyon alfa verziója! :D Egyébként most készülök betölteni a második X-et és ezt a könyvet kb 4 éve kezdtem el írni. Úgyhogy az elejét úgy is nézzétek! :)

    Sablonosság - talá az eleje. De ahogy egyre több készvan belőle úgy már teljesen egyedi lesz a story. Álltalában minden ''látványos'' Sci-finek az eleje sablonos. Nagy űrhajók valami katasztrófa ilyesmi...

    Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

Aktív témák