Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Bencom

    senior tag

    válasz Cathfaern #37 üzenetére

    Hetente elolvasok két könyvet.
    Ez nem elég:F

    nincs MSN-em már ez is baj:(((

  • taltos

    senior tag

    válasz Cathfaern #82 üzenetére

    Kérésed számomra parancs! :)

    Vagy az ''Acél és Oroszlán'' vagy a ''Korona és Kehely''. Valamelyikben le kell mennie Ediomadba egy Ikernek, hogy szedjen össze valami tekercset vagy valami ékkövet, aztán ott össze vissza tapossa az aqzuirok fejét... :U Jó hogy az aquirok korcsok voltak, de akkor is...

    Tier nan Gordouin (vagy hogy írják...). Minden egyes régényében Ő az abszolút legyőzhetetlen... Minden íjlövése talál, abból a 200 lövetű nyílpuskájából. Egyébként a szerző is beismerte, hogy ez a karakter egy Ad&d -s karaktere volt, és nagyon feltápolt, de ez ugye egy kiskedvenc... :U

    Ezek a történések mind meg voltak magyarázva, de visszagondolva a regényekre, olyan képtelenek. Nem illenek össze... Az ember amikor elolvassa, még csak csak belelkesedik, de utánna visszagondol, hogy hol itt a MŰVÉSZET??? Kb. olyan, mint amikor megnézed a Pengét (film). Akkor a zene miatt, meg az efektek miatt azt mondod, hogy jó, de utána??? Hát igen, elég valószínű, hogy az a balfék napi 23 órában írtja a vámpírokat. Nincsenek barátai, nem érdeklik a politikai események, meg ilyesmik... Olyan xar... :U

    Még egy hasonlat: Olyan, mint amikor meglátsz egy jó csajt, és azt mondod, hogy ezt aztán megb... Aztán esetleg meg is, vagy nem, de összejöttök, és rájössz, hogy ez az egész így nem kerek. El tudsz vele menni a strandra, vagy egy étterembe, vagy felvághatsz mások előtt, De ez az ember majd ki fogja takarítani a WC-t 5 év múlva? Ez fogja beszélni tanítani a gyerekedet? Ez fog a pénzeddel gazdálkodni???

    Szval én már inkább keresem a novellákban a másságot. Azt, hogy ne felejtsem el, és hogy oldalanként meg kelljen állnom gondolkodni, mert minden egyes mondat megfog. :U Ez kell nekem! :)

    Nem tudom értitek-e miről beszélek? Olyan, mint amikor belegondolsz, egy szerepjáték közben, hogy hogyan lehet nálad annyi arany (kiszámolva 150 Kg...), vagy hogy ki csutakolta le utoljára azt a pompás paripádat, ami már 3 éve hű társad? Mikor voltál utoljára nővel? (mrt ugye egy férfiembernek az is kéne egy bizonyos időnkén) Mikor is volt a kalandozótársad születésnapja?

    Hmm. Kiábrándulok... :)
    Valaki, aki kb. ilyen beállítottságú, mint én, nem tud ajánlani valami jó regényt/írót?

Aktív témák