Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vinczetibor

    aktív tag

    válasz dzsi23 #32983 üzenetére

    "Pedig a kvarcóra sokkal nagyobb mérnöki teljesítmény, mint a mechanikus, nem véletlenül találták fel évszázadokkal később"

    Ezzel a megközelítéssel csak az a problémám, hogy a lesajnált okosórák körülbelül úgy viszonyulnak a kvarcórákhoz, mint űrrepülőgép a robogóhoz.
    Az okosóra egy kézen hordható számítógép és telefon egyben, egy óra méretében, amin operációs rendszer fut és tetszés szerinti alkalmazások futtatására is képes, plusz tele van pakolva mindenféle szenzorral, amik az egészség állapotot figyelik, pulzust, EKG-t, vérnyomást mér, plusz GPS-szel rendelkezik stb. stb.stb. és még pontosabb is, mint a legtöbb kvarcóra, mert folyamatosan kapják az atomóra pontosságú időt a mobiltelefon hálózatról (legtöbbször a telefonon keresztül, de ez a beépített GSM/LTE modulon keresztül is történhet, ha önállóan használja az ember). Persze, fel lehetne tenni a kérdést, hogy az okosóra óra-e egyáltalán, de ilyen alapon azon is el lehetne gondolkozni, hogy a kvarcóra óra-e.
    Ettől függetlenül egy 50000 forintos mechanikus órát többre tartok, mint a világ legjobb okosóráját és egy jó okosórát többre tartok, mint egy átlagos kvarcórát, de ez csak az én értékitéletem és ez mindenkinek más és más.

    [ Szerkesztve ]

  • zola96

    senior tag

    válasz dzsi23 #32983 üzenetére

    Nagy teljesítmény volt ez anno, az tuti. Úgy értettem, hogy a jelenleg, tömeggyártásban levő, 0,25$ se érő szerkezetek világában. Persze mikor a Seiko kvarc órája egy volt az Omega automatajaval, az durva volt.

Új hozzászólás Aktív témák