Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dzsi23

    addikt

    válasz vinczetibor #32984 üzenetére

    "Ezzel a megközelítéssel csak az a problémám..."

    Ez nem egy megközelítés, nem az órákról beszéltem, hanem a mérnöki teljesítményről, ez teljesen független az órás hobbitól.

    "a lesajnált okosórák körülbelül úgy viszonyulnak a kvarcórákhoz, mint űrrepülőgép a robogóhoz"

    Pontosan. Nekem is van okosórám, csak nem hordom, mert nem érdekel, a "hagyományos" órák meg igen.

    "Ettől függetlenül egy 50000 forintos mechanikus órát többre tartok, mint a világ legjobb okosóráját"

    Én nem tartom többre, de jobban szeretem a mechanikus órákat, ezért több pénzt vagyok hajlandó rááldozni.

    #32992 vinczetibor:
    "Az egyetlen lényeges különbség a kvarc, illetve a lesajnált Powermatic 80 mechanikus szerkezet."

    Azért a számlap textúrája is elég nagy különbség, nyilván szerint nem voltak biztosak abban, hogy kizárólag a mecha szerkezet miatt kifizetnek az emberek 2-3-szor annyit.

    #32994 zazenke:
    "az automata órák azért kerülnek ennyibe mert le lehet húzni az embereket ennyivel"

    A világon minden ezért kerül annyiba, amennyibe kerül.

    #33002 zola96:
    Igen, a jelenlegi tudással és a jelenlegi technológiákkal valószínűleg kisebb mérnöki teljesítmény teljesítmény előállítani egy olcsó kvarcórát, mint egy olcsó mechanikust, de hosszú út vezetett idáig. És itt már képbe jöhet a vinczetibor által említett megközelítés: azt nézzük, hogy melyik volt nagyon mérnöki teljesítmény, vagy azt, hogy jelenleg melyiket nehezebb előállítnai. Nálam marad a történelem és a hagyomány, mint döntő tényező. :)

    #32996 kicn:
    "kb 100ból 3-4 embernek van fogalma az órázásról komolyabban"

    Az már elég jó arány lenne, de szerintem sokat mondtál vele. :D

Új hozzászólás Aktív témák