Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peat;)

    veterán

    válasz róland #2998 üzenetére

    Match botot ne vegyél semmiképp kezdőként, nekem is van és még mindig sokszor meggyűlik a bajom vele pedig több mint 10 éve hográszgatok (nem vok profi meg ilyenek, jó idő van kb 2-3 hetente kinézek), nehéz használni, gubancos lehet, uszót kisúlyozni, nagyobb hal simán a botot is törheti ha nem megfelelő zsnórt használsz..Balatonon a hínár rohadtul bezavar aztán lehet úszni be érte :)
    Egyébként egy medium feederbottal nyugodtan úszózhatsz is, mert a bot végi érzékeny spicc lehetővé teszi hogy uszózásra is alkalmas legyen. Az orsó márkája szerintem mind1, kicsit is márkásabb már jó, meg botból is dettó..ne goldstar legyen ha van még olyan, csak horgokat vettem ebből a márkából tavaly, olyan 30 darabot, aztán első horgászásnál vásárlás után kb 10 darab horog tört el... :DDD

    Szerintem így kezdőként a legjobb egy olcsóbb feeder bot+orsó és ehhez vegyél egy spicc botot (egy darab bot, a végére kötsz zsinórt és arra az úszót, nagyon olcsóak, 4 méterest ajánlom) mert azzal el lehet hülyéskedni, viszont magát az úszózást már ezzel is tanulhatod (különböző szerelékek, csúszó úszó/rögzített, előke..).

Új hozzászólás Aktív témák