Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz -conrad- #17880 üzenetére

    Igen, a Neptun orsók... :) [link] Ilyet kaptam 14-15 évesen, évekig szolgált. Ehhez képest a mai Nevis Panterám csúcsminőség. De tényleg, az emlékeimben a Silstar termékek valami prémiummárkaként élnek. Volt két üvegbotom, az egyiken hagyományos tekerős orsó [link], a másikon a fent említett Neptun. Meg pár apróság, aztán az ember milyen boldogan ment horgászni, aprította a keszegeket paprikáskenyérrel, Optima omega zsinór, meg a mostani eszemmel már hatalmasnak tűnő, 4-es körüli horgokkal. Akinek hátsófékes Silstar orsója volt, arra már áhítattal néztünk.
    Tervbe volt a horgászshow, de akárhogy számolom, az ország nyugati végéből felmenni családostól, minimum 15 ezer, vonattal is. Inkább úgy döntöttünk az asszonnyal hogy nem megyünk föl, hanem megrendeltük a régóta áhított székemet: [link] Hát...nem vagyok anorexiás típus, 133kg.. :DDD
    Hát igen, ami megvan el kellene használni, lehet szelektálni fogok. A tóra menni, ahol benézhet nagy ponty vagy amur, a minőségibb bottal-orsóval megyek. Csatornára kárászozni jó lesz a Nevis Pantera. Azt szeretném még megkérdezni, hogy a tavi pontyozáshoz, ahol befuthat nagyobb példány, meg termetes amúrok is vannak, elegendőek a MH feederbotok 22-25-ös zsinórral? Vagy vegyek bojlis botot inkább..? Ki szeretném próbálni a fűzött csalizást, bojlival vagy pellettel, esetleg lebegtetett kukoricával. Sajnos az újrakezdésem óta csak 1,5 kilós márna volt a legnagyobb halam a Kis Rábán, de a Medium feeder botot (ET Rubin Match+feeder) nyéltől karikába hajtotta, persze dolgozott szépen a bot, de az volt az érzésem, hogy egy 15 kilós ponty nagy lenne ennek a pálcának. Van még folyóvízi fenekező botom, 3m-es Absf 50-180g dobósúllyal, csukázni vettem, masszív darab, lehet ezzel is próbálkozom pontyot fogni. Ja, és azt akartam még kérdezni, a hagyományos fenekezésnél mennyire hasznosak ezek az elektromos kapásjelzők, meg swingerek..? Én a régről megszokott kapásjelző karikákat vettem, de a horgászcsatornát nézve azt látom, hogy ezeket a villogó-csipogó biszbaszokat használják kizárólagosan....
    Bocs hogy hosszú lére eresztem meg sok a kérdés, de az a helyzet, hogy a tapasztalataim java része a 80-as évekből van. Kérdezni kellek, meg olvasni, mert nekem a Silstar a jó márka, meg a hátsófékes orsó a menő... És ez rendben is volt...30 éve. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák