Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hermanyi

    őstag

    Na amit ígértem .kicsit összeszedtem a gondolatokat . Amit még írnék azt nem íróm mert az sokakat sértene .

    Tegnap este kipróbáltam a rendes methodozást . Eddig is feedereztem de kockakosár hosszú előke . Tegnap beruháztam két db Preston ICS In line kosárba 20- 30g os kivitelbe és természetesen a hozzá való töltő szerszámba. A horgászatot rendesen kockakosárral kezdtem ,a horog Milo serie A 16 os méretben 40cm re a kosártól . A kosárba a szokásos 2mm es uni pellet folyékony aromával puhítva ahogy szoktam (ár érték arányban verhetetlen) .Horogra a szokásos csonti ,soft pellet . Fogtam vele rendesen a szabvány tescos pontyokat és keszegeket vegyes méretben . Majd az elfáradt előke miatt halat vesztettem . Jött az "isteni szikra" most kell methodra szerelni. Hát mit ne mondjak maga a szerelés az felér egy faékkel ,igaz a 14 es guru QM1 es horoggal megszenvedtem lámpafénynél mire felkötöttem rá a csalitüskét 0.13 as monofil előkével . :) De hát a rendes method az rövid előke csalitüskével és waftersel pop upal (ezek voltak) . Szóval szerelék kész ,horog bele a szerszámba amin a csalitüskén a Ringers csoki narancs Wafters volt felszúrva . 2mm es mikrópellet rászór ,kosár belenyom és kész is .
    Kezdődhet a móka gondoltam én . Bedobás után 1 max 2 perc múlva látom a rezgőn ,hogy valami van ,mert egy picit megmozdult és ahogy a kezemet elindítottam a kis 330 as Frenzee FXT Precision botom irányába már derékból hajlott a bot . És ez így ment egészen hajnali fél egyig Ez amúgy kb 50 percig tetszett is . Amit kapásra vártam az maximum 5-6 perc volt . (Ez nem a methodnak tudható be)

    Amiért ezeket a sorokat leírtam az az ,hogy mennyire el vagyok szörnyülködve eme technika miatt . Lehet maradi vagyok ,meg a szívem a sporthorgászaté ,de uram bocsá legyen már hibázási lehetőségünk ,had akasszunk korán vagy későn ,de itt nem lehet hibázni :( Ez a módszer a legális kapálás .

    Aki akar megkövezhet . A leírtak az én saját szubjektív véleményem

    [ Szerkesztve ]

    Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

Új hozzászólás Aktív témák