Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz #04669952 #43079 üzenetére

    A dobósúly az eldobandó végszerelék súlyának függvényében választandó.
    Tehát állóvíznél, 50 méteres dobáshoz elég egy medium kb. 60gr dobósúlyú bot
    Univerzális az MH (Medium heavy) 80-100gr dobósúlyig, nagyobb dobásokhoz, nehezebb szerelékhez. Akár folyóra is jó lehet.
    Keményebb a heavy feeder, 120-150gr dobósúlyig, nagyobb dobásokhoz, folyóra.
    Aztán az XH, XXH LC , stb..... feederek, távdobáshoz, és folyóra, 250gr dobósúlyig.
    A nagyobb kosarakhoz, akár MH feedernél is indokolt a dobóelőke használata.
    Ha nem kell nagy kosarakat hajigálni, bőven elég egy M, vagy MH bot, esetleg a mostanában divatos Light pálcák. Sokkal jobban látni a kapást egy érzékeny boton, és a fárasztás is élvezetes.
    Szerintem egy xxxxxxh ;] feedert használni olyan helyen ahol elég lenne egy jóval finomabb pálca is, nem csak felesleges, de elveszi az élményt is.
    Szerintem ha jobb minőségű (karbon) botot veszel, igazodva a felhasználáshoz (dobósúly, hossz) nagyon nem tudsz mellényúlni, jó az Eurostar Master Class, a nevisek amit sporttárs ajánlott, istenítik a Leeda concept botokat sokan... és (ezért lehet kapok) de a Döme botokkal sem nyúlsz mellé. esetleg walter Dart II feedere, ami benne lenne az árban.
    Orsó? Nevis Aqua feeder, Oreel Next FS sekély dobbal. Én nyeletőfékes orsót javaslok mindenképp, esetleg gyorsfékest. Egy pillanatra félrenézel, és egy 2kg-os ponty lekapja a botot a tartóról... :)

Új hozzászólás Aktív témák