Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Siendor

    csendes tag

    Üdv mindenki!

    A problémám a következő:

    Eddig rendelkeztem egy X-Micro WLAN routerrel, meg egy 2Megás ADSL előfizuval. Ez eddig korrektül működik, minden frankó. (192.168.62.1)

    De most kaptam egy DrayTek Vigor2100V típusú VoIP routert, melyet használnom kellene. (Telefon van hozzá) (192.168.62.2)

    A baj a következő:

    Ha a
    (1)
    modem--->XMicro---->DrayTek--->gépek

    kábelezést használom, akkor csak a DrayTekig jutok, semmi mást nem tudtam elérni, azaz nem jön be a 192.168.62.1-en az XMicro admin felülete, meg nincs net sem.

    Ha a
    (2)
    modem--->XMicro------>DrayTek
    \---->gépek

    kábelezést, akkor meg a gépeken van net meg minden, de a DrayTek nem látszik. Azaz a 192.168.62.1 elérhető, de a 192.168.62.2 nem.

    Ha pedig
    (3)
    modem--->DrayTek--->XMicro
    \--->gépek

    beállítással próbálkozom akkor pedig a 192.168.62.2 elérhető, de az XMicro felülete nem, ráadásul a DrayTek nem akar csatlakozni az ADSLhez.

    Igazából ami beállítás nekem kéne, az a (2). A subnet mask természetesen azonos, és a gatewayokat is beállítottam, mégsem megy sehogysem. A DrayTek úgy tűnik nem akar tárcsázni, de igazából nem érdekel, mert majd az XMicro megoldja.
    (Ja, mielőtt leugattok a (3) megoldással, előbb elmondanám, hogy természetesen az XMicro WLAN funkciója miatt nem vehető ki a rendszerből, mert használom, de be kéne üzemelni a DrayTek VoIP funkciót is.)

    Előre is kösz

    -= by Siendor =-

  • Siendor

    csendes tag

    válasz snemeth #3 üzenetére

    Köszi, ez megoldotta a problémát!

    Igazából a fő gond az volt, hogy ugye nem a LANnal hanem a WANnal kötöttem össze a routereket.

    Amúgy DHCP-vel nem lehet valahogy megoldani? (Ha bekapcsolom, sajna az XMicro nem engedi át a netet, mert a gateway ugye ő lesz, és valamiért ő meg nem adja át a DrayTeknek)

    Köszi még 1x!

    -= by Siendor =-

Aktív témák