Hirdetés

Aktív témák

  • Siendor

    csendes tag

    Üdv mindenki!

    A problémám a következő:

    Eddig rendelkeztem egy X-Micro WLAN routerrel, meg egy 2Megás ADSL előfizuval. Ez eddig korrektül működik, minden frankó. (192.168.62.1)

    De most kaptam egy DrayTek Vigor2100V típusú VoIP routert, melyet használnom kellene. (Telefon van hozzá) (192.168.62.2)

    A baj a következő:

    Ha a
    (1)
    modem--->XMicro---->DrayTek--->gépek

    kábelezést használom, akkor csak a DrayTekig jutok, semmi mást nem tudtam elérni, azaz nem jön be a 192.168.62.1-en az XMicro admin felülete, meg nincs net sem.

    Ha a
    (2)
    modem--->XMicro------>DrayTek
    \---->gépek

    kábelezést, akkor meg a gépeken van net meg minden, de a DrayTek nem látszik. Azaz a 192.168.62.1 elérhető, de a 192.168.62.2 nem.

    Ha pedig
    (3)
    modem--->DrayTek--->XMicro
    \--->gépek

    beállítással próbálkozom akkor pedig a 192.168.62.2 elérhető, de az XMicro felülete nem, ráadásul a DrayTek nem akar csatlakozni az ADSLhez.

    Igazából ami beállítás nekem kéne, az a (2). A subnet mask természetesen azonos, és a gatewayokat is beállítottam, mégsem megy sehogysem. A DrayTek úgy tűnik nem akar tárcsázni, de igazából nem érdekel, mert majd az XMicro megoldja.
    (Ja, mielőtt leugattok a (3) megoldással, előbb elmondanám, hogy természetesen az XMicro WLAN funkciója miatt nem vehető ki a rendszerből, mert használom, de be kéne üzemelni a DrayTek VoIP funkciót is.)

    Előre is kösz

    -= by Siendor =-

  • shev7

    veterán

    válasz Siendor #1 üzenetére

    Eloszor is sztem azt a helyzetet kene megvalositani, amikor a VoIP router jol mukodik, es egy gep van a netre csatlakoztatva. Ha ez megvan, akkor lehet tovabblepni.

    ''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

  • snemeth

    aktív tag

    válasz Siendor #1 üzenetére

    Mindenhol használj fix IP-t. A gépeknél is.

    A Draytek intézze a belépést a netre, plusz itt álítod be a port forward-ot, miegymást a gépek számára is.
    A Draytek LAN csatijából az X-Micro LAN csatijába menjen a net. Tehát nem a WAN-ba!!!
    Ha van kábeles géped, akkor az mehet bármelyik router LAN csatijába. Ha meg wireless, akkor meg úgyis az X-Micro-hoz csatlakoztatod.
    Az X-Micro-nak szinte semmilyen funkcióját nem használod (tűzfal, NAT, stb..), úgyhogy mindent a Draytek-en állítgass.

    Draytek WAN: itt ugye a PPPoE-nél beállítod, ami kell
    Draytek LAN:
    IP: 192.168.62.1
    Mask: 255.255.255.0

    X-Micro LAN (a WAN lényegtelen, mert nem használod)
    IP: 192.168.62.2
    Mask: 255.255.255.0

    A gépeken fix ip:
    Pl: 192.168.62.3, 4, 5, n
    Mask: 255.255.255.0
    Gateway: 192.168.62.1 (tehát a Draytek)
    Nálam a DNS-nek a szolgáltatóm DNS szerverei vannak megadva

    Ha nem írtam el semmit, akkor a gépeknek látniuk kell mindkét routert, egymást és netnek is kell lennie. Lehet persze, hogy másvalaki jobb megoldást tud mondani, de nálam működik a dolog. Nekem is két routerem van. Ráadásul a ''második'' szintén wlan, úgyhogy még ebben is egyezünk.

    [Szerkesztve]

  • Siendor

    csendes tag

    válasz snemeth #3 üzenetére

    Köszi, ez megoldotta a problémát!

    Igazából a fő gond az volt, hogy ugye nem a LANnal hanem a WANnal kötöttem össze a routereket.

    Amúgy DHCP-vel nem lehet valahogy megoldani? (Ha bekapcsolom, sajna az XMicro nem engedi át a netet, mert a gateway ugye ő lesz, és valamiért ő meg nem adja át a DrayTeknek)

    Köszi még 1x!

    -= by Siendor =-

Aktív témák