Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DrDante666

    tag

    Sziasztok! Városi használatra, munkába járásra kellene egy kerékpár, napi 2x3 km távra. Pont megtenné egy használt is, agyváltósat szeretnék, 28" méretben, teljes felszereltséggel, preferáltan sötét színű férfi vázzal. Igazság szerint van saját lámpám is, lakatot pumpát úgyis tervezek venni, tehát az extra tartozékok annyira nem hatnak meg.

    Kinéztem egy Cyco és egy Capriolo típust, de nem tudom melyik szeressem inkább.

    Cyco: [link] [link]
    Capriolo: [link]

    A Cyco tetszett meg először, az alábbi iromány alapján nem tűnik rossz vételnek: [link]
    Elméletileg kb. Decathlon kategóira, ami bár nem teljesen szaküzleti, sokkal jobb mint egy nagyáruházi, ár/érték arányban ilyen célra elvileg ajánlott választás.
    Bár a rugós nyeregcsőt fölöslegesnek érzem, inkább az első teleszkóp, ami elbizonytalanít, aszfaltra jobb lenne egy merev villás (kisebb energia elnyelés és kevesebb hibalehetőség), de legfeljebb majd ha beadja a kulcsot, akkor remélem cserélhető.
    Abból is az elsőnek talán szimpatikusabb a világítása az agydinamóval, még ha a pedál műanyagnak is tűnik, viszonylag masszívnak látszik.
    Az agydinamó okozott még némi fejtörést, hogy vajon mennyire fogja vissza a kereket, ugyanis amiatt kevésbé szimpatizálok a dinamózással, hogy az abroncson futóval gyakran gond volt, de ez a megoldás tetszik. Bár tapasztalatom szerint hamarabb sérül a kábelezés, viszont ha meg mégis elemesre váltok, akkor meg ott marad potyára.

    A másodikon egyszerűbb a lámpa és úgy látom hagyományos dinamós, bár mintha a teleszkóp útja viszont picivel hosszabb lenne és kicsit más a váz, a nyereg, a kormány. Némileg drágább, ugyanakkor van hozzá pumpa, prizma.

    A Capriolo váza bár hasonló, nem tudom van-e olyan jó, viszont merev villás és a képek alapján jó állapotú, de ajánlást nem találtam rá. Illetve a világítás már nem dinamós, van hozzá km óra, lakat, kulacstartó. Bár olcsóbb is, de a V-fékek helyett itt már csak hagyományos fékek vannak, a kitámasztó kevésbé masszív pálcikás megoldás és a pedálok is műanyagok.

    [ Szerkesztve ]

  • DrDante666

    tag

    válasz ivana #109235 üzenetére

    Emelkedő annyi van, ami van egy 6 vasúti vágányt áthidaló felüljáró, amire napi szinten fel kell tekerni, más különösebben nincs. Nagyon alkalmi jelleggel pedig néha lehet elmennék vele olyan 50 km alatti kerekezésre a környéken és vannak hidak, kicsit terepesebb alsórendű utak. Illetve a városban (nagyváros) szinte minden gyalogos átkelő helyen keresztezi egymást a kerékpárosok és biciklisek útja (mikor melyik van kívül vagy belül).
    Ezért szimpatizálok egy agyváltós trekkinggel és mert anno volt egy viszonylag problémás MTB-m, az agyváltótól azt remélem kevesebb gond lesz vele, kevesebb gondozást igényel, régen mindig olyat akartam.

    Van a családban régi Csepel (meg új is, nehéz is lassú is), tudom, hogy a régi örök darab, de jobb szeretem a kicsit modernebb mint a hagyományos dolgokat. Irodai munkáról van szó, mások így is 150k feletti kétkerekűvel járnak, de úgy egyébként is annyira minimálra nem szeretném levinni a dolgot. Újjal nem villognék, de melóhelyen és otthon is van saját tárolónk, így a biztonsági szempont nem olyan kritikus.

    [ Szerkesztve ]

  • DrDante666

    tag

    válasz ivana #109262 üzenetére

    Ez mondjuk engem is elgondolkodtatott, mert éppen én is valahol 100 kg körül/felett vagyok (de hosszabb távon cél lenne visszamenni a korábbi 80-90 kg környékére) és a ma említett kiszemeltjeim közül közül az első Cyco a szimpatikusabb már csak a felszereltsége miatt is, amin viszont SR Suntour teleszkóp van elvileg.
    Egyébként jobban preferálnék egy merev villát aszfaltra, de ha egyszer ez van benne... még mindig jobban tűnik majd idővel kicserélni mint az egyelőre bizonytalanabbnak tűnő Capriolo. Bár nem tudom mekkora befektetés, de remélem jól gondolkodom.

    [ Szerkesztve ]

  • DrDante666

    tag

    válasz DrDante666 #109278 üzenetére

    Egyébként ez a Diamant Opal Gates szerintetek mennyire reálisan van beárazva? A szíjhajtás miatt szimpatikus darabnak tűnik, de nem tudom akarjak-e elmenni ebbe az irányba.

    [ Szerkesztve ]

  • DrDante666

    tag

    válasz DrDante666 #109234 üzenetére

    Az elsőt vettem végül. Némi árengedménnyel, mivel egy Selle Royal Rio gél nyereg van rajta, ami sérült és kellene helyette egy új. Több helyen olvastam, hogy ez kényelmesnek számít, számomra viszont elég kényelmetlennek tűnt főleg az első része egy max. 10 km-es próbaút során, mindig igyekeztem rajta hátrább ülni. Mit ajánlanátok helyette ami kényelmesebb az említett trekkingre elsősorban városba 100 kg körüli testsúllyal?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák