Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hasaggymeg

    Topikgazda

    válasz jjeahh #153060 üzenetére

    Ha lábra állt magától jó eséllyel csak a külcsín sérült,remélhetőleg megúszta és tanul is belőle.Erdőben,isten háta mögött nagyon kell vigyázni lefele,a gravitáció nem kegyelmez senkinek és a segítség is messze. :( Jobbulást neki!
    Szerk:és felfele ahogy mondod,lehet menni mint az őrült,azt tanácsolom senki se fogja vissza magát,10% fölött meg kifejezetten ajánlatos száguldozni felfele,ami a csövön kifér,teljesen biztonságos. ;]

    [ Szerkesztve ]

    "Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz jjeahh #153060 üzenetére

    No, úgy tűnik az orrát megműtötték, a nyelvét összevarrták és az ujja eltörött, nagyjából ennyivel "megúszta". Meg azt mondja csak a mentőben tért magához, csak arra emlékszik, hogy repül. Ha én nem vagyok ott vele, simán lehet, hogy most is ott feküdne a hegyen :(

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

  • trialboj

    őstag

    válasz jjeahh #153060 üzenetére

    Jobbulást neki, remélem sosem lesz ilyen helyzetben részem. Sokszor stresszelek , mikor kevésbé tapasztalt bringással megyek, hogy nehogy felakadjon egy fára, mert rohadtul messze vagyunk minden beazonosítható úttól, fogalmam sincs a mentők hogy jönnének ki a semmi közepére.
    Aki felfele tudja veretni az tényleg tekintély parancsló, de bármekkora király is vagy dombon fel, csak a léféléken érzed hogy élsz, ott számít az összes mozdulatot beleadsz mindent amit a bringázásról tudsz, minden egyes kanyarban kockáztatod a testi épséged, a mászásnál negyed ennyi adrenalint sem kapsz. szerintem

    Persze ettől még ésszel kell tolni neki, én rengeteget tekerek egyedül, és igyekszem is a biztonságosnak mondható határokon belül maradni. Mindemellett kva büszke vagyok a múlt heti időmre, ahol 6mp-el megdöntöttem azt a rekordomat amit egy komolyabb bringával, nyár közepén futottam úgy hogy mindent beleadtam.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz jjeahh #153060 üzenetére

    Ez benne van ebben a sportban. De nem vagyunk egyforma vérmérsékletűek. Ki így, ki úgy bringázik. És azért azt is vedd számításba, hogy nagyon más kávéház az XC meg az Enduro bicaj. Nyilván elméletben tisztában vagy vele, de más a gyakorlatban. Egy Enduro kívánja a csapatást, alacsony sebességnél még a teleszkópok sem működnek rendesen, úgy lett megtervezve, hogy egy bizonyos tempó felett működik optimálisan. Biztos vagyok benne, hogy egy Enduro-val Te is másképp mennél, biztos, hogy gyorsabb lennél lefelé. Az persze igaz, hogy nagyobb tempónál megnő a kockázat, balesetveszély, és sokkal jobban kell koncentrálni, gyorsabban reagálni, de a nagy rugóutak, ballonos kerék és az agresszív lejtőzős geometria sok hibát korrigál. Nagyobb kövek, gyökerek, gödrök, stb esetén, XC-vel már elszállsz mint a győzelmi zászló, ha nem kerülöd ki, az Enduro meg elnyeli. Teljesen más nyomokon mész az Enduro-val, mint egy XC-vel. Persze ha nekimész egy fának, az ellen nincs orvosság.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák