Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hasaggymeg

    Topikgazda

    válasz jjeahh #130497 üzenetére

    ...vagy a hegy hosszabb arrafelé. :U

    "Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

  • sebgutkopf

    őstag

    válasz jjeahh #130497 üzenetére

    Dehogy vagy te gyenge. 2 óránál hosszabb útnál bírnám a 32:36-ot, akkor már rég 1x rendszert használnék, de pont az általános használhatósághoz jó, hogy van hátul még a 42 és az 50. Ritkán, de akkor nagyon kell.

    Igazán erős én se vagyok inkább kitartó. Előző években sokat másztam, majd 2018-ban más célt tűztem ki magam elé egy bakancslistást tudtam le. Lefutottam a maratont, és persze a felkészülésnek a bringázás teljesen az áldozatául esett. Na ezért már akkor elhatároztam, hogy 2019 az MTB éve lesz. :)

    Ezért élvezem ennyire a "csapatást"!

    [ Szerkesztve ]

  • trialboj

    őstag

    válasz jjeahh #130497 üzenetére

    Én is úgy gondolom, hogy te ott teljesen más szemszögből látod a világot, illetve van pár haverod aki elég edzett és ezért gondolod hogy sehol sem vagy az itteni bringásokhoz képest. Te a kapun kiérve már mászod a hegyet :)) más örül ha dombot talál 5-10km uncsi aszfalt után, és 26x meg kell mássza hogy egy 1000-es összejöjjön.

    ---

    Mivel nincs a tag a bringán, gondoltam ideje átnézni a forgáspontokat, mi a helyzet a csapágyakkal. Több helyen is láttam hogy évente többször kell szervizelni hogy sokáig tartson.

    Az enyém kb 1 éve volt átnézve, azóta porban sárban és hóban is járt, arra számítottam hogy tiszta kosz lesz, de elég kevés dzsuva volt a csapágyház tetején, és minden csapágy szépen mozgott, egyet ki is bontottam, de tele volt zsírral. A többit nem piszkáltam.
    Ez most akkor csak valami marketing maszlag, hogy hordja mindenki szervizbe a gépet? Persze esőben nem mentem, de tavaly azért saraztam rendesen, a havas lé is biztos belefolyt, mégsem volt semmi rozsda benne.

    Amúgy nem lenne nagy gond a szerviz, de rühellem mikor a vázba van fúrva a menet, és szuper óvatosnak kell lenni, becsavaráskor, és itt sajnos a támvilla felső részénél, pont a vázba megy a csavar, ami puha aluminium, szépen kipucoltam a menetet, de mégis elég nehéz volt becsavarni, és tolt is magával sorját. Biztos hogy nem ment ferdén bele, egyenes a feje, és szintben van a vázzal, csak úgy érzem, hogy minden egyes szerviznél, sérül a váz, és 4-5 alkalom után baj lesz.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

Új hozzászólás Aktív témák