Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz Lami66 #119444 üzenetére

    Igen, és mennyi idős ez a Bianchi, meg mennyi idős volt az a Triban?
    Szerintem sántít a példád egy kicsit.
    Használtan a kutyának nem kellenek a dekás gépek, erre számtalan példát láttam.
    Persze most én is tudok neked belinkelni 10 éves márkás bringákat, töredék áron, semmi jelentősége nem lesz. Persze minden bringa bukó, a márkás is.
    Én továbbra is azon az állásponton vagyok, hogy egy bringában a lényegi kérdés a váz, a tökömnek sem kell egy nagyáruházi gép sok pénzért, ki tudja milyen vázzal.
    Lehet, hogy első ránézésre divatos a btwin is, de a váz minősége köszönő viszonyban nincs egy minőségi bringa vázával.

    StLui: Akkor megértenéd, ha egy 500 ezres vagy 1 milliós dekás gépet szeretnél eladni. :) Persze minden új bringa bukta, első egy két évben akár a felét is bukod. Ez ezzel jár.

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz StLui #119478 üzenetére

    A magyar használt piac mondjuk egy érdekes jelenség. Én a saját tapasztalatomat írom le, de mindig akadnak ellenpéldák. Ismerősi körömben jó pár ember próbált megválni a dekás gépektől, mikor úgy döntöttek, hogy most már ideje lenne venni valami komolyabb gépet, nem ment könnyen, csak nagyon olcsón.
    De még akkor is ott van a csapnivaló szerviz hátterük, bármi bajod van a bringáddal, egy kontár fogja össze vissza kendácsolni valamelyik áruházukba. Ez nyilván olyan embernél nem probléma aki tud szerelni, de aki nem, és fontos neki, hogy ott szereljék ahol vette, a garancia miatt pl. Annak ez sok gondot tud okozni.

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz Toobee #119482 üzenetére

    Nyilván a drágább bringáikra gondoltam.

    StLui: Na azért kíváncsi lennék azokra a csapágyakra. :) De amúgy ahhoz képest, hogy mennyibe kerülnek, szerintem sincs baj egy RR520 szintű bringával. És persze lehet szar szerelőt találni sok helyen, de épp ezért kell megválogatni, hogy hol veszel bringát.

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz StLui #119485 üzenetére

    Egy rossz sztorit bárki tud írni, akármivel kapcsolatban. De egy decathlonban még egy alap gépet sem tudnak rendesen beállítani, nemhogy dropperhez nyúljanak, vagy bármi hasonló.
    Inkább várnék 2 hetet egy rendes szervizre, minthogy beadjam egy kontárhoz valamelyik decathlonba.
    Persze nem állítom, hogy amúgy minden rendben. A fő probléma az, hogy túl sokan szeretnének ebből megélni, ennyi boltot, szervizt ez a kis piac nem bír el. Rengeteg olyan ember vágott bele ebbe az üzletbe akár csak szerviz szinten is, akiknek közük nincs a témához és ez sajnos az egészre rányomja a bélyegét.

    Hunreeth: Ne kapkodd el.

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz etrop01 #119674 üzenetére

    Magyarországon vennéd, vagy külföldi oldalak is szóba jöhetnek?
    Új vagy használt?
    Milyen felhasználásra kell és mennyit szánnál rá?
    Ezeket érdemes előtte átgondolni.
    Amúgy Magyarországon az ebikeshop.hu és az ambringa.hu a leginkább pedelec specifikus.
    De a Merida factory store üzletben is érdemes lehet szétnézni, ott van teszt lehetőség is. Amennyiben érdekel a Merida, mint márka.

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz etrop01 #119682 üzenetére

    A 125km a legideálisabb esetben annyi, minimális rásegítés, átlagos testsúly, és sík út.
    A hatótávot nehéz belőni, mert nem mindenki használja egyforma körülmények között a kerékpárját. Hosszabb távon és Bosch rendszerrel mentem, és ez elég gazdaságosan kezeli az akkut. 1500m szintet tud, közepes rásegítésen, ami már elég durva, távban meg olyan 60-80km. De ha aszfaltozol vele, és nem olyan sok a szint, akkor 100km felett is bőven lehet menni. Meg ugye ott a töltés lehetősége, 1 órát elég tölteni és egy 30% körül visszatöltesz.
    Nagyon jó gép a levo, de nekem 2 dolog nem tetszett benne, az egyik az, hogy kicsit rövid, a másik meg az, hogy ha kéne tartalék akku, akkor azt a kialakítása és mérete miatt kb lehetetlen magaddal vinni, persze ez nem mindenkinek szempont, meg azért okosan gazdálkodva az 500Wh se kevés.
    A súlyban nagy csodák nincsenek, egy össztelós, aluvázas pedelec fully kb 21,5-23kg körül mozog, felszereltség és rugóút függvénye is.

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz etrop01 #119682 üzenetére

    Az biztos, hogy használtan sokkal jobb áron ki lehet fogni, de itt azért alaposan át kell nézni a bringákat, nem is az elektromos rendszer miatt, hanem a többi alkatrésze miatt.
    1 milláért, 1000km-t futott Speci turbo levo egy jó vétel.
    Kérdés, hogy ráülve mennyire fog neked tetszeni a geometria.
    Hány centi magas vagy?
    Biztos, hogy fülig fog érni a szád. :) Brutálisak ezek a gépek, és abban is biztos lehetsz, hogy el leszel fáradva rendesen egy nagyobb túra végén, könnyebb lehet, de a melót nem lehet vele megspórolni ha rendes köröket mész vele.
    Én megnézném az akciós Meridákat vagy esetleg egy Commencal, vagy a bike-discount.de oldalról egy Cube stereo hybrid.

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz etrop01 #119687 üzenetére

    A lényegi különbség az lesz, hogy sokkal gyorsabb leszel, meg úgy kb mindenhol fel tudsz vele menni ha megvan a technikai tudásod hozzá. Tolni nem kell a bringát sehol és simán lehet menni versenytempót fölfelé, ami elég jópofa dolog. :)
    1500m szintet ne vedd készpénznek, mert lehet a Brose nem tud annyit, meg ez alapvetően a felhasználón is múlik.
    Igen, tölteni 220V-os hálózatról lehet. Magát az akkut könnyen ki lehet venni az alsó csőből, nem ez a gond, hanem a mérete. A vázcsőbe integrált akkuk vékonyabbak, de hosszúak. A vázra rögzíthető akku kompaktabb.
    Pl ha hátizsákba szeretnél vinni egy tartalékot, a vázba integrált nem vagy csak kényelmetlenül fog beleférni egy átlagos hátizsákba.
    Itt egy kép a Brose és a Bosch akkuról: [kép]
    [kép]
    Szerintem neked nagy lesz ez a Turbo levo amit az ebikeshop árul. Az egy L-es váz, 610mm a felső cső hossz, az M-es 581mm. Tehát ez akkor kiesett.
    Emberes a 22 kiló ha mondjuk cipelni kell a bicót, mert olyan a terep, de amúgy kb semmi hátrányát nem érzem. Egy ilyen minőségi gyártónál manapság már a pedelec verzió is közel azonos geometriával rendelkezik mint az analóg, ezért az irányítása kb ugyan olyan jó, sőt a nagyobb tömeg, ami középen, lent összpontosul még jól is jön a stabilitásban. Ezek a gépek sokkal határozottabbak lefelé, mert a súlyuk miatt nem dobálja őket olyan könnyen a terep. Hiába a minőségi teló, egy 12-13 kilós gép azért pattogósabb mint a 22 kilós.
    Sík úton simán tekerhetőek rásegítés nélkül, pláne a Brose, mert annak még annyi ellenállása sincs mint a Bosch-nak. Inkább csak megindítani nehezebb. Egyébként alapvetően fontos dolog, hogy amíg még friss vagy, sokkal jobban is jársz ha sík úton nem kapcsolod be a motort, így nagyobb lesz a hatótávod.

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz 6030D #119698 üzenetére

    Nálunk a bolthelyiség mögött egy folyosót le tudok sötétíteni, ott azért elég jól látszik, hogy melyik lámpa mit tud. :) Ezek az újabb velotech lámpák egész jópofák, 300 lumen 6 ezerért és 750 lumen 9 ezerért, szerintem nem rossz vételek.

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz bunddog #119706 üzenetére

    Hogy valami eredménye legyen ezeknek a porcerősítő készítményeknek, hónapokig kell szedni, és a hatás akkor sem lehet garantált, mivel ez az adott problémától is függ. Ezek a szerek elsődlegesen a megelőzésre lettek kitalálva, tehát olyan embereknek akiknek még egészségesek az ízületeik, de nehéz fizikai munkát végeznek, vagy keményen sportolnak és szeretnék ha hosszútávon is egészségesek maradnának. Egy már kopott ízületben nem tud csodát tenni, legjobb esetben csökkenti a panaszokat egy időre, de meg nem gyógyít, új porcot nem tud építeni. Sajnos ez a helyzet.

    Lami66: Nem tudom ki ez az Ottó, de az ajánlott fogyasztói ára 9 ezer ft.

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz Lami66 #119721 üzenetére

    Húszasával hozzuk ezeket a lámpákat és viszik mint a cukrot, szóval azt nem mondanám, hogy nem veszi senki. Az, hogy egy webshop olcsóbb mint egy kisker, nem újdonság, jóval kisebb a rezsijük, nekik belefér, hogy az ajánlott fogyasztói ár alatt adjanak egy terméket, a kiskernek nem fér bele.

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz Lami66 #119743 üzenetére

    Sokan vannak úgy, hogy ha kell valami, akkor az azonnal, és belefér az, hogy kicsit drágább. Amúgy 9000-ért a 750 lumenes velotech tényleg best buy.

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz Bici #119807 üzenetére

    Csináltam már ilyen féket, van egy ilyen multifunkciós légtelenítő szettem, és ebben volt olyan fej, ami passzolt a kellys fékhez. Amúgy lehet, hogy videó alapján nem nagy durranás egy fék légtelenítés, ez még Shimano esetében igaz is lehet, de a többi típusnál már más tészta, ritkán lesz jó az alapján amit egy videóban látsz, pláne egy ilyen Kellys, amiről nagyjából semmi infó nincs.

    Hidraulikus fékekkel sem igazán van gond, csak Shimano vagy Hope legyen. :)

    Mechanikus tárcsafékben én idáig egyetlen értelmes darabbal találkoztam, az pedig pont az említett Avid BB7. A többi mechanikus vicc kategória.

    kacsyx: A drágább sisakok azért komfortosabbak, majd próbálj fel egy Uvex race 5-öt pl. Persze fejforma függő is a dolog.

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz MPowerPH #119812 üzenetére

    Nem azt mondtam, hogy rakéta tudomány, de van pár fortély, ami szükséges ahhoz, hogy tökéletesre megcsináld. És nem mindenkinek ugyan azt jelenti a jó fék, van akinek a kicsit nyúlós is ok. Én addig nem nyugszom amíg nem lesz megfelelően kemény, koppanós. Ez pedig a gyári videók alapján sok esetben nem kivitelezhető, mert amit ott bemutatnak az kb semmi, pl egy Avid esetében.
    A Magura is egy érdekes szerkezet, nyomatják a németek orrba szájba, de akárhogy bűvészkedsz vele, olyan nem lesz mint egy Shimano. A légtelenítési mechanizmusa is primitív. Csak egy példa a fortélyokra, akármelyik videót megnézed, sehol nem szerelik le a féket. Pedig elég csak a fizikát figyelembe venni, amikor alul leveszed a fecskendőt, már folyik ki az olaj, mert a féknyereg lejjebb van mint a fékkar, akármilyen gyors vagy, valamennyi kifolyik. A féknyerget le kell szerelni és mielőtt levennéd alulról a fecskendőt, a fékkar fölé kell emelni, hogy ne folyjon ki olaj a fékből mielőtt visszacsavarod a légtelenítő szelep zárócsavarját. Nagyon minimális olaj távozása elég ahhoz, hogy a fék puhább legyen mint kéne. Persze egy vázban vezetett fékkábel esetében ez macerásabb, ilyenkor érdemes a szerelő állványon elforgatni a bicót. Bárhogy bűvészkedünk, a legtökéletesebb eredmény csak úgy lehetséges ha a fék le van szerelve a bringáról, végig van kocogtatva a kábel és a féktest forgatása is szükséges ahhoz, hogy távozzon minden levegő.

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz trialboj #119834 üzenetére

    Természetesen nem kizárt az sem, hogy egy Shimano fék gyári hibás legyen, de az elmondottak alapján úgy gondolom, hogy ott valamit nem jól csinált a mester. Amikor lassú a fék, az általában a szar olaj miatt van. Valami noname ásványi olaj, nem Shimano.
    És mi az, hogy tiszta olaj? Egy gyakorlott szerelő úgy légtelenít egy féket, hogy ott nem úszik minden az olajban, mert tudja mit csinál. Ha meg ereszti az olajat, akkor erre konkrétat mondok, nem szerintemezek, meg visszaadom úgy, hogy orrán száján folyik az olaj, a fék az nem játék.

    Bici: Az egy fos fék, ne az alapján ítéld meg a hidraulikus fékeket.
    Miben rosszabb a Shimano mechanikus? Szarabbul fog. Itt adagolhatóságról nem igazán beszélhetünk, egy mechanikus tárcsa az vagy nem fog, vagy ha fog akkor on/off működik. Ezért jobb a hidraulikus, mert az sokkal jobban kontrollálható.

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz Hasaggymeg #119846 üzenetére

    Azért túlzásokba nem érdemes esni. Egy XT fék már akár Enduro használatra is elég lehet. Persze nem mindegy, hogy milyen fékbetéttel, milyen és mekkora tárcsával van használva, meg persze az sem mindegy, hogy mennyire van jól légtelenítve. Abban igaza van trialboj-nak, hogy egy 4 dugattyús fék már feltételez egy durvább használatot, egy XC gépen túlzás, még a 160-as tárcsával is. Ráadásul a 4 dugattyús fék esetében mindent érdemes kimaxolni, ott csak a legjobb fékbetét és legjobb tárcsa működik optimálisan. Shimano esetében ice tech betét és tárcsa kombó kell a 4 dugattyús fékekhez, máskülönben megsütöd a tárcsát és a betétet is. Ilyen fékszett esetében meg már agresszív a fékerő, ehhez meg komoly villa és váz kell.

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz Bici #119860 üzenetére

    Adagolhatóságban a BB7 sem jeleskedik, de az legalább jól fog.
    Ettől függetlenül én már biztos nem raknék fel mechanikus tárcsaféket.
    Fékszett: Shimano BR-M365
    Féktárcsa: 180mm előre, 160mm hátra.
    Adapterek: 180mm PM első adapter, 160mm IS hátsó adapter.

    Ez így összesen: Szállítással együtt 86,31 EUR, tehát kb a jelenlegi Euró közép árfolyamon 28 ezer ft.
    Ez bőven benne van a keretedben. A maradék pénzedből meg a szervizre is futja, hogy felszereljék, fékcsöveket méretre vágják és légtelenítsék.

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz trialboj #119871 üzenetére

    trialboj: Szerintem a legalapvetőbb szempont a tél sport ruházatnál, hogy minden réteg lélegző, technikai anyag legyen. A legdrágább cuccokat is megölöd azzal ha felveszel egy olyan réteget ami nem engedi ki a párát. Onnantól rád fog rohadni minden. A hőérzete mindenkinek más, ezért nehéz általános szabályokat lefektetni, hogy kinek hány réteg kell. A decathlonos ruhákkal én olyan szinten elvagyok, hogy mondjuk egy futó póló, zokni stb, de komolyabb felhasználásra nem vennék tőlük. Persze majd ezért is biztos megkapom, hogy á az nem úgy van, mert vannak nagyon jó téli ruháik is, lehet, hogy így van. Én azt tudom, hogy akárhányszor akartam náluk venni valami komolyabb nyári vagy téli sport ruházatot, általában még a felpróbálásig sem jutottam el, mert már az anyag tapintásra nevetséges volt. Ha meg láttam egy tényleg minőséginek tűnő ruházatot, azért meg ugyan úgy elkérték a pénzt mind egy nevesebb gyártó.
    Én személy szerint az Endura bringás ruházatokat tudom nyugodt szívvel ajánlani, ár/értékben ezt gondolom az egyik legjobbnak. Persze van még sok jó minőségű, de az árak eléggé elszállnak. Visszatérve a decathlonra, a 40 ezer ft-os síkabátjukból a szemem láttára csavartak ki 1 liter vizet a sípályán. Persze egy minőségi síkabát 60-80 ezertől indul, de abból nem is fogod csavarni a vizet. Most akkor melyik a drága?

    Egyébként valóban az alsó ruházat a fontosabb, a térded miatt. Itt a lényegi különbség annyi, hogy olcsóba vagy megoldod egy neoprén térdmelegítővel, ami pár ezer ft-os tétel egy motoros boltban, és e mellé már nem kell olyan drága nadrág, vagy veszel egy tényleg minőségi téli kerékpáros nadrágot, ami meg 40-50 ezres tétel. Az utóbbi nyilván komfortban sokkal jobb lesz és egységesen mindenhol véd, az olcsó megoldás kompromisszumos, de legalább a térdednek nem lesz baja. Ha nincs igazi zord időjárás akkor önmagában a téli bringás nadrág elég, ha nagyon hideg van akkor kell a minőségi aláöltöző is. Felülre meg tényleg egyéni dolog, ami biztos, hogy ha nagyon hideg van, akkor nem árt egy minőségi, softshell kapát. Aláöltöző, téli mez, ilyenek. Jó minőségű téli bringás kesztyű.

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz emiki6 #119883 üzenetére

    Mivel nálunk volt az üzletben, így simán csak berendeltem ami kellett, aztán próbálgattam, de amúgy az Alpinbike szokott belőle tartani választékot. Nálunk is lesz most téli.

    (#119888) pc360: Tapasztalatom szerint a legömbölyített "szegecses" platformpedál maximum bohóckodásra jó, aszfaltos tekerésekre, általános felhasználásra, terepen ultragáz.
    A deszkás cipőkkel meg az a probléma, hogy teljesen más felhasználásra lettek kitalálva, ezáltal nem ott kemények, merevek ahol egy montin kell, illetve a talpa is másfajta gumiból van. Ha megbízható cipő és pedál kapcsolatot szeretnél montin, és platform pedált használsz, akkor mindenképpen kell a rendes, éles szegecses pedál, ez még akár utcai, sport cipőben is egész jól tapad, de nyilván annak a talpát hamar szét fogja szedni. Viszont egy rendes platform pedálhoz való cipő ég és föld! Én sem gondoltam volna, sokáig nem hittem benne, de amióta ezt használom kicsit más a véleményem. Eleve ez a speciális stealth rubber gumitalp úgy tapad a pedálhoz, hogy össze sem hasonlítható egy átlag vagy egy deszkás cipővel. Iszonyat merev a talp, az orr, de emellett kényelmes is a cipő. Nem használok sípcsont védőt és még különösebb problémám nem volt ebből. Előbb cseszi szét a sípcsontodat a lekerekített szegecses pedál, mert az viszont könnyen csúszik. Amire nagyon kíváncsi vagyok az a mágneses pedál: MAGPED
    A Saint pedált is szeretem, de fontolgatom, hogy lecserélem egy ilyenre. SPD nekem para durvább monti használathoz, ez meg olyan átmenet lehet a kettő között.

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz pc360 #119895 üzenetére

    Ja, akkor valamit félreértettem, ez esetben pont jó bármelyik pedál kb. :)

    Rica: A Gore is egy nagyon minőségi cucc, de ott vannak árak, drágább mint egy Endura.
    Egyébként tényleg elég húzós összeg egy komplett téli bringás ruházat, ha minőséget szeretnénk.
    Simán belekerül egy egész jó alsó, közép kategóriás kerékpár árába.
    Pólónak teljesen jó amit a decathlonban is árulnak, bár hozzáteszem, ott se a legolcsóbbat kell megvenni, mert az ilyen irritáló, viszketős, izzadós műanyag. A közepesen drága, 4-5 ezer ft körüli futópólóik egész jó minőségűek. Viszont vettem Nike futópólót is pár ezerrel drágábban, és azért a minősége érezhetően jobb, tehát nem csak azt a márkajelzést fizettem meg.
    Nyáron én pl ezeket a futópólókat jobban kedvelem bicajozáshoz mint a kerékpáros mezeket.

    Visszatérve a téli ruházathoz, mint ahogy 6030D is említette, azt érdemes figyelembe venni, hogy milyen intenzíven akar valaki kerékpározni, nyilván aki intenzíven nyomja az kevesebb réteget vesz fel, mint aki túrázósba, városnézősbe kerékpározik.
    Viszont azt soha nem szabad elfelejteni, hogy attól, hogy egy ízületünk nem fázik, még lehet neki hideg. Nyilván a legkritikusabb a térd, a kerékpározás esetében. És ha valóban téli körülmények között kerékpározunk, 0 fok környékén, akkor már mindenképpen komolyabb védelem kell neki. Ez lehet az általam is többször említett, neoprén motoros térdmelegítő, és egy alsó, középkategóriás téli bringás nadrág, vagy egy felső kategóriás téli kerékpáros nadrág. Mindkettőnek megvan az előnye és hátránya, a térdmelegítő olcsó, de kényelmetlen, a minőségi nadrág drága, de kényelmes. Én személy szerint már nem bírom ezeket a térdmelegítőket, tekertem benne sokat, de most rászánom magam egy komolyabb nadrág vásárlására. Térdmelegítő esetében nem szabad összekeverni a normál kerékpáros térdmelegítőt a motorossal. Igazi védelmet csak a neoprén, motoros melegítő ad, de ez elég kényelmetlen és izzadós is.
    A téli bringás nadrágot érdemes kombinálni egy minőségi sí aláöltözővel, ha igazán hideg van, minőségi nadrág esetén 2 réteg a maximum, szerintem több alulra nem kell. Felülre már lehet több réteget felvenni, sí aláöltöző, téli mez és mondjuk egy softshell kabát, ez kb mindenre elég ha minőségiek a ruhadarabok. Softshell kabátok árában nagyon nagy különbségek vannak, lehet venni a nagyobb sport áruházakban akár 10 ezer ft alatt is, meg lehet venni akár 50 ezerért is egy márkásabbat. Nem feltétlen kell a legdrágábbat megvenni, de azért a felől kétségeink ne legyenek, hogy egy minőségi darab jobb. Nekem is van intersportos Mckinley softshell dzsekim, meg van egy prémium Schöffel, van köztük különbség, nem kevés. A drágább kb mindenben jobb, kényelmesebb, melegebb, jobban is szellőzik, ráadásul a csuklónál és a nyakrésznél sokkal jobban zár. Ez az egyik legkritikusabb szempont a dzsekinél, hogy a csuklódnál és a nyakadnál védjen rendesen, ha ott befúj a szél, akkor onnantól kezdve mindegy is, hogy mennyire jó minőségű az anyag, fázni fogsz benne. És még annyi fontos, hogy ezeket a technikai ruhákat speciális mosószerrel mosd, a normál mosószer eltömíti őket és onnantól kezdve elveszíti a lélegző képességét, tehát rád fog rohadni.

    (#119913) FIREBLADE78: Általában minden neves gyártó saját fantázia nevet ad a saját anyagainak, de a működésük lényegében ugyan az. Nem engedi be a szelet és a vizet, de kiereszti a párát. A lélegzősség és vízállóság tekintetében nyilván vannak komoly különbségek is a különböző anyagok között.
    Endura pl Thermoroubaix® névvel illeti a thermo anyagát, de van sokféle fantázia neve: Endura

    (#119915) trialboj: Ha nem tudod megtapogatni az anyagot, mert rendeled, bár nyilván ez a méretválasztás miatt sem szerencsés, akkor érdemesebb márkásabbat választani, ez esetben garantált a minőségi anyag. Mivel elég sok technikai ruházatot árulunk télen, főként sível kapcsolatosan, így már viszonylag nagyobb tapasztalatom van az ilyen anyagokkal kapcsolatban. Nyári ruházatnál az olcsó anyag műanyagos tapintású, ez izzadós és kényelmetlen, és ezek az anyagok vékonyabbak is. A minőségi anyag selymesebb tapintású és kicsit vastagabb. A téli ruházat esetében meg főként a rugalmasabb anyagok a jobbak. Aláöltözők esetében itt is ugyan úgy megfigyelhető, hogy a gagyi ruházat, műanyagszerű, szúrós, kényelmetlen, gagyi hatást kelt, míg a minőségi anyag sokkal kellemesebb tapintású.

    A technikai anyag attól technikai, hogy nem ereszti be a szelet, vizet, de kiereszti a párát, tehát ezért nevezik lélegzőnek. Nyilván a vízállóságnak és lélegzősségnek vannak fokozatai, ezt jelölik azzal a mm számmal, 5000-akár 45000-ig. 10000 körüli anyag már elég jó minőségűnek számít általában.
    A windstopper-es cuccok általában anyagában vízállóak, de van lélegzősségük is, és nem, nem izzadsz bele, ha alatta is lélegző anyag van. Az olcsóbb cuccokat érdemes impregnálni mosás után, ezek inkább a gyári impregnálás miatt vízlepergetőek, de ha ez a bevonat lejön róluk akkor már beáznak. A drágább anyagok impregnálás nélkül is taszítják a nedvességet, mert anyagukban vízállóak.

    A térdmelegítő esetében arra kell figyelni, hogy csak a vastag neoprén melegítő az igazán jó, sok olyan bringás kar és lábmelegítő van, ami inkább csak melegítő, de nem szélálló teljesen. De ha minőségi téli bringás nadrágod van, akkor nem is kell a térdmelegítő, maximum ha nagy esőben mész, akkor egy vízálló nadrág kellhet a téli bringás nadrág fölé, mert bár egy téli bringás nadrág is vízálló valamennyire, de azért nem annyira, mint egy speciális esőnadrág.

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz Rica #119965 üzenetére

    Szívesen! Annyival kiegészíteném, hogy a téli, minőségi technikai ruházatnál a legjobban víztálló termékek a Gore-Tex anyagúak, és ezek a legdrágábbak, mert itt teljesül mindhárom kritérium leginkább, hogy vízálló, szélálló, és lélegző is. A középkategóriás termékeknél inkább csak a szélállóság és a lélegzés teljesül, a vízállóság kompromisszumos.

    rushty: Folyékony, és olyan összetételű, hogy ne tömítse a technikai anyagokat. Én Holmenkol márkájút használok, ez egy prémium márka, tőlük vesszük a sívaxokat is.
    [link]
    És itt az impregnáló: [link]

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz trialboj #119980 üzenetére

    Felőlem, de akkor jogdíjat kérek! :D

    Nem feltétlenül kell megvenni a Holmenkolt, vannak azért olcsóbban is, és ezek elég kiadósak. 1 kupak elég egy mosáshoz. Azt megértem, hogy egy egy olcsóbb ruhadarab mellé soknak tűnik, de ha van jó pár drágább, technikai ruházatod, akkor már nem tétel a mosószer, és azért nagyon nem mindegy, hogy megmarad e a lélegzőssége vagy sem. A 180 ezer ft-os Schöffel síkabátom nem szívesen mosnám ki sima mosószerben. :)

    bunddog: Én biztos, hogy Endura-t vennék, ezt a márkát tartom a legjobb ár/érték arányú kerékpáros ruházatnak.
    Mivel én montizok, így valószínűleg nem feszülőset fogok venni, bár van egy elég jó minőségű Bergamont gyári mezem, téli kivitelben. Én valami ilyesmit fogok most venni: MT500
    és aláveszek egy sí aláöltözőt, vagy ha extrém hideg van akkor a téli, Bergamont gatyát.
    Őszintén szólva nem tudom ez mennyire meleg, de szerintem ez csak egy héj nadrág, egy brutális vízálló, szélálló anyaggal. Ha nagyon hideg van akkor alá kell venni aláöltözőt, ez a síelésnél is így működik, pl valami minőségi merino gyapjú anyagút.
    Egyébként a Hummvee se lehet rossz, ez egy elérhető áru termék: [link]
    Vagy ez: SingleTrack

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz Hasaggymeg #119979 üzenetére

    Én sem hittem ezekben a ruhákban, de amióta olyan helyen dolgozom, hogy sok termékhez ingyen hozzájutottam, azóta változott a véleményem. Pont ezt gondoltam, mint te, hogy humbug az egész. És azt is elhiszem, hogy fájdalmas kiadni mondjuk 100 ezer ft-ot egy komplett téli sport ruházatért, de amikor elkezded használni akkor azért megérted, hogy miért kerül többe. És persze, megizzadsz a drága cuccban is, de ha megállsz, pillanatok alatt elpárologtatja. Az is lehet, hogy te izzadósabb fajta vagy, ebben is elég nagy különbségek vannak emberek között. Én tapasztalatból tudom neked mondani, hogy az occó, intersportos softshell kabátom pont olyan mint a te decathlonosod. Rámrohad mintha egy műanyag kabátot húztam volna magamra, az 50 ezres Schöffel meg nem rohad rám. Persze abban is megizzadok, mondjuk közel sem annyira, de hamar elpárolog, és a komfortját nem lehet összehasonlítani a Mckinley-vel. Ja és melegebb is. Mínusz 5-10 fokban melegem volt benne úgy, hogy összesen egy vékony aláöltöző, meg egy vékony síing volt rajtam.
    És azt se felejtsük el, hogy pl ha hátizsák van rajtad kerékpározás közben, akkor meg aztán nincs az az űrtechnika, ami meggátolná, hogy ne izzadjon be a hátad.

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz Hasaggymeg #120008 üzenetére

    Én úgy gondolom, hogy inkább az elvárások nagyok, ha az ember sportol, akkor izzad. Az a nem mindegy, hogy ez az izzadtság mennyi ideig marad ott? Meg hiába veszel fel egy csúcs szuper lélegző kabátot, ha aláveszel valami filléres aláöltözőt. Persze, hogy nem fog jól működni. Ha veszel egy minőségi cuccot, akkor az alatta vagy felette lévő rétegek sem lehetnek rosszabb minőségűek, különben értelmét veszíti a drágább, legalább is a lélegzősség szempontjából. Árakon persze lehet vitatkozni, de hogy sokkal jobb érzés a minőségi technikai ruházatban sportolni, az biztos. De a legfontosabb az mindenképpen az ízületek védelme, én már csak ezért se vagyok hajlandó kompromisszumokat kötni.

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz trialboj #120013 üzenetére

    Még 2013-ban kaptunk egy doboznyit, mivel ősz vége felé volt a csillebérci tesztnap, így télit küldtek. Egyébként mi is csak úgy kaptunk, hogy akkor pont vettünk vagy 15db komolyabb bringát a tesztnapra. Persze a mezeket is kiszámlázták, nem ajándék volt, és nem volt olcsó. Előtte akárhányszor kértünk, azt mondták nincs.
    Nekem pont ilyen van:
    Felső: [link]
    Alsó: [link] ezen a képen pont nem látszik, de a nadrágon oldalt is van bergamont felirat. Sokat hordtam, volt amikor napi szinten, 5 éve megvan, de az állapota elég jó még mindig. És nagyon jól melegít.

    A használt karbon témához! Az biztos, hogy nagyon alaposan át kell nézni, lehetőleg olyan embernek aki tudja mit kell nézni. És igen a Pinarello-t hamisítják, de ez a sorozatszám alapján hamar kiderül.
    Amúgy ha rendben van egy használt karbon váz, tehát sérülés mentes, nem kell tőle tartani, nem jellemző rá a fáradás.

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz StLui #120082 üzenetére

    100 ezres meg drágább kabátok, nadrágok a sí sportban jellemzőek. De az soha nem volt egy olcsó sport, meg ott a sebesség is nagyobb mint kerékpáron, akár 80-100 km/h, fagyos körülmények között. Tehát indokolt a komoly technikai ruházat.

    Kerékpározáshoz, senki sem azt mondta, hogy mindenből a legjobbat kell megvenni, csupán annyit mondtunk páran, hogy van különbség az olcsó és drágább technikai ruházat között! Érezhetően jobb, komfortosabb a minőségibb. Össze lehet válogatni okosan egy téli bringás szettet úgy, hogy nem kell mindenből a legdrágább, és az eredmény jó lesz. De azt ne gondoljuk, hogy ha mindenből a legolcsóbbat vesszük, akkor ugyan az lesz az eredmény, mert csak a márkát fizeted meg a drágában. Tapasztalatból tudom, hogy nem így van. Mindenkinek a saját döntése, hogy mennyire fontos neki az ízületei védelme, és a komfort érzet, hideg időben történő kerékpározáshoz. Úgy gondolom, hogy azért hülyének sem kell nézni azt, aki költ a minőségre!

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz bringasisti #120090 üzenetére

    Ez egy szakmai topik nem? Miért kéne csak a legolcsóbb termékekről beszélni? Ráadásul, ha nem próbáltad a minőséget, úgy meg pláne értelmetlen a kijelentésed.

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz bringasisti #120094 üzenetére

    Ha neked is jó ruházatod van, és nem is volt olcsó, akkor miről beszélünk? Te is tapasztaltad, hogy jobb egy ilyenben sportolni mint egy gagyiban. És miből gondolod, hogy nincs annál jobb mint ami neked van? Persze továbbra is azt mondom, hogy nem feltétlen kell az abszolút top mindenből, azt kell figyelembe venni, hogy milyen aktívan és milyen körülmények között fogjuk használni, pont mint egy kerékpár esetében.

    Én nem vagyok kereskedő! Vagyis pontosabban, nincs saját üzletem, csak alkalmazott vagyok! Persze nyilván nem az a célom, hogy ne menjen a bolt, de ez egy összetett dolog. Viszont a véleményem pl a technikai ruházatokkal kapcsolatban, teljesen független attól, hogy most hol vagy mit dolgozom. Ha holnaptól elmennék egy teljesen más szakmába dolgozni, akkor se változna meg a véleményem! Én itt mint átlag felhasználó, alkottam véleményt. Tehát ne adjunk a dolognak olyan színezetet, hogy én itt mint kereskedő, át akarom b@szni a jó népet, mert nekem ez az érdekem, hogy minél többet eladjak, lehetőleg a legdrágább termékekből. Nem célom senkit sem átverni, félretájékoztatni, a korrektség és precíz munka, minden sikeres vállalkozás alapja kell hogy legyen!

    StLui: Nem tudom milyen kesztyűt vettél, de az én Endura kesztyűm 5 év után is jó volt, csak azért cseréltem le, mert az egyik felét elhagytam. :) Egyébként nyilván egy márkás termék is lehet sérülékeny, csodák nincsenek, egy nagyon vékony anyag kiszakadhat ha beakad valahova. Bár nyilván egy montis kesztyűnél nem kéne ilyennek történnie, de ott sem mindegyik van ugyan olyan vastag anyagból, hibás tervezés előfordulhat bizonyos típusoknál. Vidd vissza és cseréltesd ki. Egyébként a tartósság és a használati teljesítmény nem mindig jár együtt. Egy drága külső gumi se feltétlen a tartóssága miatt drága
    ,hanem a használat közbeni teljesítménye miatt. Ettől függetlenül nyilván nem kéne kiszakadnia a kesztyűnek egy bringázás után, úgy, hogy nem is estél benne.

    Ami a síelést illeti, egy új, minőségi, lehetőleg speciális mosószerben mosott síruhába lehet nem szakadna rólad a víz. Persze itt sem azt mondtam, hogy mindig a top termékeket kell megvenni, de számtalanszor tapasztaltam, hogy síelés esetében pont az olcsó termék lesz a drága, mert mikor rájössz, hogy egy sz@r, sportolásra alkalmatlan, addigra már megvetted, és vehetsz utána egy normális minőséget is, pedig jobban jártál volna ha egyből egy minőséget veszel. :) Számtalan ilyen vásárlóval találkoztam, aki saját maga ismerte el a tévedését.

    Egyébként senki sem állította, hogy ezek olcsó sportok, a bringázás se, ezen a szinten mint ahogy te is űzöd! Tudod van az a mondás, ha volt pénz majomra, akkor banánra is legyen! :D

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz StLui #120102 üzenetére

    "vagy mindenből közepest vagy mindenből a maximumot érdemes venni"
    Szerintem maradhatunk abban, hogy ez a te privát véleményed, ami a gyakorlatban nem feltétlen igaz is. :)

    A síelős témára annyit tudok mondani, hogy nyilván az izzadás egyéni dolog is, nem mindenkinél egyforma mértékű. Sportolás közben mindenki izzad valamennyire nyilván és az is igaz, hogy az elpárolgás a lényeg, ebből a szempontból. Viszont saját magam tapasztaltam meg és számtalanszor láttuk másnál is a sítesztjeinken például, hogy egy minőségi síruha hogy működik, és hogy működik a gagyi. Valamennyire nyilván nyirkos lesz a minőségi is, de a szarból meg csavarod a vizet. És ez elég nagy különbség. Tovább görgetni ezt a témát biztos nem fogom, elmondtunk mindent, mindenki levonhatja a maga következtetéseit, aztán azt vesz meg amit saját magának jónak ítél meg. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz StLui #120102 üzenetére

    Még annyit hozzátennék, hogy az 500 eurós kabátot viselőről nem tudjuk, kezelte e speciális mosószerrel a kabátot, alatta milyen cuccok voltak? Helytelen aláöltözéssel, vagy nem jó mosással a legdrágább kabátok, nadrágok működését is el lehet rontani.

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz StLui #120143 üzenetére

    Sajnos ez tényleg probléma, hogy a kerékpár boltokban kevés a ruha. Kevesen mernek belevágni, mert iszonyat sok pénzt bele lehet ölni. Pedig lenne értelme, mert ez tényleg egy olyan kategória, amit kevesebben mernek netről rendelni. Most sikerült meggyőznöm a főnököm, hogy legyen Endura meg Northwave. Be is lett rendelve. Nálunk is volt régebben több és elfogyogattak. Endura, Bicycle line például, és nem olcsó ruhák voltak.

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz inifini #120184 üzenetére

    Váltó jól működik? :)

    (#120159) FIREBLADE78: vadonsport

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz FireKeeper #120201 üzenetére

    bálna bike

    Úgy tudom jó minőségben dolgoznak, persze az igazán profi fényezések autófényező műhelyekben készülnek, de ezek húzósabbak árban, akár 20-30 ezer ft egy váz festése.

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    Elég jól sikerült az új Specialized Turbo Levo: [link]
    700Wh-s akkuval könnyebb mint sok másik 500-al.
    Csak hát az ára...

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz StLui #120291 üzenetére

    Lehet az "olcsóbb" verzióba is tenni nagyobb akkut, de gondolom mennyi lehet az ára. :)
    Mondjuk a legjobban az tetszik benne, hogy végre növeltek a felső cső hosszon, kicsit rövidnek éreztem az előzőt. Illetve az is rohadt jó, hogy állíthatod a középrész magasságát, annak függvényében, hogy 29+ vagy 27,5+ kerekekkel használod. Így a hasmagasság ugyan akkora marad.
    És a 20 kiló alatti súly is elég komoly egy ilyen gépnél.

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz trialboj #120304 üzenetére

    Nekem a kollégám egyszer hozott a nagykerből egy ilyen olajat, mert épp nem kapott Shimano-t: [link]
    Nem is volt olcsóbb mint a Shimano.
    Először kipróbáltam a saját Shimano fékemen, lassú szar lett tőle, akkor mondtam is neki, hogy ide többet ilyen fosokat nekem ne hozzon. :) Csak Shimano-t a Shimano fékekbe. DOT olajos fékekbe viszont teljesen jó a Motorex DOT olaj, ott nem szükséges a gyári, például Avid olaj. A Reverb-be 2,5W-s Motorex telóolaj is kiváló, annak se kellett a Rock Shox olaj. A Motorex termékeket bátran ajánlom, de Shimano fékbe csak Shimano olajat szabad tenni! Még a Magura fékhez is jó volt a Shimano, pedig elvileg a Magurának is saját ásványi olaja van.

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz trialboj #120365 üzenetére

    Aláöltözetnek inkább aláöltöző kell, egy Nike futópóló nem feszül rád, az aláöltözőnek meg az a lényege, hogy testhez simuló legyen. A futó póló nekem nyári mez helyett van. :)
    Márkánál maradva: [link]
    Vagy esetleg: [link]

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz Hasaggymeg #120367 üzenetére

    Vannak olcsóbban is, de ez merino gyapjú, azért drága. Nem árt ha nem 1db van, de talán 5db-ra azért nincs szükség.

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz 6030D #120369 üzenetére

    Sokan viszik ezeket a gurulós cipőket, ja, gyerekek szeretik, de felnőttek is vettek már.

    Azt azért ne gondoljuk, hogy ez a 2000ft-os aláöltöző ugyan azt tudja mint a merino. :D

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz 6030D #120380 üzenetére

    Ezt a fantasztikus lehetőséget meghagyom a "márkaszerviznek". :D

    Toobee: Minden bizonnyal a Cannondale a másolat! :D
    [link]

    FIREBLADE78: Persze, hogy jó, alapvetően egy prémium síruházat, de nyilván az aláöltöző az nem sport specifikus, bármire jó lehet télen, hideg időben. Nekem is van sok Schöffel ruhám, utcai kabátok, síkabát, aláöltöző, softshell kabát, nagyon jó minőségű ruhák.

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz Lami66 #120393 üzenetére

    Előtted a lehetőség, megveheted. Minden bizonnyal jobban értenek hozzá a decathlonos srácok, mint a kerékpár ipar egyik legnevesebb gyártója.

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz Lami66 #120393 üzenetére

    Egyébként úgy bírom az ilyen decathlonos “szakmai” leírásokat. :) Azt mondja dupla dugattyús fék. Kb minden hidros tárcsa dupla dugattyús, egy belül és egy kívül. Esetleg a 4 dugattyúsra gondolhattak? Ki tudja, de nem bizalom gerjesztő.

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz trialboj #120407 üzenetére

    Ahogy néztem a leírást az anyagösszetételük nem egyforma.

    Egyébként a merino gyapjút is csak részben tartalmaznak aláöltözők, és ezek elég meleg cuccok, nem is mindenki szereti, illetve időjárás függő, hogy egyáltalán szükség van e rá.

    Igen ilyesmit érdemes legalsó rétegnek használni, legyen testhez simuló. Érdemes télre egy melegebb változatot használni, az átmeneti időre meg egy kevésbé meleget.

    Lami66: Én úgy gondolom, hogy a decathlon iránt jogos a kritika, ez nyilván nem érinti minden terméküket, de láttunk már ott érdekes dolgokat, meg kb az összes nagyáruházban.
    Persze ez nem jelenti azt, hogy feltétlenül rosszul döntöttél, de azt sem, hogy jól. Bár nyilván mindenki szereti az önigazolást hallani, hogy jól döntött.
    Egy biztos, badarság azt gondolni, hogy fél áron, vagy akár még kevesebbért, ugyan azt kapod a decathlonban, és csak a nevet fizeted meg a drágább, prémium kerékpárokban és különböző termékekben. Ez persze nem jelenti azt, hogy a Triban 540 rossz lenne, csak mindent érdemes a helyén kezelni.

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz Lami66 #120408 üzenetére

    Nem, nem az az oka, a webes szakmaiatlanságnak, hogy a boltban történik a fő értékesítés és a webre nem fordítanak kellő figyelmet. (Amúgy nyilván igen, a boltban történik az eladások zöme, de nem ez a lényeg) A dolgozóik közt nagyítóval keresheted a szakmailag toppon lévő embereket. Sajnos ez az igazság, mehetsz te akármelyik részlegre, kérheted a vezetőt, pályakezdő, tapasztalatlan, minimál béren tengődő emberekkel fogsz mindenhol találkozni. És nem, nem vagyok egy sértett volt dolgozó, pedig ezt már egyszer megkaptam itt valamelyik nagyokostól, hidd el pont nem érdekelnek, abszolút semmi gyűlölet nincs bennem irántuk, csak leírom ide azt amit tapasztaltam, nem színezem ki, csak azt mondom amit tapasztaltam. És ezt tapasztaltam, hogy szakmailag nullák, aki meg értett a szakterületéhez azt elüldözték a viselkedésükkel, a hozzáállásukkal.
    Ezért írhatnak le a webre ilyen baromságokat, hogy dupla dugattyús fékek és társai. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz kacsyx #120423 üzenetére

    Nagyon sok embernek bőven elég az amit a decathlon nyújt, és nincs is ezzel semmi probléma, csak tudni kell a helyén kezelni. Nos igen, nyilván nem véletlen, hogy a versenyeken nem jeleskedik a btwin, rockrider stb.
    A decathlonos vásárlók ritkán döntenek szakmai megfontoltságból.

    (#120414) Redneck: Ha például felveszel egy hátizsákot, akkor kb mindegy mi van rajtad, a hátad nagyon be fog izzadni és nem is igazán fog elpárologni. Tehát ilyenekkel azért számolni kell. Arra érdemes figyelned, hogy minden réteg lélegző legyen, mert ha felveszel fölé, vagy közé egy normál ruhadarabot, onnantól már mindegy is mi van rajtad legalul. Illetve az ízületek védelmére érdemes figyelni, ez a legfontosabb. Megfelelően szálálló nadrág, kabát és kesztyű legyen rajtad.

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz Lami66 #120452 üzenetére

    Ez abból a szempontból nem igaz, hogy nem kell hozzá versenyzőnek lenni, hogy megérezd melyik bringa hogy fordul, mennyire merev stb. Gyere ki egyszer egy kamaraerdei tesztnapra, és próbálj ki pár 1-2 milliós bringát, utána térjünk vissza erre. Egyébként az 1 millió körüli kategória Magyarországon sem ritka, elég felmenni a hegyekbe, rengeteg 1-2 milla közötti bringákat látok. Külföldről meg inkább ne is beszéljünk. Egy valamire való karbon Trail/Enduro 1,5 millától indul és ez pont az a kategória, amit elsősorban nem versenyzők vesznek, hanem hobbi montisok, mivel nagyon könnyű 12-13 kilós bicók, jó nagy rugóutakkal, könnyen tekerhetőek, brutálisak lefelé, élmény gépek. Persze van Enduro verseny is már, de az más tészta.
    Tévedsz, ha azt gondolod, hogy egyes bringák között nincsenek akár jelentős különbségek felhasználhatóságban, annak ellenére, hogy első ránézésre nem gondolnád. És ugyan ez megvan országútiban is. Ettől még nem feltétlen hülyeség egy Triban 540-et megvenni, ne érts félre, de mondjuk arra a 400 ezres Cannondale-re ráülnél, és nem 5km-t mennél vele, hanem mondjuk 1 hetet végig bringáznál vele, majd a Triban-al, utána már lehet, hogy éreznéd, hogy ja igen, ez ezért annyi, meg ezt ezért hívják Cannondale-nek nem pedig btwin-nek.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák