Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bsh

    őstag

    ért itten valaki a fűtési rendszernek a forróvíz visszatérő vezeték a fűtési ellenáramú vezetékéhez IS? naná, hogy ért, akkor kérdezek is. :D
    szal van egy ilyen fali kazán+vízmelegítő lófac itten. ez azt csinálja, hogy így csöpög. úgy látom, a keringető szivattyúból.
    na de az hagyján, de ezt nem értem: van rajta egy nyomásmérő, ami elivleg gondolom a zárt fűtési rendszer nyomását mutatja. namost ez 2,5 báron volt, és ha bekapcsolom a fűtést, akkor EGYBŐL felugrik 3 bárra. és a beépített tágulási tartályon meg van egy matrica, hogy max 3 bár. :F
    namost amit nem értek, hogy ez 1,5 bárra volt töltve, honnan lett benne 2,5 bár? egy zárt rendszerben? ami még csöpög is... :F vagy szar a vízfeltöltő csapja és szivárog bele a víz? :F lehet a 3 bártól csöpög a szivattyú is, nem tudom.
    na de ezért tegnap leeresztettem a rendszert egészen 1 bárig, mivel a júzermanuál azt írja, hogy a rnedszerben 1-1.5 bár nyomás legyen. de ahogy bekapcsolt a kazán, egyből ugrott fel 1.5 bárra. na de az még el is menne elvileg.
    hanem ma hazajövök és ránézek, és hidegen a tegnapi 1 bár helyett már megint 1.5 bár van benne, és ahogy beindítom megint felugrik 0.5 bárt, azaz 2 bárra. :Y :W
    na ez mitől? :F a zokszigénbű veszi ki a vizet? :F

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák