Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bazsee71

    őstag

    válasz Parci #79244 üzenetére

    Ha akad pár kirándulni vágyó fórumtárs, akkor Kaposváron megejthetünk egy újabb őrlőmustrát. Hely, presszógép, víz, kávé, TDS-mérő, referencia őrlő adott.

    A Lido-ról majd 1-2 hónap múlva nyilatkoznék érdemben, mert éppen egy hete van nálam, de eddig presszóra nagyon bíztató, filterre még nincs meg az összhang. Nagyon birkózós, de gyönyörűek a lefolyások wdt nélkül is. Egyre inkább az elektrosztatikus feltöltődésre tippelek, valami ott mehet el a motorosnál.

  • SoundON

    tag

    válasz Parci #79244 üzenetére

    Nem a védekezés agresszív hanem a kérdés az!

    Lehet én fogalmazok nagyon rosszul:
    Általában a 18as VST szűrőt használom, amibe általában 20-21gramm megy bele.
    Amikor úgy ítélem meg hogy egészen finomra kell őrölnöm a babokat akkor veszem elő a 15ős VST-t amibe meg általában 18gramm megy bele, de volt már hogy nehéz baboknál 19et is elnyelt ez a 15ős VST.
    Ezért írtam hogy extrém kevés 17gramm, mert a 21hez képest exrém kevés, ráadásul egy nehéz kenyai babnál a 15ös VSTben is inkább lötyögős kevés volt az a 17gramm Holistik Kenya.

    Ahogy írtam a végeredmény felől közelítettem meg a EK-ET párhuzamot, nem az általam birtokolt őrlők arzenálja felől és azért írtam hogy szegény ember EKja mert szerintem nincs olcsóbb megoldás hasonlóan jó minőségű őrleményre. Ráadásul nem is saját őrlőparkból és tapasztalatokból indultam ki, hanem abból hogy van szerencsém rendszeresen látogatni Budapest top 10 eszpresszós helyeit. Heti szinten kb 10 kávét iszom jobbnál jobb helyeken. Mindenhol figyelem mi mivel készül. Ugyan azt a babot viszem haza is, amit ezeken a helyeken meg is kóstoltam brutál őrlőkön, brutál gépeken. Nekem ez a kiindulási pont, nem az otthoni gép otthoni őrlő.

    De mivel bevállaltad hogy kihívsz az őrlő szkanderra, így vállalom tudva a végeredmény kimenetelt és elkezdem felsorolni:
    Hario Skerton (saját dupla tunningggal), Graef 702, Graef 800, Lelit Fred, Lelit PL72, Mazzer SJ E és most a LIDO ET.

    BIZTOS VAGYOK BENNE HOGY NEKED TÖBB ŐRLŐD VOLT MÁR!

    TE NYERTÉL!

    És tényleg pííííísz van a részemről! :)

    De nagyon jó lenne ha a rendszeresen fellángoló szájkarate helyett az ízek meg a tapasztalatok megosztásába fektetnénk több energiát itt a fórumon és nem abba hogy miként tudjuk megcáfolni más szubjektív tapasztalatát.

    Ha ebben tudsz segíteni akkor többet lehetne itt tanulni, köszi :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák